Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
2009. júl. 3. 08:22
Köszönöm a segítségeteket.
270. one85 (válaszként erre: 267. - Yda)
2009. júl. 2. 13:48
Yda veled mi újság?
269. one85 (válaszként erre: 266. - Caviking)
2009. júl. 2. 13:47
Én is hasba , mert ott bármily furán is hangzik nem fáj annyira,de ha majd nagyobb lesz a poci akkor jöhet a combi ! :)
268. Pancsyy (válaszként erre: 265. - One85)
2009. júl. 2. 11:14
Köszi.
267. yda (válaszként erre: 266. - Caviking)
2009. júl. 2. 09:59
Én hasba.
2009. júl. 1. 16:05

Sziasztok!


7. hetes kismama vagyok Leiden heterozigóta és lenne egy kérdésem. Ti hova szúrjátok a Clexane-t? Hasba vagy combba?

265. one85 (válaszként erre: 264. - Pancsyy)
2009. jún. 30. 14:57
Nem tudom mit is mondjak.Szerintem ezt szervezete ,embere válogatja.Nem megijeszteni akarlak de az sose baj ha előbb elkezded mint ahogy bebizonyodik a terhesség.
264. Pancsyy (válaszként erre: 263. - One85)
2009. jún. 30. 14:35

Sziasztok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül bepofátlankodok:),

de lenne egy kérdésem.

5 hetes kismama vagyok, és leiden-mutációm van. Jövő héten kell mennem dokihoz, aki azt mondta, elég akkortól elkezdenem szúrni a Clexane-t. Szerintetek is így van? Ugye nem késő?! Nem akarom, hogy baja legyen a kis Pocaklakónknak!

Előre is köszi a válaszokat!

263. one85 (válaszként erre: 259. - Rana33)
2009. jún. 26. 10:37
Amúgy Ti hogy vagytok?
262. one85 (válaszként erre: 260. - D26dcc4363)
2009. jún. 26. 10:36
Igen még mindig ágyközelben inkább , de mostmár azért nem olyan szigorúan meg lehet mostmár picit vezetni is!Azért Én tartom magam ikább az ágyhoz!!Ez a biztosabb!:)
261. one85 (válaszként erre: 259. - Rana33)
2009. jún. 26. 10:34
Én is örülök!
260. d26dcc4363 (válaszként erre: 258. - One85)
2009. jún. 24. 21:19

Gratulálok, akkor most megnyugodhatsz picit :-)

Még mindig ágyban kell maradni, vagy már mozoghatsz?

259. Rana33
2009. jún. 24. 21:05
One, úgy örülök!!!!!!! :))))) Pussz
258. one85
2009. jún. 23. 13:40

Sziasztok!

Tegnap voltunk UH-on és rendben vagyunk!A petezsák 5*6*7mm-ről 9*22-re nőtt,és már látszik a szikhólyag és a törpe is :).Egy hónap mulva control :)

257. Rana33
2009. jún. 22. 16:53
Nekem még soha nem volt trombózisom (csodálkozom is igazából, mert volt egy pár "durva" helyzet már), de nagyon félek, hogy mi lesz, ha majd szülés után abba kell hagynom a Clexane-t, és kis súlytöbbletem is lesz (gondolom), meg nem lesz időm tornázni sem, meg ugye fiatalabb sem leszek már meg ilyenek..... De igyekszem nem gondolni erre, majd lesz valahogy..... :s
256. Mariannnn (válaszként erre: 254. - D26dcc4363)
2009. jún. 19. 20:39
Nekem a bal szemem kapott trombózist.A szemész dokim azt mondta hogy nyugodtan sportolhatok,sőt kötelező(lenne,ha nem lennék ilyen lusta) a napi mozgás,de csak ligh-osan.
255. yda (válaszként erre: 251. - Rana33)
2009. jún. 19. 10:58
Megpróbálom. Köszi mindent.
254. d26dcc4363 (válaszként erre: 252. - Rana33)
2009. jún. 19. 10:58

Hát igen, mindenesetre most amugy érzem, hogy velem nem történhet semmi :-)


Nektek volt trombózisotok?

253. Rana33
2009. jún. 19. 10:53
Persze már meglévő trombózissal vagy trombózis gyanújával szigorúan tilos sportolni, mert tüdőembólia vagy szívinfarktus lehet a vége! Ez lemaradt.
252. Rana33 (válaszként erre: 249. - D26dcc4363)
2009. jún. 19. 10:52
Klaudia! Én eddig nem hallottam, hogy az ugrálós sportok nem jók... Azt én is hallottam, hogy a legeslegjobb az úszás, mert ott ugye a víz nyomása miatt egyáltalán nem terhelődik a láb. De sztem a nulla mozgásnál százszor jobb akár a futás is, mert felélénkül a vérkeringésed, meg dolgoznak az izmok, ahogy írtad. Megjegyzem trombózis nem kizárólag a lábban keletkezhet (noha talán az a leggyakoribb), hanem sajnos bármilyen más, akár belső érben is!
251. Rana33 (válaszként erre: 248. - Yda)
2009. jún. 19. 10:49

Yda! Ha Egiseptet használok, azt csak ráfújom a bőrre, és hagyom megszáradni, de fújok egy darab vattára is, és azt nyomom a szuri helyére, rögtön beadás után. Nekem szinte sose vérzik. Ha mégis, akkor a nyomástól egy-két perc alatt eláll, és lila sem lesz a helye.

De én ha itthon adom be a szurit, jobb szeretem a rendes alkoholt: teszek jó sokat vattára, azzal áttörlöm a szuri helyét, ha meg végeztem, ugyanazt a vattát szorítom rá.

Volt már nekem egy pár göböcske eddig, de azok általában pár nap múlva felszívódtak. Összesen kettő volt, ami nem akart felszívódni (egy kisebb és egy nagyobb), ezekből az egyik (a nagyobb) még mindig megvan sajnos, már vagy 2-3 hónapja (és kicsit zöld is a helye)...

Nem tudom, mit tehetnél, de én még mindig azt tartanám jónak, ha te adnád be magadnak a szurit, úgy sokkal jobban ráéreznél, hogy hogy a legjobb beadni.

250. Rana33 (válaszként erre: 247. - One85)
2009. jún. 19. 10:44
One, persze, megértem, hogy aggódsz. Próbálj optimista lenni (gondolom, milyen nehéz!)! A masszírozásban én sem vagyok biztos, hogy nem szabad, legközelebb (4 hét múlva megyek) megkérdezem a hematológustól. :)
249. d26dcc4363 (válaszként erre: 246. - Rana33)
2009. jún. 19. 09:56
Azt tudom, hogy jó ha mozgok, kifejezetten jót tesz a biciklizés, úszás, csak az ugrálós sportokat, amiben a vér a lábakba tódul kell mellőzni, aerobic, futás, stb. Így tudom, de az jó, ha ti nem, mert szoktam futni, és nem foglalkozok vele különösebben, utána pihentetem a lában, vízszintesen. Azt is tudom, hogy jó, ha megerősödnek a vádli és boka körüli izmok, mert ez is segíti a véráramlást felfelé, futással meg igencsak jól lehet erősíteni.
248. yda (válaszként erre: 246. - Rana33)
2009. jún. 19. 08:43
Köszönöm a válaszod, tanácsod,de mostmár végképp tanácstalan vagyok. Mindenki mást mond, melyek néha ellentmondóak. A göb akkor is volt, amikor még nem használtam ragtapaszt. Te az egisept fertőtlenítőt úgy használod, hogy befújod vele a bőrt és vattával letörlöd, majd a beszurás után erre a helyre ezt a vattát rányomod? Csak azért kérdezem, mert nekem eddig azt mondta a doki, hogy nem szabad letörölni, mert azzal csak szennyeződést viszek a bőrre, tehát csak ráfújni és megvárni míg meszárad, majd jöhet a szuri. Amúgy neked is voltak korábban ilyen göbök?
247. one85
2009. jún. 18. 19:51
Rana tudod Én azért aggódom annyira mert mikor véreztem az ezelőtti terhességemnél,utána abortusz volt a vége és ennél sokkal kevesebb volt a vér mennyisége,a szuri helyi maszírozását pedig egy ápoló mondta akinek a férje is ilyen injekciót adott magának ,igaz más okból kifolyólag,de majd rákérdek dokitól is!:)
246. Rana33
2009. jún. 18. 19:41

Sziasztok!


anoli! Sztem ne várd meg a július 9-ét, hanem azonnal menj el egy dokihoz, és utaltasd be magad APC-rezisztencia vérvételre (Ha nincs időd, magánlaborokban egy nap alatt megcsinálják, és 2000-3000 Ft az ára.)!!! Az értéknek 2 fölött kell lennie, akkor tuti nem vagy Leidenes. Ha 2 alatt van az érték, akkor bizonyos helyeken (sajna nem mindenütt) továbbküldik genetikára, és ott kiderül, mi okozza, de nagy valószínűséggel ez a genetikai mutáció áll a háttérben. Ne halogasd, és ne hallgass a dokidra, aki elbagatellizálja, mert sajnos sokaknál okozott ez már vetélést (sajnos itt a fórumon is)egészen koraterhességtől kezdve a 39. hétig!!!!!! Ez nem játék, a babád életéről vagy akár a te életedről (trombózis, tüdőembólia) is szó lehet! A testvéred papírjai pedig semmit sem érnek, pl ha én a testvérem leleteire hagyatkoztam volna (ő teljesen egészséges), akkor sose derült volna ki a Leiden mutációm. (Ő anyukámtól is és apukámtól is a jó géneket, én viszont mindkettőjüktől a rossz gént örököltem!!) És sajnos az sem igaz, hogy ha szedtél már fogamzásgátlót, akkor tuti semmi bajod. Ez csak akkor igaz, ha olyan lelkiismeretes nőgyógyász írta fel a fogigátlót, aki előtte megnézett egy APC-rezisztenciát nálad. De sajnos ez sokunknál nem így volt (pl nálam se, én is szedtem fogamzásgátlót). Nem akarlak megijeszteni, mert anyukám pl heterozigóta Leidenes, és problémamentesen 3 gyereket szült, szóval lehet szerencséd is. Viszont olyanról is hallottam, aki a terhesség 39. hetében bement a kórházba, hogy valami nem stimmel a babájával, érzi, de mivel az orvosa nem volt bent és hétvége volt, hazaküldték, hogy hétfőn menjen vissza. Addigra már meghalt a babája köldökzsinór-trombózis miatt.

Ha kiderül, hogy minden rendben nálad, akkor megnyugodhatsz, ha viszont mégsem, akkor elkezded szúrni a vérhígítót, és ezzel lehet hogy megmented a babás életét!

Mondjuk én se értem, hogyan született "beteg" gyereke a testvérednek. Úgy érted, hogy a baba is hordozza a genetikai mutációt? Mert ez a mutáció beteg gyereket nem okoz, "csak" vetélést.


one85! drukkolok, hogy elmúljon a vérzés! Vedd NAGYON KOMOLYAN az ágynyugalmat, de azért ne aggódj, nagyon sok terhesség alatt fellép vérzés! (Hallottam olyanról, aki VÉGIG, MENSISZERŰEN vérezgetett, és egészséges babája lett!!!) Szóval hajrá! ;)


yda! Én úgy hallottam, hogy SZIGORÚAN TILOS masszírozni a szuri helyét (nem tudom, miért). De lehet, hogy tévedek. Miért nem próbálod simán csak rányomni a ragtapaszt? Vagy most jut eszembe, nem attól lesz a pukli, hogy ragtapaszt teszel rá?????? Én rányomom pár percig az alkoholos (vagy egiseptes) vattát, és azalatt el is áll a vérzés, eddig még soha nem vérezte össze a ruhámat. Ja és 45-90 fokos szög között kell beadni a szurit, tehát jó a 45 is meg a 90 is. És a levegőt ne nyomd ki belőle! Én most pár napja úgy csinálom, és még könnyebb beadni, mint eddig! És talán meg kéne próbálnod magadnak beadni, úgy jobban tudod irányítani a szúrást... Ja, a szuri helye "begyógyult"nak minősül kb egy nap után (amikor már varasodott a szúrás helye, tehát nincs nyílt hámsérülés)! ;)


mklaudia! "Ugrálni" szabad, sőt, kimondottan ajánlott a mozgás azoknak, akik trombózisra hajlamosak! (Hol hallottad, hogy tilos ugrálni?) Szóval jól teszed, ha mozogsz!!

245. one85 (válaszként erre: 244. - Yda)
2009. jún. 18. 12:43
Örülök ,hogy tudtam segíteni:)
244. yda (válaszként erre: 243. - One85)
2009. jún. 18. 09:10
A tegnap beadott injekció helyét masszíroztam, és tényleg kisebb a göb!!! Aktívan csinálom a mai szurin helyén is. Nagyon reménykedem, hogy ez tényleg jó lesz, eddig pozitív tapasztalat. Köszönöm.
243. one85 (válaszként erre: 222. - Yda)
2009. jún. 17. 18:55
Na hogy álsz?Jobbak vagyis kissebbek a göbök ha maszírozod a szuri helyét?
242. one85 (válaszként erre: 239. - Mariannnn)
2009. jún. 16. 19:37
Köszönöm és ígérem betartok mindent!
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook