Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1610. 099c0bed40 (válaszként erre: 1609. - Vattacukorhercegno)
2013. júl. 16. 01:01
Szia, várom, remélem jó híreket kapok.:)
1609. vattacukorhercegno (válaszként erre: 1608. - 099c0bed40)
2013. júl. 15. 23:28
Köszönöm szépen a választ! :) Napokban majd írok, hogy sikerült! :)
1608. 099c0bed40 (válaszként erre: 1607. - Vattacukorhercegno)
2013. júl. 15. 22:38
Szia, nem,nem kell orvoshoz menni, és a teszt is biztosan negatív lesz.
2013. júl. 14. 16:28
Sziasztok! Pár napja írtam, hogy velem is előfordult a "baleset". (írtam is pár hozzászólással ezelőtt) Miután beszedtem a gyógyszert picit fájt a hasam, de mivel meg is kellett volna jönnie az utána lévő napokban, meg is jött teljesen időben. Pecsételő vérzés sem volt. Mialatt megvolt teljesen normális szokásos mennyiség jött szokásos fájdalmakkal. Most elmúlóban van 5. napon vagyok. Nem tudom hogy ez jó jel e...de semmi extrát nem tapasztaltam magamon...minden úgy zajlott ahogy kellett is volna. Azért a napokban csinálok tesztet de ha negatív lesz akkor kötelező nőgyógyászati vizsgálatra menni?
1606. 099c0bed40 (válaszként erre: 1605. - Lorie)
2013. júl. 14. 08:08

Szia, na hála Manitunak hogy így alakult..:)

Igen, ezt az izgalmat nem jó többször átélni, akkor már inkább a napi fog. gátló.

Örülök hogy megnyugodhatsz.:)

1605. Lorie (válaszként erre: 1604. - 099c0bed40)
2013. júl. 13. 11:02
Szia! Még mindig nem annyira erős, mint szokott, de azóta is kitart és valamennyivel erősebb már.. És színében, mellékhatásaiban (görcs, enyhe hasmenés, stb) is megegyezik a menstruációmmal.. :) Azt hiszem, lassan megnyugodhatok, el sem hiszem! Nagyon-nagyon örülök! :) És 1-2 héten belül irány gyógyszerért, én nem akartam hormonokkal mérgezni magam, de ezt végig nem csinálom többet..:)
1604. 099c0bed40 (válaszként erre: 1603. - Lorie)
2013. júl. 13. 06:57

Szia, nem a mennyiség számít, hanem hogy valami megindult...

Nagyon valószínű hogy a vérzésed lesz, de csak lassan erősödik, mert a gyógyszerben lévő hormonnak idő kell míg kiürül a szervezetedből.

1603. Lorie
2013. júl. 12. 19:12
De erősödni azóta sem akar, sőt, éppen hogy valami "szivárog" belőlem.
1602. Lorie
2013. júl. 12. 14:47
Na, 3 napja iszom a kakukkfű-teát, ma forró fürdőztem is, és fél órája elkezdtem vérezgetni.. Remélem ez már az, nem beágyazódási vérzés, vagy bármi más (túl sokat olvastam ezekről) főleg, hogy az előző két ciklusom 26 napos volt és ez a 26.nap...
1601. 099c0bed40 (válaszként erre: 1600. - Nagybettii)
2013. júl. 12. 08:07

Szia!


A menstruávció vége után közvetlenül csak keveseknek van peteérése akiknek 28 napos vagy ennél is hosszabb a ciklusuk, ilyen szempontból szerencse hogy ekkor történt a dolog.


A gyógyszer mellékhatása lehet a görcölgetés, pecsételő vérzés, hányinger, rossz közérzet és fáradtság, ha belegondolsz hogy a gyógyszerben hatalmas adag progeszteron hormon van, ( ami ahhoz kell hogy hasson a méhnyálkahártyára) teljesen érthető hogy mindez kihat az egész szervezetre.


Azt felelősségteljesen kijelenteni hogy biztos nem vagy terhes sajnos nem lehet, de nagyon jó esélyed van rá hogy megúszd, erre utal az a kis pecsételés amiről írtál, meg az a tény hogy nem a peteérés idején történt a baleset.

Kívánom hogy minél kevesebb ideig kelljen idegeskedned, hanem mihamarabb jőjjön meg a vérzésed.

Üdv: Eszter

2013. júl. 11. 11:33

Sziasztok!

A menstruációm vége után 2-3 nappal történt a baleset, majd kicsivel több mint egy nappal utána, kb a 30. órában vettem be az Escapelle tablettát. Aznap fájt picit a hasam,nem is az hogy fájt csak ilyen furcsa érzés,mocorgott, mint mielőtt megjönne de mégis féltem hogy ez lenne a "beágyazódás".Rá egy nappal vettem észre egy kis pecsételő vérzést,ez volt két napja de azóta semmi. Viszont nagyon fáradt vagyok meg levert hiába alszom ki magam,de azt olvastam ez a mellékhatás.

A kérdés: ha volt egy ilyen minimális vérzésem akkor már tuti nem vagyok terhes? Biztos hatott a tabletta? Parázok nagyon.

1599. b399a09e0e (válaszként erre: 1597. - Lorie)
2013. júl. 11. 10:55

Minden bizonnyal pár napon belül meg kell jönnie a mensidnek és elfelejtheted ezt az egészet.

Annyi biztos hogy lehetséges lesz kis csúszás benne, bár nem mindenkinél fordul ez elő.

Nálam pl utána 22 napra jelentkezett először, rá követően most meg 26 napra.

1598. 099c0bed40 (válaszként erre: 1597. - Lorie)
2013. júl. 10. 16:13

Szia, a gyógyszerben lévő hormon miatt lehet hányingered, ez egy elég gyakori mellékhatás.

Meg nyilván ideges is vagy, ez se szokott jó hatással lenni az ember gyomrára.


Nyugi, nem lesz baj, de ha még 4-5 nap múlva se jönne meg, lehet tesztet csinálni és abból fehéren-feketén kiderül mi a helyzet.

Reméljük erre nem kerül sor mert addigra jelentkezik a vérzésed.

1597. Lorie
2013. júl. 10. 12:29
Egy 10 napos terhesség okozhat hányingert? Napok óta émelygek kicsit, ami mára már rendes, erős hányingerré fajult.. vagy ez lehet a gyógyszer utóhatása is? menzesz előtt nem szokott hányingreem lenni..:(
1596. Lorie (válaszként erre: 1595. - 099c0bed40)
2013. júl. 9. 13:42
Köszönöm a válaszod és a kedvességed, akkor beszerzek kakukkfűteát, meg a fürdőt is próbálgatom, ha ártani tényleg nem ártok vele, hátha használ.. A görcsök kapcsán meg adja Isten, hogy igazad legyen! Szép napot!
2013. júl. 9. 13:33

Szia Lorie, nyugodtan lehet gyógyteázni és forró fürdőt is vehetsz, nem csinálsz vele hülyeséget.


Sajnos ez a gyógyszer sem 100 %-ban hatásos, ( ahogy egyik fog. gátló sem az) de régóta olvasom a fórumot meg cikkeket is róla, és csak elvétve hallottam olyant hogy valaki időben bevette és ennek ellenére terhes maradt.

Megnyugtatnálak, ha görcsöl a hasad az nem a beágyazódástól lehet, sokkal inkább attól hogy napokon belül meg fog jönni.

1594. Lorie
2013. júl. 9. 12:12
Ui: Vagy tudsz bármi más, természetes módszert, amivel lehet-szabad próbálkozni, hogy megjöjjön?
1593. Lorie (válaszként erre: 1589. - 099c0bed40)
2013. júl. 9. 12:04
Sziasztok! Hát, eddig nem sok (jó) dologról tudok beszámolni.. Vérzésem, ahogy három évvel ezelőtt, most sem volt a tablettától, a baleset 30.-n történt, ugye a peteérésem környékén, azóta 9 nap telt el, tehát, ha gond van, most tartok kb a beágyazódásnál.. Mióta bevettem a gyógyszert, hellyel-közzel folyamatosan görcsölgetek, legaábbis mindennap érzem kicsit a hasamat, az elmúlt napokban ez az érzés erősödik, ma már konkrétan menstruációs görcsre hajazó érzetem volt.. és folyamatosan úgy érzem, hogy meg akar jönni, de sok helyen olvastam, hogy ez bizony lehet a beágyazódástól is. Barna pecsételésem eddig nem volt, se más egyéb tünet. Öregnéneőzikéje, egy kérdés: Olvastam, hogy a kakukkfűtea abortív hatású.. Nekem ugye 3-5 nap múlva kéne a rendes kerékvágás szerint megjönnie.. Butaság, veszélyes, ha megpróbálnék rásegíteni a dologra ilyen tea fogyasztásával? Hátha megjön tőle? Hülyeséget nem szeretnék csinálni, a témára viszont nem nagyon van rálátásom, ezért is kérdezlek Téged.. Meg azt hallottam, hogy a forró fürdő is elősegítheti, hogy megjöjjön.. Vagy nem szabad ilyenkor technikákkal próbálkozni?
1592. vattacukorhercegno (válaszként erre: 1591. - 099c0bed40)
2013. júl. 6. 19:25
Köszönöm szépen a választ! :) Remélem tényleg ez lesz. Tünetem még semmi. Picit erősebb fehér folyás ami szokott lenni mielőtt megjön. és kisebb alhasi tompa fájdalom. Aggódok de remélem nem lesz baj. :( Még sosem történt ilyen velem...
1591. 099c0bed40 (válaszként erre: 1590. - Vattacukorhercegno)
2013. júl. 6. 18:32

Szia, nagyon kicsi eséllyel lehet, szerintem megnyugodhatsz, a ciklus végén nem szokott peteérés és fogamzás történni.

Az viszont lehet hogy a várt vérzésed késik pár napot a mesterségesen bevett hormonok miatt, de emiatt ne nyugtalankodj!

2013. júl. 6. 12:43
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap a párommal szeretkeztünk és sajnos kiszakadt az óvszer későn vettük észre. Azonnal elmentünk orvoshoz és kaptam Escapelle tablettát. Bevettem. Félek mégis hogy terhes lehetek. Bár a menstruációs ciklusom vége felé járok. Mivel lassan meg kellene jönnie. Attól félek esetleg probléma lehet emiatt. Lehetséges ebben az időben sürgősségi tabletta melett teherbe esni?
1589. 099c0bed40 (válaszként erre: 1588. - Lorie)
2013. júl. 2. 06:55

Oké, ezt szeretettem volna kérni is, csak kimaradt.

Nem lesz semmi gáz, majd meglátod.:)

1588. Lorie
2013. júl. 1. 17:59
Köszönöm, igyekszem! Ha valami említésre méltó történik, majd írok..
1587. 099c0bed40 (válaszként erre: 1585. - Lorie)
2013. júl. 1. 17:47

Szia, NE pánikolj, mert azzal már nem segítesz senkin és semmin, ellenkezőleg, pszichés hatásra is késhet a vérzésed.

Leírtam valakinek pár oldallal előbbre hogy az érett petesejt mindössze egyetlen napig életképes, a spermák meg max. négyig, és még ha ne adj isten meg is történik maga a megtermékenyülés, a zigótának ( így hívják ) HAT nap kell hogy eljusson a méhig ahol is elkezd beágyazódni.

Ha valaki időben bevette a gyógyszert---mint Te-- az a maga progeszteronbombájával a hatodik napra beágyazódásra totálisan alkalmatlanná teszi a méhnyh-t, azaz NEM lehetsz terhes még akkor sem ha épp p.é-kor történt is a baleset.

Ha minden cikket meg fórumot elolvasol az max. arra jó hogy még alaposabban megkeverjen és rémítsen, inkább próbáld ezt átgondolni és azt erősíteni magadban hogy NEM LESZ BAJ!!!!!!

1586. Lorie
2013. júl. 1. 17:31
Ja, még egy-két dolog.. Bocsánat, ha fárasztó vagyok, de minden körülményből próbálom megközelíteni a dolgot! Erősebb folyásom viszont csüt-péntek magasságában volt (az még csak a 11-12 nap) és akkor volt tán egy kis hőemelkedésem is.. Plusz nem minden belém ment, egy adag az óvszeren maradt, meg utána próbáltam megmosakodni is.. És még amivel a lelkivilágomat próbálom nyugtatgatni, bár lehet értelmetlenül: Mivel hétvégén üdültünk, péntek-szombaton alkoholfogyasztás is történt. Ígérem, többet már nem írok! :)
1585. Lorie (válaszként erre: 1584. - 099c0bed40)
2013. júl. 1. 17:11
Hát, most eléggá be vagyok pánikolva.. És természetesen minden fórumot, cikket átböngészek ezzel kapcsolatosan, amivel inkább csak ártok a dolognak, de mégsem bírom megállni. Sok helyen azt olvastam, hogy ez a bogyó a beágyazódást nem gátolja meg.. Ha teszem azt, tényleg pont tegnap volt a peteérésem, utána meg ugye a baleset, akkor az is lehet, hogy a rá 14 órára beszedett gyógyszer nem hat? Pont tegnap du. görcsöltem.. és pont a 14. nap volt, bár nekem kicsit rövidebbek, kb 26 naposak a ciklusaim és persze tudom, hogy ez sem szabályszerű.. Ki-mikor ovulál. Na meg mondjuk most is görcsölgetek kicsit, de az már lehet az Escapellétől is. Mennyi idő kell egyáltalán a hímivarsejtnek a "bejutást"követően? Sokan írták-írtátok, hogy az 5-6 nap tájékán barnás-véres folyást tapasztaltak. Nekem mondjuk múltkor nem volt, de akkor nem is a termékeny időszakomban kényszerültem a gyógyszerre.. Ha most tapasztalnék majd hasonlót, az bizakodásra adhat okot? Jajj, istenem, hihetetlen, hogy az ember vigyáz, figyel és így is beüt a baj.. az meg, hogy hiába hívtam a Sotét, a Baycsit (sürgősségi ambulanciák) közölték, hogy csak ma reggel.. Pedig csak este 8 volt. Sőt, még ma is el akartak zavarni, hogy jöjjek vissza holnap, úgy is 72 órás, ma Semmelweis nap van, nem fognak nekem receptet felírni..:(
1584. 099c0bed40 (válaszként erre: 1582. - Lorie)
2013. júl. 1. 14:20

Szia, még ha éppen ovuláltál is, több mint 85 %-os a hatása ha időben beveszed, te pedig ezt tetted.

Innentól fogva nem rajtad múlik mi fog történni, de bízzunk abban hogy benne leszel abban a bizonyos 85-ben akinek bejön.

1583. fc7e2cab8d (válaszként erre: 1582. - Lorie)
2013. júl. 1. 10:51

"Az Escapelle sürgősségi fogamzásgátló készítmény, melynek alkalmazása 72 órán (3 napon) belül javasolt....."


idéztem a betegtájékoztatóból. nyugi nem lesz baj.

1582. Lorie
2013. júl. 1. 10:49
Sziasztok! 3 éve már sajnos be kellett egyszer egy Escapelle-t szednem, akkor segített, most megint utolért a baj, remélem most is használni fog.. Tegnap este történt a baleset, 2 perccel az aktus vége előtt direkt cseréltünk óvszert, nehogy gond legyen, mégis szakadt a gumi.. A gond az, hogy kb tegnap ovuláltam, alhasi görcseim voltak délután és most tartok a ciklusom felénél.. Elvileg az előtte lévő 2-3 nap a legtermékenyebb, de még így is nagyon-nagyon veszélyes a helyzet :( A lehető legrosszabb az időzítés. Az meg katasztrófa, hogy egy többmilliós fővárosban nem tudsz ilyen esetben azonnal tenni semmit.. Hiába telefonálgattunk, ma reggeltől volt csak ambulancia, kb 14 órával az akció után tudtam bevenni a gyógyszert. Szerintetek? Mennyi esélyem van?!
2013. jún. 24. 10:27

Kedves Eszter,

ugyan a kérdés, amit fel akarok Neked tenni, nem a fórum témájába vág - kb. 2 évvel ezelőtt beszéltünk itt, fórumtémában.

Lassan 2 éve szedtem folyamatosan fogamzásgátló tablettát (Novynette), május végén, miután végére értem egy levél gyógyszernek, egy buta ok miatt abbahagytam. Mikor kezdhetem el újra a gyógyszer szedését? Mennyi szünetet kell tartanom?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook