Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2011. márc. 30. 11:49
Most rendeltem 100% olívaolaj szappant, ami állítólag nagyon kíméletes. Azon is gondolkoztam, h régen mindenki szappant használt....de honnan tudjuk, h régen mennyire voltak pattanásosak, bőrproblémások? Valamiért csak bejöttek a képbe az arclemosó zselék, tejek stb.....Szerintetek?
2011. márc. 30. 11:46
Az miért van, h abbahagytam a hauschka mélytisztító krém használatát és most újra szappannal mosakodok.....és megint előjöttek a homlokomon a pattanások. :( A hauschkánál az volt a bajom, h kiszárította a bőrfelszínt, felvastagította a szarut...a szappannál meg sztem azért jönnek ki, mert felpuhítja a szarut, könnyebben ürülnek a pattanások, tehát jobban kijönnek, látszanak. A szárazság elmúlt, szép sima a bőröm tőle, de a kis pattik visszajöttek......Most mit csináljak? Más nem tapasztalja, h szappannál ez van? Lehet, h a haschka miatt nagyon fel volt már vastagodva a szaruréteg és nem tudott ürülni a faggyú és így most jön ki, vagy csak egyszerűen most mást kap a bőröm és most szokik hozzá. Ami még zavar, h hauschka ugyebár elnyomja a faggyúmirigyek működését...tényleg nem zsírosodtam. De közbe meg ez sem jó, mert akkor leáll a faggyútermelés és így a bőr folyton kéri majd a krémet. Megőrülök már ettől a két különböző nézettől. Mi a véleményetek?
294. anyamedve (válaszként erre: 293. - Szabot.88)
2011. márc. 28. 09:56
Nekem nagyon bevált a natur. Jól, hidratál, bőrradírnak is jó.
2011. márc. 27. 19:54
Himalája sószappanról tud valaki tapasztalatot mondani??
2011. márc. 23. 20:24
Tudtátok, hogy a kék áfonyában természetesen megtalálható a metilparabén?
2011. márc. 23. 20:20
Én a kefírről hallottam. De ha ilyet használtok, az mindenképpen házi legyen, ne tartósított valami danone féle.
290. Veronika27 (válaszként erre: 286. - Ncilány)
2011. márc. 23. 20:19
Amúgy nem. 95 centért veszem, itt annyiba kerül, azaz kb. 260Ft.
289. Veronika27 (válaszként erre: 288. - Ncilány)
2011. márc. 23. 20:18
Amúgy nem lehet hülyeség a joghurtos tampon, ha belegondolsz jobban. Főleg, ha élőflórás, probiotikus. Nem ízesített :D
2011. márc. 23. 19:32
Candidás fórumba meg máshol ( többi helyre nem emlékszem ) olvastam
287. szabot.88 (válaszként erre: 285. - Ncilány)
2011. márc. 23. 19:15
Joghurtos tampon???:)
286. Ncilány (válaszként erre: 281. - Veronika27)
2011. márc. 23. 19:09
Rohadt drága akkor kézmosásra az a szapppan.. :(
2011. márc. 23. 19:04

Minden a fejbe dől el. Ha belebeszélünk dolgokat. akkor úgy lesz.

Mondják nálam okosabbak.

Anti vali - és itt a " candidás " téma több 10.000. hsz - szel, na az még egy jó oldal.

Azt mondják használj joghurtos tampont..

Szerintem ott " bér forumosok " vannak. Agyondicsérnek valamit, minél többet vegyenek belőle..

Én ezután se megyek kozmihoz. Kap a férjem munkavédelmi kézkrémet és azt használom. Már amikor eszembe jut be kellene kenni, mert száraznak érzem...

284. anyamedve (válaszként erre: 283. - Nimrod08)
2011. márc. 23. 11:57
Sok mindenben igazad van. Én már vagyok annyira tapasztalt, azt hiszem, hogy tudjam mi a jó nekem és a családnak.Minden fórumot fenntartással olvasok, és ami jó nekem azt kiszűröm.Az biztos, hogy nekünk a tiszta dolgok beváltak, a férjem továbbra is használja a régi dolgait. Ezt tiszteletben tartom. A lelki dolgokban is igazad van.Én is beleestem a csapdába, de egy idő óta lazább vagyok. Önmagamban tettem helyre a dolgokat. Én azt gondolom, hogy minden jó, ha nem esünk túlzásokba. A túlzottan egészséges étrend sem jó. Igenis kell néha egy kis cukor, keksz, csoki. Tényleg nem szabad görcsölni azon, hogy jajj mi lesz, ha bűnös dolgot eszem. A Vali védelmében annyit mondanék, hogy azért találhatók náluk olcsó és jó megoldások is. Vásárolni pedig nem kötelező tőlük. Időnként átnézem a kínálatukat, amit jónak és olcsónak találok megrendelem, ha van rá pénzem. De azért körülnézek máshol is. Az öregekről az a véleményem, hogy /lehet, hogy elcsépelt/, de egész másképp éltek. Mást ettek, ittak. Az én nagy mamám 94 éves volt, amikor meghalt. Életében nem evett bolti szalámit, déli gyümölcsöt. A házi zsírt is zsírral ette, saját tyúkjai voltak, disznója volt. Saját terménnyel etette. Jó parasztos kajákat evett mindig, és önmagát gyógyította. Mondjuk ő ápolónő volt. Egyetlen egy gyógyszert ismert mindenre: a kalmopirint.Amíg tudott otthon sütötte a kenyeret, saját lisztből, amíg volt. Utána átállt boltira. Az isteni süteményeit mindig finomított cukorral csinálta Nagyapám szintén így élt, a napi pálinkája és bora mellett. Ő is 90 évet élt. Gyönyörű bőre volt mindkettőjüknek és nagyon szép sima arcuk. De az életmódjukat ma egészségtelennek tekintenék. Tisztálkodásra kizárólag szappant használtak, igaz ez bolti volt. Bocs egy kicsit hosszú lettem.
2011. márc. 23. 10:20
Régen még nem volt internet és nem olvasott össze az ember mindenféle összeesküvéselméleteket. Ami volt megették és kész Amúgy láttam én már öreg nénit gyönyörű bőrrel és Niveát ken magára, amiben nem kevés a kőolajszármazék. Egyébként erről is olvastam már egy tanulmányt és be lett bizonyítva, h abszolut nem káros és nem igaz, h elzárja a bőrt. Persze valamilyen szinten van egy réteg a bőrön, de számos ekcémás meggyógyul egy ilyen krémtől (anya is meggyógyult anno), mert védi a bőrt a külső hatásoktól, de azért engedi lélegezni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a természetben megtalálható, tehát nem mű. Persze átmegy pár folyamaton mire egy krémbe kerül, de teljességgel biztonságos. Ettől függetlenül persze nem minden bőrtípus tolerálja. Egy pattanásos, zsíros bőrű nagy valószínűséggel nem viselné el, de egy szárazabb, vagy ekcémás bőrre hatékony lehet. Sztem közel sem a kőolajjal van a legnagyobb gond a kozmetikai iparban. A nivea egyébként elég hosszú múltra tekint vissza és nagyon sokan használták és használják a mai napig. Nem azt mondom, h annyira jó márka, én még soha nem használtam és ez nem egy védőbeszéd, csak most pont ez jutott eszembe, mert sokan használják. Van egy külföldi műsör, aminek a címe Beautiful strangers. Az utcán megállítják az embereket és kikérdezik őket, h milyen termékeket használ, mit eszik stb....és volt 1-2 idősebb nő is aki niveát mondott és nagyon jól néztek ki. Jó, biztos genetika is közrejátszott, sőt biztos is, de mégsem romlott el a bőre a krémtől.
2011. márc. 23. 10:09
Hát Veronika, nem tudod, h ilyen bőr nem létezik , mint a tied? :D Ez csak vmi betegségre utalhat. Szedjél vmi Organic Mission étrendkiegészítőt. Csak azt birom, h minden problémára ugyanazokat a termékeket ajánlják. A másik meg, Valinak akkor miért tiszta májfolt az acra? Facebookon bejölte egy csaj egy képen és közelről látszik az acra és tök foltos. Akkor hogy is van ez? Azt mondta a foltok sem normálisak....kicsit ellentmondásos. Amúgy mindent egy problémára vezetnek vissza. Ha pattanásod van, szedjél bélflóra helyreállítót és méregteleníts. Ha izületi fájdalmaid vannak, az a cukortól és tejtermékektől vannak, tehát a bélflórád tönkrement, így helyre kell állítani és még sorohlatnám....
281. Veronika27 (válaszként erre: 279. - Nimrod08)
2011. márc. 23. 10:00

Teljesen egyetértek veled, minden szavaddal, amit írtál.

Valiról még annyit, hogy a múltkor hozzászóltam az egyik cikkhez az oldalán (konkrétan smink témában). Mire írja, hogy ha ennyire fakó vagyok, az elég baj, mert biztos valami bajom van.

Hát nem, nincs bajom, csak hófehér bőrrel születtem csakúgy, mint a nagypapám és nagybátyám. De Vali szerint ilyen biztos nem létezik... Írtam neki választ, kérdeztem is tőle, de azt már fel sem rakták az oldalra! Ennyit róla...


Na és mégvalami: az Alverde olivás szappanját használtam. Nagyon durva módon elkezdtem hámlani mindenhol! A derekam kétoldalt, a lábaim, a karjaim... Egyszerűen nem tudtam, mi a gond, hiszen a szappan 100% tiszta. Váltottam... mivel csak SLS-es tusfürdő volt itthon, ráadásul abból is a leggagyibb 500Ft-ért 2 liter, azt használtam és láss csodát, megszüntette a hámlást! Nem tudom, mi lehetett a szappanban, de többet tuti nem veszek... Pedig ha csak kézmosásra használtam, arra tökéletes volt.

2011. márc. 23. 08:52
Én is ebbe a hibába estem. Már minden ételre úgy néztem, hogy úrissten ez káros, mi van ha megeszem. Ez már probléma és sztem ott sok ember így gondolkozik. Mikor nem tudtam ezekről a "káros" dolgokról, teljesen egészségesen néztem ki, jól éreztem magam. Azóta mióta rágöcsölök erre a témára minden megváltozott és nehéz volt visszaszokni a normális gondolkodásra és sztem azért is érzi magát rosszabbul az ember ha ilyen életmód mellett becsúszik egy "káros" étel, mert azt gondolja, h most olyat evett amit nem kellett volna és pszichésen jön elő a probléma. Az már nagyon gáz mikor Vali azt mondta, h volt egy ismerőse aki minden ételről leszokott (több hónapja) ami káros (szerinte) de a pattanások nem múltak el. Esze nem volt hozzá, h mitől nem múlnak el. Aztán kiderült, h a nagymamája a kenyerébe tesz 1 KÉSHEGYNI cukrot. És Vali rájött, h ez itt a probléma és mikor abbahagyta ennek a kenyérnek az evését, akkor elmúlt a probléma. PERSZEEE!!!!!! Ezt egyszerűen képtelen vagyok elhinni.
2011. márc. 23. 08:41
Nem, csak vannak dolgok amiknek utánanéztem pontosabban és nem minden káros vagy rossz a bőrnek amit annak gondolnak. Ismerni kell a kémiát, az anyagokat. Persze vannak anyagok amiket jobb elkerülni, de többségében azért nem fog senkinek leszáradni az arca, vagy nem valószínű, h egy krémtől lesz rákja. Komoly előírások és szabályzások vannak, komoly kutatások előzik meg a termékek forgalomba hozatalát. Ha azt tapasztalnák, hogy egy krém komoly bajt okoz a bőrön vagy a szervezetben, akkor nem engedhetnék forgalmoba. Nem kell azt gondolni, hogy egy ördögi kör része vagyunk, ahol mindenki mérgezni akar minket. Persze ettől függetlenül én még mindig a natúr és bio dolgokat preferálom, de már nem teljesen úgy állok a szintetikumokhoz ahogy eddig. Az viszont elgondolkoztató, h évről évre mindenről kitalálják, hogy káros, legyen az étel vagy kozmetikum. És ezt többnyire olyanok találják ki, akik natúr termékeket forgalmaznak, árulnak...tehát ez a marketingjük és ez nem szép. Úgy reklámozni magukat, h más cégek által használt összetevőket károsnak, vagy akár rákkeltőnek neveznek. Pedig elég lenne csak az emberekre úgy hatni, h aki a természetesség híve, az válassza ezt, de nem kell riogatni és félelmet kelteni. Antal Valival már az a problémám, hogy túlzás ami ott folyik. Mikor egy nő megkérdezi Valit, h mit csináljon ha hepatitise van és Vali azt mondja, h orvoshoz semmiképp ne menjen, hanem az ő tanácsadónőjük egyike tapasztalt ebben az ügyben..bár szakképesítése nincs. És persze ajánl vmit az általa árult termékből. Ami felháborít, hogy van egy termék amiben oregánó, bazsalikom, rozmaring ..... és ehhez hasonló növények vannak szárítva, kapszulába zárva és, kb 10-15000 Ft. Ez sztem pofátlanság. Ennyi erővel főzök egy olasz paradicsomszószt és megeszem.....Jó ez nagyon túlzás, de brutális, hogy, hogy rá lehet venni az embereket arra, h költsék a pénzt feleslegesen. Persze Antal Vali hangsúlyozza, h szerinte elég az embernek egy szappan, egy krém és egészséges étrend. Persze, így építette fel a rendszert...és ez odáig jutott, h bio webáruházat nyitott. Na mindegy. A másik pedig, hogy sztem egyáltalán nem jó példa Vali..már aki az életmódját illeti. Nagyon ráncos, és egészségtelenül néz ki sztem. Az egyik tanácsadónőt kérdeztem, h Vali hány éves és mondta, h 50 felett van úgyh elég jól néz ki a korához. Utána meg kiderült, h 40 valahány éves. Nem tudom miért akarták így beállítani. Az is felhábrító, h az emberek gondolkodását is rossz irányba is fordíthatják. Bizonyos mértékig lehet odafigyelni az ételekre meg minden, de nem kell azt gondolni, h egy olyan világban élünk ahol bántani akarnak és azt tanácsolják, h kerüljük az olyan embereket akik hátráltatnak abban, h megváltoztassuk az étrendünket, életmódunkat....ez sztem nagyon nem szép. Mikor azt mondta egy nő, h nem megy el cukorterhelésre, mert ő nem hajlandó egy molekulányi cukrot is bevenni.....akkor már gondok vannak és ott szinte mindenki ilyen. A cukrot lehet fogyasztani, mértékkel. És ez mindennel így van. Jobb utánaolvasni tudományos cikkeknek és nem kell mindent elhinni amit az interneten olvasuk.
278. anyamedve (válaszként erre: 278. - Nimrod08)
2011. márc. 23. 08:23
Csak nem reklamált valaki?
277. anyamedve (válaszként erre: 274. - Nimrod08)
2011. márc. 13. 07:41
Köszi!
2011. márc. 11. 08:23
És az Ilcsi kozmetikumok nagyon hatékonyak, anyamedve, bátran használd.
2011. márc. 11. 08:22
Arra való, hogy bekend vele a tested. Testápoló.
2011. márc. 11. 08:16
Meg tudom mondani az összetételt privátban. Küldöm.
2011. márc. 9. 18:20
Alverde testvaj mire jó??
272. anyamedve (válaszként erre: 271. - Veronika27)
2011. márc. 9. 18:10
köszi! Hát akkor reménykedem benne, hogy jó.
271. Veronika27 (válaszként erre: 270. - Anyamedve)
2011. márc. 8. 23:02
Ichtiolos, ami egy kénszármazék. Mivel nem működik jól az oldal, ezért nem tudok belépni a vevőkártyám számával, így sajnos én sem látom az összetételét.
270. anyamedve (válaszként erre: 269. - Veronika27)
2011. márc. 8. 16:00
Köszi! És mi az összetétele? Valahol azt hallottam, hogy kénes. Találtam egy kozmetikust, aki Ilcsi cuccokat használ. Nála láttam és próbáltam elolvasni az összetevőket. De olyan apró betűkkel van írva, hogy nagyító kellett volna hozzá. Mindenesetre ő ajánlotta. De biztos , hogy ezek nem tartalmaznak káros anyagot?
269. Veronika27 (válaszként erre: 268. - Anyamedve)
2011. márc. 8. 14:30

Csak amennyi a honlapon is van: Gyulladt, aknés, érzékeny, rozáceás bőrre; borotválkozáshoz; zsíros, korpázó fejbőrre; ekcémára, pszoriázisra hajlamos bőrre


Gyulladáscsökkentő, enyhe szaruoldó, érösszehúzó, viszketéscsillapító

Ez a saját főzésű, sokoldalú, bőrnyugtató hatású ichtiollal és növényi olajokkal gazdagított folyékony szappan nem véletlenül az Ilcsi legnépszerűbb terméke. Az ichtiolnak és a növényi hatóanyagoknak köszönhetően enyhe szaruoldó hatású, mindennapos használatával eltávolíthatjuk az elhalt szarusejteket, így bőrünk életteli és friss lesz. Nyugtató, gyulladáscsökkentő és antiszeptikus tulajdonságának köszönhetően jótékony hatással van az aknés, gyulladt bőrre, a szőrtüszőgyulladásra, illetve a gyakori borotválkozás miatt kipattogzott bőrre. Szabályozza a faggyúmirigyek és az apokrin verejtékmirigyek működését, így használhatjuk pattanások, illetve kipálás ellen. Lúgos kémhatásának köszönhetően felpuhítja a bőrt, így ajánljuk a repedezett kézre, lábra. Az érzékeny vagy allergiára hajlamos bőrre is javasolt. A mindennapos bőrápolás nélkülözhetetlen kelléke.


Minden bőrtípusra és bőrproblémára ajánljuk. Vizes kézzel vidd fel vékonyan a száraz bőrre mint egy krémet, és néhány perces hatóidő után mosd le. Enyhe szaruoldó hatásának köszönhetően, nem engedi felvastagodni a száraz szaruréteget. Bőröd folyamatosan friss és egészséges lesz. Használd naponta kétszer, reggel és este.

• A viszkető, korpás, zsíros fejbőrre kb. 15 percig zuhanysapkával dunsztolva alkalmazd, majd először tiszta vízzel, utána almaecetes vízzel (2 l vízhez 2 dl almacet) öblítsd le a fejbőrt.

• Ajánljuk férfiaknak borotválkozáshoz, borotvapamaccsal vagy szivaccsal a bőrön alaposan felhabosítva, így nyugtató hatásának köszönhetően nem pattogzik ki a bőr.

• Szembe ne kerüljön, mert lúgos hatása miatt csíphet. Ha szembe kerül, bő vízzel mosd ki.

268. anyamedve (válaszként erre: 266. - Veronika27)
2011. márc. 8. 13:49
Köszi! Az Ilcsi fekete szappanról tudsz valamit?
2011. márc. 7. 13:38

Az Alverde olivas-verbenas szappanjat hasznalom, de a borom ugyanugy szaraz es hamlik a labamon :( Pedig azt hittem, hogy majd rendbeteszi...

Viszont a derekamon a szaraz bor sokat javult, miota ezzel mosakodom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook