Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
211. one85 (válaszként erre: 209. - Mariannnn)
2009. jún. 12. 11:29
Na tegnap megvolt az UH !1.2 mm-es echoszegény képlet az uterusban !Azt mondta a doki hogy ez baba,de még olyan pirinyó hogy nem mondhatja rá!El is keseredtem egy kicsit,de bízok benne hogy tényleg babát látott és nem mást!
210. one85 (válaszként erre: 209. - Mariannnn)
2009. jún. 10. 21:09
Köszi de,majd holnap ugrik a majom a vízbe!:)
209. Mariannnn (válaszként erre: 207. - One85)
2009. jún. 9. 21:01
Drukkolok Nektek!Úgy legyen,ahogy írtad!!
208. one85
2009. jún. 7. 15:01
YDA Ti hogy álltok?Mikor lesz a 2. inszem?
207. one85
2009. jún. 7. 14:59
Sziasztok !Úgylátszik összejött a törpe ,csak bírjuk is ki a kilencedik hónap utolsó napjáig!:)
206. yda (válaszként erre: 205. - Mariannnn)
2009. máj. 29. 13:00
Köszönöm.
205. Mariannnn (válaszként erre: 204. - Yda)
2009. máj. 28. 20:38

Szia Yda!

Sajnálom hogy nem sikerült elsőre!Nekünk is a 2. jött össze.Én anno (igaz,akkor még nem tudták a leident)Elevitet,MagneB6-ot és Folsavat szedtem,vagyis ezeket ajánlotta a dokim.Jó készülődést az inszemre,és tudod,csak pozitívan!!

204. yda (válaszként erre: 193. - Rana33)
2009. máj. 28. 12:49
Sjnos még mindig próbálkozunk. Meg volt az első inszem, de nem lettem babás. Most készülök a 2. inszemre.
203. yda
2009. máj. 28. 12:47

Sziasztok!


Arra keresem a választ, hogy annak aki leiden mutációs milyen plussz vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet javasolt szedni, ha egyáltalán javasolt.Én az Elevitet szedem, mellette kálciumot. Van egyéb ami szerintetek szükséges? Nekem nem mondott semmit sem a nődoki, sem a heamatológusom. Nektek mondtak ezzel kapcsolatosan valamit?

202. Rana33
2009. máj. 14. 11:04

One, mostmár értem! :)))


Mariann, velünk minden rendben, a jövőhéten megyek megint egy nagy vizsgálatra (cukor, belgyógy, AFP), a 19. héten genetikai UH-ra, a 20. héten meg a hematológiára. Úgyhogy van izgulnivaló bőven...


Putyi drága, biztos hogy neked is sikerül előbb vagy utóbb, megkásd! Majd amikor nem is számítasz rá! És mostmár tudod, mire kell nagyon odafigyelni! (Ha már az orvosok nem figyelnek!)

201. one85 (válaszként erre: 193. - Rana33)
2009. máj. 11. 17:32
szia Marcsi1985 és one85 ugyan az csak egyszer reklámoztam és kidobott azért lett másik is!Amúgy a helyzett semmi és semmi .már nagyon nagyon elkeseredett vagyok.Amúgy Ti hogy vagytok?
200. Putyi73
2009. máj. 8. 13:35

SZIASZTOK!

Hát igen,ez tenyleg feháboritó,mert már a terhességem utolso napjaiban,erősen gyanitották h Leiden pozitiv vagyok,ennek ellenére nem jutott eszébe senkinek h vérhigitót adjon.Ez egyértelmüen műhiba volt,és ezt nem én találtam ki,olyan szakmai tekintély mondta akinek a szavában nem kételkedem.Miattuk kell egy életen-át vérhigítót szednem,és most így terhesseg előtt is szúrnom magam.Persze ezt nem ismerki el,sőt.....Hát tudnék mesélni,de nem terhelek senkit a bajaimmal,jut belőle bőven másnak is.

Remélem még lesz nekünk is babánk.

2009. máj. 6. 20:20

Sziasztok Lányok!

Látom újra beindult a fórumozás!Rana,Veletek mizu?Szépen fejlődnek a babák?Most több hétig nem tudtam netezni,így most kicsit megkésve olvasgattalak Benneteket.Velünk nincs semmi új,majd nyáron kezdünk bele újra a babaprojektbe,addig spontánkodunk és bízunk hogy hátha sikerül!

198. ájrin (válaszként erre: 197. - Rana33)
2009. máj. 5. 10:33

Szia!

Nem, a 3 gyerkőc spontán összejött az előző házasságomban.

Újra férjhez mentem és a férjemnek még nincs gyereke, de nagyon szeretnénk egy közöset.

197. Rana33 (válaszként erre: 195. - Ájrin)
2009. máj. 5. 10:16
Ájrin, a 3 gyermeked is lombik programból született? Gratulálok a negyedikhez! Az én anyukám is Leidenes, mégis 3 egészséges gyereket szült és soha nem volt trombózisa. Szóval tényleg kiszámíthatatlan ez a dolog.
196. Rana33 (válaszként erre: 194. - Putyi73)
2009. máj. 5. 10:14

Szegénykém, annyira sajnálom, megkönnyeztem a történetedet. Felháborító, hogy ilyen megtörténhet!!! MIÉRT?????

Kívánom, hogy mihamarabb enyhítse a fájdalmadat egy új kis jövevény.

Elvileg nálunk is minden rendben volt (illetve ami nem, azt gyógyszerekkel kezeltük), mégis lombikra volt szükség, hogy teherbe tudjak esni. Szóval ne add fel. Csak az veszít, aki feladja.

195. ájrin (válaszként erre: 194. - Putyi73)
2009. máj. 3. 20:32

Szia! Elég megrázó a történeted, kívánom, hogy mihamarabb engesztelődhess egy kicsi babával a pocakodban!

Én lombikprogramban veszek részt, hogy hogyan jutottam el idáig nem részletezem (arra ott a naplóm) de korábban már szültem 3 gyereket úgy, hogy most derült ki, én is ezt a génmutációt hordozom magamban. Mikor mondtam a dokinak, hogy akkor hogy a fenében hordtam ki a gyerekeimet, csak annyit mondott: "az élethez kell szerencse"

Hát velük szerencsém volt, és elszörnyedve gondolok vissza, hogy akár a Te eseted is megtörténhetett volna velünk:(


De most mindnet megetszek, hogy a kicsi babónkkal semmi baj ne történjen.


Ezt kívánom Neked is!

194. Putyi73
2009. máj. 3. 18:00

sziasztok, nagyon örülök h megtaláltam ezt a forumot. Én is Leiden pozitiv vagyok, heterozigota, sajnos túl későn tudtam meg!

A történet szomoru, de hátha másnak segit elkerülni a bajt.

2006-ban elhalt egy terhességem a 9-ik héten, a dokim azt mondta semmi baj, sokszor előfordul, elhittem, aztán 6 hónap múlva ujra terhes lettem és a 4-ik hónaptól nagyon vizesedtem, szóltam a dokimnak, de nem nagyon érdekelte, azt mondta, túl sokat eszem, pedig víz volt(erre utólag jöttem rá). 7-ik hónapban az UH-n kideült h toxémiam van, de a dokim 180/120Hgmm vérnyomás, fehérje a vizeletben és sok viz után is azt mondta nyugi, aztán elküldött belgyogyászhoz aki rögtön korházba küldött.

Nem bíztattak semmi jóval, másfél hétig korház aztán sürgős csaszar, és egy pici baba, 1270 gramm.

Én hazamentem 3 nap mulva, a baba Intenziven. 2 héttel később korházba menet rosszul lettem az autóban, a férjem nagyon megijjedt, alig kaptam levegőt, beértünk, akkor már gondoltam mi van. Tüdőembólia! Egy hajszálon függött az életem, 7 nap intenzív. Én a 2-on, a babám az elsőn feküdtünk, kábelek lógtak ki belőlünk, szegény férjem hol ide, hol oda rohangált. Hazaengedtek napi 2×0,6 Fraxival. A baba közben nőtt szépen minden rendben volt, ismerte a hangom, mosolygott, aztán egyszer egy este telefonáltak h meghalt.

Ez már sok volt! Alig bírtam felfogni mi is történt.

Ezek után derült ki a genetikai rendellenességem. Ennek már 2 éve, egy éve ujra probálkozunk, sikertelenül. Szúrom magam, most épp Chlostylbegit kezelés végén vagyok és semmi. Amugy minden lelet jó, nincs magyarázat!

Most kiábrándult, csalódott és dühös vagyok, remélem megértitek.

193. Rana33
2009. máj. 2. 17:35

Marcsi! Sajnálom. :((( Azóta mi a helyzet????


Mariann, ezt is sajnálom. :((( Se egyszer úgyis sikerül. Csak annak nem, aki feladja!!!!


One, és veled mi van???? Már biztos tudod az eredményt!!!!!! Remélem +++++++++++++++++++++++


Yda, te is mesélj magadról!!!!!

2009. ápr. 4. 08:47
Megjött!:((((((((((((((Nagyon szomorúak vagyunk a párommal!:((((((((((((((((((((((
191. one85
2009. ápr. 3. 09:45

Sziasztok

Képzeljéte:NEM JÖTT MEG:)!Sajnos a teszt még nem mutat semmit,dehát csak egy napja késik:(Remélem nem csak szivat!Nagyon boldogok lennénk!Nem tudtok valamilyen nagyon megbízható tesztet?Amúgy nagyon pontos szokott lenni!Hát reménykedünk!

2009. márc. 31. 11:00

Sziasztok Lányok!

Hát nekünk most nem sikerült az inszem:-((,így nem kell a szuri sem!De sebaj!Majd legközelebb!!Bár most lehet kimarad egy hónap,mert a férjem beteg és antibiotkumot szed.Veletek mizu?

189. yda
2009. márc. 28. 08:45

Sziasztok!


Köszönöm a bíztató szavakat. Rana, remélem az én heamatológusom is hasonlóan gondolkodik, mint a tied.Nagyon örülök, hogy egészségesek vagytok és minden rendben. Vigyázz magadra és a picikre.

188. Mariannnn (válaszként erre: 187. - Rana33)
2009. márc. 27. 20:47

Szia Rana!

Örülök hogy jól vagytok!!Továbbra is várom a jó híreket!!A szurival kapcsolatban csak annyit,hogy hétfőn kiderül kell-e szuri vagy sem.

187. Rana33
2009. márc. 27. 20:03

Lányok! Hát én ledöbbentem azon, amit írtatok: Mariann te vagy az egyik véglet, Yda te meg a másik!!!! Én meg az arany középút. :) Na leírom, velem hogy volt:


Amikor nem sikerült tavaly a lombikunk és jártunk kivizsgálásra és kiderült, hogy Leiden homozigóta vagyok, a hematológus kiadott egy papírt, hogy a következő lombikprogram elkezdése Clexane védelmében javasolt. De én inszemek során is írattam a Kaális dokival Clexane-t, hiszen ott is van hormonos stimulálás. Ez a sok stimus hormon valóban növeli a trombózishajlamot már önmagában is, ezért kell mellé a Clexane, nehogy trombózist kapjunk. Az Aspirin mit sem ér ebből a szempontból (mondjuk én is szedtem a spontán hónapokban), hiszen az a vérlemezkék összecsapzódását gátolja csak, a Clexane viszont a fibrinhálóra hat (nekem ezt egy orvos sorstársam magyarázta el, aki maga is Leiden homozigóta!!!). Szóval Yda nem tudom, miért csinálnak ebből akkora faxnit, lehet hogy csak ez a papír kell nekik mindenképp a hematológustól. De ő nem fogja azt mondani, hogy nem lehet téged stimulálni, ne aggódj! Hiszen akkor a Leidenes nők ki lennének zárva a mesterséges megtermékenyítés minden válfajából, és örök gyermektelenségre (vagy trombózisra) lennének kárhoztatva!!! Mariann nálad meg sztem elbagatelizálták a dolgot, napi 0.2 vagy 0.4 Clexane igazán nem ártana neked sem.



A jó hír:

Ma voltunk UH-n, mindkét baba 2 cm körül van. Már egész babaformájuk volt az UH-n, látszott a fejük, kezük meg a lábuk, ja meg az egyik köldökzsinór! :D Legközelebb 3 hét múlva kell menni a Kaáliba, de akkor a doki már csak felkísér UH-ra a nőgyógyászatra, nem ő csinálja.


Kívánom, hogy ti is mihamarabb átélhessétek ezeket a csodálatos napokat/hónapokat és azokat, amik még ezután várnak rám! :) Majd visszamegyek a hematológushoz én is, mert a Kaális doki szerint majd csökkenteni kell a Clexane adagját a terhesség közepe felé.

186. Mariannnn (válaszként erre: 185. - Yda)
2009. márc. 26. 17:35

Szia Yda!

Hát nálam úgy van hogy leiden heterozigóta vagyok és a meddőségiben a dokimat(ha jól tudom egy helyre járunk-Róbert Károly Magánklinika)nem nagyon érdekelte az inszem stimuláláshoz ez a dolog!!Clostit szedtem és Puregont szúrtam(és nálam már ezek is elegek lettek volna a lombikhoz is),az inszem óta pedig nagy dózisban szedem a Duphastont és Utrogestánt.Mellette csak annyit teszek hogy napi egy Aspirin protectet szedek és majd a pozitív teszt után kell a vérhígító szuri.Hát nálam ez van!

Rana,te merre jársz?Voltál már UH-on??

185. yda
2009. márc. 26. 08:39

Lányok!


Kérlek írjatok, ha tudtok az alábbiakkal kapcsolatosan valamit. Voltunk meddőségi centrumban (mivel 1 éve nem jön össze a baba), ahol arról tájékoztattak, hogy mivel leidenes vagyok és gyógyszert szedek, a hormonos kezelésről a heamatológustól kérnem kell egy olyan nyilatkozatot, hogy lehet-e vagy sem, vagy valamimilyen fsh-val (hormon tartalmú készítménnyel) kezelni. Az ilyen kezelés ugyanis eleve magában hord egy hajlamot a vérrög kialakulására, a leiden pedig ezt csak erősíti. Szóval nagyon rettegek, mert ha a heamatológus azt mondja nem lehet hormonkezelésben részem.........vége. Semmit sem tehet meddőségi centrum, mivel a hormonokkal kell stimulálni a peteérést. Az inszemhez és főleg a lombikhoz is ez kell. Ti hallottatotok már erről vagy nem volt hasonló tapasztalatok????????? Kérlek írjátok meg, hogy nálatok ez hogyan alakult!!!!!!!!!!!!!!

184. Mariannnn (válaszként erre: 183. - Rana33)
2009. márc. 17. 15:41
Hát,igen,most neki kellene alkalmazkodni hozzád,és nem csinálni olyat amitől kialakulhat a veszekedés.Ha pedig belekezd a veszekedésbe,hagyd ott,ne hallgasd végig!Vonulj el egy másik helyisége 10 percre,addigra bizti lenyugszik meg te is és veszekedés nélkül tudjátok megbeszélni a problémákat.(nem akarok kioktató lenni,csak próbálok segíteni)Most pedig "beszéljünk" vidámabb témáról!Mikor is mentek legközelebb UH-ra??Már csak egy hét és újból láthatjátok a babákat!!Addig is kitartás!
183. Rana33
2009. márc. 15. 19:08
Aranyosak vagytok lányok hogy vigasztaltok, de sajnos ma is úgy veszekedtünk, hogy egész délelőtt sírtam. Meg is mondtam a férjemnek, hogy ez így nem mehet tovább, nem magamat féltem, hanem a babákat. Utólag mindig szánja-bánja, de az már eső után köpönyeg..... :((
182. Mariannnn (válaszként erre: 180. - Rana33)
2009. márc. 14. 19:50

Szia Rana!

Bizti a hormonjaid csinálják hogy hamarabb ideges leszel!És csak pozitívan szabad gondolkozni!!!!!!Nálunk az szokott működni hogy ha érzem hogy zizi vagyok előre szólok a férjemnek,így nem sértődik ha olyat szólok és nem szól olyat hogy megsértődjek.Remélem hamar kibékültök és nevettek az egészen.A babák pedig veled vannak!!!!!!

❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook