Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


151. Rana33
2009. febr. 9. 15:01
3 kis drága embriócskánk van, akik nagyon ügyesen osztódnak, ma (3. nap) már 7-8 sejtesek! Én szerettem volna, ha ma visszaültetik őket, de a doki ragaszkodik ahhoz, hogy várjuk ki az 5. napot. Remélem, továbbra is ilyen ügyesek és szívósak lesznek!!!
150. yda (válaszként erre: 148. - Rana33)
2009. febr. 9. 13:36
Nagyon szurkolok érted! Remélem minden rendben lesz.
149. one85 (válaszként erre: 148. - Rana33)
2009. febr. 8. 12:54
sok szerencsét Rana szorítok értetek!
148. Rana33 (válaszként erre: 147. - Yda)
2009. febr. 5. 19:58
Benne vagyunk a lombikban, holnap lesz a leszívás! Nagyon izgulok!!!!
147. yda
2009. febr. 3. 11:22

Köszi. A vizsgálatok eredményéről majd tájékoztatlak.


És veled mi újság van?

146. Rana33 (válaszként erre: 145. - Yda)
2009. febr. 3. 10:34
Sztem nem. Nekem is nőgyógyász írta meg a beutalót, és a vizsgálatot is a nőgyógyászati klinikán csinálták. Meg írhat még beutalót diabetológus és sztem endokrinológus is.
145. yda (válaszként erre: 144. - Rana33)
2009. febr. 3. 09:05
Rendben. Amúgy csak a körzeti doki írhat beutalót inzulin rezisztencia vizsgálatához?
144. Rana33 (válaszként erre: 143. - Yda)
2009. febr. 2. 17:14

Úgy látom Yda, hogy a helyes úton jársz! :))))


Mondjuk azt megjegyzem, hogy a vér és vizelet nagylabor eredmények alapján nekem minden tökéletes volt, úgyhogy az alapján nem is kellett volna terheléses inzulinra mennem. (PCO-s sem vagyok) Jól tettem, mégis, hogy elmentem, mert magasabb volt az érték, mint kellett volna! (Pedig az éhgyomri értékek is jók voltak!) Úgyhogy én a helyedben azért erőltetném ezt a terheléses inzulint. Ha meg jó az eredmény, akkor ez is ki van pipálva! :)))))


Na írd majd meg, milyenek lettek az eredményeid!!! Kitartás!

143. yda (válaszként erre: 142. - Rana33)
2009. febr. 2. 14:41

Még nincs időpontom, csak elterveztem, hogy amennyiben nincs a hormonjaimmal sem semmi baj, nem várok tovább. Még a 21. napi vérvétel ehhez hátra van és csak utána tudják megmondani, hogy minden rendben van-e.Közben kértem a körzeti orvostól teljes vér és vizeletvizsgálathoz beutalót, amire a héten megyek. Kértem inzulin rezisztencia vizsgálatra is beutalót, de azt mondta, hogy az elsődlegesen a PCOsoknak van, amúgy vér és vizeletvizsgálatból majd lehet látni, ha van valami gond.Meglátjuk.


Összeférhetetlenségi vizsgálatról nem beszéltek a centrumban, nem tudom, hogy el fogják-e végezni, de ha nem, akkor kérek ilyen vizsgálatot is. (Hát egy babát kívánó szerető párnak ez elég nagy kitolás azért a természettől???!!!!)


Eddig megnézték egy meddőségi centrumban a pajzsmirigyem:-tökéletes, nőgyógyászatilag, tenyésztések, rákszűrés:- minden rendben, petevezeték:-átjárható. A férjemnél is minden rendben.



A nőgyógyászom clostylbegitet irt fel, de ezzel sem lettem terhes. Viszont ő mondta, hogy ha closty alatt nem esek teherbe, akkor jöhet az inszem. A closty "kúrán" túl vagyok, nem esetem teherbe. Viszont úgy döntöttem, hogy a fenti vizsgálatokkal adok még egy esélyt magamnak. Ha semmi, akkor visszamegyek a nődokihoz és jöhet az inszem.

142. Rana33 (válaszként erre: 139. - Yda)
2009. jan. 30. 21:37

Na, visszaolvastam, látom, hogy a hormonokat nézetted meg. Sztem nézess egy cukor- és inzulinterhelést is, az is nagyon gyakran szokott lenni a baj (tünetek nélkül, mint nálam is). Érdemes még a pajzsmirigyet is megnézetni (TSH, fT3, fT4 hormonok és anti-TPO ellenanyag), illetve spermium elleni antitestet és zonapellucida vizsgálatot is.

Bocs, ha kioktatónak tűntem, a dokid biztos elmondta már ezeket.

Összeférhetőségi vizsgálaton te voltál, vagy volt valaki közületek?? A nő vérét eresztik össze a férfi spermával, azt is érdemes nézetni, de nekünk ilyen vizsgálat nem volt.

141. Rana33 (válaszként erre: 138. - Yda)
2009. jan. 30. 21:31

Szerintem nyugodtan reménykedj az inszemben! Felesleges esélyeket latolgatni, mert igaz, hogy csak 20% az esély, hogy sikerül, de sosem tudhatod, lehet hogy neked elsőre fog! Tehát vagy sikerül, vagy nem! És ha hiszel benne, akkor fog! :)

Nálunk úgy indult, hogy velem minden rendben, de a páromnak alacsony volt a spermaszáma. Most ott tartunk, hogy a párommal minden rendben (vitaminok hatására teljesen rendeződött a spermaképe), nekem meg a kivizsgálások során kiderült egy csomó apró-cseprő baj (azért apró-cseprő, mert igazából egyik sem okoz meddőséget, maximum vetélést, de én még soha nem tudtam teherbe esni): a Leiden, enyhe inzulinrezisztencia és enyhe pajzsmirigy alulműködés. Mostmár mindenre szedem a gyógyszert, úgyhogy ezért reménykedem nagyon, hogy most sikerül a lombik. Mikor mész inszemre? És ha esetleg nem sikerül (de fog!), akkor sem fogsz nagyon összetörni, majd meglátod. Minők erősek vagyunk, és ha elesünk akkor felállunk és megyünk tovább! Nekem eddig két inszem és egy lombik nem sikerült már, és mégis örömteli izgalommal várom már, hogy haladjunk ezzel a lombik ciklussal! ;) És vannak, akik nálam ezerszer többet szenvedtek, és sikerült nekik a baba! Úgyhogy megéri!

Veled mi a gond amúgy a Leidenen kívül? (Bocsi, bizti írtad már te is, ha ezt elküldtem, akkor visszaolvasok)

Úgy van egyébként, ahogy Mariann írta, a progeszteront mindig adják inszem és lombik ciklusokban, ha valami gond akad (pl barnázás vagy hematóma), akkor pedig emelnek az adagon. És a 12-16. hétig kell is szedni a terhesség támogatására! De ez a legkisebb baj sztem, mert "nem fáj". :) A rosszabb az, hogy 9 hónapig végig szúrni kell a Clexane-t. De én már azt is nagyon várom! ;)

140. Mariannnn (válaszként erre: 139. - Yda)
2009. jan. 28. 20:15

Szia Yda!

Ezeket azonnal írják is fel inszemkor,és már az első napon javasolták hogy két adagot szedjek is be még ha kitűnő a hormoneredmény akkor is.Nem akarlak alszomorítani,de a statisztikák szerint 20% esély van inszemkor a teherbeesésre,ami elég kevés.Nekünk sem sikerült az első csak a második,de jó hír hogy szinte már a következő hónapban újra lehet próbálkozni,nem kell hónapokat várni ha minen rendben van(mint a lombiknál) és itt is elég nagy esély van az ikerterhességre.

139. yda (válaszként erre: 137. - Mariannnn)
2009. jan. 28. 08:56

Szia!


Értem. Köszi.

Ezeket minden esetben kell/kellene szedni vagy csak ha valamilyen értéked nem megfelelő?

138. yda (válaszként erre: 136. - Rana33)
2009. jan. 28. 08:53

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy még nem sikerült a baba.Én is remélem, hogy most sikerülni fog neked. Nagyon izgulok érted.


Én az inszemhez nagy reményeket fűzök. Lehet nem kellene, mert ha nem jön össze elsőre, nagyon össze fogok törni. Az igazat megvallva ebbe még nem is gondoltam bele.

Nálatok mi a probléma, már ha van egyáltalán azon kívül, hogy nem akar jönni a baba? Bocs valószínüleg már írtad korábban, de most is leírnád?


Azért tényleg megdöbbentő, hogy valakire csak ránéznek és máris teherbeesik. Más minden egészségügyi probléma nélkül nem esik teherbe éveken keresztül.

137. Mariannnn (válaszként erre: 134. - Yda)
2009. jan. 27. 20:50

Szia Yda!

Utrogestant 3X2 és Duphastont 3x1.Ahogy Rana is írta, segíti a beágyzódást és a fejlődést.

Rana,nagyon drukkolok Neked hogy sikerüljön a lombik!!

136. Rana33 (válaszként erre: 129. - Mariannnn)
2009. jan. 27. 20:15

Sziasztok!


Rég jártam már erre. Sajnos nálunk a helyzet változatlan, még mindig nincs kisbabánk, pedig már két inszemen és egy lombikon is túl vagyok. Most kezdtem a második lombikomat, már szúrom a stimus szurikat plusz a Clexane-t. Úgyhogy remélem, érzem, tudom, hogy most sikerül!!!!!!


Yda! Progeszteronpótlást minden mesterséges megtermékenyítésnél (inszem, lombik) adnak hüvelyi, szájon át szedhető vagy injekció formájában, ugyanis "túladagolni" nem lehet, viszont sok esetben "rásegít" a terhesség megtartására! (Még akkor is, ha sárgatest-elégtelenség nem áll fenn)


Egyébként tényleg borzalmasak az állapotok a debreceni haematológián, én mondjuk kivártam a soromat, és viszonylag "hamar" bejutottam: 9-re kaptam időpontot, és 13 órára már végeztem is! Én sem értem, minek időpont, ha fél napokat kell várni. Ráadásul a szerencsétlen sürgősségi eseteket is oda tolják le hordágyon, akik ott fekszenek tehetetlenül a várakozók orra előtt. (Ugyanott van még a hepatológia és a gasztroenterológia is)

135. yda (válaszként erre: 132. - One85)
2009. jan. 27. 08:18

Köszönöm szépen. És én is mindenkinek nagyon sok erőt kívánok, hogy kitartása legyen a havonkénti csalódások után egy újabb hónaphoz reményt fűzni.


Azért kívánom mindenkinek, hogy ne kelljen hónapokat várni arra, hogy a nagyon várt kis jövevény megérkezzen.

134. yda (válaszként erre: 133. - Mariannnn)
2009. jan. 27. 08:12

Szia!

Jártam, járok. Eddig csak nőgyóyászatilag vizsgáltak meg, amely során mindent rendben találtak. A férjemet is kivizsgálták és nála is minden rendben.

Jelenleg a hormonvizsgálat folyik, mivel még csak a 3. napi vérvétel történt meg. Gondolom a 21. napi vérvételt követően fognak az eredményről tájékoztatni.

Nagyon bízom benne, hogy nem lesz semmilyen gond és jöhet az inszem. Azért jobban örültem volna, ha a természetesebb módon alakul a teherbeejtés, de hát a természettel nem tudok harcolni.


Milyen progeszteron pótlókat kellett szedned? nem igazán értem, hogy miért kellett szedned, ha jó volt az eredményed. Ezt utálom, hogy az embert tele tömik mindennel és várjuk a csodát. De mire jó ez?

2009. jan. 26. 20:48

Sia Yda!

Jól teszed hogy kivizsgáltatod Magad!A Károly Róbert Magánklinikán nem Te voltál?(mi is oda járunk)Ha igen,ott mit mondott a doki?Kinél voltál?Amúgy az inszemkor nekem már az első naptól szednem kellett a progeszteron pótlókat(hiába volt jó a hormoneredményem),akkor már nem bízzák a véletlenre.Jövőhét hétfőn megyek megbeszélésre a dokimhoz,remélem már februárban hozzákezdhetünk az inszemhez.

Yda,one85,drukkolok Nektek hogy minél hamarabb babásak legyetek!!

132. one85 (válaszként erre: 131. - Yda)
2009. jan. 26. 19:47

Szia yda

Hát sok szerencsét kívánok neked!azt hiszem kell egy negy kalappal minden itt fórumozó társunknak is!Remélem sikerülni fog.Mi is próbálkozunk megint mert az új dokim azt mondta,hogy ne várakozzunk!Üdv.:one85

131. yda (válaszként erre: 129. - Mariannnn)
2009. jan. 26. 15:23

Szia!

Régen jártam már erre. Sajnos mi azóta is csak próbálkozunk. Azonban úgy döntöttem, hogy ez az utolsó hónap, hogy természetesen próbálkozunk. Rászántam magam, hogy hormonvizsgálatra menjek, majd a körzetihez egy teljes vérkép és vizelet vizsgálatra. Nem várok tovább. Ha valamilyen problémát találnak, még egy esély adok a következő hónapban a probléma kezelése mellett. Ha nem, nekivágok az inszemnek.

Amúgy minden dokim (nőgyógyász, több haematológus) úgy nyilatkozott, hogy maga a Leiden nem befolyásolja a teherbeesést. Az elvetélésnek más oka kell, hogy legyen, ilyen példásul a sárgatest elégtelenség.

Én is ezért megyek el hormonvizsgálatra, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe.


Kitartást lányok. Hiszem, hogy hamarosan mi is a pocakosak táborába fogunk tartozni.

130. one85 (válaszként erre: 128. - KKathy)
2009. jan. 20. 12:38

KKathy szia

én is ugyan ezeket a kérdéseket tettem fel már jó pár orvosnak és embernek.A válasz általánosan az volt hogy persze lehet gyermekünk még csak próbálkozni kell,mert ha esetleg más probléma is fent áll azt csak akkor deríthető ki ha nem jön össze.Ez így egy kicsit morbidan hangzik de én már háromszor voltam terhes és sajnos eggyet sem tudtam kihordani,de viszont csak a második baba után derült ki hogy leidenem van.Mi most voltunk hematológusnál és az azt mondta ,hogy rengeteg nőnek van ilyen betegsége vagyis hajlama,de sokanak nem is okoz"gondot".Nem tudom ,hogy Te voltál már terhes? Azt mondják amúgy ez nem betegség ami szerintem elég butaság szépen kifejezve.A korai vetélés az lehetséges nem akarok neked hazudni,de viszont mi rájöttünk magunktól ,hogy szeretkezni nem ajánlatos ha már babát vársz és ilyen problémád van.Előtte nekem nem kellett szúrni magam csak vitamint kell szednem ,de ahogy Én tapasztaltam ezt embere válogatja.Talán így most hirtelen ennyi de ha valamit kihagytam és van még kérdésed nyugottan írj Én szívesen segítek ha tudok.Üdv.:one85

129. Mariannnn (válaszként erre: 128. - KKathy)
2009. jan. 19. 17:58

Szia KKathy!

Én is Leiden heterozigóta vagyok,a nőgyogyim küldött trombofília vizsgálatra ott derült ki.Most napi egy aspirin protectet kell szednem és majd ha összejön a baba akkor kell majd injekcióznom magam(0,6 Clexan/nap).Amúgy én nem járok haematológushoz,a múltkor el akarta menni a szakrendelésre,amit előtte felhívtam,beszéltem a dokival hogy mi a problémám,azt mondta ne is menjek hozzá,mert ez egy olyan speciális eset hogy ezzel nem foglalkozik,megadott egy nevet és egy kórház nevét ahol ezzel foglalkoznak,de oda már nem mentem el(ez Bp-en van)

Amúgy nekem mind a kétszer a 9. héten volt missed ab.(nem tudtunk róla hogy Leidenem van),tehát ha időben orvoshoz kerülsz babásan szerintem nem lehet baj.

Rana,Yda Veletek miújság???

128. KKathy
2009. jan. 18. 22:01

Sziasztok!


Én még uj vagyok itt köztetek.Mi most kezdtünk el probálkozni, de már 3 éve tudom , hogy leiden heterozigotám van.Ami eléggé aggaszt.Már kétszer voltam haemosztázis szakrendelésen, hogy mégis megnézzék miféle, de mind a 2x 6 óra sorbanállás és várakozás után feladtam.nem értem, hogy miért kell idopont, ha odamész mondjuk reggel 7-re és még du. 1-2 orakor sem kerul rád a sor.Idopontfoglalás elore 1-1,5 honap.:(

Mégis végig kell állnom még 1x...Debrecenben ez a helyzet sajnos..

Kérdés:

Teherbe lehet e esni ennek ellenére?

Ha igen nem lesz e korai vetélésem?

Nagyon aggaszt a dolog.Kell e elore injekcioznom?Vagy ezeket csak akkor lehet tudni, ha megmondják, hogy milyen fokú?

Kérlek, ha jártok még erre válaszoljatok.Köszönöm.:)

Mindenre kiváncsi vagyok.

127. Rana33
2008. okt. 24. 19:44

Sziasztok!


Mariann! Sajnálom, hogy várakoznotok kell. :(


Valahogy engem is taszít a gondolat (nem tudom miért), hogy combba adjam az injekciót. A hematológus mondta (direkt rákérdeztem), hogy terhesség során amíg nem feszül a pocak, nyugodtan lehet hasba adni (hiszen a bőr alól eloszlik az anyag, nem a "babába" megy), viszont ha már ott nem lehet összecsípni a bőrt, akkor kénytelen leszek majd combba. Gondolom, ha rákényszerülök, akkor majd menni fog. Én is azt mondom, hogy bárcsak már ott tartanék!!!!!

126. körömvirág (válaszként erre: 124. - Yda)
2008. okt. 21. 18:18

Szia! Fájni nem fáj, csak kellemetlen. A titka, hogy jól össze kell nyomni a hüvelyk és a mutató újj közé az érintett részt, és egy határozott mozdulattal belebökni. Lehetőleg olyan helyen, ahol vastagabb. Nekem a terhesség kezdetén derült ki, így én már tudtam, hogy van ott bent valaki:) ezért eszembe sem jutott pocakba adni.

Ne aggódj, mi majdnem egy évet vártunk erre a kis porontyra annak ellenére, hogy mind a ketten szervileg is rendben vagyunk. Szorítok Neked és mindenkinek aki babásodna!!!

125. yda (válaszként erre: 120. - Mariannnn)
2008. okt. 21. 16:19

Szia!


Nagyon sajnálom ami veletek történt. Szurkolok én is, hogy a csoda bekövetkezzen!

124. yda (válaszként erre: 122. - Körömvirág)
2008. okt. 21. 16:18

Szia!


Én is hallottam már azt a lehetőséget, hogy combba adjam, de jobban félek tőle, mint a hasi szuritól. Nem fáj, mert szerintem érzékenyebb testrész, mint a has?!

Amúgy azon én elgondolkodtam már, hogy ha egyszer valaha nagy pocakom lesz, hogy fogom a hasamon szurni magam? Bárcsak már itt járnék.

123. yda (válaszként erre: 121. - One85)
2008. okt. 21. 16:13

Szia!


A válaszom IGEN. De ezt ne hónapokban értsd. Csak 1-2 nappal korábban kellett elkezdenem. A Syncumar tabletta ugyanis hamar kiürül a szervezetből. Ezért is fontos szinte pontosan 24 óránként bevenni.

Sajnos ismét szedem a korábban leírtak miatt.

122. körömvirág (válaszként erre: 103. - Rana33)
2008. okt. 21. 13:34
Szia! Kezdetben én merőlegesen adtam be és szinte állandóan belilult, bevérzett (ráadásul allergiás lettem a fertőtlenítószerre és hólyagjaim is lettek). Majd nekem a dokim tanácsolta, hogy mivel nagyon vékony vagyok így tuti izomba megy, ezért próbáljam meg majdnem vizszintesen (vagyis nagyon megdöntve, amennyire csak lehet). Azóta nincsenek lila foltjaim, viszont már a harmadik fertőtlenítőt használom, mert mindíg kiütnek:(( Ja, amúgy én hasba nem akartam a pocaklakó miatt (szúrkáljam a babámat? hülye felfogás mi?), így combba adom, felváltva.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook