Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1520. lilla1920
2013. máj. 24. 09:49

Köszönöm a választ! Hát akkor továbra is reményedek! A holnapi teszteredményt még megosztom veletek!

Üdv.: Lilla

2013. máj. 24. 09:46

Szia, amik bíztató faktorok


---Időben vetted be a tablettát

---Amúgy sem szokott rendszeres lenni a vérzésed

---A gyógyszer több mint 85 %-os hatásfokkal dolgozik ha időben bejut a szervezetbe

---Negatív a terhességi teszted ( ha érzékenyet vettél, már kimutatná ha baj volna).


Véleményem szerint mindezek tükrében nem kell aggódnod, nagyon sok jel arra mutat hogy nem lesz baj.


Üdv: Eszter


U.I. Ha visszaolvasol, szinte csak sikertörténeteket olvashatsz , egy-egy nagyon rendkívüli esetet kivéve előbb-utóbb mindenkinek megjött a vérzése, úgyhogy nyugi, Neked is meg fog jönni.:)

1518. lilla1920
2013. máj. 24. 08:58

Sziasztok!

12-én volt a baleset késő délután, hétfő este 6körül vettem be az esc. esemény utáni tablettát. Semmi menetrenden kívüli vérzés nem volt és elvileg pár napja késik is a menstruációm(ami alapjáraton nagyon szeszélyes,össze-vissza jön meg,valamikor kimarad...). Most úgy érzem mintha fel lennék puffadva, nagy mennyiségű fehér folyásom van, menstruáció előtt teljesen el szokott tűnni a folyás...a melleim feszültek talán egy napig,most kicsit érzékeny, de mintha nőtt is volna. 3 napja csináltam egy tesztet, negatív lett....holnap csinálok még egyet, mert már nagyon ideges vagyok!!!!!!

MONDJATOK VALAMI BIZTATÓT!!!! :((((((((

1517. kayleigh (válaszként erre: 1516. - 099c0bed40)
2013. máj. 22. 16:45

Megtörtént :)

végül is tényleg rendes vérzésnek tűnik,annak ellenére, hogy változatlanul gyenge, mert azóta is tart (3. napja). Még hőmérőztem is reggelente, és kicsit alacsonyabb értékeket mértem most a napokban, mint szoktam.

Mindenesetre, az egy hetes stressz alatt igazi "szakértő" vált belőlem, ami a női test működését illeti. Szerintem nincs az az oldal, amit ne olvastam volna el a ciklussal és esemény utánikkal kapcsolatban :D és persze nagyon tanulságos volt ez az egész :/

2013. máj. 21. 23:00
Szia, nem kicsit, hanem nagyon megnyugodhatsz! :)
1515. kayleigh
2013. máj. 21. 13:09
Köszi a gyors válaszokat! Én is ebben reménykedtem, hogy ezt jelentheti. Kicsit megnyugodtam.:)
1514. Bambina22
2013. máj. 20. 20:20
Én kb. 2 hónapja kényszerültem rá erre a bogyeszra, és a bevételét követő 5-6. nap körül én is véreztem. És igen, ez azt jelenti, hogy levált a méhnyálkahártyád. Ne aggódj, nem lesz baj. Átérzem a helyzetedet, tudom min mész át, fel a fejjel!!!!
1513. 099c0bed40 (válaszként erre: 1511. - Kayleigh)
2013. máj. 20. 20:19

Szia, megnyugodhatsz hogy nem vagy terhes: az történt hogy a gyógyszerben lévő progeszteron leválasztotta a méhnyálkahártyádat ( innen a vérzés).

Nem a beágyazódás jele az hogy megjött, hanem pont ellenkezőleg: annak a biztos jele, hogy nem lettél állapotos, hatott a gyógyszer. :)

1512. kayleigh (válaszként erre: 1511. - Kayleigh)
2013. máj. 20. 16:41
*19-e helyett 12-őt akartam írni
1511. kayleigh
2013. máj. 20. 16:35

Sziasztok! Akinek volt hasonló tapasztalata, kérem, ossze meg velem, mert nagyon félek..

Sajnos én is az Escapelle tabletta bevételére szorultam, ugyanis kb. egy hete (19-én) kiszakadt az óvszer. 17órával később sikerült bevennem, erre tegnap megjött (1O nap múlva kellett volna kb, 33-35 naposak a ciklusaim, a balesset pedig 19.napon történt), de szokatlanul gyengébben, mint szokott. Először azt hittem, csak barnás folyás lesz, és nagyon megijedtem, mivel sok helyen olvastam, hogy ez beágyazódás jele lehet (ráadásul pont egy héttel az aktus után...), azonban estére már pirosas lett, ma meg már rendesen megvan, de változatlanul gyengén, ezelőtt nem tapasztaltam hasonlót. A hasam legkevésbé sem görcsöl, melleim sem érzékenyek, egyszerűen semmi jelét nem éreztem annak, hogy meg fog jönni, és most sem érzek semmit. Arra gondoltam, hogy esetleg az "éretlen" méhnyálkahátya leválása állhat a dolog mögött.. vagy fölöslegesen nyugtatom magam? Tesztet jövő héten tanácsos először csinálnom, de már így is teljesen tönkrementem az idegtől, ezért gondoltam rákérdezek itt, hátha történt már valakivel hasonló.:(

1510. 099c0bed40 (válaszként erre: 1509. - B399a09e0e)
2013. máj. 14. 08:44
Szívesen: )
1509. b399a09e0e (válaszként erre: 1508. - 099c0bed40)
2013. máj. 13. 19:23

Elevitet csak akkor akarok majd ha már bébi lenne, addig csak a folsavat gondoltam, mert tán az nagyon sokat számít hogy megfelelő mennyiségben meglegyen a szervezetben.


Szétnézek a patikában mit s mennyiért találok.

Köszi.

Kata

1508. 099c0bed40 (válaszként erre: 1507. - B399a09e0e)
2013. máj. 13. 19:13

Szia, bevallom őszintén, hogy gyógyteák terén nem vagyok otthon, sokan istenítik a cickafark teát, mikor én ittam, nekem nem használt ( de ettől még lehet jó)


Terhesvitamin mindegyik ugyanolyan jó, de ha csak magában folsavat szedsz az is elég, ha a tervezett terhesség előtt 2 hónappal elkezded, és az első 12 hétben végig szeded.

Úgy tudom nem receptköteles szer.


Üdv: Eszter

1507. b399a09e0e (válaszként erre: 1500. - 099c0bed40)
2013. máj. 13. 19:08

Szia.

Nem ide illik, de mit tudsz a cickafarfű teáról és a jótékony hatásairól nőgyógyászati szempontból nézve?


Elevit vagy Gravida vitamint érdemesebb szedni? Folsav csak vényre szerezhető be?


Tudom lehet érdekesek a kérdéseim, de azért van, mert az utóbbi kis időben egyre többet jött szóba a kistesó téma, és egyre inkább kezd nőlni bennem a vágy egy baba iránt...

1506. 099c0bed40 (válaszként erre: 1505. - Whatsup)
2013. máj. 2. 14:11

Szia, nehéz erre válaszolni, mert bár minden körülmény amellett szól hogy szinte nulla az esélyed terhességre, mégse lehet ezt kategorikusan kijelenteni, mivel csak annak lehet biztosan nulla akinek nincs méhe, aki már túl van a klimaxon, aki el van kötve, avagy aki nem él nemi életet.

Úgyhogy inkább árnyaltabban fogalmazok, én a Helyedben nem vennék be tablettát, mert csak jobban megzavarja a hormonműködésedet főleg ha az egyik petefészkedet is ki kellett venni.

A döntés joga természetesen a Tied, mert ha ne adj isten mégis baj lesz, a következményeket Neked kell viselni, nem nekem meg az edetleges többi vélemény-nyilvánítónak.


Sok szerencsét, szia: Eszter

1505. whatsup
2013. máj. 2. 12:31

Sziasztok

Kicsit nem ide illő, mert most nem szedtem be ilyen tabit, de azért kíváncsi lennék a véleményekre, hogy mennyi valószínűségem van a teherbeesésre.

Tavaly már volt olyan eset, hogy elszakadt az óvszer, akkor rohantunk sürgősségi tabiért, és nem is lett baj, azóta már óvszerrel is úgy csináljuk, hogy időben kiveszi, mielőtt elmenne. Most is úgy volt, de az óvszer megint elszakadt, de az tuti hogy csak az utolsó fél percben. Nem ment el bennem, de azért félek hogy esetleg pont akkor jutott belém előváladék, de tényleg max fél percet volt bennem úgy, mert előtte még néztük és nem volt baja. És az egyik petefészkem is kiszedték pár hónapja, szóval úgy elvileg még nehezebb teherbe esni. Kéne beszednem ilyen sürgősségi tabit? Vagy mennyi esély van így arra, hogy megtörténhet a teherbeesés? Amúgy ciklus 11. napján vagyok.

Köszi előre is a válaszokat!

2013. ápr. 11. 14:14

Szia, Panni jól mondja, ha a vérzés első napjától fogva szeded a tablettát, az már az első ciklusban is véd, azaz nem kell kieg. védekezés,


A másik kérdésedre én sem tudom a választ, de az illető helyében óvatosságból a következő menseséig gumival vagy valami mással is védekeznék.

Sok doki maga se tudja melyik hatóanyagnak milyen hatása van, és könnyen rávágják hogy nem gond a szex, nekik nem is, hisz nem az Ő bajuk ha mégis baj történik...:(

1503. b399a09e0e (válaszként erre: 1502. - Panni2011)
2013. ápr. 11. 13:21

Szia.

Pont ezért vagyok gondba vele.

Tegnap még csak a 6. nap volt, az még nem "necces" időszak, de így sok értelme nem lesz a gyógyszernek.

Délután van egy genetikai tanácsadás, ott akarok rákérdezni erről a dokitól, ő erre tud majd választ adni még, kíváncsi leszek mit mond majd.

1502. Panni2011
2013. ápr. 11. 12:41

Hello,


gondolom, öregnéne válaszára vársz, de leírom az én tapasztalatomat is. Elvileg ha elkezded szedni a gyógyszert, onnatól kezdve védve vagy, még tablettamentes időszakokban is. Azonban nem árt az óvatosság mindenféle gyógyszer mellett, és bizony melegen ajánlják azért az óvszert is. Persze, a te döntésed, és részben tapasztalás kérdése is, de volt, aki már maradt terhes gyógyszer mellett. Gondold meg.


Az ilyen oxc. tartalmú gyógyszerekről nem tudok, gondolom, öregnéne tud majd kicsit nagyobb felvilágosítást adni.


Üdv!

1501. b399a09e0e (válaszként erre: 1500. - 099c0bed40)
2013. ápr. 11. 07:05

Szia.

Lenne még egy kérdésem:

Most hogy az 1. hónap elmúlt a tablettaszedésben, péntek reggel meg is jött (a szünet 5. nap reggelére) és 3 napig tartott. Most már nyugodtan lehet óvszer nélkül, és tuti nem lehet gond?


A 6. napon volt már egyszer ó. nélkül, de gondoltam akkor még máskor se lenne gond, de így gyógyszerrel már tuti a védettség akkor?


---------------------


Unokatesóm is hasonló érdekelné, igaz ő szeg oxcarbazepin tartalmú gyógyszert mellette, de az orvosától rákérdezett hogy lehet e mellette tablettát szedni és annyit mondott neki hogy az oxc. hatóanyagú gyógyszer fel nem függeszti a gyógyszer hatását, max csökkentheti, de ez így pont már elég hogy a hatása megvan.

1500. 099c0bed40 (válaszként erre: 1498. - B399a09e0e)
2013. márc. 23. 06:22

Látod én meg nem is gondoltam arra, hogy ilyen fiatalon megtartja a babát, jól tette! :))


Nekem is volt egy abortuszom, még igen régen , de a mai napig nem hevertem ki lelkileg, hiába született utána három remek gyerekem ugyanattól a Férfitól, én is azt mondtam és mondom a mai napig hogy soha többet ne mem vetetnék el gyereket.

Lassan már kifutok a termékeny korból( 48 vagyok), persze ha nem lazán venné az ember a védekezést lehet még becsúszhatna hisz rendes ciklusaim vannak, de egyre kisabb rá az esély.

Nem baj, én maximálisan elégedett vagyok a három fiammal meg a férjemmel is ( pedig Őt nem is én szültem:)


Jó hogy Ti majd bevállaltok egy újabb kicsit alkalom adtán, ennél nagyobb boldogság ( szülés, anyaság) szerintem a világon nincs. :)

1499. hugi87
2013. márc. 23. 00:23
Sziasztok !!! olyan kérdésem lenne,hogy most kicsit görcsöl a hasam,de nem vészesen!! 14-én vettem be tablettát és lehet,hogy attól görcsöl?Vagy lehet,hogy meg fog jönni?De az normális lenne,ha 5-én jött meg és most a napokban megjönne?Már mint a gyógyszer megzavarja az biztos.De ugye beágyazódás nem lehet?
1498. b399a09e0e (válaszként erre: 1497. - 099c0bed40)
2013. márc. 22. 19:42

Nem ment ab.-ra, megtartotta a bébit.


Nekem 2008-ban volt egy, de soha többet nem tudnám rászánni magam az tuti, akkor azért döntöttem úgy, mert az orvos is mondta hogy akkor ami gyógyszert szedtem nagy %-ban okoz fejl. rendellenességet a hormontartalma miatt, és azt nem mertem volna bevállalni; no meg válófélben is voltunk már akkor a férjemtől mikor ez kiderült.


A mostani párommal úgy vagyunk vele hogy még pár hónap teljen el (a nyár: kirándulások, lakások felújírgatása, stb...), utána ha jönni akar, nem leszünk elrontója, utána jöhet a bébi (de még most nem).

1497. 099c0bed40 (válaszként erre: 1496. - B399a09e0e)
2013. márc. 22. 05:33

Szia, igen, leginkább az lehet hogy előtte is voltak együtt a barátjával csak akkor nem vett be gyógyszert, esetleg ennél a gyógyszeres együttlétnél nem csupán egyszer hanem többször volt aktus---sok minden lehet, még az is hogy szerencsétlen módon beleesett abba a 15 %-ba akiél nem használ az Escapelle.

Sajnálom, rossz lehet abortuszra menni. :(

1496. b399a09e0e (válaszként erre: 1495. - 099c0bed40)
2013. márc. 21. 13:37

Ez igaz.

Ma találkoztam egy lánnyal, a gyerekorvoshoz mentünk, ő meg a védőnőhöz.

Megszakítással védekeztek mert 23. napon "nem lehetett volna fond", de azért vett be Escapelle-t, és ennek ellenére terhes most.


Kicsit ez számomra érthetetlen (és hihetetlen) hogy történhetett ez meg vele. Vagy lehet valamit nem mondott el "korábban történtről"?

1495. 099c0bed40 (válaszként erre: 1494. - B399a09e0e)
2013. márc. 21. 05:59

Szia, addig nem is lenne olyan egetrengetően nagy baj, amíg nem a beteg "kárára" menne ez az egész játszma.

De sajnos legtöbbször mi isszuk meg a levét annak hogy illető doktor urat xy gyógyszercég "jutalmazza" a felírt szerek számától függően, és naná hogy nem a korszerűbb, kevesebb mellékhatással bíró szert kapja a Paciens, hanem a régit, hisz abből csörgedezik a lővé.

Innentől káros és büntetendő, persze sose fogják büntetni, mert szinte mindenki benne van és tudvalevő hogy egyik holló nem vájja ki a másik szemét. :(

1494. b399a09e0e (válaszként erre: 1493. - 099c0bed40)
2013. márc. 19. 19:08

Nem volt ez rosszindulat, csupán csak megírtad az őszinte valóságot amik uralkodnak manapság az eü.-ben.


Nap mint nap tapasztaljuk más téren az eü. sajnálatos cselekedeteiet amit mennek körülöttünk.

1493. 099c0bed40 (válaszként erre: 1492. - B399a09e0e)
2013. márc. 17. 20:36

Ez jó hír, örülök hogy nem kell tovább izgulnod. :)))


Az új gyógyszerek felírásával kapcsolatban vannak teóriáim, de nem akarok a részletekbe belemenni, elég ha annyit írok: gyógyszermaffia. :(


Igen, sajnos ez a mérvadó a mai napig is mindenhol, akár a "beteg" kárára maradnak a régi szernél ha éppen annak a gyártója simogatja meg a doktorbácsi buksiját és tömi tele a zsebét.

Jaj de nagyon rosszindulatú vagyok, pfujj, kár hogy olyan helyen dolgoztam egy ideig ahol mindez gyomorforgatóan élesben ment nap-nap után....:((((

1492. b399a09e0e (válaszként erre: 1491. - 099c0bed40)
2013. márc. 17. 18:34

Ezt nem értem én sem, bár állítólag nem régen jött ez M.O.-ra használatra.


Mindenesetre megdöbbentem hogy abban a városban ahol a doki felírta, egy másik doki és a kórházban az asszisztens még nem is hallott róla; ahol meg járok állandó fogadott orvoshoz (messzebbi nagyvárosba) ott meg ismerik a gyógyszert.


Sajna mikor felkellett íratni akkor mindegy volt ki írja fel csak írja fel, így direkt nem mentem az orvosomhoz, mikor emez jóval közelebb volt akkor. No meg szabin is volt a dokim.

A lényeg, hogy megoldódott a gond, és szerencsére a várt időben jelentkezett is mint kellett volna a mensi is, így nem tartoztam a "kivétel" közé akiknél soká jött meg.

1491. 099c0bed40 (válaszként erre: 1490. - B399a09e0e)
2013. márc. 16. 20:06

Szia, így van, ez most a legmodernebb az esemény utániak között.

Nem tudom a nőgyógyászok miért nem állnak át ennek a felírására, sokkal magyobb a védettség az öt nap miatt.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook