Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

236. anyamedve (válaszként erre: 233. - Nimrod08)
2011. jan. 17. 10:35
És pattanásos arcra is jó?
2011. jan. 16. 13:43
Még mindig nem találtam sehol 100%-os holt tengeri iszapport. Mondjuk a Logonának van iszapporja, de az nem holt-tengeri, hanem marokkói agyagásvány, lávaföld por, ami állítólag nagyon jó a bőrre és hajra. Nem tudtok erről valamit?
2011. jan. 16. 09:31
Na persze nem olyan hatékonyak, mint az ilcsi vagy hauschka, de ez az árban is látszik. Jó, nem mindig az a jó, ami drága, de azért nem hiszem, h egy 800 Ft-os szemránckrém olyan sok hatóanyagot tartalmazhat.
2011. jan. 16. 07:26
Az Alverdének az iszapos termékei nagyon jók ha jól tudom. Olcsóbb alternatívának sztem jó.
2011. jan. 15. 20:58
Nos én is használnám a tonikot, csak sajnos így is drága már havonta 4000-et költeni a mélytisztítóra és akkor még a tonik meg olaj vagy krém....szóval elég húzós.
2011. jan. 15. 20:57
Drága, de megéri. Van olyan alapcsomag is, ami tisztátlan, pattanásos bőrre van. Van külön ilyen csomag, ami mélytisztítót, speciál tonikot és arcolajat tartalmaz. De van ebből próbacsomag is, amihez még jár egy tisztító maszk és egy pakolás is.
230. anyamedve (válaszként erre: 178. - Nimrod08)
2011. jan. 15. 20:54
Szia! Engem érdekelnének ezek a termékek. Meddig kellett használnod? Nézegettem az oldalt. Megnéztem az alapcsomagot is.De az oldalon például speciális tonikot ajánlanak a pattanásos arcra , és ez nincs az alapcsomagban.De annyi jót hallottam itt róla, lehet, hogy kipróbáljuk.
229. anyamedve (válaszként erre: 227. - Veronika27)
2011. jan. 15. 19:46
Én még nem találtam belőlük jót. De igaza van a Nimródnak, a hatóanyagokat kell nézni.
2011. jan. 15. 09:07
Nem győzöm hansúlyozni, h márkára nem lehet konkrétan azt mondani, h jó! Ha egy termék összetétele okés, akkor igen! De most attól, h az egyik alverde szappan rendben van, még nem biztos, hogy az összes is ugyanúgy tiszta.
2011. jan. 15. 08:37
Az Alverde szappanjai is jók?
226. scara.bosco (válaszként erre: 224. - Mancika9201)
2011. jan. 14. 21:55
Nem csak Hauschkából, semmiből sem szabad tiszta olajat, zsírokat száraz bőrre kenni. Ha nincs kéznél tonik, vizezd be a bőröd, vagy kend el vizes kézzel.
2011. jan. 14. 17:55

Este ne kenj semmit, olajat meg főleg ne!! Ha nedves bőrre kened, akkor is kicsit zsíros kenyér leszel, de kevésbé...:D Igen, talán azért nem vastagodik fel a szarud, mert nem voltál a radírozáshoz szokva. De azt tudod h AHA-t csak az esemény előttivel lehet használni.

Vkitől azt hallottam, h az olajat 1-2 hónapig elég használni, és aztán áttérhetsz vmi krémre, vagy keverd arctejjel, ha nem akarod abbahagyni, de akkor meg ugrik a rózsa. Egyébként kevert bőrállapotnál ezt javasolja: arcolaj és arctej keverve, vagy rózsakrém. Úgyh a rózsakrém is jó, csak abba már ne keverj olajat. A mennyiséget illetően, szokd meg, h kevés kell. Ez jó, mert a hauschka drága és így sokáig tart, ha keveset használsz. Sztem egy 30ml-es rózsakrém 3 hónapig simán elég. Amúgy a hauschka olyan mértékben helyreállít és nem okoz függőséget, h egy idő után akkor sem romlik a bőröd, ha nem kensz semmit pár napig. Egyébként nemtom azt megfigyelted-e, h a legtöbb férfinek szép a bőre és később ráncosodnak, mint a nők...talán azért mert nem kenegetik magukat agyba-főbe. Én se fogom ,csak most a zsírosság és pattanások miatt vagyok rákattanva.

2011. jan. 14. 17:40

köszi a tippeket, ez tényleg jó ötlet! eddig sajnos szárazon kentem.. biztos azért lettem zsíros kenyér :D

a hámréteged biztos azért vastagodott fel, mert szoktál radírozni és szinte sose szoktam. ahát változatosan használom, ahogy jól esik, kb hetente, attól függ milyen kedvem van. olajat reggel vagy este? és az olajat később hagyjam abba? és akkor rózsa?

nekem az egész átállásba az volt a legrosszabb hogy nem kenhettem magam annyit, mert előtte eléggé imádtam kencézni. itt az új világba :D azért a mennyiségen is van hangsúly.

2011. jan. 14. 17:30
Nekem az arcolaj 4-5 nap alatt hatásos volt egyébként.
2011. jan. 14. 17:29

AHA-t 1 héten egyszer használod? Én is gondoltam rá, csak nem akarom annyira hámlasztani az arcom. Mondjuk ez nem olyan intenzíven dolgozik. De az iszap lenne a legjobb.

Ha adhatok egy tippet, én kitapasztaltam, h az arcolaj úgy a legjobb, ha még a nedves arcra gyorsan felkened. Tehát betonikozod az arcod és utána egyből 1-2 cseppet löttyintesz az ujjadra az olajból és ezt szétoszlatod a zsírosabb részeken (sztem csak oda kell leginkább). A nedvességgel együtt jobban felszívódik. Amikor száraz arcra kentem, úgy néztem ki, mint a zsíros kenyér. De télleg kevés kell. Aztán vársz 10 percet, csinálsz egy teát mondjuk :D és a fel nem szívódott olajat WC papírral felitatod. Ezt írja is, h pár perc múlva fel lehet itatni és ha még igényel krémet a bőröd, akkor ezután felkensz egy nagyon kevés mennyiséget. Én ilcsi csipkebogyó krémet szoktam az arcom két oldalára, mert ott normál. Nagyon szeretem még mindig, mert könnyű krém nagyon. Az olajat sztem ne nagyon keverd a rózsakrémmel, mert az már elég zsíros és nehéz ahhoz, h még olajjal kelljen dúsítani. Kevert bőrtípusra arctejjel ajánlatos keverni az olajat. Állítólag az egy lágy állagú krém, ami könnyen beszívódik. Bár az irritációkra a rózsa a jó. Úgyhogy sztem azt csináld, h amíg helyre nem jön teljesen a bőröd, a mitesszereket és zsírosságot illetően, addig csak olajat használj és aztán átválthatsz a rózsakrémre.

Nekem amúgy most fel van vastagodva a szarum...de lehet h azért mert én előtte minden héten radíroztam és lehet h még igényli ezt, mert meg volt szokva. De próbálok nem mechanikai radírt használni és majd helyrejön. Majd veszek iszapot, sztem az nagyon jó.

2011. jan. 14. 17:15
Hát a birskrémről én is azt hallottam, hogy nehéz. Én most az olajjal és a könnyű rózsakrémmel úgy vagyok, hogy nem tudom, hogy adjam-e a bőrömnek.. az olaj olyan erősnek tűnik, még ha egy csepp is.. a krémbe szoktam belerakni. lehet, hogy egy időre, ha rendesen használnám őket ezek is kiütnének (zsírosodás) és szépen beállna mint neked. neked mennyi idő után állt be és milyen mennyiséget használsz? radírozásra az ilcsi aháját használom, de nekem szerencsére olyan sok gondom nem volt a szaruréteg felvastagodásával, legalábbis nem érzem. viszont egy héten egyszer kinyomkodom az arcom, most már egyre kevesem érett mitesszerem van.. kamillás gőzölés és pakolás nagyon jól helyre hozzá utána..
2011. jan. 14. 17:00
Most gondolkozok a hauschka birskrémen. Csak félek a "nehézségétől". De állítólag ha már beállt a bőr zsírtermelése, lehet váltani birskrémre.
2011. jan. 14. 16:55
A rózsakrém egyébként helyreállítja majd a pirosodásra való hajlamodat, az irritációt idővel. Ez külön arra is való, ha jól tudom.
218. Nimrod08 (válaszként erre: 216. - Mancika9201)
2011. jan. 14. 16:52
Mancika, akkor örülök, h neked is bejött a hauschka. Sztem is hihetetlenül hatékony. Először féltem, mert nehéznek tűnt, de ez csak az átállás miatt volt...mostanra teljesen beállt és helyreállította a bőröm. Ha jól emlékszem, te voltál az akinek ajánlottam, h ne használj éjszaka krémet, ugye és féltél tőle. De mostanra te is látod a pozitiv hatását. Én imádom. Sokkal élénkebb a bőröm színe és egészségesebb. Nekem is már minden hauschka, kivéve a tonik, mert azt drágának találom nagyon....az ilcsi tonik is megfelel. Nem hiszem, h egy tonikon múlna a bőr állapota. Mindenképpen a mélytisztító hozott rendbe és erre még rátett az arcolaj hatása, ami nagyon jó. Egy kérdésem lenne: mivel a hauschka nem engedi a radírozást, csak van egy tisztító iszapos maszkjuk, amit hetente egyszer fel kell rakni gőzölés után és ez magába szívja az elhalt szarulemezeket. Szóval, h te mit használsz? Mert nekem ez is drága....egy kis tégelyben van és majdnem 7000. Te radírt használsz, vagy mit? Én most venni akarok 100%os holt-tengeri iszapot, vagy te mivel váltod ki a radírozást?
217. mannalány (válaszként erre: 209. - Nimrod08)
2011. jan. 14. 16:38
Én is ezt a Weleda szappant használom, a babámat is ezzel fürdetem, de csak a "kritikus" pontokon:-))))(popója, kezecskéje...)
2011. jan. 14. 16:07

üdv!

most már körülbelül 3 hónapja vagy "tiszta", először ilcsivel kezdtem, egy hónapja szinte teljes egészében átálltam a dr hauschkára.

dr hauschkás tapasztalataim: először tényleg nem akartam elhinni, hogy ez jó lesz nekem. először negatív, majd lassú pozitív változás kezd beállni. A két legnagyobb változás:a pórusaim (mint ahoogy Nimród is mondta) összementek, nem ontják a zsírt. A másik nagyon nagy érdekesség nálam: 20 éves vagyok ennek ellenére szokott lenni néha mimikai ráncom (néha). Mióta estére nem kenek semmit, és szinte nappalra is alig vagy maximum nagyon lehelet vékonyan szinte semmilyen ráncom sincs. Nagyon kisimult a bőröm. Közben az elején éreztem , hogy feszül, néha most is. De ezt csak este van tonik után. A mélytisztító igen jó, a mitesszerjeim egyre kisebbek, láthatatlanabbak és nem termelődnek úgy. A tonik nagyon jól felfrissíti a bőröm, revitalizál. Most vettem arcolajat és könnyű rózsakrémet, szerencsére mindkettőt nagyon próba mennyiségbe, egyszerúen nem vagy nagyon keveset kíván a bőröm,korábban sznte krémfüggő volt a bőröm. Néha van egy-egy pattanásom (ritkán). Ami problémám van: a bőröm nagyon érzékeny,apró piros pöttyök gyakoriak, nincs egyenletes színe, látszik hogy irritált. Ez még a vágyálmom, hogy eltűnjon. Néha rakok kamillás borogatást. Tudtok vmi megoldást? A számra és a szemhéjamra estére dr hauschka szájápolót teszek, este nagyon jól beszívja reggel szép lesz tőle. A dekorkozmetikumok még izgatják a fantáziám, csak nem tudom hol lehet venni.

2011. jan. 14. 15:15

Hatóanyag keresőnek sokkal jobb a cosmeticsdatabase. Igaz, angol, de legalább egy számot látsz, ami alapján el tudod dönteni, milyen az adott összetevő. Minden benne van. Emellett minden összetevőre a a kereskedelemben kapható termékek jó része is kilistázható, mi több termékenként is megnézhető, mi van benne, és rögtön elemezve. Független, és nem úgy változik az összetevők megítélése, hogy éppen mi van a webáruházban ;-).

Egy jól elkészített házi testápoló ugyanolyan jól beszívódik, csak sajnos szerintem tévesen, nagyon sok magyar oldalon, még mindig a full zsír testápolókat preferálják. Azt kenegetheted egy darabig valóban. Nekem személy szerint nem vált be. Nagyon durva tapintású volt a bőröm


A többit Nimród már leírta a mosószappanról.

2011. jan. 14. 12:22
Az antalvalis oldal is onnan szedte a nagy részét, ők is felhasználják azt. A Weledás szappan pedig nem olcsó, de sztem nagyon jó. 990 Ft. Ha száraz a bőröd és szappant használsz, akkor mindenképpen használj utána testápolót. Gyönyörűen be fogja szívne a bőröd. Csomóan panaszkodnak, h a természetes testápolók nem szívódnak be rendesen.....hát igen. Ha kőolajos a tusfürdő, akkor egyértelmű.
213. Veronika27 (válaszként erre: 209. - Nimrod08)
2011. jan. 14. 12:16
De jo, hogy irtad, ma megyek a DM-be, majd megnezem. Az en borom nagyon szaraz sajnos, pedig megiszom a napi 2 liter folyadekot.
212. Veronika27 (válaszként erre: 211. - Nimrod08)
2011. jan. 14. 12:14
Azt hiszem mar irtam, de lehet, h nem ide, hogy az Okotars Alapitvany honlapjan is letoltheto egy un. Testapolo kislexikon, amiben szinten van hatoanyagkereso. Ez van meg nekem konyvben.
2011. jan. 14. 11:46
Az antalvalis hatóanyagkereső pedig nagyon jó. Bár sok anyag hiányzik még belőle, de folyamatosan bővül. De csak regisztrált olvasók használhatják.
210. anyamedve (válaszként erre: 203. - Ncilány)
2011. jan. 14. 11:44
Sok-sok éve még nem használtak kőolajszármazékokat a kozmetikai szerek. És az emberek maguk készítették a szappanjaikat is természetes anyagokból.
2011. jan. 14. 11:43
Az EDTA a bőrre nem káros és semmilyen bőrproblémát nem okoz. csupán annyi, h nehezen bomlik le és így a környezetnek nem a legjobb. De egy EDTA-s szappantól egyáltalán nem kell tartani. A mosószappan pedig sztem nem a legmegfelelőbb a bőrnek, mert tényleg túlságosan intenzíven tisztít és leoldja azt a védőréteget, amit a bőr ugyan gyorsan visszaépít, de feleslegesen minek dolgoztatnánk a bőrt? Kíméletesebb szappant kell keresni, vagy valami tiszta tusfürdőt, amiben nincs agresszív tisztító anyag. A legjobb szappan, amit eddig próbáltam a Weleda Calendulás szappan, amit a DM-ben is lehet kapni. Nagyon kíméletes és nagyon jó. Én nagyon ajánlom.
208. anyamedve (válaszként erre: 205. - Ncilány)
2011. jan. 14. 11:41
szia! Az antalvalin van egy hatóanyag kereső. Érdemes elolvasni és elgondolkodni. Tudom, hogy egyszerre sok, amit itt olvasol. A dm-es alverde tusfürdők egész jók. Viszont a többi termékeikkel vigyázni kell. Testápolásra jó a shea vaj /bionom.hu/De ha áttérsz a természetes anyagokra, ritkán lesz szükséged testápolóra.De jók a dr Hauschka termékek, és az Ilcsi féle kozmetikumok is. Interneten megrendelhetők.
207. anyamedve (válaszként erre: 204. - Scara.bosco)
2011. jan. 14. 11:33
Azért én már találkoztam olyan mosószappannal, ami EDTA-t tartalmazott. És ha jól tudom az sem jó. Szóval itt is kell a hatóanyag kereső.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook