Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

206. Veronika27 (válaszként erre: 201. - Nimrod08)
2011. jan. 14. 10:49
Pedig itt ugy hirdetik, h tiszta... Igaz, nem neztem meg, csak a hirdetesben lattam.
205. Ncilány (válaszként erre: 204. - Scara.bosco)
2011. jan. 14. 08:57

Mi a legrosszabb amit csinál? Kiszárítja?

Egy csomó cuccra azt írták itt, káros. Akkor mit használjunk?

Megmosakszol ezzel mert tapasztalatod szerint, ettől nincs kiütésed. Max szárazabb a bőröd. Akkor ezt használnád? És utána valami testápolót? A sima " camea " papírdobozosra gondoltam. Illetve láttam már fóliás csomagolásba is.

204. scara.bosco (válaszként erre: 203. - Ncilány)
2011. jan. 14. 08:44
A mosószappan tiszta (a hagyományos, nem a Vanish marhaság), de a bőrnek szerintem nem tesz jót. Hiszen olyan zsírsavakból áll, amik kifejezetten erős tisztító hatásúak, hiszen erre lett kitalálva.
2011. jan. 14. 08:15
A mosószappan tartalmaz káros anyagot? Sok - sok évvel ezelőtt csak azzal tisztálkodtak. Szerintem nem voltak bőrproblémáik.
2011. jan. 14. 08:05
A tusfürdőikben SLS van és számos más káros anyag. Úgyhogy ez tényleg nem jó.
2011. jan. 14. 08:02
Nem megbízható, tartósítós, parabénes, propilénglikolos (ami krémben nem jó és én pont abban láttam). Úgyhogy felejtős sztem.
200. Veronika27 (válaszként erre: 199. - Nimrod08)
2011. jan. 13. 22:14
Köszi. És az Ombia? Az is azt hirdeti, h károsanyag-mentes.
199. Nimrod08 (válaszként erre: 195. - Anyamedve)
2011. jan. 13. 22:08
A galaj egy növény és gyógynövény vagy bioboltokban lehet kapni biztosan.
2011. jan. 13. 22:07
Abszolut nem tiszta. Tipikusan az a termék, ami natúrnak hirdeti magát, de közel sem az. Lehet, h van 1-2 termékük, ami elfogadható összetételű, de a legtöbb nem az.
2011. jan. 13. 21:39
Mi a véleményetek a Ziaja termékekről? DM-ben kaphatóak.
196. anyamedve (válaszként erre: 181. - Scara.bosco)
2011. jan. 13. 13:47
Köszi! Majd nézegetem az oldalt. Most egy kicsit elment a kedvem a szappanfőzéstől, ha ez ilyen macerás. Majd ha több időm lesz foglalkozok vele. Addig maradok a jól bevált szereknél.
195. anyamedve (válaszként erre: 191. - Nimrod08)
2011. jan. 13. 13:45
A galajról még nem hallottam. Tulajdonképpen mi ez, és hol lehet kapni?
2011. jan. 13. 12:31
Egyetértek a vazelinnel kapcsolatban Nimróddal.
193. scara.bosco (válaszként erre: 192. - Nimrod08)
2011. jan. 13. 12:30
Herbaház.
2011. jan. 13. 10:11
Nem tudjátok, hol tudok kapni 100% holt-tengeri iszap port? Bioboltokban lehet kapni? Neten néztem már, de csak olyat találtam amiben más is van.
2011. jan. 13. 10:02
A galaj jó ötlet lehet.
2011. jan. 13. 10:00
A petrolátum víztaszító, így a pisit nem köti meg, ellenben a shea vajjal. Mert az nem taszítja a vizet. A shea vaj tökéletes bőrápolásra. Én a vazelint nem ajánlottam arra h kenjük magunkat és ha probléma van, akkor rendbe tudjuk hozni vele, hanem csak a pelenkás, pici babáknak jó, h ne maródjon fel a pisi. Erre igenis jó a vazelin. De egyébként most azon gondolkoztam, h a kőolaj végülis miért is szintetikus és műanyag? A kőolaj (más néven ásványolaj) a Föld szilárd kérgében található természetes eredetű, élő szervezetek bomlásával, átalakulásával keletkezett ásványi termék. Tehát a természetben megtalálható..persze ennek ellenére még nem jó.
2011. jan. 13. 09:53
Én a vazelint nem a már kiütéses bőrre értettem....hanem kicsi babaként, h ne csípje ki a pisi. Persze ha ekcémás vagy kiütéses, semmiképp nem gyógyítja a vazelin, sőt. De a pisi dologra kiváló.
2011. jan. 13. 09:35
Még valami eszembe jutott. Többen kérdeztétek a tinikori pattanásos, tisztátalan bőrt. Nem tudom mennyire működik, de jó módszer lehet azoknak, akik nem tudnak vagy nem akarnak megfizetni egy bazi drága kencét. Gyuri bácsi, a füves ember könyvében olvastam tegnap a galajról. Mindegy melyik fajtája, engem a ragadós érdekelt, de kiderült, hatásában ugyanazt tudják. Ez a növény a mirigyekre hat. 2,5 dl forró vízből és egy púpozott tk galajból kell teát készíteni, mégpedig úgy, hogy a forrázás után, csak akkor szűröd le, ha langyosra hűlt. Ezt egyrészt lemosóként kell használni, másrészt napi 1 csésze teát kell inni 2 hétig, illetve addig, amíg nincs érdemi javulás.
187. scara.bosco (válaszként erre: 183. - Zsuzska76)
2011. jan. 13. 09:30

Sajnos már nincs. Amit Nimród ajánlott, -ha arra gondolt- már nem létezik. Az dm-nek valóban volt régen egy babylove oil, olajos kendője, de a mostaniak mind propylene glykolosak. Persze már annyira nem érint a dolog, de amikor utoljára néztem, még nem volt Alverdés. Ha azóta van, talán azt érdemes megnézni. De nem tudok biztosat.


A vazelinnel sem értek egyet. A sheát nem hidratálási céllal kenjük egy baba fenekére. Emellett egy babánál 1000 és egy oka van a fenék kipirosodásának, nem csak a mechanikai hatás.Mi több, akár a mai pelenkáknál, akár a mosható pelenkáknál ez ma már elenyésző, szinte száraz érzést ad. És nyilván nem hagyod egész nap a gyereket úszni a trutyiban. Sokkal nagyobb probléma pl. kiütések fogzástól, tejtől, kajától. Ezekre még véletlenül sem tennék egy gumibugyihoz hasonlító fullszintetikus vazelint. Ugyanis ezek a kiütések általában gyulladtak, és nagyon fájnak. (van 2 gyerekem ,így tudom miről beszélek). Egyébként ha már nem nagyon pici babáról beszélünk, és nincs baj a bőrével, teljesen felesleges bármit is rákenni. Ha meg gond van, akkor a vazelin az utolsó amit rátennék.

2011. jan. 13. 09:17
Sziasztok köszönöm a tanácsokat,midjárt utána nézek még egy kérdés alapozó természetes hatású zsíros bőrre?
185. 266299594f (válaszként erre: 179. - Nimrod08)
2011. jan. 13. 09:16
Szia a krémjeit nem használtam csak az arctisztítókat.
2011. jan. 12. 19:28
A dm-ben van popsitörlő, nem emlékszem a nevére, de aloe verás és teljesen illat és károsanyag mentes. Sztem márkát nem nagyon tudunk mondani, mert márkában sosem lehet teljesen megbízni. Nézd az összetételt és az alapján vásárolj. Vegyél olyan popsitörlőt, ami parfüm, kőolajszármazék és további káros anyagoktól mentes. Gyógyszertáti fürdetőt meg tényleg hanyagold. Weleda calendulás baby tusfürdő a legjobb. Igaz, nem olcsó...de minőségi.
183. zsuzska76 (válaszként erre: 181. - Scara.bosco)
2011. jan. 12. 18:00

Köszönöm szépen a tanácsokat! Akkor lehet, hogy hanyagoljuk a gyógyszertári fürdetőt is:-( Veszek akkor seavajat. Ajánlották még a dm-es babylove-os fürdetőt is, ami tiszta.

Én az Alverdéből a zsályásat vettem. Majd legközelebb akkor a sárgabarackosat veszem.

Jó, hogy írsz a silicáról, eddig a gyerkőcök az elmex fogkrémet használták. persze a kicsi lenyeli, ő még csak 2 éves. A nagynak amit vettem, most néztem, mióta olvasok ilyen fórumokat, oldalakat, hogy volt benne sls:-( Eddig evett is belőle a kicsi:-(

Esetleg popsitörlőt ajánlanál?Nézted már esetleg, hogy van-e olyan ami jó? A kicsi még a szájába is vette sokszor, mint minden gyerek:-( Pedig nagyon figyeltem, de kijátszott:-(

2011. jan. 12. 17:48
Nagyon rosszat teszünk a kicsinek, ha a popsijára hidratáló krémet kenünk. Amikor a baba bepisil, a krém megköti a pisit a bőrén és felmarja azt. A legjobb, amit erre a területre tehetünk, az a patikákban fillérekért beszerezhető, vékonyán felkent sárga vazelin, ami nem engedi át a pisit a bőrre, tökéletesen megóvja a felmaródástól. Téves azt hinni, h a papapopsira káros a sárga vazelines krém. Arcra, testre az, de oda nem az. Pont ezen tulajdonsága hatékony ott a papapopsinál, a pelenka alatt, ami a bőr többi részén nem az. Nem engedi át a pisit és nem marja ki a bőrt. De persze ez csak a még pelenkás gyerekekre vonatkozik. Később nem kell alkalmazni. Az ekcéma nem ettől jön ki.
181. scara.bosco (válaszként erre: 172. - Zsuzska76)
2011. jan. 12. 17:28

Szia Zsuzska!

Nem véletlenül ekcémás. A gyógyszertári fürdető receptje akadt a kezembe valamelyik nap. Az egyetlen használható dolog a méhviasz volt benne. Teli van paraffinnal, vazelinnel, hasonló finomságokkal. A legegyszerűbb a babáknak, popsira pl a sheavaj. Persze néhány baba, nagyon ritkán erre is érzékeny, de az ekcémára kifejezetten ajánlott a finomítatlan sheavaj.Vagy megint csak a cosmiot ajánlom, ott találsz 2 féle popsikrém és fürdető receptet is, ha van kedved kutyulni. Az Alverde gyereksamponja tényleg tiszta, azt leellenőriztem, én is vettem a srácoknak vészhelyzetre. A felnőtt samponjából csak a sárgabarackos tiszta, azt azuramnak vettem, mert hisztérika a szappanra.


A silicától nem kell megijedni,bár sokan igen rossz hírét keltik. Ez a kova. Kovaföld, vagy kovasav. A kovasav egy nagyon finom por. Persze belélegezni TILOS, mint minden port. Innen a szilikózis nevű betegség is. Akár még az is igaz lehet, hogy eltömíti a pórusokat, de egy fogkrémben....Többek között a házi fogkrémet is kovasavval gélesítem. A kovasavra egyébként érdemes rákeresni. Nagyon sok találatot fog adni, mégpedig igen jókat. Belsőleg is nagyon hasznos anyag, így kifejezetten nem bánom, ha a srácok nyeldekelnek belőle egy picit.


Anyamedve:A szappan egy nehéz kérdés. Nincs az elsődleges terveim között, több okból. Egyrészt, mert a kencék sokkal közelebb állnak a szivemhez. Tisztább, aprólékosabb, és szerintem az eredmény is látványosabb, amit imádok. A másik, hogy olyan sok háttérinfot kellene adnom előtte, hogy nyugodt szívvel kiengedjem az olvasókat sufnivegyészkedni, ami teljesen elvinné az oldalt. A szappan amellett, hogy a lúggal pancsolni veszélyes, egy nagyon érzékeny dolog. És kiszámíthatatlan. Leginkább kísérleti jellegű dolog :-). Lehet, hogy elsőre sikerül, aztán gyártasz 4 kg selejtet. Nekem is van vagy 2 kg imádnivaló illatos csokis-narancs szappanom, ami a felmosóvödörben fogja végezni :-(, vagy dekoráció a fürdőszobában. Sokkal nagyobb a hibalehetőség, mert szabadabban lehet használni az anyagokat. Ha szappant szeretnél készíteni, akkor illatosszappan oldalát ajánlom, vagy a creatyviky-t, ahol először olvasgass sokat,aztán meg lehet próbálni. Ettől függetlenül lehet, hogy egyszerűbb recepteket fogok írni alkalomadtán, de ezeken az oldalakon recepteket is találsz. Nekem az első sokkal világosabb és követhetőbb. De Viki tart tanfolyamot is. Vagy a videós oldalon is találsz nagyon sok videót a készítésről, helyenként recepteket is. És ha pontosan lemásolod, még akkor sem biztos, hogy jó lesz :-).

2011. jan. 12. 14:28

Köszönöm szépen a tanácsokat:-) Ki fogom próbálni őket:-) És továbbra is olvaslak benneteket!

Ha valakinek van még tanácsa a kérdésemre, szívesen fogadom!

2011. jan. 12. 12:32
Az avont meg felejtsd el. Ha sokáig használtál ilyen kőolajos, káros krémeket, akkor ne csodálkozz ha egy természetes kozmetikum használatakor még pattanásosabb leszel, mert méregteleníti a bőrt.
2011. jan. 12. 12:31
Bella. Ami hihetetlen eredményt ad (én sem hittem el, h ennyire hatásos) az a hauschka alapcsomaga tisztátlan bőrhöz. Mélytisztító krém, tonik és arcolaj. Tonikot nem muszáj, mert drága, helyettesítheted az ilcsi mahónia tonikjával. Ha ezeket elkezded használni, eleinte rosszabodhat a bőröd és zsíros, nehéz lesz. De ezt ki kell bírni, mert aztán a zsírháztartés nagyon rendbe jön és a tág pórusok összemennek. De komolyan. Amit leírnak egy termékről azt el is várhatod, mert megadja. Eleinte volt, h azt mondtam abbahagyom, mert drága, meg először zsíros volt az olaj és a tisztítókrém is, de mára annyira megszokta a bőröm és annyira jó tőle, h nem cserélném le. 1-2 hónap alatt rendbetesz, csak kitartónak kell lenni. Először vegyél próbakiszerelést. 3900 Ft egy próbacsomag, amiben vannak a termékekből kisminták, amik 1 kb 1-2 hétre elengendők. A tisztíó inkább csak 1 hétre, de az olajból nagyon kevés kell, így az akár 3 hétig is kihúzza. Bár sztem megéri egyből a nagyot venni, mert aztán úgyis kell venned, ha eredményt akarsz elérni. 1-2 hét alatt nem fog sokminden történni...sőt, lehet, h először télleg rosszabb lesz a bőröd. Én csak ajánlani tudom. Nem hittem el én sem h hatni fog, de most úgy érzem ennyire jó cuccokat még nem használtam. Pórbáld ki. Nem olcsó mulatság, mert a mélytisztító krém, a nagy kiszerelés, az 3800 Ft és 1-1,5 hónapra elég. De az arcolaj nagyon sokáig elég, ugyanis 1-2 csepp kell belőle. A használatuk pedig elég speciális, de ha érdekel, akkor mindent elmondok a termékekről. Nézd meg a drhauschka. hu oldalt.
2011. jan. 12. 11:01

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem, az utóbbi években sok gondom van az arcbőrömmel tágak a pórusok és zsíros is a bőröm már vásároltam jó pár terméket főlegg az avonhoz húztam. Tudtok ajánlani valamit ami nektek is bevált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook