Láss tisztán! (beszélgetés)
A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
Örülök neki, hogy próbálsz változtatni. Csak azt tudom írni, ami nekünk bevált:
Én fogmosásra szódabikarbónát és olívaolajat használok, néha natúr fogport. Mosás: mosószóda és mosódió. Öblítés: ecet, vagy citromsav+100% illó olaj.Testápolás: a kicsiknek nagyon jó a natúr mandula olaj. Mi használunk testápolásra: shea vajat, olíva olajat, kakaóvajat. /az antalvalin jó recepteket találsz/+100%-os illóolajat. Fürdés: fürdősó, szódabikarbóna+ illóolaj, néhány alverdés tusfürdő. De szerintem gyerekeknek elég a tisztavíz, esetleg kecsketejes szappan. Hidd el ha rendbe jön a bőrük, nem kell testápoló.
Mosogatás: Ecet, vagy citrom sav mosódiófőzet, vagy szódabikarbóna. Most rendeltem a bionom.hu-ról Farfalla deót. De azt is lehet házilag készíteni. Ha tudok valamiben segíteni, csak kérdezz nyugodtan
Még annyit, tegnap tök kiakadtam! A Ne..dent fogkrém, ami kimondottan olyan gyerkőcnek készül, aki még nem tudja kiköpni a fogkrémet, propilene glykolt és silica-t és egyéb nem épp egészséges dolgot tartalmaz:-(
Mivel eddig ugye nem hallottam ezekről, egy halom popsikrémet elhasználtam, kezüket, feneküket stb. evvel töröltem. Tudtok valami olyat ajánlani ami jó? A M...er-es-ben nincs PG. viszont van egyéb rossz.
Sziasztok!
Most találtam rá a fórumra! Nagyon tetszik, amiket írtok. Két gyerkőcöm van, és szeretnék nekik mindenből jót adni, védeni őket a káros anyagoktól. Nemrég kezdtem el olvasgatni ezekről a dolgokról, olvasni Antal Vali oldalát.
Tiszta testápolót, sampont már találtam, tudnátok ajánlani gyermekeim és magam számára is tiszta dolgokat? Akár priviben is. Akinek már beválltak dolgok. Gyerkőceim asztmásak, allergiásak. Eddig nem hallottam ezekről a káros anyagokról. Őket csak gyógyszertári krémmel fürdetem, mégis ekcémás a kicsi. Most Beba krémet vettem neki, jó drága volt, mégsem jó:-(Olyanokat keresek, amik nem túl drágák, mégis jók. Alverde sampont és tusfürdőt találtam tisztát. A Weleda gyermek fogkrémről valakinek van tapasztalata? Ma készülök venni gyerkőcöknek. Bocsi, ha sokat irtam, néha jutok ide a géphez kis főnöknőmtől:-)
Számomra az a szomorú az egészben, hogy az időseket is teljesen meghülyítik ezekkel a reklámokkal. Anyósommal próbálok a régi dolgokról beszélgetni. 35-ben született. Nagyon szegények voltak,mindig meséli, hogy zabkenyeret, zabkorpát, "fekete" /ma úgy mondanánk: teljes kiőrlésű rozs/ kenyeret ettek. Szódabikarbónával mostak hajat, saját készítésű szappant használtak. Hiába mondom neki, hogy ezek milyen jó dolgok. Ő megfogadta gyerekként, ha egyszer lesz pénze fehér lisztet eszik, és a cukrot is cukorral eszi.Nem tudom őt meggyőzni, hogy a súlyos csontritkulása és egyéb problémái lehetnek a következmények. Azért nem adom fel.
Egyébként illóolajok közül az aromax-ot szeretem. Ez megfizethető még számomra.
Köszönöm :-). Nagyon fogod szeretni. Az illóra vigyázz, csak 100%-os tiszta illót tegyél bele.
Ma írtam egy vadállat nagy cikket, csak még nem tudtam beküldeni a szerkesztőségbe. Gondoltam no perc alatt elemzek egy tök általános, népszerű tusfürdőt, márka nélkül. Mit mondjak, ráment a napom, mire minden vackot összegyűjtöttem róla. Persze az összetevők legalább fele igen brutál. Nem is gondoltam. Azt hittem, legalább minimális hatóanyag lesz benne. 1/4 rész hidratáló, mi? Némi zsírsav előkerült belőle, de ezeket a szappanokba is inkább a tisztító hatása miatt tesszük, nem a hidratálásért. Csoda, hogy még élek :-).
Elég érdekesen fogalmaz a cosmeticsdatabase a bentonitról. Mondjuk úgy, hogy szinte értelmezhetetlen néhány mondat. Először azt hittem én vagyok béna, de miután lefordíttattam olyannal, aki anyanyelvi szinten beszéli az angolt és nem tudtuk értelmezni, hát......
Mindenesetre az biztos, hogy belélegezve toxikus lehet, de ez meg nagy mennyiségben minden porra igaz, beleértve a fűrészport is. Ahogyan allergén a házipor. Ergo olyan termékekben, amik aeroszolként használatosak, ne legyen. Szóval itt is változó megítélésű, de az alacsony-közepes kockázatú anyagok közé tartozik.
Annyi derült még ki, hogy az USA-ban nem szinezik, az Unióban pedig igen, ezen az Inci néven CI 77004 elsősorban hajfestékekben.
Szóval a dózis nagyon fontos. Elsősorban ételekben van limitált mennyisége, de ez ugye minket most nem érint. De egy krémnél pl grammokról beszélünk, ami szerintem egy agyag esetében max 1 késhegynyi, azaz fél-1gmondjuk 30-40 g krémre. Vagy szappanba 1 kg szappanhoz adunk durván 1 ek agyagot. Bár én bentonitot nem használtam, mert nem találtam Magyarországon tiszta forrást, csak építőipari minőséget, azt meg azért inkább ne.
Brühü krémeket akartam keverni, de lányomtól kaptam ajándékban egy jó kis Calici virnyákot, így még pár napig semmiképp sem nyúlok ilyesmikhez, pedig ma már jól vagyok. Bármennyire is kifőzök, fertőtlenítek mindent, nehogy akárhonnan is belekerüljön valami. Fene tudja ez a dög meddig fertőz.
Nimrod: a bentonit egy természetes agyag fajta. Olyan, mint a zöld a rózsaszín, vagy akármelyik agyag. Pont a vízmegkötő képessége miatt elsősorban tiszta borotvaszappanokban használják. De az agyagokat leginkább tényleg arctisztításhoz, pakolásokhoz használjuk, amiket lemosunk. De olvastam krém receptet, amibe egy egészen pici zöld agyagot is tettek. Ja, meg fogkrémet csinálok belőle. Nem nagyon értem a dolgot, mert az agya éppen hogy magához köti a szennyeződéseket a pórusokból. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen, hogy egy krémben ha sok van, altömítheti a pórusokat. De azért egy dolgot magyarázzon meg nekem valaki. Ha egy pakolásnál beletuszkolom a pórusaimba, hogy fog az egy mosással lejönni? Ilyen alapon akkor a szmötyit is egy mosással el lehetne távolítani belőlük, és nem lennének mitesszerek. Na mindegy is, nehéz eligazodni. Nézd meg a cosmeticdatabase-en. Az valamivel függetlenebb oldal.
Tényleg azt vettem észre, nem csak Valiéknál, máshol is, (több magyar oldalon van hatóanyag elemző), hogy egészen változatos és ellentmondásos dolgokat írnak attól függően, hogy mit forgalmaznak.
Anno nekem is volt műkörmöm. Egy idő után én csináltam magamnak és tényleg nagyon szép volt, De amellett, hogy iszonyat macera volt, nagyon sok idő, amikor átálltam a tiszta dolgokra úgy gondoltam ez nem fér bele. Ha tiszta kozmetikum használóként dolgoznál vele, egy óriási problémád lenne. EGész nap belélegeznéd a körömport. Legyen az zselé vagy porcelán. Emellett a zsírtalanító, fertőtlenítő szerek is borzalmasan büdösek.
Nekem ez is eléggé ellentmondásos. Az Antalvalin ezt írták a bentonitra:
Bentonit: Lyukacsos anyag, amely víz hatására eredeti térfogatának többszörösére duzzad meg. Számos kozmetikai termék alapanyagaként eltömíti a pórusokat, így elzárja a bőrt a szabad levegőtől. Lemosható paszta-pakolásokban megengedhető.
Aztán egy csaj rákérdezett, h a hausckka néhány krémében van bentonit és, h látta, h károsnak ítélték. Erre azt mondták, h hauschkában nem káros. Abban nem tömíti el a bőrt, mert ennyi erővel az iszapok is károsak. Na ez kicsit fura volt megint nekem.
Valaki ajánlotta menyjek műkörmösnek, tanuljam meg. De hát nem szeretem a körmömöm még a lakkot se..
Ha én nem festem magam, nem lakkozom a körmöm, mert ezek a " cuccok zavarnak ", nem tudom jó szívvel ajánlani, és így rábeszélni a vásárlót, ezt vagy azt vegye meg??
Főleg ha " csak ápolt és nem lakkozott a körmöm ", már nem vagyok hiteles?
Na látom kecsketej volt a téma :)
Épp most vettem egy kézkrémet, valami isteni! Sok gondom van a kezeimmel, mert a kozmetikában ugye minden után kezet mosunk, fertőtlenítő szappant használunk, itthon meg sokat mosogatok és nagyon száraz.
Ebben az új termékben csak egy bibi van: isoparaffin...
Itt a pont.
Valiék túl nagyra nőttek. A stílus sem mindig megfelelő. És nagyon befolyásolja az üzleti háttér.
JA, és egy szappanba semmi szükség PG-re. :-)
Ez bizony így van. Már az, hogy a hatóanyagtáblázat is változik aszerint, hogy éppen mit árulnak :-).
A szappan, akkor is szappan, ha kecsketejes. Tök mindegy. Az eljárás is ugyanaz. Kell hozzá lúg, enélkül nincs szappan, és növényi olajok, esetleg illóolaj. Ennyi, slussz. Az meg már mindegy a minősége szempontjából, hogy a lúgot deszt vízben, vagy kecsketejben oldod. Ez a kecsketej őrület is túl van spilázva szerintem. Jójó a kecsketej, de nem mindenható, ahogy a sheavaj sem. A kecsketej nélküli szappnjaimat is ugyanúgy szeretik, mint az anélkülieket. Sőt, van aki a tejest nem szereti, mert kiérzi belőle a kecskeszagot :-)
Igen, ezekkel tisztaban vagyok, en is olvasgatom Vali oldalat. Nem mindent, de ezek a dolgok erdekelnek.
Egyetertek veled.
Viszont erre irtam, hogy nem minden ceg rakja szar alapba a hatoanyagokat. Amivel en dolgoztam a szalonban, azok 1-2 eve alltak ra, hogy prafin-paraben-szilikonmentes termekeket csinaljanak, ezt igencsak ertekelem. De meg nem minden termek mentes ezektol, viszont mar csak jobb lehet.
A masik, hogy a penz nagy ur. Ha nem lenne mas lehetoseg, akkor en is elmennek dolgozni drogeriaba. Max azokat preferalnam, amiket mar teszteltek es bizonyitottan tisztak.
Persze tudom, ezt nem lehet kivitelezni minden vasarlonal, mert aki a reklam hatasara vasarol, az ugysem fog lemondani a tobbtizezer forintos Clinique vagy mas luxuskategorias termekrol, mert azt latta a Cosmopolitan-ben...
További ajánlott fórumok:
- Régi fürdőkádat milyen takarítószerekkel tartjátok tisztán?
- Ti hogyan oldanátok meg átmenetileg a teljes test tisztán tartását?
- Ez is egy bántalmazási típus vagy én nem látok tisztán?
- Fiam 24 hónapos és csak pár szót mond tisztán...egyébként babanyelven "beszél" csak.
- Medence vizének tisztántartása
- Ti hogyan oldjátok meg a kutyák tisztántartását, lehetséges fertőtlenítését