Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

266. Veronika27 (válaszként erre: 265. - Anyamedve)
2011. márc. 7. 13:36
2011. márc. 7. 13:34
hahó! Sürgősen érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak Ilcsi kozmetikumokkal? Fontos lenne? Mennyire tiszták?
2011. márc. 6. 08:57

Ha valakit érdekelne:

Gyuri bácsinak /bükki füvesember/ két előadása is lesz márciusban Budapesten: március 22. és 25. Bővebb információ: gyorgytea.hu

2011. febr. 17. 12:46

Találtam, hátha valakinek jól jön.


Bőrradír: irritáció


A bőrradírok nem túl kíméletesek, de hatékonyak: az elhalt hámsejteket eltávolítva új fényt adnak a bőrödnek. Ha azonban túl gyakran és túl durván használod őket, éppen ellenkező hatást érhetsz el: az arcod nem megszépül, hanem kiütések, fertőzések, hegek alakulnak ki rajta. A hetente többször elvégzett hámlasztás érzékennyé teszi a bőrt, ha pedig az akne ellen harcolnál ily módon, a bőröd állapota csak még rosszabb lesz. Minél gyakrabban gyötröd peelinggel, annál több zsírt fog termelni.


A tanulság: ne ess neki vadul az arcodnak, válassz mindig a bőrtípusodnak megfelelő bőrradírt. Főleg ha érzékeny a bőröd, kerüld el az olyan termékeket, amelyekben durva szemcsék, például barackmag-őrlemény található. Helyette válassz olyat, amelyikben finom felületű golyócskák (például jojoba- vagy méhviaszból készültek) végzik el a munkát. Ha felkenve olyan érzésed van, mintha smirglivel dörzsölnéd a bőröd, akkor azt a terméket csak a sarkadra vagy a könyöködre használd, semmiképpen sem az arcodra. Kezelés után használj hidratáló krémet, ez is csökkenti az irritációt. Ha túl érzékeny a bőröd, elég kéthetente egyszer radírozni. Ha mégis kipirosodik, ég, begyullad, akkor gyorsan mosd le a peelinget, dobd ki a terméket, és kend be a bőröd hidratáló krémmel.

2011. febr. 16. 23:09
Hahó! Az Alverdés arctejek és tonikok milyenek? Szeretném kipróbálni őket.
261. anyamedve (válaszként erre: 260. - Scara.bosco)
2011. febr. 9. 13:21
A balzsamecetet én csináltam, saját termésből.
260. scara.bosco (válaszként erre: 256. - Mancika9201)
2011. febr. 9. 09:54

Sötétbarna, pici vöröses beütéssel, de ez csak napfényben látszik. Az ősz szálak, ha közelről megnézem világosabbak, de összességében elég egyöntetű, sötétbarna. Nekem nagyon tetszik.

A szín mindig attól függ, mennyi pigment van a hajadban. Az indigó meg sötétít az árnyalaton. Ha csak hennáznám, valószínűleg egy nagyon szép rezes vörös lenne. De az már idegen számomra, pedig régen sokig voltam vörös.

Még amlát szeretnék szerezni, ami tompítja egy picit. Illetve elméletben hamvasít, kicsit hidegebb színt ad. Így is jó, de azért kipróbálnám. CSak még nem tudtam szerezni. Indiai boltban biztos van, csak nem járok arra:-).


Anyamedve: én az almaecettel jártam így. Másnap iszonyúan viszketett a fejbőröm. Balzsamecettel? Azzal a sötétbarna löttyel? Na, ez sose jutott volna eszembe :-)

259. anyamedve (válaszként erre: 257. - Mancika9201)
2011. febr. 7. 14:12
bioboltba vettem. De szerintem lehet gyógyszertárban is kapni: a gyógyteák között van. 2 féle van: ragadós, vagy tejoltó. Én mindkettőt vettem, így hol egyiket, hol másikat vettem. Megfogadtam Nimród tanácsát: 1 bögre vizet felforralok, 1 teáskanál galaj hozzá. Kihűlésig áztatom, leszűröm, és issza a delikvens. Ebből csináltam lemosót is, de raktam hozzá levendula és teafaolajat 8-8 cseppet, beletöltöttem egy üres tusfürdős flakonba és ezzel mos arcot. Jó bele a grapfruit mag olaj is.
258. anyamedve (válaszként erre: 255. - Scara.bosco)
2011. febr. 7. 14:07

Egyáltalán nem volt büdös a kávétól. Nem variáltam túl a dolgokat, úgy készítettem, ahogy Antal Vali leírta.Nekem bevált. A szín is. Viszont a citromlétől viszket a fejem, így balzsamecetet használok a lemosásnál levendula illóolajjal.

A galajt egyébként issza is és kenegeti is. magára a fiam. Már ő is észre veszi a változást.

2011. febr. 5. 19:45
hol lehet ilyen galajt venni? :)
2011. febr. 5. 19:41

scara!

milyen színű lett?

255. scara.bosco (válaszként erre: 254. - Anyamedve)
2011. febr. 4. 19:21

De jóóóóó. Tényleg jó hallani, amikor egy ötlet működik :-).


Mielőtt bele mertem vágni a hennába, végigolvastam a teljes hennaforhair oldalt. Ott azt mondták, a kávétól nem lesz barna, csak büdös :-).

Úgy írják, hogy kell hozzá némi sav. Almaecet vagy citromlé. Én előző este citromlével szoktam kikeverni (az almaecettől nagyon viszketett a fejem másnap), teszek bele levendula meg eukaliptusz illót, aztán másnap firssen bekeverem vízzel az indigót és összeöntöm a 2 ződ löttyöt. Folpack, törcsi, és kész. HA elfelejtettem kikutyulni este, akkor 1-2 óráig a radiátoron melengetem. Igaz, vagy 2 hete festettem, de a fodrásznál még ma is lehetett érezni a sóska illatot :-)

254. anyamedve (válaszként erre: 252. - Scara.bosco)
2011. febr. 3. 09:48
Úgy tűnik a fiamnál bevált a galaj főzet. Issza is és keni is magára. Köszi a tippet.Egyenlőre ezt használjuk+ a shea vajat+egy alverdés pakolást. Mást egyenlőre anyagi okok miatt most nem tudunk bevállalni. Ja, és többet iszik, és kerüli a cukrokat.
253. anyamedve (válaszként erre: 252. - Scara.bosco)
2011. febr. 3. 09:46
Igen erre gondoltam. Én csak hennaport használok, egy kis kávéval, szegfűszeggel, fekete teával. Nekem melírozott volt a hajam /fekete-vörös/, ez a melírozás így is megmaradt benne. Mivel a különböző festékeket másképp fogta be a henna. Nekem tetszik így is. Egész éjszaka a hajamon van. Először érdekes volt neylon zacskóval a fejemen aludni, de meg lehet szokni.
2011. febr. 2. 21:38

Szerintem anyamedve arra gondolt, hogy hajfesték formában nincs tiszta hennás. Bár talán a Logonának van tiszta, de nem vagyok biztos benne, és arany árban. A henna-indigó töredékéből megvan.

Nem tudom, hogy érdemes-e kísérletezni. Én 1 rész hennát keverek 2 rész indigóval. Attól függ mennyi időm van, de 2-4 órát van fent. Érdemes a hennaforhair oldalon nézegetni. Ott sok leírás kép és recept is van.

2011. febr. 1. 14:26
De, egyébként van 100%os henna, azt nem hajfestékként lehet venni, hanem konkrétan hennát veszel. De abba semmi színezék nincs, meg semmi, így egyszínű és attól függ a színe, h milyen színű a te hajad. A hennás hajfestékek mások.
250. anyamedve (válaszként erre: 248. - Zsuzska76)
2011. febr. 1. 13:43
Szia! Én is hennázok. Éjszaka dunsztolok, reggel pedig lemosom. Úgy tudom, hogy tiszta hennás hajfesték nincs. Szerintem bioboltban találsz hennás hajfestéket. Milyen színűt szeretnél?
2011. febr. 1. 09:28

A Weleda termékek nagyon beválltak!! Vettem kislányomnak fürdetőt, popsikrémet, vettem Babylove krémet a testére, sőt, seavajat is kipróbáltam ott, ahol nagyon száraz, ekcémás volt! Úgy látszik használ, szebb lett a bőre!

Megvettem a Weleda szappant is, szeretik a gyerekek is!

Magamnak az Alverde termékeket vettem, és jók! Köszi a tanácsokat!

2011. febr. 1. 09:26

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Eddig melíros volt a hajam, szeretném hennával befesteni. Olvastam, hogy ez sima hennával több órás dunsztolást jelent. Nekem itt vannak gyerkőcök, nem nagyon akad ennyi időm. Tudnátok ajánlani valami jó hennás festéket, ami használható is?Tudom, a tiszta a legjobb, de akad valami középút?Priviben márkát is megköszönnék, ha próbált valaki valami jót.Köszi!

2011. jan. 21. 21:06

Igen, a ragadóst vettem, de Gyuri bácsi szerint szinte mindegy.

Böngészgettem még, mert egy kombinált gyógynövénypárlatot akartam a krémbe tenni, hogy ne csak víz legyen, hanem valami turbó hatásos, és a Bíbor kasvirág vagy Echinaceáról találtam még, hogy antibakteriális, gyulladáscsökkentő. Ez a növény mondjuk belsőleg is antibiotikus hatású. És az orvosi ziliz vagy fehérmályva is gyulladáscsökkentő, gyorsítja a furunculusok gyógyulását, sebgyógyító hatású, megnyugtatja az irritált bőrt. Ha már úgyis gőzöltök, talán ezekkel is érdemes megpróbálni.

246. mancika9201 (válaszként erre: 245. - Nimrod08)
2011. jan. 21. 15:53
sztem igen :) egy próbát megér!
2011. jan. 21. 15:46
Akkor azt mondod jobb ha este semmit nem használsz? Szted kipróbáljam?
2011. jan. 21. 15:19
vki azt mondta egyszer, h ki kéne próbálni, h 2-3 napig abszolut semmilyen kozmetikumot ne használjunk és nézzük meg, h így milyen a bőrünk, mert ilyenkor derül ki sokminden, h mi a baja.
2011. jan. 21. 15:07

Sziasztok :)

mostanában esténként hetente egy-kétszer kamillával gőzölök, plusz cseppentek bele teafaolajat. ez az apró pici foltjaim használom, ami allergia/irritáció/érzékenység jele. egyenlőre hasznos :)

új megfigyelésem: este semmit sem használok, egy vizes vattapamaccsal végig törölgetem alaposan az arcom (látom a pamacson hogy a napi koszt szépen lehozza a sima víz). csak reggel használok arcápolást: csak dr hauschkát ebben a sorrendben: mélytisztító, tonik, rózsakrém nagyon vékonyan. Sokkal erőltejesebb hatása van, hogy csak napi egyszer reggel csinálom a rituálét. így reggelente kicsit kivirágzom :) az olajról leálltam, mert rájöttem, hogy sztem rendbe van a bőröm zsírháztartása. a rózsakrémet először soknak találtam, de ma már nagyon szereti a bőröm. a számra kenve iszonyú jó :D kisimítja a ráncokat és teltebb az amúgy is husi szám XD :) ez nagyon bejön.

egyszóval: tényleg leszoktattam a bőröm a kemikáliáktól (ami jó pár hónap után szép eredmény :)) nem vagyok függő, nem vagyok zsíros kenyér :)

amit még észrevettem, hogy mióta estére nem használok semmit, kevésbé irritált a bőröm: kezd szép egyenletes színe lenni (kevesebb az apró piros pötty). sztem ez az azért van, mert allergiára hajlamos a bőröm és még a hauschkát se szereti annyira hogy ne jöjjön ki egy két pötty, folt. de nem is hiszem, hogy van olyan készítmény, amitől totál jó lenne, egyedül a kamilla, ami szépen lenyugtatja :)

én a mamut patikájában szoktam venni a dr hauschkát, sajnos ott drága nagyon, drágább mint a neten.. kb minden termék pár száz forinttal. tudtok vmi olcsóbb helyet?

valamint tudtok olyan helyet, ahol van dr hauschka dekor? fel szeretném fedezni ezt is :) ha van vki vmilyen tapasztalta légyszi írja meg.

az annamarie börlind termékek milyenek?

üdv és mindenkinek jó naturkodást :)

242. anyamedve (válaszként erre: 241. - Nimrod08)
2011. jan. 21. 12:50
Köszi! Kipróbáljuk.
2011. jan. 21. 12:23
Egyébként annyira erős gyógyhatása van, h régen rákos betegségeket kezeltek vele. Persze nem azt mondom, h aki rákos ez tuti, h meggyógyítja, de segít a gyógyulásban és mindenképpen kiváló kiegészítő kelléke a betegségnek. Kár, h ezt nem sokan tudják...:S
2011. jan. 21. 12:18
Sztem a ragadósat vedd, de végülis ugyanaz a kettő hatóanyaga.
2011. jan. 21. 12:17
scara azt írta, h mindegy melyik fajtája, de őt a ragadós érdekelte, és kiderült, hatásában ugyanazt tudják. Ez a növény a mirigyekre hat, tehát a faggyúmirigyre is.. 2, 5 dl forró vízből és egy púpozott tk galajból kell teát készíteni, mégpedig úgy, hogy a forrázás után, csak akkor szűröd le, ha langyosra hűlt. Ezt egyrészt lemosóként kell használni, másrészt napi 1 csésze teát kell inni 2 hétig, illetve addig, amíg nincs érdemi javulás.
2011. jan. 21. 11:56
Körülnéztem a bioboltban. Kétféle galaj volt: Tejoltó, és ragadós. Most melyik használható?
237. Nimrod08 (válaszként erre: 236. - Anyamedve)
2011. jan. 17. 17:49
Konkrétan arra van. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook