Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

146. csilla80 (válaszként erre: 143. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 11:04
Ez a baj latod,hogy mind ossze-vissza beszelnek...
2011. jan. 7. 11:04

Vali a szappanról:


A kozmetikai iparnak valóban az volt a célja, hogy a jó és olcsó szappanoktól elijessze a népeket, hogy megvegyék a drága és vacak tusfürdőket. És akkor tegyünk rendbe egykét tévhitet:


a bőr nem savas, pláne nem pH5.5, hanem inkább semleges, vagy nagyon enyhén savas (6-7 pH)

a szappan valóban nagyon enyhén lúgos, de pont ebben rejlik kiváló tisztító és bőrápoló hatása

az meg egyenesen idióta, aki azt állítja, hogy a szappan eltömíti a pórusokat! Pont ellenkezőleg: képes kitisztítani a pórusokban lévő lerakódásokat.

a bőr nem azért enyhén savas, hogy a baktériumok elől védve legyen, hanem pont azért, mert ebben az enyhén savas közegben érzik jól magukat azok a baktériumok, amelyek a bőr természetes lipidrétegének (bőrfelszíni emulzió) egészségéért felelnek, és megvédenek minket a káros behatásoktól. Nos, az 5.5-ös és SLS-t ALS-t tartalmazó tusfürdők pont ezt a védőréteget képesek teljesen tönkretenni, míg az enyhén lúgos szappanok nem. Az enyhén lúgos szappanok ennek a védőrétegnek a tetejét oldják csak le a szennyeződéssel együtt, de a flóraegyensúlyt nem károsítják.


Sztem az antalvalin belül is sok vélemény eltér. Sokszor elbeszélnek egymás mellett. Ráadásul aki ott írogat, nem mind tanácsadónő, ugyanis én is válaszolhatok bármire ott, bárki.

144. csilla80 (válaszként erre: 142. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 11:04
Egyertelmu,hogy a novenyi nem az,de akkor Vali miert irta,hogy azt sem kenne magara... ezert kuldtem vissza egy Ilcsis szappant...
2011. jan. 7. 11:00
Igen, de ezt a "ne használd" dolgot már pár hónappal később írta. Persze mondta, h ő nem használná az ilcsis pg-s terméket sem, de nem gáz annyira. Később pedig már nem ajánlja. Viszon van egy csaj, a Katka, aki szerint ha jól tudom szappanban egyáltalán nem gáz a PG, főleg ha növényből nyerik.
2011. jan. 7. 10:59

Csilla! Nem kell, h szent legyen másnak a szava. Idéznék Ilcsi nénitől: "A legszebb hipotéziseket is el kell vetni ha egyetlen pontos is nem egyezik a tapasztalattal"

Tehát, neked jó a szappan? Teszem fel, h igen, mivel régóta használod. Akkor használd is tovább. Nekem nagyon sok ismerősöm szappant használ és gyönyörű a bőrük. Ráadásul Vali is szappanpárti. Attól, h egy Kaviczky kozmetikus nem (nekik nincs szappanjuk, csak arctejük kb 10.000ért) favorizálja, attól még jó.


A PG, amit belinkeltél, az petróleum származék, de a növényi az nem.

141. csilla80 (válaszként erre: 140. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 10:58
Na latod ez is erdekes,mivel Vali azt is irta,hogy az Ilcsivel vigyazni kell miota belekerult a PG es nem ajanlja... ez egyre jobb... ossze-vissza beszelnek... :-(((
2011. jan. 7. 10:56

A propilén glikolról még annyit, h az egyik csaj is írta, h legfőképpeb egy olyan termékben van vele gond, ami egyébként is káros dolgokat tartalmaz, mert a pg-nek az a szerepe, h beviszi a hatóanyagokat mélyen, csak az a probléma, h egy szintetikus cuccnál azt is beviszi amit nem kéne. Nos, egy természetes kozmetikumban, ráadásul egy szappanban sztem nincs vele probléma, ugyanis nem marad a bőrön.


Idézek Valitól:


"a "jó" PG, ami természetesen ritka, mint a fehér holló, és csak nagyon minőségi cégek alkalmazzák:

Nedvességpótló, bőrbarát anyag - Dr. Thomas Baumann szerint. (Mellesleg egész nap a bőrön maradó krémekbe ő sem javasolja, csak lemosókba, pakolásokba, arctejekbe, és egyéb bőrön nem maradó kozmetikumokba.)


"ha Dr.Baumann, vagy Ilcsi néni termékében találod meg a propylen glycolt, akkor nincs mitől tartanod, ha másban, légy óvatos! Egyébként az ÖSSZES popsitörlő kendőben is benne van...gáz mi?"

"A Neways és a Hauschka nem használ PG-t

Ilcsi és Baumann a "jót" használja

Fő a bizalmatlanság!"

139. csilla80 (válaszként erre: 136. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 10:54

Hol a szoszbe irtak,hogy a szappan nem jo???

Ez elkeserito,en egy eve azzal mosom az arcom... akkor most mit tegyek...

138. csilla80 (válaszként erre: 136. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 10:50

Vali oldalarol:

(Egy hozzaszolasaban azt irta,hogy o a novenyi format sem kenne magara!)


Propylene glycol


Ez a vegyület olyasmi, mint a "fagyálló". A propilénlglükol az ásványi olaj kozmetikai termékekben fellelhető formája, amelyet fék- és hidraulikafolyadékokban éppúgy megtalálhatunk, mint a fagyásgátló szerekben. A propilénglükolt a bőr- és hajápoló termékekben és a kozmetikumokban hidratáló hatása miatt használják. A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel. Helyettesítésére a kevésbé veszélyes butylene glycol a legalkalmasabb.


A propylén glikol (PG) petróleum származék. Áthatol a bőrön és gyengítheti a protein és sejt szerkezetet. Általában gyógynövényekből származó kivonatok kinyerésére használják. Hozzájárulhat ahhoz, hogy más kemikáliák a bőr mélyebb rétegeibe bejuthassanak, és ezzel könnyebben a vérbe juthatnak. Az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. A PG elég erős ahhoz is, hogy eltávolítsa a hajókra tapadó kagylókat. Az EPA olyan mérgezőnek tartja a PG-t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi, valamint, hogy minden PG oldattól szabaduljanak meg oly módon, hogy ássák el a földbe. Mivel a PG gyorsan áthatol a bőrön, az EPA óv a bőrkontaktustól, hogy ez által megelőzhetőek legyenek az olyan következmények, mint az agy, máj és vese rendellenességek. Viszont nincs figyelmeztető címke olyan termékeken, mint a dezodorok, amikben a koncentráció nagyobb, mint a legtöbb ipari alkalmazásban.

137. CheshireCat (válaszként erre: 133. - Nimrod08)
2011. jan. 7. 10:37
ha tudnám mitöl van... csak tippelek. az egyik egy giovanni sampon a másik egy better botanicals hidratáló maszk (belinkeltem mindkettöt). a maszkra tippeltem jobban a bazsalikom miatt ami bennevan, mert azt megenni is utálom meg a szagát is :D de mára megint rosszabb lett kicsit pedig nem használtam azt már pár napja. viszont mostam hajat.
2011. jan. 7. 10:36
A fagyállós dolog az nem igaz. A fagyálló etilén glikol, ami télleg gáz. Vali írta egyébként, h van a növényi PG és az nem olyan gáz. Mert a simát azt kőolajból nyerik és ott az a probléma, de itt nem, itt növényi olajból. Persze nem mondom, h így jó, de nem kell mindenre azért azt hinni, h káros. Ez kb ugyanaz mint a glicerin. A szintetikus az nem jó, a növényi nem gáz. Kb mindkettőnek hasonló a hatása. Legutóbb volt egy olyan dolog ami nem tetszett a vali oldalán. Egy Kaviczky krémben van ásványi alapú fényvédő. Erre kérdezi az egyik csaj, h ez gáz? És a Kaviczkyvel dolgozó kozmeikus, aki tanácsadónő, azt mondta, h nem gáz egyáltalán, mert az elpárolog és úgyis lemossuk. De mint tudjuk az ásványi alapú anyagokat nem egyszerű lemosni és a párolgás meg főleg hülyeség. Szóval nekem ez most kicsit olyan, h amit árulnak abba nem gáz, amit nem, abban igen. Vagy nem tudom. Most a legújabb dolog az volt, h nem jó a szappan. Volt egy kisebb probléma a bőrömmel és gondoltam nem használom addig a hauschka tisztítót, mert lehet, h attól és kérdeztem h addig mosakodhatok szappannal? És mondták h ne mert most azon az állásponton vannak, h a szappan nem jó. Max a kecsketejes és a semleges PH-jú. :S Na ez nekem nagyon nem tetszett. Vali eddig azt hirdette h aki azt mondja h a szappan nem jó, az hazudik, ugyanis az emberiség évszázadokon keresztül szappannal mosdott és nem volt bőrprobléma.
2011. jan. 7. 10:21

Most csak röviden, mert rohanok, de este megpróbálok bővebben.

Anyamedve: az 5letes.hun van egy yes, we can(ce) nevű rovatom, egyelőre nagyon kezdetleges, mert nincs nagyon időm rá, és csak hobbiból írom, ott tervezem, hogy recepteket is fogok írni. Keveset írtam a blogomban is, ezt a linket megtalálod az tteni blogomban. illetve én a cosmio receptjeit szoktam alapnak használni. A legjobbak, ezt nyugodtan állítom.


CheshireCat: ez simán lehet méregtelenítés is. Az én fejem úgy kicsattant, amikor váltottam, hogy mindenki bőrgyógyászhoz akart küldeni, és senki nem hitte, hogy ezek nyom nélkül fognak gyógyulni. Pedig nem vagyok tini. De elmúlt. Csak nem szabad feladni. Ets megnézem a kencéidet is, amiket linkeltél.

Nimród, majd a propylén glikolról is írok.

Az a baj, hogy nagyon sokan rpróbálják mindig kimagyarázni, hogy az adott anyag miért kell, és miért jó, ellenben elfelejtik megemlíteni a rossz oldalát is. A propylen glycol gyakorlatilag a fagyálló.

Valinak volt egy frappáns mondása anno, és ugyan nem mindig értek egyet vele, de ez tetszett. Azért, mert valami növényi, még nem biztos, hogy jó. pl. az arzén akkor is arzén, ha mandulából vonják ki. Itt eleve a vegyület a gáz, tök mindegy miből szedik ki. POnt valamelyik nap nézegettem a propilén glikolt, mert törlőkendőt kerestem, de ez mindben van.

2011. jan. 7. 10:20
Megkérdezhetem h mitől jött ki rajtad? Mi a termék neve, márkája?
2011. jan. 7. 10:19
Azt semmiképpen sem használd amitől ilyen lettél, keress vmi más natúr cuccot. Hátha csak vmi egyéni intolerancia volt vmi növényre.
2011. jan. 7. 10:18
Ha ilyen reakciód lett akkor elég rendesen hozzá vagy szokva a káros anyagokhoz ami teljesen átalakítja a bőröd. Ilyen esetben ha elkezdesz használni egy natúr terméket, akkor léphet fel ilyen reakció. Meg az is lehet h allergiás vagy vmi növényre. Attól még a természetes kozmetikumok nem rosszak. Sőt!
131. CheshireCat (válaszként erre: 129. - Anyamedve)
2011. jan. 7. 10:13

erre a 2 dologra gyanakszom jelenleg:

[link] az ingredients fül alatt ottvannak az összetevök


[link]

ennél meg ha letekered. lehet hogy nem teljesen tiszták, de már ez is nagy haladás, régebben simán magamra kentem mindenféle loreal meg ilyesmi szemetet. pár dolgot szoktam nézni hogy ne legyen benne, de nagyon alaposan nem néztem utána :S de meg fogom keresni az antalvalit köszönöm, nem szivesen váltanék vissza a régiekre, csak azért ez igy nem mehet tovább. ráadásul most néztem a tükörben, megint pirosabb a szemhéjam :S

2011. jan. 7. 09:54
Nálam is előfordultak hasonló tünetek eleinte és segítettek.
129. anyamedve (válaszként erre: 128. - CheshireCat)
2011. jan. 7. 09:52
Ez lehet méregtelenítés hatása is. Javaslom neked, hogy keresd fel az antalvali-t a neten.Ha regisztrálsz kapsz egy tanácsadónőt. Szakemberek dolgoznak ott. És szerintem megkapod a választ a kérdésedre. Sőt vizsgálatot is kérhetsz tőlük.Egyébként használsz hatóanyag listát? Milyen természetes termékekre cserélted?
2011. jan. 7. 09:23
én meg lecseréltem minden terméket természetesre amit használok, erre ugy begyulladt az egész arcböröm, hogy 1 napig tiszta vörös volt, de föleg a szemhéjam durva, még mindig viszket, legalább 1 hete nem tudok semmi sminket használni mert HÁMLIK foltokban. ez mitöl lehet? nekem soha nem volt érzékeny böröm meg tudtommal allergiás se vagyok. :S volt már valakinek ilyen? Most elkezdtem használni a régi mérgeimet és kezd jobb lenni de nagyon lassan. azért a tusfürdöt meg a sampont már csak nem akarom visszacserélni SLS tartalmura :S
2011. jan. 7. 09:13
Ismeritek a Farfalla termékeket? Mi a vélemény róla?
126. anyamedve (válaszként erre: 124. - Scara.bosco)
2011. jan. 7. 09:12

Szia!

Ha vannak jó receptjeid, megosztanád velünk? Én is próbálok kotyvasztgatni, ha van időm.Testápolót már készítettem. Ez most tetszik a családnak is. De érdekel a szappan készítés is. Köszi!

2011. jan. 6. 23:26
És a propylene glycollal mi a helyzet? Abban is van növényi. Utánaérdeklődtem az ilcsinél és a szappanokban használják oldásközvetítőként, és segít bejuttatni a hatóanyagokat. Lehet h egy szintetikus cuccban gáz lenne mert bevisz rossz dolgokat is, de egy natúrban sztem nem baj, főleg egy szappanban, ami nem szívódik fel, csak tisztít. Szerinted?
124. scara.bosco (válaszként erre: 117. - Veronika27)
2011. jan. 6. 23:02

Anyamedve én olvastam pár hónapja azt a cikket. Azóta a házipatikáról is leiratkoztam, pedig a diétájukat szerettem. Ekkora vetítés, hihetetlen.

Veronika: nem is azkkal a vegyületekkel van a baj. Nem a liposzómákkal, a hialuronsavval szkvalénnel van a baj. Hanem azzal, hogy ezek elenyésző részben vannak jelen a krémekben. Igen, tudom, hogy ezekből több nem is kell, de az a mocsok alap amibe beleteszik, sokkal többet árt, mint amit a hatóanyagok használnának. Vegyük pl. a liposzómákat. Az a dolga, hogy maghoz kössön anyagokat és a bőr mélyebb rétegeibe juttassa. Ellenben nem fogja megválogatni, hogy az az anyag, amit magával visz, hatóanyag-e vagy pedig valami rákkeltő, vagy allergén szarság. Ha ugyanezeket egy natúr kozmetikumba beleteszed, semmi sem történik, hiszen csakis tiszta anyagokat tud magával vinni. Vagy ott van a glicerin, ami egy vitatott anyag. Eleve az, hogy a glicerin a szappanfőzés mellékterméke. És én bazi drága növényi olajkból készítek szappant, de a hagyományos szappanok sok esetben vágóhídi hulladék zsírokból készülnek, amiket igen erős vegyszerekkel tisztítanak. Ergo a glicerin is amellett, hogy állati eredetű, teli lehet vegyszerrel. Ezért használunk natúrban növényi glicerint. De ha ettől el is tekintünk. A glicerin kis mennyiségben hasznos, hiszen megköti a vizet a bőr felszínén. De ha túl sok van belőle, többet akar megkötni. De nincs több a felszínen, így szépen elkezdi a bőr mélyebb rétegeiből felvenni a vizet. Így a bőröd látszólag, illetve akkor, amikor bekened, akár very frankó is lehet. Aztán amikor megmosakszol, úgy húz , mint a fene. Én is teszek glicerint a krémembe, de nem mindegy, mennyit. A hagyományos kozmetikumokban ez a második legnagyobb mennyiségű összetevő.

És most nem összeesküvéselméletet gyártok, de gondolj bele. Miért lenne érdeke a hagyományos gyártóknak, hogy minőségi alapanyagokat használjanak, elbukják az 1000%-os haszonkulcsukat, és a te bőröd rendbe jöjjön? Akkor ki a franc venné meg hosszú távon a cuccaikat? Ma már heti 1, max 2x kell testápolót használnom. Szemben a napi kettővel. Számold ki, ez milliárdos nagyságrendben mekkora bevétel kiesés. Itt van a kutya elásva. Fogyasztói társadalom.

De említenémmég azokat a vetítéseket, amik az INCI-ben szerepelnek: ásványi olaj. Ugye erről azt hisszük, hogy természetes és jó nekünk. De nem az. Ezek azok a kőolajszármazékok, mint pl. a paraffin, amik eltömítik a pórusokat, így hiába van bármi hatóanyag a krémben, nem fog tudni felszívódni. Vagy a másik, ami jól hangzik: növényi olaj. Volt ebből óriási botrány. A növényi olaj, a gyorséttermektől felvásárolt és megtisztított használt olaj. Én híve vagyok az újrahasznosításnak, de ne a bőrömön kössön már ki a használt olaj.

Viszont olyan embereket, akik ezeket tudják, nem fognak felvenni egy hagyományos kozmetikai termékeket árusító boltba, -hova tovább el sem menne ilyen helyre dolgozni- akkor viszont teljesen mindegy, hogy milyen kozmetikai végzettsége van, ha a kőolajat tukmálja rád szakértelem címén.

Ma nagyon hosszú vagyok, bocs, de sikerélményem volt. Anyukám, aki Avonon élt, felhívott, hogy nagyon köszöni a krémet, amit kevertem neki. Sosem volt ilyen szép a bőre, és bársonyos, és színes és sima. Kozmetikusnál is volt, aki ledöbbent. 2 hete sincs, hogy használja a krémet.

123. Veronika27 (válaszként erre: 122. - Anyamedve)
2011. jan. 6. 14:26

Tudom, magyar vagyok, csak véletlen csöppentem ide, M.o-on én is jópárszor jártam bőrgyógyásznál.

Nem tudom, mi itt a helyzet, mert szerencsére eddig csak egyszer kellett orvoshoz mennem a 2 év alatt, de akkor sem a bőrömmel.

Otthon azonban nagyon gáz... A háziorvosi rendszer is az. Jó lenne, ha kitalálnának már valami élhetőbb rendszert.

122. anyamedve (válaszként erre: 121. - Veronika27)
2011. jan. 6. 14:14
Nézd nem tudom, hogy Szlovéniában mi a helyzet. De itt Magyarországon /nem akarok politizálni és megbántani sem senkit/ de bizony nagyon sokszor az orvosok "pertuban" vannak a gyógyszerészekkel. Sokszor családi kapcsolatok fűzik össze, de hallottam már olyat is, hogy jutalékot kapott a doki a gyógyszerésztől. Tehát nálunk az van: ha nem válik be egy drága gyógyszer /nekünk 8.000,-Ft volt a kenőcs/, visszamégy kontrollra és felír egy másikat. /ami esetleg még drágább/. Esetleg, ha neked eszedbe jut, akkor kérhetsz egy labor vizsgálatot. De mire megjön az eredmény, majd időpontot kapsz egy újabb kontrollra az kb. 3 hónap. Ez van. Tisztelet a kivételnek. Így nem csoda , ha sokan öngyógyításba kezdenek inkább.
121. Veronika27 (válaszként erre: 120. - Anyamedve)
2011. jan. 6. 13:26

Azt én sem értem, hogy ha valakinek baja van a bőrén, akkor azt először miért nem egy laborvizsgálatra küldik el?

Ehelyett csak találgatnak, találomra felírnak valami szar kencét anélkül, hogy tudnák, miért is olyan a bőr, amilyen... Mert pl. lehet, hogy a bőrgyógyász tudja, hogy mi válthatja ki a bőrproblémát, de akkor miért krémet ír fel, ha tiszta neki, hogy belső eredetű és azt kellene először helyrehozni?

120. anyamedve (válaszként erre: 117. - Veronika27)
2011. jan. 6. 13:22
Abban egyetértek veled, hogy szakemberek kellenének a drogériákba. Viszont olyanok kellenének, akik ismerik a tertmészetes, tiszta kozmetikumokat. És igenis ezeket reklámoznák. Nem azt, amelyik a legdrágbb, márkás, látszólag leggyorsabban hat. 42 évesen, 1,5 éve tiszta kozmetikumokat használva, soha nem éreztem ilyen jól magam a bőrömben. A fiamat először bőrgyógyászhoz vittem /nem magam kezdtem el kenegetni/, olyan pattanás elleni krémet írt fel, amitől teli lett miteszerekkel, és rettenetesen kiszáradt ekcémás lett a bőre. Így abbahagytuk a kenegetést. Majd elvittem egy kozmetikushoz, egy darabig jó volt, de aztán újra megszaporodtak a pattanásai. Nem vált be ez a krém sem. Így maradtunk az életmódváltásnál nála is. Ezenkívül sheavajat, és különféle illóolajokat, olajokat, sószappant használunk. Egyenlőre ez úgy tűnik, hogy bejön. Majd kiderül. Kb. 1 hete kezdtük el.Azt gondolom, hogy ártani nem árt. Szerintem mindenki döntse el, hogy mi a jó neki.
119. Veronika27 (válaszként erre: 118. - Nimrod08)
2011. jan. 6. 12:19
Igazat írnak... némelyikünkről. Pont azokról, amiket tárgyalunk itt:)
2011. jan. 6. 12:16
Az viszont gáz, h azt írják, h hazugság az, h káros anyagok vannak a kozmetikumokban.
117. Veronika27 (válaszként erre: 115. - Anyamedve)
2011. jan. 6. 11:38

Én részben egyetértek, részben nem.

A krémeket nem véletlen találták ki. Rájöttek, hogy bizonyos vegyületek, anyagok kémiai szerkezete olyan, vagy olyanná lehet tenni, ami által hatékonyabban be tud jutni a bőrbe. Persze az adalékanyagok nem feltétlen jók...és allergia is előfurdulhat, de ez a "házi szereknél" is ugyanúgy megtörténhet.


Itt Szlovéniában a drogériákba már olyan eladót vesznek fel, akinek kozmetikusi végzettsége van. Jó lenne, ha Magyarországon is bevezetnék ezt, így nem vennének meg az emberek olyan kozmetikumokat, amik nem a bőrtípusuknak megfelelőek.

Sajnos a legtöbben még mindig nem tudják, hogy mi is az a bőrápolás és hogyan kell helyesen csinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook