Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi fürdőkádat milyen takarítószerekkel tartjátok tisztán? fórum

Régi fürdőkádat milyen takarítószerekkel tartjátok tisztán? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. Érdekes73 (válaszként erre: 63. - Globus)
2017. jan. 31. 15:52
Így van :)
63. globus (válaszként erre: 62. - Érdekes73)
2017. jan. 31. 15:49
Világos. Egy bödön pénzt megspóroltunk :)
62. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - Globus)
2017. jan. 31. 15:43
Csak reálisan :)
61. globus (válaszként erre: 42. - Globus)
2017. jan. 31. 13:40

Most nézem, eltelt 7 év, és még mindig ugyanaz a kádunk van :D

Most már megvárom, amíg mozgáskorlátozottak leszünk és csináltatunk tusolót. Kár kidobni duplán a pénzt :)

60. Mókinca (válaszként erre: 59. - Pingvin90)
2010. jan. 18. 22:03

Megcsináljuk, aztán kitart amíg élünk :DDDDD

Fürdeni meg járunk addig Anyuhoz :)))

59. pingvin90 (válaszként erre: 57. - Mókinca)
2010. jan. 18. 20:46
Hát nem olcsó, de sajnos néha be kell ruházni ilyesmikbe is :(
58. zezsua
2010. jan. 18. 20:15
lefestette a festő a kádunkat,de a festett kádat már nem lehet szépen takaritani.Utálom!soha ne festessetek kádat,mert az a festék hamar sárga lesz,én már még fogfehérítővel is suroltam,de nem használ.sárga lett és kész.mostmár ki kellene cserélni,pedig a csempe még nem tul gáz,de félek,hogy kádat nem tudunk csempetörés nélkül cserélni.
57. Mókinca (válaszként erre: 56. - Pingvin90)
2010. jan. 18. 20:08

Olyan félős belekezdeni egy fürdő-felújításba. Írtam, hogy a kézmosótálat már kicseréltük... Na az sem volt egyszerű... Nagyon időigényes. Mire a férjem kikocogtatta a lyukat (a csap helyét), szegényről még a víz is folyt. Ott álltam felette és egyfolytában duruzsoltam neki: Óvatosan, nehogy elrepedjen.... :DDDDD

Mert akkor ugye lehet újat venni és előlről kezdeni. :DDDDDD

Ha meg belegondolok a kádcserébe és a csempézésbe... Anyagilag sem olcsó megejteni!!! Pedig nekünk nem kell szakemberre költeni :DDDD

56. pingvin90 (válaszként erre: 47. - Mókinca)
2010. jan. 18. 19:38
Szia semmi baj! :) Én a fugát tömény Domestossal a hagyományos zölddel szoktam tisztítani, úgy ahogy van ráfolyatom a fugára a csempe tetejétől, és hagyom 10 percet kb rajta aztán körömkefével vagy valamilyen kefével súrolom, szép fehér lesz általában, nem állítom, hogy 100%-ig minden hol tökéletes, de nem is retkes.
55. mazsola 58 (válaszként erre: 54. - Mókinca)
2010. jan. 18. 19:16
Próbáld meg, remélem sikerül szerezned.
54. Mókinca (válaszként erre: 53. - Mazsola 58)
2010. jan. 18. 19:12

Legközelebb Miskolcon vagy Egerben van O.B.I. Mostanság nem készülök arra :-((

De a városban futok még egy kört utána...

53. mazsola 58 (válaszként erre: 51. - Mókinca)
2010. jan. 18. 19:09
Én a veszprémi o.b.i-ban vettem. Német nyelvű felirat van rajta.
52. mazsola 58 (válaszként erre: 50. - Mókinca)
2010. jan. 18. 19:06
Akkor kénytelen vagy ott vadászni egy kört utána.:)))
51. Mókinca (válaszként erre: 50. - Mókinca)
2010. jan. 18. 19:05
Jut eszembe: ahol kérdeztem, ott azt mondták nincs olyan, hogy fugafesték. Megnézem a többi festékboltban. :DD
50. Mókinca (válaszként erre: 49. - Mazsola 58)
2010. jan. 18. 19:04

Szia!!!

Köszi a tippet! Megnézem nálunk, biztosan lehet kapni. Nem messze lakok tőled, csak az ország másik végében....:DDDDDDDD (Ózdon hi-hi-hi BAZ megye) Azért nagyon köszönöm a felajánlást!!!!!

49. mazsola 58 (válaszként erre: 47. - Mókinca)
2010. jan. 18. 05:26

Lehet kapni fugafestéket is. Olyan,mint a tubusos ragasztó egy kis hegyes szivacsfejjel a tetején.Többfajta színben kapható.Azzal áthúzod a fugákat ,nagyon gyorsan megy.Előtte azért egy vízkőoldós átmosás nem árt.Látod most ha itt lennél a közelben tudnék adni is egy tubus fehéret.

Drapp helyett fehéret vettem az o.b.i-ban véletlenül és nekem színben az sehova sem passzol.

48. mazsola 58 (válaszként erre: 45. - Mókinca)
2010. jan. 18. 05:19
Vesztenivalód nincs.Ha nem vágta tönkre az előző tulaj,akkor még nyerhetsz is vele.
47. Mókinca (válaszként erre: 17. - Pingvin90)
2010. jan. 18. 00:24

Bocs! Most néztem végig!!!

A fuga is elég csúnya (sötétszürke pedig alapvetően fehér akar lenni :D), próbáltam vízkőoldóval - de nagyon macerás. És van egy 19 hós babókom is = Ő meg mindig a nyomomban van...


Vettünk a barkácsboltban "fugakikaparót". Olyan mint a kapa, csak kicsi és nagyon hegyes. Azt mondták, ha ezzel kiszedem a régi fugát, akkor újra fugázható. (Mert én fugafestéket kerestem volna :D)

Na belekezdtem én ebbe a melóba! De olyan gyorsan abbahagytam, hogy öröm volt nézni!!! Kúvára nehéz munka!!!!!!

46. pingvin90 (válaszként erre: 44. - Mókinca)
2010. jan. 17. 22:39
Szia! Biztos szép lesz, és ami a lényege, hogy a tiétek, a saját műve nem másé. Nálunk is apukám csempézte az egyik helységet, és tökéletes, nem is látni, hogy más, annyiban csak, hogy nem normális fuga van benne, hanem valami kotyvalék :D de az meg a kutyát sem érdekli, hisz nincs szem előtt.
45. Mókinca (válaszként erre: 18. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 21:59

Szia!

Én tuti nem sósavaztam, de ki tudja az előző tulaj mit csinált.

Elég nehéz nap mint nap sikálni erőből. Ezt a módszert is ki fogom próbálni. Köszi

44. Mókinca (válaszként erre: 17. - Pingvin90)
2010. jan. 17. 21:55

Sziasztok!

Nem vesztem el, csak most jutottam géphez. (Meg nem is voltam itthon a délután.) :DDDDD


Az az igazság, hogy különbül felrakta a mennyezetre a dekorhabot és a szegőket, meg a falra a tapétát, mint a sógornőméknek a mesterember! Nagyon precíz a munkájában. Néha túlontúl is. :DDD


A csempézéstől fél egy kicsit. De mondtam neki, hogy senki nem fogja nagyítóval vizsgálni. Úgy lesz jó, ahogy sikerül. Mi fogjuk azt nézegetni, nem más. (Biztosan szép lesz, ahogy a férjecskémet ismerem!)

A csempét, metlachit nálunk 1.500 - 2.500 Ft-ig rakják négyzetméterenként. Elég húzós lenne kifizetni.

43. mazsola 58 (válaszként erre: 42. - Globus)
2010. jan. 17. 18:57
Ha akciósan meg tudod venni az alapanyagot,akkor az eláll otthon nem kér enni.Az iparosokat meg akkorra hívod amikor Neked jó.Számold ki az anyagszükségletet,tégy rá minimum 15%-ot a vágások miatt.Utána tervezd meg pontosan mit akarsz. Lista pénztárcába és utána a felderítés mikor mit kapsz meg olcsóbban.Addig meg tudod kérni az iparosoktól is az árajánlatokat is írásban. Sok dupla pénzért csinálja,mint a másik.Érdemes előre körülnézni.
42. globus (válaszként erre: 41. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 18:52

Ez megér egy összehangolt akciót, főleg az iparosok tekintetében, mert eddig még csak álmodoztunk. Vízvezetékszerelő, burkoló... Konkrét anyagszükséglet összeírás kell, mert hiába vennék olcsón kis mennyiséget, ha pont hat darab mégis hiányozni fog :)

A szétveréstől jobban rettegek, mint az építéstől.

41. mazsola 58 (válaszként erre: 40. - Globus)
2010. jan. 17. 18:46
Ez általában változó,attól függ mennyi áru maradt meg nekik.Most csökkent a forgalmuk a válság miatt így elképzelhető,hogy már márciusban leakcióznak dolgokat,hogy fogyjon az árukészlet.De télen is érdemes körülnézni,mert akkor meg nem nagyon burkolnak fürdőszobát és a maradékokat van ahol másodszor is leakciózzák. Hetente nézz körül,mert általában nem hirdetik meg.
40. globus (válaszként erre: 39. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 18:42

Tavasszal? Április körül, vagy előbb?

Pra...kerben láttam ilyent, de kifejezetten szakboltban még nem. Igaz, nem sok ilyen van felénk :(

39. mazsola 58 (válaszként erre: 38. - Globus)
2010. jan. 17. 18:32
Ha egy tippet elfogadsz akkor minden tavasszal a nagyobb fürdőszobacentrumokban az új árú érkezése előtt leakciózzák a csempéket,járólapokat. Ha kicsi mennyiségben van 2-4 négyzetméternyi akkor akár 50-60 %-kal is. azonos méretben és vastagságban két-három fajta színű csempéből egy vagány dizájnos fürdőt tervezhetsz magadnak.Ha egy dobozban találsz színhibás csempét akkor azt már nem adhatják teljes áron ott is tudsz spórolni akár tízezreket is.
38. globus (válaszként erre: 37. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 18:09
Anyagi vonzata is nyomós, de igazából a felfordulás, és a vele járó kellemetlenségek miatt halogatjuk. Pedig nyáron rosszabb, ha nincsen fürdőszoba.
37. mazsola 58 (válaszként erre: 36. - Globus)
2010. jan. 17. 18:00
Volt benn részem,egy csapcserénél ledőlt a csempe fele,így újra kellett csempéztetnem az egész fürdőt és akkor már előtte a csöveket is kicseréltettem...
36. globus (válaszként erre: 32. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 17:35
Sajna, nagyon kicsi lakásunk van, a kád helye adott. Nem akarnék zuhanyzót mégsem, mert a kádat többcélúan tudom használni. Talán a közeljövőben belevágunk a cserébe, de tudod, ilyenkor magával ránt egyéb kiadásokat, pl. csempe, mosdó, csövek... a baj nem jár egyedül :)
2010. jan. 17. 15:51

Ecet,citromlé keverék 2:1 arányban. A felületre szódabikrbóna vagy mosószoda(darabos változat) bepermetezed a felületet hagyod egy picit 1-3 percig és pici dörzsizés után alaposan lemosod.


A keverék alkalmas a cvízkő, szappanmaradék, zsír oldására. Egy problematika van, festett hajat szépen kiszőkíti, ruhádből a színt kiveszi és ha jó mélyen belélegzed a keletkező gőzt, marja a torkod, de nem kicsit!

Szóval óvatjával kell használni, de ez mindent lepucol :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook