Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Krízishelyzetbe került Erőss Zsolt és társa. Mi a véleményetek? fórum

Krízishelyzetbe került Erőss Zsolt és társa. Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
674. spinneli (válaszként erre: 666. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:14
Nagyon jó kérdés.
673. pzm3 (válaszként erre: 661. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:13
Mindent leirtál amit az esetről gondolok...
672. acuko (válaszként erre: 666. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:13

Az egész ország ilyen már évek óta. Nem vetted észre? A közhangulat katasztrofális. Az emberek elfásultak, mérgesek, agresszívak, kiszolgáltatottak. Mindenkinek a maga baja a legfontosabb, másokkal érdektelenek, figyelmetlenek. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

Ez a stilus, az, hogy bántják egymás, a másikat, ez abból a helyzetből fakad, amiben élünk.

És ez a közeljövőben nem fog változni, az biztos.

671. 130454e42d (válaszként erre: 666. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:12
Ez szinte minden fórumon így van. Ha bármely témában valaki segítséget kér nálunk jön a kioktatás, a "még ezt sem tudod", külföldi fórumokon segítenek, kioktatás nélkül. Szerintem is köze van az általános állapothoz, frusztráltsághoz, stresszhez.
670. michelle.r (válaszként erre: 626. - F1e23b97ee)
2013. máj. 24. 10:12

De ezt gondolod. Ő meg mást gondolt.

Tényleg átment gusztustalanba ami a neten - nem rólad és nem pont erről a fórumról beszélek, van ennél rosszabb is - az ügyben történik.


Senkinek nics joga a másik élete felett ítélkezni, akár hegymászás közben hal meg, akár az általa kiürített ráboruló borosüvegek alatt leli halálát.


Meghalt két ember, leljen békét nyughatatlan lelkük, mi pedig élhetjük nyugodtan tovább az életünket.

669. 617d72f9d1 (válaszként erre: 664. - Acuko)
2013. máj. 24. 10:06
Örülök hogy nem vagyok egyedül a "teóriámmal".
668. michelle.r (válaszként erre: 613. - Bd55e3f068)
2013. máj. 24. 10:06
Bacccki most szólsz, hogy kémcsőben kellett volna világra jönnöm? :/ Don't love any more :P
667. 617d72f9d1 (válaszként erre: 666. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:06
Itt azért lehetnek sarkosabbak a vélemények, mert magyarokkal történt az eset, és mi magyarok vagyunk.
666. michelle.r (válaszként erre: 602. - 6b006fc769)
2013. máj. 24. 10:04

Igaz, de népszerűbb vagy, ha átlagos élet után 80 évesen a kanapén végelgyengülsz.


Ma reggel azon merengtem, miért van az, hogy külföldi fórumokat ovasgatva valahogy kevésbé sarkosak a vélemények, nincs annyi személyeskedés, mint ebben az országban. Vajon milyen arányban állhat ez az általános közhangulattal vagy az ember saját életének sikerességével?

Nem pont erről beszélek, úgy általában.

2013. máj. 24. 10:02
Szerintem sem hősök. Sportemberek, akik olyan teljesítményre voltak képesek ami számomra tiszteletre méltó.
664. acuko (válaszként erre: 661. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:02
Tökéletesen egyet értek veled, minden soroddal. Pontosan így van!!
663. 617d72f9d1 (válaszként erre: 661. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:01
És nem mellesleg, még hárman haltak meg (vagy "tűntek el". Egy koreai hegymászó, és két serpa.
662. 00301065a7 (válaszként erre: 661. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 09:56

Szerintem is méltatlanul kevés szó esik Kiss Péterről.

Mindazonáltal azt azért szögezzük le, hogy egy 27 éves felnőtt ember volt, és senki nem kényszerítette sem őt, sem a másik korábban meghalt 5 embert, hogy Erőssel tartson. A saját döntésük, a saját felelősségük volt. És a saját életük... volt... sajnos, már csak volt.

2013. máj. 24. 09:51

Sajnos nem tudtam eddig hozzászólni, és most előre is elnézést kérek ha valami olyant mondanék, ami már elhangzott itt.


Mint embereket persze sajnálom hogy meghaltak.


De: Ők annak éltek, amit szerettek, és tudniuk kellet hogy mire vállalkoznak. Egy ilyen hegymászás rengeteg pénzbe kerül, nekik volt rá ppénzük, legalábbis magára a mászásra volt. Minden valószínűség szerint viszont már nem volt pénzük arra hogy a serpákat megfizessék. Pedig a serpák az életüket kockáztatják minden egyes ilyen úton, ők ebből élnek. A magyar expedícióval egyszerre legalább két csoport indult még.

Ebből a két csoportból csak egy vette komolyan a mászásnak azt a részét, hogy a segítőknek fizetni kell, akik majd biztosítják a csúcsra törők útját, kötelekkel stb. A legtapasztaltabb hegymászó -egy híres sapnyol, - visszafordult azzal, hogy elszámolták magukat, és elfogyott a kötél, és az időjárás se megfelelő, közeledik a monszun, és túl sokáig mentek felfelé. Pedig más "csak" 5 óra kellett volna hogy a csúcsra jussanak. De a két magyar tovább ment.

De ez msot hosszú lenne, hogy még erről beszéljek, így csak az én határozott összegzésemet szeretném leírni:


1. Azt mondják, hogy a magyar hegymászók anyagi gondokkal küzdenek.

- Ha nincsen pénz, nem kell mászni, másszon az, akinek van elegendő pénze. Ki kell várni az időt, hogy megfelelő anyagi háttér legyen.

2. A serpák nem állatok, akikre fel lehet tenni a hátizsákot, meg el lehet várni hogy az életük árán is segítsék a mászókat.

- Meg kell őket fizetni, hiszen ebből élnek. (mondjuk ez kapcsolódik az előzőhöz).

3. Sokan mondják, hogy miért nem küldtek helikoptert a felderítésükre.

- 8000 méter nagasságban nincsen helikopter amelyik működne -történt már tragédia egy ilyen mentési próbálkozás során). Nem olyanok a légköri viszonyok hogy ez lehetséges lenne.

4. K.L, az expedíció vezetője azt találta mondani hogy "ez az oxigénes serpás népség nem alkalmas a mentésre".

- Ez a "népség" segítette őket is. Naná hogy oxigénpalackkal. És már mikor baj volt, akkor próbáltak meg rém fáradt serpákat megfizetni, hogy menjenek vissza kutatni.


De ez csak néhány dolog.


Utálatos hogy mindíg csak azt hallani hogy "Erőss Zsolt" .Egy fiatalember, Kiss Péter szinte meg se említtetik...

Erőss Zsolt mászásai során hatan haltak meg. Hat társa veszett oda. Őt ez nem ingatta meg? Nem tudom hogy Kiss Pétert hogyan választotta a társául, mikor annak alig volt igazán komoly tapasztalata. Miért?


Erőss Zsolt nem hős számomra sem. Nem mentett ki égő házból embert, nem ugrott a jedeg Dunába hogy kihúzzon onnan valakt, és még lehetne sorolni hogy ki is a hős.

Ő a szenvedélyének élt, és számolnia kellett azzal, hogy egyszer majd lehet nem jön vissza. Vagy ennyire nem érdekelte az élet? A családja élete sem?


"Aki sokáig néz a mélységbe, a méylség egyszer visszanéz rá".

2013. máj. 24. 06:47
Számomra sem hős Erőss Zsolt. Ellenben ha igazak a rádióbejelentkezésekre alapozott híradások és Kiss Péter már lejjebb volt és elérte volna a legfelső tábort, de meghallotta a rádióban, hogy Zsolt rosszul van és visszament a barátjért, na ő viszont hős.
2013. máj. 24. 01:17
A név kötelez. Mi a neve?
658. 6b006fc769 (válaszként erre: 657. - Zizisicc)
2013. máj. 24. 00:09

Teljesen igazad van.

Valójában tényleg csak a külvilág látja azt, hogy a vesztébe rohant, hiszen mindig vissza is akart térni, és elég felkészült is volt, hogy ezt jó eséllyel megtehesse.

657. Zizisicc (válaszként erre: 653. - Mazsinka)
2013. máj. 24. 00:06

Nem a vesztébe rohant, így érezte teljesnek az életét .... természetesen tisztában volt vele, hogy nem veszélytelen, amit csinál, de egy kamionsofőré sem veszélytelen, egy rendőré, tűzoltóé, egy taxisé szintén nem ..... és még lehetne sorolni.

Egyébként tele a net, a face a korábbi interjúival, nyilatkozataival .... nagyon világosan kiderül belőlük, hogy mit gondolt az életről, az értékekről, az emberi kapcsolatokról, a hegymászásról .... ha elolvasod őket, talán könnyebben elfogadod, hogy vannak emberek, akik máshogy látják a világot .... és az nem feltétlenül rossz, vagy felelőtlen, vagy önző .... csak más .....

656. 6b006fc769 (válaszként erre: 654. - Derintini)
2013. máj. 24. 00:03
nem tudom az milyen, sosem voltam ovis.
655. 6b006fc769 (válaszként erre: 653. - Mazsinka)
2013. máj. 23. 23:57

Nem, persze, hogy nem kell a vesztébe rohanni. Csak én meg arról az oldalról próbálom megközelíteni, hogy nem kellene ócsárolni.

Ez egyfajta megszállottság ez vitán felül áll. De ő ettől Ő. Ha elveszed tőle, akkor csak egy kiégett roncs marad, egy gép, aki működik, de nincs öröme benne. Szerintem boldog élete volt, és boldogságot adott ő is míg tehette. Persze, lehet, hogy idealizálom, de valahogy olyan egésznek tűnt a felesége is.

654. derintini (válaszként erre: 651. - 6b006fc769)
2013. máj. 23. 23:52

"Benyaltad:PPP"


...(óvoda középső csoport?)...

653. Mazsinka (válaszként erre: 650. - 6b006fc769)
2013. máj. 23. 23:51

"Nem feltétlenül a magam élethelyzetét vetítem ki a fórumokra."


Oké, én csak képletesen írtam, amit írtam, gondoltam, hogy nem saját tapasztalat. Csak nem gondoltam, hogy köze van az agresszív apáknak ehhez a konkrét apához, és akkor se lehet olyat mondani, hogy inkább ne legyen apja annak, aki így viselkedik.


Egyébként szomorú, hogy ilyen esetek megtörténnek. De attól még nem kell a vesztébe rohannia, mert eddig jó apa volt, érjék be ennyivel, hisz a szomszéd mennyivel agresszívebb, iszákosabb, akkor ő már mehet is neki a veszélynek. Az ő gyerekeit nem nyugtatja meg a más gyerekek apjával való példálózás.


De szerintem hagyjuk a téma ezen részét.

652. derintini (válaszként erre: 649. - F1e23b97ee)
2013. máj. 23. 23:49

"szépen hallgathatnál, mint szar a fűben."

Ezt te is megtehetted volna.


Volt egy magas labda. Személyeskedő szándék nélkül reagáltam rá, semmilyen sértő szándék nélkül.

Én kérek elnézést, hogy egy nickből nem tudom megállapítani, kinek mikor halt meg az apukája, mikor evett utoljára és mit. Azért külön is elnézést kérek, hogy van olyan nick mögé bújt lény, aki a fentieket alapból feltételezi rólam, de ennek nem tudok megfelelni.

Ennyi.

Mivel a topic nem az én vélt telepatikus képességeimről szól, hanem egy -most már valószinűleg halott- emberről, így részemről az offtopicot befejeztem. Jóváhagyás nélkül.

651. 6b006fc769 (válaszként erre: 648. - Derintini)
2013. máj. 23. 23:46
Benyaltad:PPP
650. 6b006fc769 (válaszként erre: 643. - Mazsinka)
2013. máj. 23. 23:43

Nem az alkeszt akartam kiélezni, inkább az agresszívet. Mondjuk pont a mai gyerekgyilkosság kapcsán jutott szembe, hogy mennyivel "jobb" egy halott apa, aki legalább amíg élt, addig szertő, gondoskodó, mégha megszállottságig elhivatott is volt valami más felé, mint egy olyan apa, aki agyonüti a gyerekét.


Nem feltétlenül a magam élethelyzetét vetítem ki a fórumokra.

649. f1e23b97ee (válaszként erre: 648. - Derintini)
2013. máj. 23. 23:41

Mondtál valamit mert valószínű nem tudhattad, hogy mi van a háttérben, ez nem is probléma.


De azt gondolom ha sikerült megértened, ami miatt nem tetszett a hozzászólásod, akkor nem kellene tetézned a hülyeséged, hanem szépen hallgathatnál, mint szar a fűben.

648. derintini (válaszként erre: 646. - 6b006fc769)
2013. máj. 23. 23:35

Ha a mai nap problémáid voltak és nem volt kivel megbeszélned, ne rajtam vezesd le.Én nem bántottalak.

Keress más villámhárítót.

647. acuko (válaszként erre: 646. - 6b006fc769)
2013. máj. 23. 23:33
jaj, Panna, ne vedd már annyira komolyan. Nem neked szánta, ez jött magától, nem tudta kihagyni. Nem neked szólt személy szerint. Hidd el.
646. 6b006fc769 (válaszként erre: 645. - Derintini)
2013. máj. 23. 23:31
mesélj te is egy halott hozzátartozódról, hátha rajta is ilyen jót kacaghatunk.
645. derintini (válaszként erre: 641. - Acuko)
2013. máj. 23. 23:29

kösz:)...lightos éjjeli ironikus humor..bár nem mindenki érti, amint látom:/

örülök, hogy te vetted a lapot ;)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook