Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1580. encipici (válaszként erre: 1579. - 099c0bed40)
2013. jún. 23. 11:03
Köszönöm
2013. jún. 23. 06:33

Szia, ha megjött a gyógyszer után és hat napon át tartott akkor terhes nem lehetsz, csak a hormonok borultak meg, igen, mellékhatás.

Biztonságképpen csinálj egy terhestesztet, de negatív kell legyen, a vérzésed pedig kisebb- nagyobb késéssel de biztosan meg fog jönni.

Üdv: Eszter

1578. encipici
2013. jún. 22. 20:02
Sziasztok! A következő a problémám: még áprilisban, pontosan azon a napon, amikor meg kellett volna jönnie voltam együtt a párommal. Mivel volt egy kis gond másnap bevettem az escapellét. Ezután 2 héttel jött meg, ami 6 napig tartott. Azóta pedig még mindig nem, szóval a május kimaradt, és a következőnek ma kellett volna megjönni, de semmi. Szóval ez még a gyógyszer mellékhatása, vagy esetleg lehetek terhes? Ha valakinek volt hasonló kérem írja meg. Előre is köszönöm!!
2013. jún. 22. 08:16

Szia, szerintem csak arról van szó hogy a gyógyszer abbahagyása plusz a közben bevett escapelle után még nem állt helyre a szevezeted hormonegyensúlya.

Ha nem sürgős hogy teherbe ess lehet várni hogy kialakuljon a régi rend, ha viszont szeretnétek mihamarabb babát, el kell kezdeni a mesterséges stimulálást valamilyen szerrel ( klomifennel szokták) ezzel középidőre esik a p-é és jó eséllyel teherbe is esel még abbak a hónapban.

(nálam mindhárom gyerek így lett, annyira össze-vissza ciklusaim voltak évekig miután abbahagytam a gyógyszert.

szerettem volna megvárni míg magától helyrejön, de nem bírtam évekig várni, és így utólag azt mondom jól tettem.)

2013. jún. 21. 13:41

Voltam dokimnál; kicsit meglepett amik kiderültek... ennyit a számolgatásokról.

Mióta abbahagytam a f.gátló szedését érdekesen alakultak a dolgok... Eddig 27-32 napos volt a ciklusom, most meg legutóbb mint kiderült p.é a 8. napon volt és 22 napra jött meg; ebben a hónapban a 7. napon lett volna a p.é, ezek szerint 21-22 napos lesz csak ez a hónapom?

1575. 099c0bed40 (válaszként erre: 1574. - Lynetteee)
2013. jún. 18. 17:35

Szia, örülök hogy megnyugodtál, nagyon szívesen válaszolok ha csak egy hangyányit is segítek vele valakinek.

Ha az orvos szerint jó lesz a gyógyszer amit kaptál akkor bizonyára így is van, gyors jobbulást kívánok, szia: Eszter

1574. Lynetteee (válaszként erre: 1573. - 099c0bed40)
2013. jún. 18. 10:22

Kedves Eszter! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:) tegnap voltam a nőgyógyászomnál (magánpraxis). Azt mondta ő is, hogy nincs mitől félnem, de megnyugtatás végett csinálhatok tesztet. Felírt egy vadonatúj fogamzásgátlót, Velgyn, és mondta hogy kezdjem el szedni, mert ettől majd helyrejövök. Végül csináltam egy tesztet is, és negatív lett. Úgyhogy teljesen megnyugodtam:$:):)

Még egyszer köszönöm a válaszodat!:)

Lynette

1573. 099c0bed40 (válaszként erre: 1572. - Lynetteee)
2013. jún. 17. 11:55

Szia, azért van mert eleve PCOS alapbetegséged van, ami a petefészek hormontermelésével és a tüszőérés zavarával járó betegség.

Erre vetted be az Espapelle-t, ami egy kész hormonbomba, úgy tűnik egy idő után teljesen megborította az addig kiegyensúlyozottnak mondható hormontermelésedet ( ez a ritkább eset, az szokott lenni hogy közvetlenül a gyógyszer utáni ciklusok szabálytalanok, de nem vagyunk egyformák).


Két normálisnak mondható menstruációt követően terhes semmiképp nem lehetsz, ami viszont majdnem biztos az az, hogy a hormonegyensúlyod elég rendesen megborult.

a pecsételgetés önmagában nem életveszélyes ámde az embert roppantul zavaró állapot, úgyhogy nőgyógyász vagy endokrinológus tanácsát kérd arra nézve, mi tévő légy, ha ez a vérezgetés/ maszatolgatás tvábbra se múlik spontán.


Jobbulást, szia: Eszter

1572. Lynetteee
2013. jún. 17. 11:05

Sziasztok!

Április 26-án történt egy kisebb baleset (aktus nem volt, csak hozzám ért), de megijedtünk, mert nem emlékeztünk, hogy volt-e valami a párom kezén, vagy sem. Ezért biztosra mentünk, és másnap, szombat délelőtt felkerestem egy sürgősségi nőgyógyászati ambulanciát, és Escapelle-t írt fel a doktornő. Rögtön ki is váltottam, be is vettem. Pár óra múlva már véreztem egy kicsit. Ez 1-2 napig tartott, utána május 3-án (24.napra) megjött normálisan. Igazi, piros, megszokott vérzés volt, csak kicsit kevesebb, mint szokott. Utána május 28-án (26. napra) megjött, de nem normális piros vérzésem volt, hanem barnás, pecsételő. És azóta kisebb nagyobb szünetekkel barnás folyásom van. Utána június 14-én (18. napra) kisebb vérzésem volt. És azóta is van. Enyhén cafatos és sötét barnás. Azt szeretném tudni, hogy ez normális mellékhatása az Escapelle-nek? PCOS-em van, és november óta nem szedek fogamzásgátlót. Utána normális 28-32 napos ciklusaim voltak, de ugye bármikor felborulhat. Ugye nincs mitől tartanom? Tesztet nem csináltam. Mit gondoltok?

1571. b399a09e0e (válaszként erre: 1570. - 099c0bed40)
2013. jún. 12. 22:00

Úgy néz ki tesókám is "megúszta a dolgot" ezúttal.

Bár most volt tán a 22. napja, de most már este eléggé piros volt, fürdés előtt vette észre.

Szerintem h abbahagyta a gyógyszerét, ennek is köszönhető h hamarabb jött meg neki, bár nem teljesen biztos ez...hisz az ellaone meg baromi nagy hormont dobott neki is, mint anno nekem...

Lényeg h sikerrel zárult a dolog, így már elfelejthető részéről is a "baleset".

2013. jún. 5. 13:46

Mindenbe bele lehet halni, ez nem ellenérv. ( ha neked az, ne kérj spirált, nem kötelező, hála istennek szabad akaratunk van hogy mivel védekezzünk)


Az esemény utáni tabletta felírása körül csak nálunk van ilyen cirkusz, gondolom ez is valami pénzes dolog,( gyógyszercéges maffia), a környeő országok mindegyikében megkapod recept nélkül, hisz úgyse térít belőle semmit a TB, azaz a teljes árat neked kell fizetni.

1569. b399a09e0e (válaszként erre: 1568. - 099c0bed40)
2013. jún. 5. 08:01

Barátnőm elrettentőt mondott róla, mikor egyik barátnője meghalt miatta, belefúródott és belső vérzése és gyulladásai lettek ez miatt.


Árba se lenne sok senkinek, 6500-at mondtak rá tesómnak, de a fene se tudja.


Ezeket az esemény utáni tabikat sem értem teljesen h miért vény kötelesek. Pl a szomszédos Ausztriába vény nélkül kapsz a patikában.

1568. 099c0bed40 (válaszként erre: 1567. - B399a09e0e)
2013. jún. 5. 07:39

Szia, a spirál teljesen egyénfüggő dolog.

Van akinek nem okoz semmi problémát, míg másoknak minden baja lesz tőle vagy kilökődik, és mindezt előre nem lehet megjósolni csak ha már feltették.

Van ilyen fórum itt is , olvasgass bele ha van kedved, sokkal több a negítav tapasztalat mint a pozitív, bár ez nem mérvadó, mert lehet Náled meg bejön.

Ha gondolod próbáld ki, mert ha nincs vele gondod, védekeztés szempontjából nagyon kényelmes és biztonságos módszer.

E

1567. b399a09e0e (válaszként erre: 1566. - 099c0bed40)
2013. jún. 5. 07:32

Nem tudom én sem, azt tudom, hogy a szakrendelőben még a két doki aki volt, tán még csak nem is hallott róla, csak az escapelle-t szokták írkálni. Már el is küldték hogy lesz ami lesz majd hó végén; amikor felhívott.

Én mondtam neki hogy menjen ki a kórházhoz a CsNT-be. Ott épp rendelés is volt, a genetikus főorvos rendelt, elmondta mi történt és kapta is a receptet.


Kapott egy javaslatot hogy miért nem dönt a spirál mellett, lenne is náluk, 6500ft lenne az ára, és tán a mensi vmeik napján kellene felrakatnia. Kérdezte a véleményem, de én is gondolkodtam már anno ezen hogy jó lehet e ez, így választ nem kapott erre.


Szerinted?

2013. jún. 4. 21:01

Ha biztosra akart menni, akkor jól tette, használni fog.

Már csak azt nem értem, miért nem állnak át a doktorok automatikusan erre a szerre, ami a legmodernebb az összes esemény utáni közül.

2013. jún. 4. 14:31

Drága hugim ma íratott esemény utánit, szintén EllaOne tablettát kapott, szerencsére estére a patikába meg is hozzák.


Biztosra akart menni, mert a 10. napon szeretkeztek, szintén az óvszerrel volt gond mint anno nálunk is, és fél hogy ha a 12. napon volt p.é akkor gond ne legyen. Ma van a 14. napja.

1564. 099c0bed40 (válaszként erre: 1563. - B399a09e0e)
2013. jún. 3. 07:25
Úgy legyen...
1563. b399a09e0e (válaszként erre: 1562. - 099c0bed40)
2013. jún. 3. 06:45

Az unoka azért már csak nem az, mint a saját gyerekek. Nem mi neveljük úgy, ahogy azt szeretnénk, hanem a gyerekeink...


Most már csak az a kérdés hogy a 10. nap este mennyire lehetett sikeres... Épp beszéltük, hogy ha 2 napik életképesek, akkor ha vasáenak volt p.é. akkor tutinak kellene lennie a dolognak.

1562. 099c0bed40 (válaszként erre: 1561. - B399a09e0e)
2013. jún. 2. 21:17

Én is meg tudom érteni annál is inkább mivel anno mi is próbáltuk a harmadikat eszerint összehozni, de Ő is fiú lett.

Lényeg hogy jó gyerekek és egészségesek, ha netán megérem hogy valamelyik megnősül, lányunokám még lehet---:)

1561. b399a09e0e (válaszként erre: 1560. - 099c0bed40)
2013. jún. 2. 21:13
Nem tudom mennyire szeretnének kisérletezni, azt tudom hogy ez az 1. hónap hogy elhatározták, és a 2 fiú után a kislányt maximálisan meg tudom érteni.
1560. 099c0bed40 (válaszként erre: 1559. - B399a09e0e)
2013. jún. 2. 20:41

Szia, őszinte véleményem az hogy erre nem lehet adni, hiába kiáltotta ki anno Dr Czeizel Endre genetikus szaktekintály szinte "tuti módszernek".

Mivel a tüszőrepedés percre pontos dátumát csak maga a petesejt tudná ha ismerné az órát, semmi értelme annak hogy számolgatni mikor együtt lenni-nem együtt lenni, mennyi idővel lassabban jut fel az X-es sperma mint a többi, és mindez belefér-e abba a mindössze 24 órába míg az érett tüsző megtermékenyíthatő.

De ha ráérnek a babával és kísérletező szelleműek akkor csinálják egész nyugodtan így, fifti-fifti hogy összejön az áhított kislány. :)

2013. jún. 2. 16:09

Öregnéneőzikéje:

Egy kérdésem lenne barátnőm nevében:


Ciklus 10. napján este voltak utólag együtt (pénteken), ma van neki a 12. nap, és peteérésre utaló jelei vannak (derék és hasi fájdalom, pattanás...) mekkora az esélye annak hogy péntek este után terhes legyen? 26-29 naposak a ciklusai.

Nagyon örülnének neki, épp ezért is érdekelné. Lényeg a lányon lenne. Nem tudják h ma merjenek e együtt lenni, mert azt mondták neki hogy a lánynál az a lényeg hogy peteérés előtt kb 2 nappal hamarabb ne legyenek együtt mert az X spermium tán tovább él de lassabb. Ha ma még együtt lennének ezen logika alatt tuti fiú lenne mert Y gyorsabb de rövidebb ideig él...


Véleményed?

1558. diszike (válaszként erre: 1557. - 099c0bed40)
2013. jún. 2. 14:15
Igen megnyugodtam! :) Köszönöm a biztató szavakat a legnehezebb napokban! Hálás vagyok érte! :)
1557. 099c0bed40 (válaszként erre: 1556. - Diszike)
2013. jún. 2. 13:37

Szia, igen, kizárható, a vérzés által leváló méhnyálkahártyában ugyanis nem tud megtapadni még egy esetlegesen megtermékenyült petesejt sem.


Hogy a valódi ciklusodat majd mennyire tolja ki a gyógyszer okozta "extra vérzés" azt előre nem lehet megmondani, mert abszolút egyéni.


A lényeg az hogy kizárhatod a terhességet, örülök neki, gonolom Te is! :)


szia: Eszter

1556. diszike
2013. jún. 2. 11:08

Szia kedves Öregnéne és a Többiek!


Egy hete írtam be a fórumba az óvszer kiszakadásával és az eset után 1 órán belül bevett Escapellével kapcsolatban! Pénteken vérzés volt és még azóta is a gyógyszer hatására (gondolom). A rendes menstruációnak 2 hét múlva kellene megjönnie. Az hogy most megjött nyugtató ugye? Mert az előző írásokból azt szürtem le....Kizárható a terhesség?

2013. jún. 1. 21:22
Okés. :)
2013. jún. 1. 15:05
nagyon szépen köszönöm mindenkinek, megpróbálok nyugis lenni. :)
1553. 099c0bed40 (válaszként erre: 1551. - Liliputi90)
2013. jún. 1. 13:57

Szia, se a gyomorsav se a hasmenés nem befolyásolja, emiatt ne aggódj, gyorsan felszívódik és azonnal elkezd "dolgozni".


Ami miatt én lehet be se szedtem volna az az hogy annyira a ciklus elején voltál, ilyenkor szinte 0 az esély egy terhességre, persze a dokik "jogos önvédelemből" mindenkinek azonnal felírják, nehogy műhiba per legyen belőle.


A mellékhatások van akinél erősebbek, de a pszichés hatáások csak rálapátolnak, úgyhogy azt tudom tanácsolni, nyugodj meg, nem voltál veszélyes időszakban, meg be is vetted a gyógyszert, innentől egész egyszerűen nem lehet baj!

Üdvözöllek: Eszter

1552. Bambina22 (válaszként erre: 1551. - Liliputi90)
2013. jún. 1. 13:48
Szerintem mostanra az már felszívódott, úgyhogy szerintem nem baj, ha most van hasmenésed. A ciklusod legelején vagy + Te is a rekorderek közé tartozol, ami a tabi bevételét illeti, szóval csak nyugi!!!!!
2013. jún. 1. 09:11
sziasztok! 30.-án lett vége a mensesemnek, 31.én történt a dolog. kiszakadt az óvszer, azonnal mentünk kórház, feliratni, kiváltani, escapelle-t kaptam, be is vettem, nem telt el 2 óra sem. Gyomorgörcsöm van, gyomorsavam (ez ugye nem befolyásolja a tabletta hatását?), reszketek....hányinger, de nem hánytam. félek... mire számísak most? hisz még csak most lett vége a mensesnek, akkor is 5 nap múlva várható, hogy megjöjjön? 4 év alatt először szakad el az óvszer.... soha nem történt ilyen.... más fog.gátló módszert nem használok már 1 éve mert nekem nagyon nem jött be a tabletta annyi hatása volt... bíztassatok kicsit mert nagyon oda vagyok.... ja, és ha netán hasmenésem lenne az számít valamit? attól még hatott már?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook