Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láss tisztán! fórum

Láss tisztán! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

116. anyamedve (válaszként erre: 113. - Scara.bosco)
2011. jan. 6. 11:17
Szoktam olvasni Antal Valit. Rémlik ez a cikk is, majd utánanézek
2011. jan. 6. 11:16
Ez nem úgy jelent meg, ahogy szerettem volna. A startlapon találtam ezt a cikket: hazipatika.com oldalról: Házi kencék, vagy profi kozmetikumok címmel.
2011. jan. 6. 11:13

Sziasztok. Ezt olvastátok? [link]

Engem egy kicsit felháborított

113. scara.bosco (válaszként erre: 105. - Anyamedve)
2011. jan. 6. 00:54

Nem sokkal drágább. Sőt, nem is mindenhol drágább. Finomított, meg finomra őrölt, meg a franc tudja. Szintén Vali oldalon van egy Konzol nevű srác, ő írt egy bazi nagy cikket a lisztekről, eljárásokról, mi miért jó, miben mi marad stb.


Deot sajnos én sem tudok hatásosat és tisztát. Én mondjuk a "szutykosoktól" is izzadtam, ugyanúgy, csak az is szagot semlegesített. De gondolom ez a cél. Az izzadásra szükség van. Bioboltba is lista alapján menjetek. Múltkor a néni ajánlgatott nekem egyet, hogy valami bőrgyógyász ismerőse ajánlotta. Aha, full aluminium volt az egész.

112. scara.bosco (válaszként erre: 102. - Nimrod08)
2011. jan. 6. 00:48
Igen, ezt tudom. Valaki mégis benyelte a Kaviczky egyik termékét, amit a saját site-jukon árultak, és kiderült, hogy egy külföldi cég kérésére fejlesztett ki Ági valami speckó fehérjét, amit a kint beletettek egy szemét alapba, és mivel nem pénzt kapott érte, hanem egy valag terméket, így azt is árulja a hivatalos Kaviczky oldalon. De a valis bótba' nincsen.
2011. jan. 5. 13:55
Edzés alatt úgyis fog izzadni...utána meg tusolás és egy natúr deo. Ennyi bőven elég. A mozgással úgyis kiizzadja a méreganyagokat :)
110. anyamedve (válaszként erre: 108. - Nimrod08)
2011. jan. 5. 13:36
Tulajdonképpen azért keresek erre i valami megoldást, mert heti öt edzése van. És hát zavarja az "illat" őt. Majd kitalálunk valamit,
109. anyamedve (válaszként erre: 107. - Nimrod08)
2011. jan. 5. 13:30
Köszi! Ma körülnézek ez ügyben.
2011. jan. 5. 13:29
Deót nem igazán tudok, ami nagyon jó lenne. Ezek nem úgy dolgoznak, mint a többi deó, mert nem az izzadást folytják el, hanem engedik szellőzni és a szagot próbálják semlegesíteni. Belsőleg lehet legjobban szabályozni a dolgot.
2011. jan. 5. 13:28
Hauschka fogkrémek (egyes bioboltokban kapható-nem drága) és a parodontax fluoridmentes (fontos, h az legyen ,mert több fajta is van), amit legtöbb drogériában, nagyobb szpermarketekben lehet kapni.
2011. jan. 5. 13:26
Esetleg teljesen megbízható fogkrémet és deót tudtok ajánlani?
105. anyamedve (válaszként erre: 101. - Scara.bosco)
2011. jan. 5. 13:24
Szia! A tönköly fehér liszt is finomított, ugye? De miért drágább, mint a tk. tönkölyliszt?
104. anyamedve (válaszként erre: 94. - Nimrod08)
2011. jan. 5. 13:22
A nokedli és egyéb tészták bizony kukoricalisztből és rizslisztből sokkal finomabbak szerintem, mint sima lisztből.Ráadásul a kukorica liszt viszonylag megfizethető. A főzelékhez pedig sokkal finomabb a zabkorpa, mint a finom liszt. Persze ez lehet, hogy szintén csak az én véleményem.Egyébként, el ne kiabáljam, lassacskán, de jól haladunk a fiammal. Tegnap már hajlandó volt gyümölcsöt enni /és nem csak banánt!/ Sót! fekete retket is evett. És nem evett egész nap semmi cukrosat! Ez nagy szó nála. Sőt hajlandó a fogkréméről is lemondani, ha találunk megfelelőt. A Dentomin nem tetszik neki. Úgy, hogy most hajlandó velem bejönni egy bioboltba és a hatóanyag lista alapján fogkrémet és deót választani. hát kíváncsi vagyok, meddig fog tartani a lelkesedés.
2011. jan. 4. 23:39
Logonával kapcsolatban annyit, h úgy tudom káros anyagoktól teljesen mentes. Lehet, h 1-2 termékben előfordul nem olyan jó anyag, de káros, rákkeltő semmiképpen. Azért van különbség. De így van: márkát ne emeljünk ki, csak terméket. Mindig az összetétel számít.
2011. jan. 4. 23:37
A Kaviczkyval az ég világon semmi baj nincs. Ha pontosan elolvasod az antalvalin a cikket erről, akkor kiderül, h mi is van valójában. A Kaviczky termékek megbízhatók.
2011. jan. 4. 18:20

Sajna meg kell cáfoljalak. Logona sem mind jó. Mi több, most volt egy cirkusz az ANtalValin KAviczky ügyben is. Sajna nincs mese, meg kell tanulni azt a 10-15 összetevőt, amit tutira ki kell ütni. Még így is be lehet nézni, mert a gyártók elég szemfülesek, és újabb teoretikus neveket adnak az alkotóelemeknek, hogy ne ismerd fel. Mi több, szeretik még úgy feltüntetni, mintha attól rendben lenne, mert éppen pálmaolajból vonták ki.

A habzó cuccokban az SLS (sodium Laureth, vagy lauryl sulfat-Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.

Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható.), ALS (ammonium lauryl sulfat,ezt nagyon szeretik természetesként feltüntetni, miszerint kókuszolajból vonják ki. Attól a vegyület maga még káros. Tönkrevágja a bőrfelszíni emulziót), Tetrasodium EDTA ,-bár ez változó megítélésű, a tartósítószerek hatását fokozó kémiai anyag, ami rendkívül nehezen bomlik le.

De említhetném az aluminiumot a dezodorokban. Boszorkányüldözik az alkoholt, de aluminium azért van benne. Pedig az alkohollal, megfelelő koncentrációban az ég világon semmi baj nincs. De ott van a propylen glycol. Nedvességmegkötőként használják, de eltömíti a pórusokat, roncsolja a sejteket. Ellenben a butylen glycollal nincs baj. Bár nedvességmegkötésre sokkal jobb anyagok állak rendelkezésre. Csak azok nyilván nem olyan olcsók, mint ezek cuccok. Nem is sorolom.


A tönkülyliszt nem feltétlenül úri passzió. Lényegesen magasabb a fehérjetartalma, még a fehérnek isis, emellett a sikértartalma is, ami miatt sokkal alkalmasabb a péksütik elkészítésére. Kb, mint a BL-80-as liszt, ami tucathelyeken nemigen kapható.

2011. jan. 4. 17:25
Úgy tudom megbízható, de mivel nem ismerem az összes terméket, nem merem rámondani, hogy mind rendben van. Ha amit kinézel és okés az összetétel, akkor mehet. Logonát ismerem, ott úgy tudom rendben van minden és azt is tudom, h hatékony.
2011. jan. 4. 17:06

A Lavera cuccok mennyire tiszták?

Abszolút baráti áruk van.

2011. jan. 4. 15:07
Persze ez nem teljesen így van, de azért javít a dolgokon...:)
2011. jan. 4. 15:07
Egyébként a magyar búza a legjobb minőségű, én azt hallottam, mert nem engedélyezik a génmanipulációt és hasonlókat. A tönkölybúza fehérliszt is finomított és sztem semmivel nem jobb, mint a sima finomliszt. Sztem az bőven jó, ha a fehérlisztes sütibe, vagy kenyérbe keversz vmennyi t.ő. lisztet, mert így van benne rost. Sztem magával a fehérliszttel nincs akkroa gond, mint a cukorral. Mert ha eszel mellé zöldséget, gyümölcsöt, vagy vmi rostban gazdag, egészséges ételt, akkor kiegészíted. Ez mindennel így van. Ha valami kevésbé egészséges mellé van vmi egészséges, akkor mondhatjuk, h kiütöd vele...:D
2011. jan. 4. 14:02
Ja még valami. A bélflóra szerviz céljából én kristálygomba levét iszom.
95. scara.bosco (válaszként erre: 94. - Nimrod08)
2011. jan. 4. 14:02

A cukrot én sem tudom teljesen elhagyni. Nagyjából, mint anyamedve. A méz csakis termelői, a liszt meg fehérből is tönköly. A péksütiket itthon sütöm, többnyire mézzel, de néha kell bele a cukor is. Mostanában a család a császárzsömlére pattant rá. Többnyire fehér tönkölyből, de a lelki üdvöm miatt mindig teszek bele mondjuk 20%-nyi t.ő-t is. Így még nem veszik észre :-)

De sajna igaz, hogy a cukor ronda dolgokat csinál. Én házi deot használok, és amikor sok cukros szemetet eszem (pedig eskü, nem akarok :-)), akkor pl kevésbé hatékony, és a bőrömön is látszik.


Beszéltünk a radírról. Valamelyik nap kávézaccot (koffein jót tesz a bőrnek kívülről) kevertem el pici mézzel és extra szűz olivával és zuhanyozás közben leradíroztam magam. Ha már arra jártam az arcomat is. Olyan sima és bársonyos lett, hogy csak na :-). A zuhanyról ez nem volt elmondható, azt sikálhattam :-)

2011. jan. 4. 12:35
Ez nem gyógyszer. Mondhatjuk étrendkiegészítőnek. De ebben csak baktériumok vannak, A gyógyszereket kerülöm én is. Ha influenzám van vagy megfáztam, sosem szedek semmit. Sok mézes tea, kamillás gőzölés és fekvés nagy takaró alatt. Egyébként ez bármilyen emésztési problémára megoldás. Mind hasmenésre, mind székrekedésre, puffadásra. Mert mindegyik emésztési probléma alapja az, h a bélflóra nem működik megfelelően. Egyébként az, h ha a cukros ételek után hasmenése van, akkor lehet, h nem bírja, hál'istennek. Biztos okos a szervezete. :) Mondjuk én mindent ami édesen jó, mézzel eszek, ha tehetem. Mert az se olcsó mulatság. A teljes kiőrlésű liszttel bajban vagyok, mert nem mindig vagyok oda az ízéért. Kenyérben szeretem. De azt se mindig kívánom. Sokszor megkívánom a fehér kenyeret...:D És meg is eszem. Nem érdekel. Azért annyira nem feszülök rá. Meg ugye a nokedli, nudli....mind-mind fehér lisztből a jó.
93. anyamedve (válaszként erre: 90. - Nimrod08)
2011. jan. 4. 12:12

Nem sok az olívaolaj, mert nagyon pici kell , és isteni a bőr utána /nekem is./, főleg ha még illóolajat is teszünk bele.Én a gyógyszerekkel úgy vagyok, ha nem kell nem szedjük.De azért kösz a tippet! Neki pont az ellenkező értelemben voltak problémái, főleg ha sok cukrosat evett.

Kinyomtattam a cikkedet neki, úgy tűnik hajlandó elolvasni.

92. anyamedve (válaszként erre: 91. - Nimrod08)
2011. jan. 4. 12:08
Szia! Ezzel teljesen egyetértek. mikor azt írtam, hogy megválogatom az ételeket, nem a bióra gondoltam. A biót mi sem mindig engedhetjük meg magunknak. De azt már igen, hogy piacon, ismerőstől, háztól vásároljak, és amit tudunk megtermelünk magunk is. A lisztekben és mézben válogatós vagyok /ebben csak a házi, vagy a bió jó/Ha. én is egyszer meg tudok csinálni valamit, minek készen venni. És ha boltban vásárolok, olvasok rendesen.
2011. jan. 4. 11:34
Azóta rájöttem, h együnk ami jól esik és ha lehet kerüljük a cukrot és a mű ételeket és ne együnk gyorsétteremben. Ezzel is sokat teszünk az egészségért. Nem lehet az, h mindig csak biominőségű ételeket együnk. Azt nem mindenki engedheti meg magának. Az ételeink tartalmazzanak sok rostot, gyümölcsöt, zöldséget, hüvelyest, olajos magvakat és emelett ehetünk mindent ami jól esik. Ennyi. Csak a cukorral kell vigyázni.
2011. jan. 4. 11:30
Azért olivaolaj az arcra kicsit sok nem? Vagy jó neki? A fémfogszabályzó nem befolyásolja. De a tömés az gáz lenne, ha lenne. Ismerem Antal Vali oldalát, szoktam olvasni. Egyébként méregtelenítést nem igazán ajánlom. Meg nem is kell annyira ráfeszülni a dolgokra. Nekem volt, h elkezdtem nem enni sok dolgot és borzalmasan néztem ki. Fogytam kb 5 kilót, ráadásul egyébként is nagyon vékony voltam. Úgyhogy nagyon gáz volt. Persze ez nem teljes méregtelenítés volt, de hasonló dolog. Egy tininek nem ajánlom. Semiképpen! Az emésztésemmel gondok voltak. Most 1-2 hónapja kezdtem el szedni bélflóra helyreállító tablettát, amiben az egészséges bélflóra baktériumai találhatók. Nos azóta mióta szedem, naponta 2x is megyek wc-re. Ezelőtt pedig volt, h 3 nap múlva tudtam csak. Most nem részletezném, de nagyon sokat segített. Gyógyszertárban lehet kapni (protexin balance a neve). 60db-os és 4000 körüli áron van. Lehet, h drága, de megéri. Szóval ha vkinek van ilyen problémája, mindenképp szedje.
89. anyamedve (válaszként erre: 83. - Nimrod08)
2011. jan. 4. 11:01

Köszi a választ! Borotválkoznia még nem kell. Még a bátyjának is csak néha, pedig ő már 16 éves. Nála sima tiszta tusfürdőt, vagy szappant használunk, aztán pedig extra szűz olíva olajjal bekeni az arcát és kész. Hál' Istennek ő nem pattanásos. A kicsi fogkrémét megnézem majd, a tusfürdője, samponja tiszta. Tömése nincs, viszont fém fogszabályzója van. De nem hiszem, hogy ez befolyásolná, mivel csak októbertől van neki, a pattanásai pedig már egy éve megvannak. Az emésztésével voltak gondok. Egy időben enyhültek. Ilyenkor ünnepek táján megint rosszabb egy kicsit, gondolom a sok cukros édesség miatt. Mondjuk igyekszem itt is figyelni a minőségre.De hát ilyenkor vannak a bulik, ami rögtön meglátszik rajta. Méregtelenítő kúrát nem szívesen csinálnék vele.Félek tőle, hogy esetleg megzavarja a hormon háztartást nála.Ebben nincs tapasztalatom. Neked van? A fogkrémet megnézem majd, kösz a tippet.

Egyébként látom, hogy érdekel a téma. Antal Vali honlapját szoktad olvasni? Nekem sokat segítettek, de viszonylag kevés a fiú ott, ezért jó, hogy nyitottál ilyen fórumot. Köszi!

88. Veronika27 (válaszként erre: 87. - Nimrod08)
2011. jan. 3. 22:22
Egyetértek.
2011. jan. 3. 22:20
Igen, egyértelmű, h a hormonok. De ezen a dolgon lehet súlyosbítani és javítani is egyaránt. Nekem szembetűnő különbség mutatkozott meg a bőrömön, amikor elkezdtem egy egészségesebb életvitelt. Mind étel, mind kozmetikumok terén. A száj körüli pattanásaim pedig elmúltak a fluroidos fogkrémek kiiktatása és a szappannal való borotválkozás után. Igaz, abban a korban a pattanásokat a hormonok okozzák, de vannak dolgok amik még súlyosabbá teszik ezek működését.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook