Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség fórum

Leiden- mutáció és a teherbeesés/terhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
241. one85 (válaszként erre: 240. - D26dcc4363)
2009. jún. 16. 19:36
Köszönöm
240. d26dcc4363 (válaszként erre: 239. - Mariannnn)
2009. jún. 16. 19:18

Húúú..ez nagyon durva. Az igazság az, hogy nem igazán veszem komolyan ezt a betegséget, ellenőrzés alatt 2 évig szedtem gyógyszert, mert ezzel orvosolták a hormonzavaromat. Aztán önszántamból abbahagytam, minden visszatért a normális kerékvágásba, már nem kell 3 havonta vérvételre menni, és nem igazán veszem észre hogy bármiben is korlátozna. Most kicsit beparáztam, mert nekem nem mondtak semmit, hogy mire kell odafigyelni, utánanéztem, hogy nem lehet sokat állni, ülni, ugrálni, ennek ellenére rendszeres cardio mozgásokat végzek.


Nektek volt erre vonatkozó tiltás?


Sajnálom nagyon ami veletek történt, és teljes mértékben együtt érzek. Már csak reménykedni tudok, hogy megúszom. Eddig azt gondoltam, hogy ugyan már, mégis mi bajom lehetne, egészségesen élek, sportolok, nem dohányzok, nem szedek gyógyszert. Azt hiszem elolvasom ezt a fórumot, nem árt felkészülni mindenre.


One85: Szorítok majd neked, hogy ne legyen semmi gond. Most biztos nagyon izgulsz, de próbálj ne idegeskedni. A nyugalom is sokat számít.

2009. jún. 16. 18:27

one85,

gratulálok!Mindenféleképpen tartsd be a szigorú pihenést!

mklaudia,

nekem a nőgyogyim elküldött vérvételre,sőt évente kellett mennem,nem mondott semmit,felírta a fogamzásgátlót,évekig szedtem.Két babánk ment el nekünk is a 9. héten,mire kiderült,hogy Leidenem van(heterozigóta),és tavaly februárban trombózist kapott a bal szemem.Ennyit a fogamzásgátlós vérvétlről!!

yda,

remélem tudnak adni/mondani valamit a göbökre!

238. one85 (válaszként erre: 237. - Anoli71)
2009. jún. 16. 17:43
Ez azért elég ritka betegség van aki azt se tudja,hogy mi fán terem.
237. anoli71
2009. jún. 16. 17:33
Azért aggódom ennyire, mert szinte semmit nem tudok erről az egészről. A vérvételt mindenképpen megcsináltatom, és bízom benne, hogy nem lesz semmi baj.
236. one85 (válaszként erre: 235. - Anoli71)
2009. jún. 16. 17:20
Nem hiszem,hogy baj lenne de Én megvallom igazán,hogy még nem hallottam olyat ,hogy valakinek a Leiden miatt lett volna beteg gyereke.Szerintem ne aggódj annyira ,de mindenféle képpen kérjél a dokitól a hematológiára beutalót!
235. anoli71
2009. jún. 16. 15:40
A következő időpont, amikor a dokival találkozom, július 9. Akkor elviszem neki a papírokat is, amiket kért. Csak azt nem tudom, hogy ha akkor csinálják meg ezt a vérvételt és kiderül, hogy mégis van valami probléma, nem késő-e már. A hugomnál sem volt semmi probléma terhesség alatt, mégis betegen született a kisfia.
234. one85 (válaszként erre: 231. - Anoli71)
2009. jún. 16. 14:53
Nee hagyd magad légy határozott.
233. one85 (válaszként erre: 230. - D26dcc4363)
2009. jún. 16. 14:51
Ne ijedj meg!Nekem nincs más betegségem és a vetéléseket sajna erre fogták!Mostani terhességem alatt nem szeretkezhetek ,emelhetek ,ágyhoz vagyok kötve.Nem azért mert rosszul vagyok hanem azért mert véreztem vasárnap de nem tudja a doki ,hogy mitől:(Szóval izgulhatok még hétfőig, az UH-ig ,hogy minden rendben lesz-e annak ellenére ,hogy tényleg mindenre odafigyelek.Én most gyógyszert vitamint szedek+szúrom magam minden áldott nap
232. yda (válaszként erre: 231. - Anoli71)
2009. jún. 16. 14:50
Szerintem legyél határozott. Végülis a te életed és a te gyerekedről lesz szó. Az orvosoknak pedig azért fizetjük azt a nagyon sok pénzt, hogy ellássanak. Mond meg, hogy neked ez kell, ez fontos, mert így nyugodtan nem tudsz egy gyereket kihordani. A vizsgálat pedig vérvételből történik, vagyis nem veszélyes.
231. anoli71
2009. jún. 16. 14:41
Yda, köszi a választ. Természetesen megkérdeztem az orvosomat is, de annyi volt rá a reagálása, hogy hozzak a hugom kisfiáról papírokat, nem igazán érdekelte a dolog.
230. d26dcc4363 (válaszként erre: 227. - One85)
2009. jún. 16. 14:29

Nem gondoltam, hogy ez ilyen problémákkal jár. Nekem ezt nem mondta az orvosom, csak azt hogy a terhesgondozásban lesznek eltérések (szurizás). A vetéléseidet egyértelműen a leidennel magyarázták vagy van vmi más betegség is párhuzamosan? Neked milyen tipusu van?


Kezdek megijjedni .-(

229. yda (válaszként erre: 228. - One85)
2009. jún. 16. 14:19
Amúgy göb masszírozása mellett nem használsz valamilyen krémet? Nekem a gyógyszertárban sak kamillateával való borogatást javasoltak. (És amennyiben a szuri helye begyógyul körömvirágkenőccsel kenjem, de mi az hogy amennyiben begyógyul. Honnan tudjam mikor számít begyógyultnak?!)Neked nem mondtak még valami egyéb módszert a masszirozás mellett? Amúgy a héten még elmegyek bőtrgyógyászhoz is (már bejelentkeztem), mivel annyira tanácstalan voltam. Kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.
228. one85
2009. jún. 16. 14:08
bocsi másodjára:)
227. one85 (válaszként erre: 225. - D26dcc4363)
2009. jún. 16. 14:08
Nekem se tudták ,hogy mi van csak akkor mikor már kásodjára ment el a baba,akkor derült ki , hogy leidenes vagyok.
226. yda (válaszként erre: 225. - D26dcc4363)
2009. jún. 16. 14:00

IGEN!!!!!!!!!!

Nálam ez történt. A doki nem vizsgált, csak felírta a fogamzásgátló tablettát. Kb. fél évi szedés után egy nagyon súlyos mélyvénás trombózist kaptam. Ekkor derült ki a Leiden.

225. d26dcc4363 (válaszként erre: 224. - D26dcc4363)
2009. jún. 16. 13:53

Persze csak ha előtte elküldtek vérvételre, ebben az esetben ezt szűrik.

sajnos azt tapasztalom, hogy sok orvos nem érzi ennek a súlyát, és vizsgálat nélkül is felírja a gyógyszert.

224. d26dcc4363 (válaszként erre: 218. - Anoli71)
2009. jún. 16. 13:45

Nekem akkor derült ki, mikor fogamzásgátló miatt szűrésre kell menni.

Ha már szedtél fogamzásgátlót, akkor biztosan nincs.


Mi baja lett húgod gyerekének? Eddig nem érdekelt különösebben ez a betegség, és még nem is állok gyermekvállalás szélén, de azért ez komolyabb, mint szúrkálni magam :-(

223. yda (válaszként erre: 220. - One85)
2009. jún. 16. 13:28
Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
222. yda (válaszként erre: 221. - One85)
2009. jún. 16. 13:28
Köszönöm a válszod. Amit írtál az megnyugtatott. Bár jobb lenne ha nem lenne ez a gond, de legalább nem érzem úgy, mintha valami extrém eset lennék. Szóval a göb masszírozása. Rendben. Bármire képes vagyok a göbök gyorsabb elmulasztásáért.
221. one85 (válaszként erre: 213. - Yda)
2009. jún. 16. 12:48

Szia Yda

Én is ezt érzem,de nekem mióta mondta az aszisztens ,hogy beadás után maszírozzam a szuri helyét azóta jobb!Próbáld meg Te is ,bár tudom kellemetlen érzés de sokat segít!Remélem tudtam ezzel segíteni!

220. one85 (válaszként erre: 212. - Rana33)
2009. jún. 16. 12:45

Szia Rana

Tegnap mondta ki a doki,hogy baba.Sajnos vasárnap véreztem egy tenyérnyit és ezen okból mentem vissza hamarabb , és ekkor mondta a doki ,hogy ez biz 5*6*7mm-es petezsák:).Ennek örültem is csak a vérezgetésnek nem!Nagyon félek,hogy baj van!Írt még föl duphastont(remélem jól írtam),meg a körzeti mondta a folsavat,emellett szúrom a 0,6-os Cexane-t .Szóval már ez felér a reggelivel.Ja és kérdésedre válaszom ,igen természetesen lett a fogantatás.Drukkoljatok!

219. yda (válaszként erre: 218. - Anoli71)
2009. jún. 16. 10:54
A választ nem tudom. Nekem sajnos egy trombózis után derítették ki. Szerintem azonban nem KELL megcsináltatni. Ha valamiért aggódsz, javaslom a nődokiddal beszélj és ő meg fogja mondani mit kell csinálnod.
218. anoli71
2009. jún. 16. 10:51

Sziasztok!

Tud valaki arra válaszolni, hogy mikor kell a Leiden-mutációra vonatkozó tesztet elvégezni?

Én a harmadik gyerekemet várom, 15 hetes terhes vagyok. A hugomnak született egy beteg gyereke, az okok között a Leiden-mutáció is szerepelt.

217. yda (válaszként erre: 215. - Rana33)
2009. jún. 16. 09:00
Bocs a helyesírási hibákért.
216. yda (válaszként erre: 215. - Rana33)
2009. jún. 16. 08:59
A beadás módja pedig a következő: Egisept fertőtlenítőt használok, mellyel kapcsolatosan a doki azt mondta, hogy ne töröljem le, hanem hadjam, hogy megszáradjon(10mp), majd a bőrt összecsípve kb. 45 fokos szögben beszúrva (egyik doki ezt mondja, a másik merőlegest, már nem lehet eligazodni rajtuk) az injekciót nagyon lassan benyomja a folyadékot a férjem. Utána néha egy kicsit vérzik, amire ragtapaszt teszek, mert nem akarom, hogy a ruhám összevérezze. Sajnos nekem szinte 10-ből 8 csíp, tehát majdnem mindegy hova adja be a férjem. Nem tudom, hogy mért, mitől csíphet. A férjem azt szokta még mondani, hogy amikor beadja a szurit és a folyadékot benyomja szinte érzi, ahogy szakad benn valami, gondolom ahogy a folyadék helyett csinál magának. Szerinted mit kéne csinálnom. Már szinte a hasam mind a két oldalán 8-8 göb van. Még csak másfél hónapja szurjuk a hasam, mi lesz ha teherbeesem és másfél évig kell, nagyon félek.
215. Rana33
2009. jún. 15. 16:31

Yda! Nem tudom, miért alakulnak ki ezek a göbök, nekem is van most egy (szerencsére csak egy), már vagy 2 hónapja. :( Hogy adod be a szurit? Elmondom én hogy csinálom, hátha segít, merthogy ezt az egy göböt leszámítva amúgy meg se látszanak a szuri helyei, még kis piros pötty sincs mostanában! :) Szóval a fecskendőt NEM kell légteleníteni. Alkohollal letörlöm a beadás helyét, a fecsit függőlegesen fordítom, hogy a légbuborék teljesen fentre kerüljön. Nagyon lassan elkezdem a bőrre merőlegesen beszúrni. (Ha már rögtön fáj, nem szúrom be, hanem máshova szúrom.) Ha bement tövig, szintén nagyon lassan elkezdem lenyomni az adagolót. Ha csíp, akkor megállok és még lassabban adom be, vagy egy csöppet kijjebb húzom a tűt (de még bőr alatt marad). Tövig benyomom az adagot a bőrbe (állítólag pont annyi levegő van benne, amennyi a tűbe jut, tehát a bőr alá nem jut levegő. De megkérdeztem, hogy ha esetleg mégis, akkor mi van, de az se gond). Tűt kihúzom, és az alkoholos vattát jó pár percre rászorítom a beadás helyére. Úgy tapasztaltam, hogy így se lila folt, se bevérzés, se göb, de még csípős fájdalom se (!) keletkezik a helyén. Te így szoktad csinálni? Csak azért érdekel, hogy miben tér el a te beadási módod az enyémtől, vagy eltér-e egyáltalán, hogy hátha együtt rájövünk, mitől lesznek a göbök.

Amúgy a hematológus se tudta megmondani, mitől keletkeznek ezek a göbök, de megmutattam neki az enyémet, és azt mondta, nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik. De talán az a lényeg, hogy ne csípjen. Ha csíp, akkor marad göb. Te nem így tapasztaltad???

214. yda
2009. jún. 15. 11:13
Nincs senki?
213. yda
2009. jún. 15. 08:32

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem. A hasi injekcióknál a beadás helyén göbök alakulnak ki, mintha a folyadék egy kis tartályban megmaradna és csak nagyn lassan múlnak el (hetek kellenek hozzá). Lassan úgy érzem, hogy a hasamon lévő göbök miatt már nincs hely ahova beadhatom az újabb injekciót. Nincs valakinek hasomló problémája? Ha igen mivel kezeli, mit csinál vele a gyorsabb elmúlásáért? A dokim azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, majd elmúlik. Ige ezt értem, de már szinte az egész hasam tiszta göb és nagyon aggaszt.

212. Rana33
2009. jún. 14. 23:10

Sziasztok!

One, tyű, micsoda hírek! Hát gondolom azért nem mondta az orvos, hogy baba, mert még csak a petezsák látszik! De nem kell elkeseredni, ebből lesz a baba! Hogy sikerült? Spontán? Hányadik héten vagy? Mikor lesz a kövi UH? Vérhígítót szúrod, ugye??? Drukkolok azért nagyon!!!!

❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook