Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
26. Jogica (válaszként erre: 20. - Törpilla90)
2010. dec. 23. 14:55

Nekünk is van víztisztítónk, az ivóvíz tisztítása végett.


De miért kell a fürdéshez is egy? :o

25. Jogica
2010. dec. 23. 14:54

Szerencsére én kiszálltam az ördögi körből. Még a samponból is illat és szinezékmenteset használok, de csak minimálisat, mert diólevél teával mosok hajat. :) Fürödni tengeri sós vízben szoktam, és pont mostanában (kb. május óta) álltam le a kozmetikumokról. Érdekes módon azóta nincs egy pattanásom sem. :) Max. száraz a bőröm. Én nagyon preferálom a gyógynövényeket minden téren!


Köszi a cikket, remélem sokaknak felnyitja a szemét! (Küldöm is Anyukámnak :D)

2010. dec. 23. 14:10
Érdekes véletlen. Ma jött merg egy krémem, az alapja shea vaj, vannak benne illóolajak, satöbbik...semmi köolajszármazék. :)
23. Törpilla90 (válaszként erre: 22. - Veronika27)
2010. dec. 23. 14:03
Oké, a hatóanyaglistájuk lehet jó, de a termékeik nem igazán (maximum az étrendkiegészítők, de azok meg nagyon drágák...)
22. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Törpilla90)
2010. dec. 23. 14:02
A termékeket nem ismerem, én csak a hatóanyaglistát használom.
21. Törpilla90 (válaszként erre: 14. - Csilla80)
2010. dec. 23. 13:56
A labello konkrétan kőolaj, én a számat shea vajjal szoktam bekenni. A méz is jó, de én a sheavajat jobban szeretem!
20. Törpilla90 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. dec. 23. 13:55
Nekünk pl van vízszűrőnk és víztisztítónk is, az egyik zuhanyzáshoz, a másik iváshoz és főzéshez.
19. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. dec. 23. 13:55
Lehet, hogy a genetika is közrejátszik...
18. Törpilla90 (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2010. dec. 23. 13:55
Egyébként nekem volt itthon 2-3 db ökonetes termékem, de amikor elolvastam az összetevőit, landoltak a kukában...az egy dolog, hogy öko, de SLS ne legyen már benne...
17. szabot.88 (válaszként erre: 12. - Csilla80)
2010. dec. 23. 13:43
Köszönöm, a dm-be elég gyakran járok....:)
16. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Csilla80)
2010. dec. 23. 13:41
Amikor esetleg bereped a szám, mézzel szoktam bekenni. Kicsit ragacs ugyan, de meg lehet szokni.
15. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Csilla80)
2010. dec. 23. 13:40

Mármint a bőr?

Valószínű...

14. csilla80 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. dec. 23. 13:32
Itt egy picit ellentmondanek... bizony lehetnek szebbek a termeszetes kozmetikumoktol,mert azok tenylegesen apolnak is... nekem a hidegtol csunyan korberepedezett szamat a ruzsom ket nap alatt orvosolta,a tavaly meg felkentem magara egy egesz Labellot es semmi hatas nem volt...
13. csilla80 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. dec. 23. 13:27
Attol a viztol olyan amilyen,amit megiszol...
12. csilla80 (válaszként erre: 11. - Szabot.88)
2010. dec. 23. 13:26

Alverde,Dr.Hauschka,Weleda,Ilcsi...


A BDIH-s minositessel nagyon nem nyulhatsz melle,de azert azzal is vigyazni kell

2010. dec. 23. 13:13
Esetleg nem tudnátok olyat írni, mit érdemes használni??
2010. dec. 23. 13:01

Hogy a cikkhez is hozzászóljak, gratulálok Nimród, szépen összeszedted a lényeget és férfi létedre nagyon alapos a tudásod erről a női témáról:)

Szívesen olvasnék még ilyeneket:)

Egyébként anno volt egy Ökonetes (azt hiszem, ez a neve) hatóanyagkatalógus, ingyenesen megküldték, abban sok hatóanyag jellemzése benne van, nagyon hasznos könyvecske.

9. Veronika27 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. dec. 23. 12:58

Arra a vízre gondolsz, ami kemény meg szétklórozzák?

Az én arcbőröm nem sűrűn lát vizet, csak amennyit a vattára teszek és jól kinyomom belőle.

Ideje elfelejteni, hogy a te bőröd a víztől olyan, amilyen.

2010. dec. 23. 12:42
Gratula a cikkhez, nagyon tetszik, írj még sok ilyet, minél több emberhez jusson el, mennyi mérget használnak magukra és babájukra is!!!
2010. dec. 23. 12:14

Örülök, hogy tetszik a cikk. :) Lehet, hogy furcsa, hogy pasiként írok ilyet és foglalkoztat ez a dolog, de fiatalkori pattanásaim miatt ástam bele magam a témába és csak a természetes kozmetikumok segítettek. Én nem tudok bedőlni a reklámoknak. Egyébként az a furcsa, hogy mióta nem használok szintetikus termékeket, szinte szúrja az orrom az erős parfümillat. Sokszor még az öblítő is idegesít és a környezetmben lévők nem értik ezt meg. Sajnos mindenkire jobban tudok hatni, mint a családomra. De örülök, hogy vannak emberek akiket érdekel az egészségük. Az a durva, hogy pl. a methylparabent mellrákos nők szöveteiben is megtalálták. Úgyhogy hiába mondják azt, hogy olyan kis koncentrációban vannak a termékekben az anyagok, hogy nem csinálnak bajt, mert az évek során ha minden nap használsz ilyen terméket, az összeadódik. Úgy gondolom, hogy körül kellene nézni és rájönni, hogy miért azok a népcsoportok az egészségesek, ahol az ilyen szintetikumokat nem ismerik? Persze itt az ételekre is gondolok. A nők shea vajjal kenik magukat és különböző növényi zsírokkal, valamint saját főzésű szappant használnak. Volt is a spektrumon egy dokumentumfilm, amiben egy ilyen népet mutattak be, hogy élnek stb...és gyönyörű volt a bőrük. Persze nálunk nehéz egyszerűen csak természetes kozmetikumot használni...az csak egy lépés. Sajnos annyira szennyezzük a környezetet, hogy az valami brutális. A természet is meg van őrülve. Elég az időjárást figyelni. Meg az évek során nőnek a súlyos megbetegedések száma.

Na jól elkanyarodtam a témától, de erről órákig tudnék beszélni. :D

2010. dec. 23. 11:04
A kozmetikai nagyipar lényegében a női hiúságra alapoz...És bizony szebbek nem lesznek a sok kencéktől, és sok pénz megy el. Rengeteg.
2010. dec. 23. 10:56

ó végre valaki irt erről!! :) olyan jó néha olvasni, hogy vannak még akik nem mindent hisznek el amit a tévé belemond az arcukba :D

én már egy ideje odafigyelek arra, hogy milyen kozmetikumokat veszek, nagyon sok méreganyag tud lenni ezekben. Pl totál kiakadtam mikor megtudtam, hogy a sodium laureth sulfate-ot tartalmazó termékek (vagyis majdnem minden tusfürdő, sampon) nagy része tartalmaz egy 1,4 dioxane nevü mellékterméket ami a gyártás során keletkezik és rákkeltő. Ki is tudnák a cégek venni ezt az anyagot, de az pénzbe kerülne, és amugysem kötelező nekik az összetevőknél feltüntetni, hogy ez van benne, mivel csak melléktermék. :) érdekes szabályok ugye? :)

plusz ami az összetevők között "fragrance" néven szerepel, az szinte akármi lehet, mivel ez a cégek saját titka, hogy ki miből csinálja az illatot.


a napokban olvastam egy botrányról pont, van egy brazilian blowout nevü tartós hajegyenesitő szer, fodrászok csinálják, formaldehidmentesnek (ami szintén rákkeltő) volt hirdetve mindenhol, csak a nőknek mégis fájt a szemük meg a tüdejük, volt aki elvesztette a hajának a 40%-át, végül kiderült, hogy nemcsak hogy nem formaldehidmentes, hanem bőven túllépi a termékekben még megengedett 0,2%-ot... 12% volt benne! tizenkettő. Kanadában már betiltották, de nagyon kiváncsi lennék hogy tudott ez igy forgalomba kerülni...

2010. dec. 23. 10:39
Nagyon jó cikk! Mi már teljesen áttértünk a tiszta, természetes kozmetikumokra, de sajnos sokszor az olyan kozmetikumok is károsak, amelyekre "natúr" vagy "bio" írás kerül. Én szakítottam rá időt, hogy beleássam magam a témába, szerintem ennyit más is megtehet! Most már magamra se kenném azt a sok kenceficét amit régen imádtam... ilyen a dekorkozmetikumok (ezekből is van egészséges, tiszta és viszonylag olcsó alternatíva), intim mosakodó (nagyon káros!! inkább kecsketejes tiszta szappan), SLS-es tusfürdők, kőolajos testápolók...nagyon oda kell figyelni, káros anyagok szempontjából a 2000 Ft-os testápoló is ugyanolyan rossz, mint a 200 Ft-os.
2010. dec. 23. 10:37

Mióta papolok én erről :-). És egy pasi ír nekünk cikket? :-). Hajrá, hajrá, csak így tovább!

Csajok, nektek meg pislógokat kinyitni, és elolvasni azt a nyamvadt INCI listát a kozmetikumokon. Megtanulni azt a párat, aminek nagyon nem kell benne lenni, és szépen visszatenni a pócra', ha egy is benne van. És megtanulni, hogy hol vannak a trükkök. Ma már mindenen rajta van harsány betűkkel egy hangzatos növényi hatóanyag. Ám a legtöbb esetben ebben max mutatóban van a termékben. Vagy csak mellette volt a polcon. És azér' mer a Lab Gané, vagy Andy McDowel mondja, még kamu.

2010. dec. 23. 10:31
Ez nagyon jó cikk! Sajnos rengetegen elhiszik, amit a média sugall! Már elfelejtették azt a mondást, hogy a víz csodákat tesz! Télen langyos víz, nyáron hideg víz az arcra és kész! Meg kell tanulni elfogadni önmagunkat, a korunkat, akár a szarkalábakat is. Így őrizhetjük meg leginkább emberi-női méltóságunkat.
2010. dec. 23. 10:08
Ma a kozmetikumok nagyon fontosak. Szinte nélkülözhetetlenek a bőrünk számára. Azonban nem mindegy mit kenünk magunkra. Sok embernek fogalma sincs arról, hogy mi kerül a bőrére, mert ha egy reklámban azt mondják egy készítményre, hogy fantasztikus és meglátja a szép bőrű hölgyet, aki reklámozza, akkor meg is veszi. De lássuk, miből is állnak a kozmetikumaink.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook