Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Krízishelyzetbe került Erőss Zsolt és társa. Mi a véleményetek? fórum

Krízishelyzetbe került Erőss Zsolt és társa. Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
704. j357 (válaszként erre: 701. - B486c9cf7d)
2013. máj. 24. 11:18
szerintem a feleségének elege lehetett az egészből, ha elolvassátok van pár beszédes elszólás a nyilatkozatokban: Zsolt megígérte hogy ha megjön jó apa lesz, ez előtt a túra előtt nem volt idő átbeszélni hogy hogyan mássza meg a hegyet (eddig mindig átbeszélték), más túrák előtt együtt töltenek 2 hetet most erre sem volt idő....meg a legutóbbi Zsolt haza akart jönni a családjához.Miért kell ilyesmit nyilatkozni, felmerült hogy nem akar hazajönni?
703. 617d72f9d1 (válaszként erre: 698. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 11:16

Most türelmesen elmondom újra, és legutoljára:


Tőlem totálisan idegen, és érthetetlen ez a jeges viselkedés, amit Erőss felesége mutat. Számomra a viselkedése nehezen tolerálható. Hogy tovább menjek: hátborzongató

Ő így érez, szíve joga, saját mentalitása.


De engedtessék meg nekem, és lehessen az én szívem joga, hogy engem ez a viselkedés taszítson, és kifejezhessem azt, hogy a számomra ez a hozzáállás -vagy "részvét"- a nem elfogadható kategóriába tartozzon.


Attól neked még a magadénak érezheted a megnyilvánulását.

És én nem is firtattam ezt a jogodat.

702. j357 (válaszként erre: 699. - B486c9cf7d)
2013. máj. 24. 11:15
külföldön nem címlaptéma hogy eltűnt a leghíresebb hegymászójuk.És a címlaptémákhoz hozzászólnak az emberek, ettől még nem hinném hogy az egész magyar társadalmat kéne szapulni...
701. b486c9cf7d (válaszként erre: 698. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 11:14

Talan nem lepte meg, talan felkeszult, talan mashogyan eli meg a gyaszt... Millio ok. Nem mindenki szeret belebogni a nagyvilagba es sajnalatot szivni az emberekbol. A feleseg tudja, hogy a ferje donthetett volna mashogy, de ezt valasztotta. O most azzal nez szembe, hogy egyedul kell a gyerekeit felnevelnie, ez nem konnyu. Alljon oda es mondja, hogy a francba, de hulye volt a ferjem? Kicsit se biztos, hogy nem ezt gondolja, igazabol ilyenkor az embert beken kellene hagyni. Tisztelni a gyaszat.


Nagyon nagyot hibaztak, en nem ertek a hegymaszashoz, de tegnap volt szerencsem beszelgetni olyan emberrel, aki ert hozza, maszik es imadja... Aranyszabalyokat szegtek meg, illetve nem tartottak be, amit mindenkinek muszaj, kulonben olyan magassagban halal az ara. Mentsegukre legyen mondva az oxigenhianytol a dontesi kepesseg csorbulhat.


Ilyen magassagbol ha valaki nem tud a sajat laban lejonni, az meghal. Ha fel is megy erte valaki, csak a csomagjat tudja atvenni es ot legfeljebb tamogatni. A hatara venni nem tudja. Ha a laban nem tud, vege. Ilyen magassagon meg ivovizet se lehet csinalni.

700. j357 (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 11:13

hát a közlekedésben kisebb a kockázat mint a hegymászásban, és szerintem a családosok óvatosabban vezetnek...

Egy hegymászó az tesz az életével amit akar, ha egy felnőtt ember a társa lesz, az szintén annak a felnőtt embernek a dolga, de gyerekeket kitenni annak hogy félárvák lesznek, szerintem brutális dolog.Ha gyereket vállalunk az felelősséggel is jár és igen azzal hogy nem kockáztatjuk az életünket.

699. b486c9cf7d (válaszként erre: 676. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 11:06

Ez abszolut igy van, bar a franciarol nincs tapasztalatom, csak angolrol.

Eg es fold a magyarhoz kepest.

Az angol nyelvu nemzetkozi oldalakon is a hozzaszolasokbol hianyzik az indulat.

Nincs ennyi rosszindulat, makacssag, buszkeseg, beszolasi vagy es duh az emberekben.

Nagyon gyerekkoru meg a magyar tarsadalom. Szerintem ezert el pontosan abban, amiben, mert nem csak a fejetol buzlik a hal.

2013. máj. 24. 11:03

És ugyanez fog el most, mikor a feleségét látom nyilatkozni. Az a nyers, fagyos mód, ahogyan azt mondja például: hogyha valaki talál a Himalájáben egy műlábat, akkor az az ő férjéé, ezt ő tudni fogja. És akkor neki ez elég?


Itt emberek tűntek el a semmibe, és ennyi a reakció? Félelmetes.


Ezt irtad..nincs mit felreerteni..

697. 617d72f9d1 (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 10:55
Nem olvastad el te sem gondosan amit írtam. Csacsiságot írtál.
696. 617d72f9d1 (válaszként erre: 692. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:54

Miért, erre van megoldás?

Ők meghaltak. Ezt nem lehet újragondolni.


Tapasztalatot viszont lehet belőle nyerni, ez tökéletesen igaz.


Én is magam döntöm el kihez hogyan viszonyulok, és ezt a jogot én is fenntartom.

695. 617d72f9d1 (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 10:52

Nem kérdőjeleztem meg a gyászát, én azt mondtam hogy engem elrémiszt az ilyen felfogás.


Olvasd el pontosabban amit írtam.

694. Panni58
2013. máj. 24. 10:46
693. a81a1b9451 (válaszként erre: 661. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:46
Olvastam én is ehhez kapcsolodó cikket, és teljesen egyetértek veled.
692. michelle.r (válaszként erre: 689. - Acuko)
2013. máj. 24. 10:43

Azért adok csak részben igazad neked, mert mindannyian ebben az országban élünk. És igen, vannak olyan körülmények, amin nem tudunk változtatni. De mint mondtam, azt hogy hogyan viszonyulok a dolgokhoz, más emberekhez, azt én döntöm el.


De hogy mire gondolsz, azt sajnos egészen közelről nézem én is. Sok embernek sokkal fontosabb a az igaza, vagy a vélt igaza, mint a megoldás :/

691. acuko (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 10:41
Szerintem félre értetted amit irt. Biztosan nem igy gondolta,.
690. michelle.r (válaszként erre: 688. - Spinneli)
2013. máj. 24. 10:41

Nem, nem áll szándékomban :). Csak tényleg furcsa, hogy tele van vele a net, itt viszont semmi hír róla :) És igen, én is úgy látom, hogy az a kezdeményezés nagyon megmozdított valamit az emberekben :).

Egyúttal igazolva látom az elméletet, miszerint amilyen energiákat és érzéseket magadból beleviszel a tevékenységedbe, az eredménye pont ugyanolyan érzésekkel fog eltölteni. Évek óta ismerem a nőcit, aki elindította a magyarországi vonalat, amit tudok róla, az alapján nem volt kétséges, hogy átmegy a szándék és nem fog pár hét alatt elkushadni.


Bocsi, acuko, befejeztem a nem idevaló témákat ;)

689. acuko (válaszként erre: 685. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:40

Nem akarok politizálni, itt nem is szabad, de annyit mindenkinek éreznie kell, hogy a politikai helyzet, amiben élünk, rányomja bélyegét az egész életünkre. Negatív módon.

Ha nyugalomban és jólétben élnénk, akkor az emberek nem lennének ilyen agresszívak és kegyetlnek. Amikor minden nap harcra hívnak, és majd én megmutatom, és nem tűrjük a támadást, megvédjük magunkat, és nem engedünk a harminchatból, szóval, amíg ezt halljuk nap mint nap, addig nem is lett itt sem béke, sem nyugalom.

688. spinneli (válaszként erre: 682. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:36

Na, azért ezt a kezdeményezést sokan megtalálták, és magukévá tették-ne csússzunk át azért demagógiába.

:)


Emlékezzünk március 15-re, mennyien megmozdultak, hogy idegeneken segítsenek,ez az ország nem reménytelen.

687. 9678a02221 (válaszként erre: 675. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:36

Ez felelmetes amit ti itt muveltek!

Tobb ember meghalt es ti bunosnek kialtjatok ki oket,mert vitte oket a szenvedely a sport iranti szeretet onmaguk kiprobalasa?

Onzoek voltak mert nem gondoltak a csaladjukra?Ennyi erovel kocsiba se ulj,gondolj a csaladodra mert mindennap megvan az esely ra hogy karambolozol beled meg egy orult,es ott maradsz.

Ezek az emberek adni akartak valamit az emberisegnek a gyerekeiknek az utokornak.

Rosszul sult el.Vallaltak a veszelyt,tudtak mire vallalkoznak.

De hogy meg a FELESEGE gyaszat is megkerdojelezzetek?Ez gusztustalan.

686. michelle.r (válaszként erre: 683. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:34
Kiragadtad a mondanivalóm lényegét ;) Nem baj, ez van.
685. michelle.r (válaszként erre: 672. - Acuko)
2013. máj. 24. 10:31

De bizony észrevettem. Ezen pillanatnyilag nem tudunk változtatni, az egyetlen amin igen, az a saját hozzááállásunk. A viselkedésünket magunk választjuk, arra senki nem kötelez. Változni pedig akkor fog, ha mindenki úgy dönt, hogy változtat.

Utópia, mi? ;)

684. f1ed0b587a (válaszként erre: 675. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:29
Jó dolog az amikor két hasonló ember egymásra talál.
683. 617d72f9d1 (válaszként erre: 680. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:29

Na látod, ez már személyeskedés.

De nem baj, ez van.

682. michelle.r (válaszként erre: 671. - 130454e42d)
2013. máj. 24. 10:29

Én is így gondolom, de vezet ez valahová? Jobb lesz ettől bárki élete?

Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de nem láttam, hogy indult volna fórum - ha igen, nem elég népszerű, hogy a monitoromon megjelent volna :/ - a Suspended Coffee-ról. Az miért nem téma, hogy valaki létrehozott egy fórumot, ahol apró és hétköznapi dolgokkal segíthetünk annak, akinek jól jön?

681. 00301065a7 (válaszként erre: 675. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:29
Azért azt ne felejtsd el, hogy más laikusként hozzáállni! Hilda maga is hegymászó, megszállott, nem a mi fejünkkel gondolkodik...
680. michelle.r (válaszként erre: 677. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:27

Vagy olvasd el és értsd meg amit írtam, vagy ne reagálj. Érthetően leírtam, hogy nem pont erről a fórumról jut eszembe, de jelesül éppen itt osztom az észt most :), tehát ide írom, hogy több fórumot látva jött ez a diagnózis.

Van olyan fórum, ahol egyenesen gyilkosnak titulálják. A feleségét pedig egy önző, érzéketlen dögnek, mert a reakciója nem olyan, mint ahogyan pl. ők gyászolnának.


Én pl. fogalmam sincs, hogy gyászolnék és mit éreznék abban a pillanatban. Nincs előre megírt forgatókönyem.

2013. máj. 24. 10:27

Ezt talaltam ,gondoltam megosztom veletek.Palya bea irta:rága Zsolt,

felkavar ez most, hogy elmenni látszol. Félóránként rámegyek az Indexre, hátha azt írják, "Erőss Zsolt csodával határos módon életben maradt", és akkor a cikk majd taglalja, hogy erődnek utolsó cseppjeivel levánszorogtál a sátrakig, vagy valami ilyesmi, és egyedül a kisujjad utolsó perce fagyott el.

Képek jönnek rólad, Hildáról, a gyerekekről... a színes csíkos hordozóban hoztátok Csomát koncertre, és arról beszélünk, hány kiló már, ő meg csak kacag a karjaimban. "Magos hegyen nem mehetek félelem nélkül....", ezt énekeltem neked tavaly Kapolcson, te meg mosolyogtál persze. Aztán az esti buliban keleti zenék szóltak, te a babzsákban hátradőlve beszélgettél, a legtermészetesebb módon fogtad a térded fölött a csonkolt lábadat, és semmi szégyen nem volt benned, el is felejtettünk zavarba jönni. Majdnem mentem egyszer veled hegyre is, de akkor épp más csúcsokat másztam, talán lemezbe daráltam a húsomat vagy valami ilyesmi. A picit már nagyobb Csomát dajkáltam nagy hassal, Gréta a műlábadat ölelte épp, Hilda megint színesben, idilli volt a jelenet, és egy pillanatra átfutott rajtam ez a "mi van ha...", de rögtön el is hessegettem.

Szerettem, ha találkoztunk, szerettem, hogy neked is a természet a mániád. Hegy-nézésű lettél, a tekintetedet elmélyítették a végtelen magaslatok, az arcodat megedzette a nap, a szél. Az otthonosság érzése mellett ijesztő borzongás is átjárt, ahogyan a nálad nagyobb erőkkel lejtett merész táncodra gondoltam. Erőss, erős... De fura, hogy most rólad írok, hogy ilyen közel vagy... Én vajon milyen megmászhatatlan csúcsoknak megyek neki, hányszor fárasztom túl magam, játszom-e a veszéllyel, visszajárok-e embertelenül gyönyörű körülmények közé... Volt, hogy én is zuhantam, volt, hogy fulladtam, volt, hogy izgatott és inspirált a veszélyzónában való mászkálás. De Lilivel ez azt hiszem megváltozott, vagy csak hosszú időre jegeltem a szélsőségeimet. Igen, a kisgyerekeidre gondolva düh és fájdalom mar belém, miért, miért. De én nem vagyok te, és csak sejthetem, hogy a hegy milyen nagy erővel hív, és sejtem azt is, ennek a hívásnak nem lehet és szabad ellenállni.

De talán azért írtam ezt az egészet, mert a legnagyobb félelmem az, hogy Lilinek nem tudok ott lenni, amikor ő szeretné.

Minden jól van, ahogy van. Nyugalmat neked Zsolt odafent, Hilda, nektek erőt és barátok ölelő karját idelent.

678. spinneli (válaszként erre: 677. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:26
Szerintem minősítésekre gondolt michelle.
677. 617d72f9d1 (válaszként erre: 676. - Michelle.r)
2013. máj. 24. 10:24

Én itt nem látok személyeskedést.


Itt napok óta árad a médiából hogy mi történt, és nevesítve van a dolog. Mi itt a személyeskedés?

Ezt csak nevekre lebontva lehet értékelni...

676. michelle.r (válaszként erre: 667. - 617d72f9d1)
2013. máj. 24. 10:21
Ez magyarázza azt, hogy angol fórumokon az angol események, francia fórumokon a francia események kevésbé személyeskednek az emberek?
2013. máj. 24. 10:20

Mikor én Erőss Zsoltot láttam, mindíg elfogott valami jeges érzés.

És ugyanez fog el most, mikor a feleségét látom nyilatkozni. Az a nyers, fagyos mód, ahogyan azt mondja például: hogyha valaki talál a Himalájáben egy műlábat, akkor az az ő férjéé, ezt ő tudni fogja. És akkor neki ez elég?


Itt emberek tűntek el a semmibe, és ennyi a reakció? Félelmetes.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook