Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2064. Tory22
dec. 18. 17:13
Lányok, van itt valaki akinek pajzsmirigy túlműködése van/volt és azzal sikerült a baba? Szülés után brutál túlműködésem lett, és szeretnénk kistesót nemsoká, de egyelőre gyógyszert nem tudnak felírni a szoptatás miatt pajzsmirigyhormon termelés gátlására.
2063. zajax90 (válaszként erre: 2062. - Kyara84)
dec. 18. 07:01
Nem emlékszem a nevére,mert már kb. 2 éve kellett neki utoljára.De hamar elmúlt tőle,úgyhogy csak rövid távon használtuk.Azóta meg kinőtte szerencsére,nem újult ki nála az ekcéma.
2062. Kyara84 (válaszként erre: 2061. - Zajax90)
dec. 17. 22:47
Szia! Nem Elocom volt a neve azt szoktàk kokeverni gyógyszertárban ekcémára. Csak ezzel vigyázni kell, mert szteroidos krém nem szabad folyamatosan használni.
2061. zajax90 (válaszként erre: 2060. - Sziszkusz)
dec. 11. 08:36
Nekünk a doki írt fel mindig valamilyen vitaminos gyógyszertárban kevert krémet,az nagyon jó volt,attól mindig elmúlt az ekcéma.Csak sajnos nem tudom a nevét 🤔.Szerencsére nálunk csak kb. 2 éves korig tartott,aztán elnőtte a fiam,azóta nem volt neki.
2060. Sziszkusz (válaszként erre: 2059. - Zajax90)
dec. 10. 16:04
Nálunk sajnos a hidegtől jönnek ki az ekcémás foltok. Bepanthen sensidermmel kenem, de kedden megyünk oltásra akkor megkérdezem a doki nénit mit ajánl.
2059. zajax90 (válaszként erre: 2055. - Sziszkusz)
dec. 7. 22:41
Én már adtam neki mogyoróvajat még pár hónapja,semmi nem volt tőle.De evett már mandulás kaját is 😊.A méz lesz a következő,azt majd mézeskalács formájában vezetjük be 😊.A kisfiam ekcémás lett kicsit a méztől annak idején,szóval emiatt izgulok picit 😊.
2058. Tory22
dec. 7. 13:03
Elvileg nagyobb a kockázat ott, ahol a családban is van allergia. Én nem vagyok paramami, de a saját életem megkönnyítése érdekében egy délelőtti bevásárlással egybekötöm a mogyoró kóstoltatást és befészkelem magam a kórház elé🤣
2057. Sziszkusz (válaszként erre: 2056. - Tory22)
dec. 7. 12:54
Ajj ennyire nem akarok paramami lenni.. 😂
2056. Tory22
dec. 7. 12:36
Nekem azt a tippet adták rutinos anyukák, hogy kórházi parkolóban kell mogyoróvajat adni a gyereknek és közel lesz a segítség 🤣
2055. Sziszkusz (válaszként erre: 2054. - Zajax90)
dec. 7. 11:11
Mi is pont így vagyunk a hozzátàplálással. :) Èn mèg mogyorót nem mertem adni neki.. az meg az ilyen magvak hátra vannak, de gyűjtöm a bátorsàgot hozzá.
2054. zajax90 (válaszként erre: 2052. - Sziszkusz)
dec. 7. 09:07
Nekünk jól megy a hozzátáplálás,legtöbbször már mindent eszik,amit mi is (nyilván bizonyos ételek vannak,amit nem adok neki még azért 😊),egyelőre allergia se jött ki semmitől.Szeret is enni Izabella általában,ha fogzik,akkor kicsit hanyagolja a szilárd kaját.Nappal az alváshoz kéri általában már csak a cicit,de néha előfordul,hogy kell neki pluszban is.Ha kéri,odaadom 😊.Éjjel is szopizik még,emiatt kelünk sokszor kb. 3 óránként,de ez van,majd 1,5-2 éves kora között leszoktatom szerintem.2 éves kora után visszamegyek dolgozni,így muszáj lesz többet aludnom.A fiamnál is addig tartott a gyakori kelés,amíg szoptattam 😊.
2053. Tory22
dec. 7. 08:18

Sziasztok!


Boldog szülinapot a picúroknak :)


Nekünk most volt 6 hónapos 25-én (karácsonykor lesz kereken 7😍❤️), és előtte 2 héttel jött meg az első mensim szülés óta. 27-én mikor mentem vizsgálatra meg rákszűrésre, domináns tüszőt látott jobb oldalt. Mi még 2 óránként kelünk éjszaka, nappal 3 óránként szopizik (tízórai van kiváltva), éjszaka meg amennyi belefér 🤣 Szóval cicikirálynőm van és mégis rendesen jött meg és ért is meg tüsző 🥰 Sok sikert a kistesóhoz :)

2052. Sziszkusz (válaszként erre: 2051. - Zajax90)
dec. 7. 06:37

Jajj olyan cukik mikor beindulnak! Nálunk onnantól hogy tett pár lépést, szinte egy hét alatt átváltott arra, hogy már ahová csak tud járva közlekedik. :) mi is nagyon várjuk a karácsonyt! Előre is boldog szülinapot a picúrnak!


Nekem már fèléve rendszeresen időre megjön. Voltam ultrahangon ott nem sok biztosat tudott mondani a doki mert menstruáció után voltam, azt mondta lehet amiatt ilyen picik a petesejtek még, de volt egy picivel nagyobb azt mondta na az lehet majd meg fog érni, de azért ne remènykedjek amíg este is cicizik a gyerek. Amúgy már egyre szebben eszik normális kaját, de most úgy látom előbb fogja elhagyni a nappali cicit ha ráhagyom mint az éjszakait. Na majd meglátjuk hogy alakul.


Ti hogy boldogultok a hozzátàplàlással?

2051. zajax90 (válaszként erre: 2050. - Sziszkusz)
dec. 6. 22:48

Szia!Boldog szülinapot a picinek 😊!Nekem szoptatás mellett nem jött össze a tesó,de ciklusom sem volt abszolút.Miután abbahagytam,újra beindult minden és össze is jött.Szerintem ha már megjött és rendszeres is,akkor jobb esélyek vannak 😊.Drukkolok nektek 😊!

Mi is jól vagyunk,kb. 3 hét múlva nálunk is szülinapja lesz a picinek 😊.Olyan kis ügyes már,szerintem lassan elkezd majd járni is,már próbálgatja néha az egyensúlyát 😊.Imádom 🥰.A tesóval is egyre jobban kijönnek szerencsére 😊.

Én idén extrán várom a karácsonyt,mivel tavaly végig a kórházban voltam már,úgyhogy hamar hangulatba kerültem idén 😊.Meg ugye a pici szülinapjára is nagyon készülünk 29-én 😊😊.

2050. Sziszkusz
dec. 6. 07:55
Sziasztok! Hogy vagytok? Nàlunk jön az első szülinap és arra gondoltunk ezzel együtt jöhet a kistesó is. Meglátjuk most mennyi idő alatt sikerül. Sikerül-e egyàltalàn szoptatás mellett.
2049. Krisztina.s (válaszként erre: 2048. - Zajax90)
2023. okt. 20. 16:25
Sajnos megjött de mindjárt itt az új hónap új reményekkel :-)
2048. zajax90 (válaszként erre: 2046. - Krisztina.s)
2023. okt. 20. 11:53
Drukkolok nagyon,hogy mégse jöjjön meg!
2047. zajax90 (válaszként erre: 2045. - Krisztina.s)
2023. okt. 20. 11:53
Nem volt abszolut hideg,csak esős idő volt,de simán elvoltunk pólóban is.Szerintem szeptemberben sok helyen kellemes még az idő.Én nem bánom,hogy akkor mentünk,mert ugye inkább kirándultunk,jobb,hogy nem volt olyan meleg.
2023. okt. 19. 13:14
Délelőtt egy picike barnás folyasom volt tényleg épp hogy egy kicsi. Azóta pedig semmi az eg világon. 12.dpo hétvégére nem várom elvileg. Kicsit felek hogy megjön :-(
2045. Krisztina.s (válaszként erre: 2044. - Zajax90)
2023. okt. 18. 08:47
Nagyon hideg van ott ősszel? Biztos szuper élmény és egy életre szóló emlék :)Nálunk is mindig pont nyaralós napon van rossz idő :) tesztelni majd hétvégén fogok szerintem szombat az lesz a 31.ciklusnapom. Így a 11.DPO-n már inkább kiváncsi vagyok mint ideges. Van itthon egy Gabriel és egy X-epil. :) görcsölget a hasam amióta felkeltem. :( Remélem nem fog meg jönni ebben a pár napban már
2044. zajax90 (válaszként erre: 2043. - Krisztina.s)
2023. okt. 18. 07:35

Mi szeptemberben voltunk,így a virágzás kimaradt.Cserébe volt tájfun és eső 🤣.De így is élmény volt 😊.

És mikor tervezel először tesztelni?Milyen tesztet fogsz használni?Nekem az X-Epil jött be,az mindig pontosan mutatta.

2043. Krisztina.s (válaszként erre: 2042. - Zajax90)
2023. okt. 17. 07:53
Biztos gyönyörű látvány lehet főleg mikor virágzik a cseresznye fa :) nekem is tetszenek az épületek a népviselet (kimono) nekem szerintem csak álom marad :) Nemtudom mikorra nem várom mert 28 naposak a ciklusaim, az előző volt 31 napos. A 17. napon volt ovulációm és ma vagyok a 27. ciklusnapon.
2042. zajax90 (válaszként erre: 2041. - Krisztina.s)
2023. okt. 17. 07:37

Igen,imádom a japán kultúrát,nagy álmom volt eljutni oda még a gyerekvállalás előtt 😊.Tokióban,Kiotóban,Himejiben és Hiroshimában voltunk,de megfogadtuk,hogy visszamegyünk 15 év múlva a gyerekekkel (már csak 11 van vissza 😅).Nagyon pozitív élmény volt 😊.

Nekem nem volt beágyazódásos vérzésem egyszer sem.Biztosat csak a teszt fog mutatni szerintem.Mikorra nem várod?

2041. Krisztina.s (válaszként erre: 2040. - Zajax90)
2023. okt. 16. 22:48
Japánt én is megnézném egyszer :) nyaralni voltatok? Én egyébként Nemtudom eldönteni hogy a tuneteim beképzeltek vagy menstruáció jellegű. Volt egyébként beágyazódásos vérzésed is?
2040. zajax90 (válaszként erre: 2039. - Krisztina.s)
2023. okt. 16. 22:33

A kisfiam az első próbálkozós hónapban fogant,nyaralni voltunk Japánban,szóval neki jó kis története van 😊.Hogy őszinte legyek,nem számítottam rá,hogy ilyen hamar sikerül,így nem is voltam rápörögve még annyira a dologra,nála nem emlékszek semmi különösre,csak hogy nem jött meg időben,pedig nekem elég pontos szokott lenni.

A kislányomnál más volt,ott aggasztott ez a szoptatás miatti hormonális változás.De amint helyreállt minden,össze is jött.Nála már jobban figyeltem a testem reakcióit,lh tesztet csináltam kíváncsiságból,de érezni is szoktam a peteérést,a teszt is úgy mutatta,ahogy éreztem.

Tünetekből volt ez a hidegrázós érzésem,meg valahogy tudtam,hogy sikerült,nem úgy éreztem magam,mint amikor meg fog jönni.Lehet,hogy amiatt is tudtam egyértelműbben,mert már voltam egyszer terhes és a testem emlékezett rá,hogy milyen volt.A második babánál előbb is éreztem például a magzatmozgásokat is,mert már tudtam,mit kell érezni 😊.

2039. Krisztina.s (válaszként erre: 2038. - Zajax90)
2023. okt. 16. 21:15
Mindenképp írni fogok :) nekünk ez az első probálkozós hónap lh tesztet használtam :) ha emlékszel bármi olyan tünetre vagy hogy élted meg az első időszakot tesztelés előtt is akár, szívesen olvasom :)
2038. zajax90 (válaszként erre: 2037. - Krisztina.s)
2023. okt. 16. 21:05

Köszönöm 😊!

Én nem vezettem hőgörbét,szerencsére viszonylag hamar összejöttek a babáim 😊.A kislányomnál volt picit nehezebb,mert a szoptatás bekavart nálam,nem volt ciklusom,amíg abba nem hagytam a kisfiammal.De utána hamar összejött szerencsére a pici 😊.Addig nem láttam értelmét mérni,amíg a hormonjaim nem voltak rendben,utána pedig elsőre összejött.De emlékszem,hogy mikor sikerült a kislányommal teherbe esni,rázott a hideg folyton a ciklus vége felé,rendesen éreztem,hogy magasabban van a hőm.

Drukkolok neked nagyon 😊!Majd írj még,hogy mi a helyzet.

2037. Krisztina.s (válaszként erre: 2036. - Zajax90)
2023. okt. 16. 19:11
Szia! Gratulálok a picihez :) Így a 9.DPO-n (26.ciklusnapom) izgatott lettem mert kicsit görcsölget a hasam várom már hogy mi lesz a vége :) vezettél hőgörbét? :)
2036. zajax90 (válaszként erre: 2034. - Krisztina.s)
2023. okt. 16. 18:38
Szia!Mi már túl vagyunk ugye a témán,lassan 1 éves lesz a kislányom 😊.De nagyon drukkolok,hogy sikerüljön minden próbálkozónak,olvasni még szoktam jönni 😊.
2035. Krisztina.s (válaszként erre: 2033. - Alexandra.f)
2023. okt. 16. 15:23
Mi újság? Hogy vagy? :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook