Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

86. Veronika27 (válaszként erre: 84. - Nimrod08)
2011. jan. 3. 18:53
Köszi az ötletet, majd megnézem ezt a Parodontax fogkrémet.
85. Veronika27 (válaszként erre: 81. - Nimrod08)
2011. jan. 3. 18:53

Bizony, még Dubai-ban is van szalonja Ilcsinek, Elche néven működik.

Én is húznék felé, de itt Szlovéniában macerás beszerezni, maradok annál majd, amivel eddig is dolgoztam.


Egyébként ha 14 éves a srác, akkor egyszerűen a hormonjai okozzák a problémát. Persze nagy hiányossága a korosztálynak, hogy nem esznek elég zöldséget, gyümit.

2011. jan. 3. 15:54
Ha fluoridmentes fogkrémet szeretnél, akkor ajánlanám a parodontax fluoridmentes fogkrémet (először elég rossz ízű, de meg lehet szokni pár nap alatt), vagy a hauschka mentás vagy sóvizes fogkémeket.
2011. jan. 3. 15:45
Száj körüli lehet emésztési probléma. Rendben van az emésztése? A másik probléma lehet a fluoridos fogkrém használata. Nekem is sok volt a szám körül, és eltűnt mióta fluoridmentes fogkrémet használok. Valamint nagyon fontos, h amalgámtömése ne legyen. A higany nagyon veszélyes dolog. Arccsonton is okozhat pattanást. De a borotválkozás is okozhatja ezeket. Mert ugye pont ezeken a részeken van a legtöbb szőr. Ha az előbbi dolgok a helyén vannak, akkor a borotválkozási szokásokon lehetne változtatni. Gyorsan elfelejteni a gilette és hasonló borotvahabokat, zseléket. A legjobb az ilcsi fekete szappanja felhabosítva. Nagyon szépen felpuhítja a bőrt és könnyű lehúzni a borotvát. Lehet, h fura, h szappannal borotválkozzon, de nagyon is hatékony dolog. Ezután pedig kellene használni valami tonikot és krémet, h elkerülje az esetleges irritációkat, a borotválkozás utáni kitágult pórusok miatt. Borotvában pedig célszerűbb egyszer-kétszer használatos, "eldobható" borotvákat venni, a higiénia szempontjából. A dm-ben lehet kapni 10 db-os csomagot, kb 1000 Ft.
82. anyamedve (válaszként erre: 77. - Nimrod08)
2011. jan. 3. 14:16

Köszönöm a választ!

Kinyomtattam a cikkedet, próbálom rávenni arra, hogy elolvassa. Most már sikerült rávenni arra, hogy sheavajat, sószappant használjon.

Gyorséttermi kajákat nagyon ritkán eszik /évente kb.2-szer/.Én mindig főzök itthon és megválogatom az alapanyagokat. Az iskolában sem eszik már bent. Így van változás. Kólát csipszet...stb nem tartunk itthon. Sajnos nagyon válogatós és kevés zöldséget, és gyümölcsöt eszik. Persze azt nem tudom ellenőrizni, hogy a suliban mit vesz magának, de nincs nagyon eleresztve és inkább spórol. Szóval azért van előre lépés, De hát még csak 14 éves és hát a haverok hatással vannak rá.

Azért már sokat javult az arca.Még mindig sok pattanás van mindenütt rajta, de úgy tűnik a miteszerek eltűntek, és a pattanások is kisebbedtek. Egyébként a szája körül, az orra alatt van sok, és az arc csont alatt is.Igyekszem folyamatosan beszélgetni vele, de ő most "mindent jobban tud" korban van.

Azért valóban érdekel, hogy a pattanások mit jelentenek. Ha tudsz, akkor segíts nekem, kérlek. Köszi!

2011. jan. 3. 13:24

skinbotanica.com/ilike.html


Meg lehet nézni, h külföldön milyen árban van. Külföldön kuriózumnak számít és luxusszállodák, wellnesközpontok közkedvelt termékei az Ilcsi kozmetikumok. Csak kint nem Ilcsi a neve, hanem iLike (nem ilike, hanem "ájlájk" :D). Már páran elkezdték hamisítani. (Eminence)

Egy krém kb 14-15ezer. Nálunk alig becsülik meg, kint pedig nagyon sokan odáig vannak érte. Ennyit arról, h Mo-n ami hazai azt lenézzük, ami külföldi, csak az lehet jó. Láttam egy riportot és kérdezték az embereket a kozmetikumokról és mindenki azt mondta, h ő csak külföldit venne, mert az megbízhatóbb és hatékonyabb. Na ennyi. Amúgy azt hagy mondjam el, h a legtöbb boltban kapható termék (loreal, garnier...) egy alapra készül. Szinte ugyanaz a krémalap (kőolaj alap) és ebbe jönnek a más-más parfümök, színezékek (ezektől különböznek szinte: illatban és esetleg színben, bár a legtöbb fehér színű) és valamennyi növényi kivonat, ami az összetevők végén kullog. Sztem egyértelmű, hogy az a jobb, ami tele van hatóanyaggal, magával a növénnyel. Mert ha belegondolunk, h télleg az összes krémet azzal reklámozzák, h ilyen-olyan vitaminnal...De a vitaminokat miből vonják ki? Hát a növényekből többnyire.

2011. jan. 3. 12:43
Az Ilcsi csalános alga krémzseléjével is szép eredményeket érhetsz el heges bőrnél. Elősegíti a sejtek megújulását. Azt ajánlja, h estére kenjük fel vékonyan és reggel mossuk le...de ez macerás, mert a párnával úgyis letörölnénk. Bár ha állra vagy homlokra kenjük, akkor lehet, de az arc két oldalán biztos lejön.
2011. jan. 2. 22:10

Nekem nem volt túl vészes, csak t-vonalban. Főleg homlokon volt és állon. Ha heges hely maradt, akkor kitünő hatást érhetsz el Ilcsi AHA hámlasztással. Nem erős, egyáltalán nem bántja a bőrt, mint a többi AHA-s mélyhámlasztó. Mert ez csak a "növények erejével" hat. Csupán 20%-os AHA. Megújításra serkenti a bőrt és kúraszerű alkalmazása (3-4 hétig) elhalványítja a hegeket. Persze első kúra után nem azt mondom, h totál eltűnik minden. De meg kell ismételni. És pár hónap alatt gyönyörű eredményeket lehet elérni. Keressetek egy Ilcsi kozmetikust. Az ilcsi honlapján (ilcsi. com) nézzétek meg, h hol van a városotokban Ilcsi kozmetikus. Ne dőlj be annak, aki osztja az Ilcsit. A kozmetikus szakma irigy Ilcsi nénire, aki 50 éve a kozmetika nagyasszonya. Hatalamas tudással rendelkezik és kifejlesztette kozmetikumait. Sajnos arra tanítják a kozmetikus iskolákban a leendő kozmetikusokat, h ne használjanak Ilcsit, mert sz@r. Ezt el lehet felejteni. Nagyon hatékony! Csak el kell menni a kozmetikushoz, aki diagnosztizálja a bőrt és a fiadnak megfelelő kozmetikumokat ajánlja. Elsősorban csináltassatok egy AHA kúrát. Nem kell megijedni, mert a pakolás felrakásakor erős, égető érzést fog érezni, és ez 20-25 percig is tarthat. Valaki nehezen bírja. De ez a keringésfokozás miatt van, mert erőspaprikás pakolással van betakarva. Aztán nagyon piros lesz. De ez 1 óra múlva elmúlik. Teljesen ártalmatlan dolog.

Használjon Ilcsi GEPA liposzómás gélt, kénes vagy mahónia tonikot, valamint krémként a kénes krémet és a csipkebogyós habkrémet felváltva. De ezt látatlanba mondom. Lehet, h az ő bőrtípusára más való. Az Ilcsi azért macerás, mert csak kozmetikában lehet megvenni, de megéri. És a kozmetikus személyre szabottan alakítja ki a neki megfelelő termékeket és ott elektrokozmetikai gépekkel is kezeli. Elektromos kezelésekkel még jobb eredményeket lehet elérni. Tehát hatékonyak ezek a termékek. Tapasztalatból mondom. Ha szappant használ arcmosáshoz, akkor csak növényi, természetes szappant használjon és ezután mindenképpen tonikozzon és krémezzen, mert vissza kell állítani a bőr Ph-ját, ugyanis a szappan lúgos. Dove és hasonló borzalmakat felejtse el. DM-ben lehet kapni nagyon jó szappanokat. Pl. a Weleda Calendulás szappan, valamint az Ilcsinek is van külön arcra folyékony szappanja, ami nagyon jó. Sztem a kámforos szappan a legjobb. Olajokkal dúsított, egyáltalán nem szárít. Nézzetek utána az Ilcsinek. Sok sikert. :)

78. szabot.88 (válaszként erre: 77. - Nimrod08)
2011. jan. 2. 20:10
Engem érdekelne, h mit használsz a pattanásos bőrre. A fiamé is az volt, és igen erős gyógyszert szedett rá, elég csúnya maradt (mert elkapargatta) . Mivel segíthetnék...?
2011. jan. 2. 15:59

Remélem a fiad is megérti, hogy ez fontos. Ne gondolja, h egy idióta vagyok, h érdekel ez a dolog. :D Csak rá kellett jönnöm, tapasztalatok alapján, h mi a jobb. Nekem is voltak bőrproblémáim, amik rendbejöttek. A legnagyobb hiba amit a pattanásos bőrőkkel tesznek az orvosok, az az, h szterodios krémeket, tablettákat adnak a gyerekeknek, h elmúljon a probléma. Ami persze el is múlik, de csak a szedése alatt. Később visszatér a probléma. Ez csak tüneti kezelés. Ráadásul olyan természetellenes folyamatokat indít be a szervezetben, h csak na. A hormonok megbolondulnak. A fiiúknál alkalmazott hormonkezelések, nem csak a pattanásokat múlasztják el,tehát nem csak a bőrben állítják le az androgén hormonok működését, hanem a herékben, prosztatában és mellékvesékben is, ami komoly mellékhatásokkal és következményekkel járhat. Akár nemzőképtelen is lehet, mert a hormonok küzdenek, de a gyógyszer folyton öli őket és ez összezavarja teljesen a szervezetet. Ha lehet kérnem a szülőket, ne tegyék ki gyerekeiket ilyennek. Oldják meg a problémát élemódbeli változtatásokkal, amik ugyan lassabban hoznak ereményt, de hosszútávon hálás dolog.


A bőr a belsőnk "térképe". Minden betegséget képes megmutatni. A bőrbroblémák belsőszerveink működését is jelezheti. A fiadnak hol vannak a pattanásai? T-vonalban vagy az arccsontok mentén? Netán száj körül vagy állcsonton? Mindegyiknek megvan a maga jele. Próbáld vele megértetni, hogy fontos az, h egészséges legyen a bőre. Mert aki tele van pattanásokkal, sápadt, tehát úgy amblokk csúnya a bőre, az mindig hátrány, az élet bármely területén. Valljuk be, igenis fontos, h ápoltnak tűnjön az ember. Az étkezés is nagyon fontos. Mert hiába kenegetjük magunkat, ha közben gyorséttermekben, mcdonald's-ban eszünk és isszuk a kólát és a cukros üdítőket. Aki ezt teszi, ne álmodjon szép bőrről. Persze vannak szerencsés alkatok, akiknél nem jelzi a bőr ezeknek az ételeknek, italoknak a káros hatásait. De lehet, h az még rosszabb. Mert a bőrön a méreganyagok távoznak, tehát méregtelenítési feladatot is ellát. Akinél ez nincs, annak lehet, h mégrosszabb, mert azt hiszi minden rendben és később majd csak hüledezik, h miért lett beteg. Nem mondom, h rá kell feszülni erre a dologra, mert nem kell túlzásba esni. De kompromisszumot nem árt kötni, hogy bizonyos ételeket nem eszik, valamit csökkent és sok zöldséget, gyümölcsöt eszik.Lehet, h először kellemetlen az áttérés, de a későbbiekben minden finom lesz. Szokás kérdése. Kísérletek bizonyítják, h azok a kisbabák, akiknek édesanyjuk nem ad cukros ételt, majd egyszer elérakja és a baba beleeszik, akkor kellemetlen lesz neki és kiköpi. Mert nem szokta meg azt az ízt. Míg, aki azon nő fel, az később is természetes ízként fogja érzékelni és szereti. Kicsit eltértem a témától. :D


Jó, h vannak szülők akik ezeknek a dolgoknak a tudatában vannak és próbálnak hatni gyerekeikre. Nos, én erre magamtól jöttem rá és a családomat én próbálom rábeszélni erre. Persze nem könnyű. Ha a fiadat nem érdekli ez a dolog, akkor nem sokat tudsz tenni. De próbálkozz rá hatni. Mondd neki, h nekem is bejött. Nem csak a levegőbe beszélek. Ha tanács kell neki, kérdezhet tőlem. Ha esetleg rászánja magát.

2011. jan. 2. 15:01
Sziasztok! Most olvastam ezt a cikket, és nagyon tetszik. Főleg, hogy fiú írta. Én kb.másfél éve nem használok vegyszereket sem a háztartásban sem tisztálkodásnál. És próbálom a családomat is meggyőzni, több-kevesebb sikerrel. Azért örülök, hogy fiú írta a cikket, mert kinyomtattam és a kamasz fiamnak is megmutattam. Eddig ugyanis női hülyeségnek tartotta.Viszont nagyon csúnya bőre. Lassanként kezdi elfogadni az új kozmetikumokat. Így nincs veszve minden.Én is használok Alverde termékeket, de csak néhány tusfürdőt, valóban nem mindegyik jó. Hajmosásra tojássárgáját ,vagy mosódió főzetet használok. Utána almaecetes illóolajos öblítést használok. Testápolás: extraszűz olívaolaj néhány csepp illóolajjal ,vagy sheavaj. Fürdés natúr himalája fürdősó+ párcsepp illóolaj tejben.Fogmosás: natúr dentomin fogpor, vagy olívaolaj pici szódabikarbónával. A dentomin fogpor+párcsepp illó olaj: nagyon jó izzadásgátló /hintőpor helyett például/A fogpor ugyanis nem más, mint zeolit , tiszta ásványi anyag. Ezek nem drágák, pillanatok alatt elkészíthetők, és jók.Tusolás: némely alverde-s tusfürdő, natúr kecsketej szappan, mosódiófőzet+illóolaj Takarítás, mosás: mosódió, szódabikarbóna, citromsav, vagy ecet+illóolaj. Az illóolaj mindig 100%-os tisztaságú. Elég drága, de hónapokig el van. Kicsit hosszú lettem.Bocs. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy az egészség nem is olyan drága
2010. dec. 30. 22:10
Azért vannak olyan összetevők, amik nem túl jók, de nem is károsak. Ezekből 1-2 elfér azért.
74. scara.bosco (válaszként erre: 72. - Veronika27)
2010. dec. 30. 21:48

Ahogy a fiatalember mondja :-).

Ez nem könnyű, mert én sem ismerek minden összetevőt ott a bótba'. Így néha reszkíroztam Alverdével és itthon megnéztem egy hatóanyaglistát. Vagy bejött, vagy nem. Ezeknél azért nehéz, mert a leggázosabbakat már felismerem, de azok még véletlenül sincsenek benne. De ez nem jelenti automatikusan azt, hogy ami benne van, az mind jó, de legalábbis nem ártalmas.

2010. dec. 30. 18:11
Meg kell nézni az összetevőket. Márkára nem lehet mondani, h tiszta. Mindig az összetevők alapján kell választani. Manapság egy márkában sem lehet bízni 100%-osan.
72. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Scara.bosco)
2010. dec. 30. 10:05

De remek...

Most akkor mi a tiszta és mi nem?

2010. dec. 30. 09:55

A legnagyobb gáz nekem is a deo volt. Ez is nagyon egyéni. Az Alverde golyósai sajnos nem tiszták. A fújós tiszta, de nekem nem sokat ér. A szóda meg szétszedi a ruhámat. Most kevertem egy cink-oxidosat. EGész jó. Illóolajból egyébként a zsálya és a kubeba izzadásgátló hatású. Van, aki 1-1 csepp pálmarózsa olajat ken magára és kész is.


Sampon: ez sem mind tiszta az Alverdéből. Talán a narancs kupakos (nem jut eszembe a neve)tiszta. Meg az Alverdés babasampon. Én házi szappannal mosok hajat, és almaecetes víz+rózsafa illóolajos öblítőt csinálok. Ha pakolás kell, shea vagy finomítatlan, illatos kókuszvajat kenek a hajamra (persze csak vékonyan) és fél-1 óra múlva lemosom.

70. csilla80 (válaszként erre: 68. - Nimrod08)
2010. dec. 24. 23:35
A Dr.Hauschka deok viszont nagyon dragak es nagyon nem jok... :-((( Nalunk zero hatasuk volt.
69. csilla80 (válaszként erre: 68. - Nimrod08)
2010. dec. 24. 23:34

Jajjj ertem,azt hittem,vagy olvastam,na belekeveredtem,hogy a pumpast hasznalod... nekunk citromos es ylang-ylangos van,es bevallt...


Te melyiket tudod hatasosnak?

2010. dec. 24. 16:25
Melyiket használja? Mert én alverdéből ezt az egyet tudom minősíteni, amit mondtam. Nem azt mondtam, h az összes alverde deo hatástalan, csak a tengeri sós, gyöngykivonatos az, ami nem jött be. A többit nem ismerem.
67. csilla80 (válaszként erre: 65. - Nimrod08)
2010. dec. 24. 14:05
Es meg vmi,sajnalom,ha Neked nem jo,mert a ferjemnek es nekem is tokeletes,es azt hozzateszem,hogy a ferjem nagyon izzados... folyton melege van,es folyik le rola a viz 22 fokon,ha hosszu nadragot,vagy hosszuujju polot hord... ezert marad a 20 es fel fok,vmint a rovid nadrag es polo... :-)))
66. csilla80 (válaszként erre: 65. - Nimrod08)
2010. dec. 24. 13:59
Melyik a hatekonyabb???
65. Nimrod08 (válaszként erre: 53. - Csilla80)
2010. dec. 24. 13:57
Már 1 éve "tiszta" életet élek és nem izzadok túlságosan, de az alverde deo akkor sem jó. Van sokkal hatékonyabb is. De így szódabikarbónával tökéletes volt.
2010. dec. 24. 13:55
Köszi a válaszokat :)
63. csilla80 (válaszként erre: 61. - Veronika27)
2010. dec. 24. 13:18

Vhogy ugy. :-)))

De,ha attersz a termeszetes kozmetikumokra,utana szo szerint szurni fogjak a nem termeszetes illatok az orrodat...

62. Törpilla90 (válaszként erre: 48. - Veronika27)
2010. dec. 24. 12:23
Nekem a dekorkozmetikumok nagyon bejönnek, csak Alverdéset használok! A szempillaspirál, szemceruza, szájfény, szemhéjpúder, csillámpúder, korrektor is bevált, és jó árban vannak! Mind BDIH-s szóval rossz már nem igazán lehet!
61. Veronika27 (válaszként erre: 54. - Csilla80)
2010. dec. 24. 10:04
Akkor milyen illata marad? Semmilyen? :-)
60. szabot.88 (válaszként erre: 52. - Csilla80)
2010. dec. 24. 08:36
olyan van benne, h Triethyl, hydroxypropylcellulose
59. Ncilány (válaszként erre: 39. - Nimrod08)
2010. dec. 24. 04:31
Az sok mindenre jó. Lábizzadás, hónaljstiftként olvastam pl. Meg sok egyéb.
58. CheshireCat (válaszként erre: 56. - Csilla80)
2010. dec. 24. 00:33
utána is nézek, köszi :)
57. csilla80 (válaszként erre: 48. - Veronika27)
2010. dec. 23. 23:29

Az Alverdenel azert resen kell lenni,mert a tusfurdoi kozul is csak ketto tiszta,ha jol tudom,le kell ellenorizni oket.


A BDHI-s minosites legyen az elso amit a dobozon keresel,ha az megvan,utana az osszetevolista kovetkezik... a kovetkezo vasarlasnal mar csak ossze kell nezni az osszetevoket,mert van,hogy beleronditanak... :-(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook