Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
194. Reményhal (válaszként erre: 184. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 19:26

Szia!


Én is Macát szedek, de nézd meg, mert nem mindegyiknek ugyanaz a hatóanyag mennyisége. Van, ami kivonat, az erősebb. Én abból szedek reggel egyet, este egyet. kb 5 hónapja szedem és kb 3 hónap volt, mire használt. Olyan talpmasszázsra is járok, ahol ezeket a pontokat kezelik. Először sűrűn jártam, és visszahozta a menzesemet, még peteérésem is volt, aztán mégiscsak abbamaradt. Attól még jártam, csak ritkábban kéthetente egyszer.Azt olvastam az E vitamin volt akinek csökkentette a hőhullámot. Ha nem múlt volna el nekem, akkor azt próbáltam volna ki.

193. bjudit55 (válaszként erre: 192. - Júliusi)
2017. ápr. 13. 15:29
Nekem 36 éven múlt el mikor eltávolították a méhemet az egyik petefészekkel. 48 voltam mikor kemot kaptam, akkor kezdődött a hőhullám, és most 62 évesen is ugyanúgy kínoz. naponta többször, este ha lefekszem szinte szünet nélkül rajtam a forróság, elaludni sem hagy, mert ha kezdek álomba merülni rögtön rám jön, és teljesen éberré tesz. Nagyon unom már. Még a maca porral teszek egy utolsó kísérletet, de ha az sem segít, én már nem költök erre többet. nem bírom sajnos, nagyon kicsi rokkantságiból élek.
192. júliusi (válaszként erre: 185. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 15:03

Szerencses volt.

De neki jo sokaig tartott,nekem 48 evesen mult el.

191. bjudit55 (válaszként erre: 190. - Globus)
2017. ápr. 13. 14:33
Esetleg cseréld le a macára. Több irányból támogatja a szervezet egészséges működését a sok ásványi anyag és vitaminjai miatt. feleannyiba kerül, és lehet hogy hasznosabb is. Nem étrendkiegészítő, étel.
190. globus (válaszként erre: 189. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 13:50
Őszintén szólva, én is főleg anyagi ok miatt szeretném megpróbálni a szüneteltetést :(
189. bjudit55 (válaszként erre: 188. - Globus)
2017. ápr. 13. 13:47
Akkor lehet hogy abba is hagyhatod. Én a maca port szeretném most bevezetni. Olcsóbb is, ami sajnos számít a csekélyke rokkantsági mellett, és táplálék, amit belekeverhetek a turmixokba is. Nézzél utána te is. nagyon sok értékes anyagot tartalmaz a szervezet számára, és nincs ellenjavallata.
188. globus (válaszként erre: 187. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 13:36

Nem tudom pontosan, talán 3-4 éve.

A rohamszerű leizzadások elmúltak tőle. Diffúz "melegem van" érzet nem. Vagyis nem izzadok, mert ügyelek rá, hogy vékonyan öltözködjek.

187. bjudit55 (válaszként erre: 186. - Globus)
2017. ápr. 13. 13:32
Mióta szeded, és mennyiben segített?
186. globus (válaszként erre: 184. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 13:22
Tervezem, hogy abbahagyom a Remifemin szedését. Már felére csökkentett adagban szedem, szeretném kipróbálni, hogy milyen lehet nélküle.
2017. ápr. 13. 13:01
Szomszédasszonynak tavaly maradt el, akkor volt 58 éves. Semmi hőhullám, semmi rossz érzés, csak egyszerűen elmaradt. Pár hónapra rá volt még valamicske neki, de azóta semmi baja. Nem akarja elhinni hogy mennyi szenvedést tud okozni hosszú éveken keresztül.
184. bjudit55 (válaszként erre: 182. - Reményhal)
2017. ápr. 13. 12:58

Én bizony szenvedek mint egy kutya, ősszel lesz 14 éve hogy kemót kaptam, és állítólag az hozta ki, illetve előrébb a kelleténél a kegyetlen erős hőhullámokat. Sok félét kipróbáltam már, gyakorlatilag pénzkidobás volt minden, de most ezt a macát kipróbálom még, mert nem vagyok képes feladni annyira kegyetlen éjjelem-nappalom még mindig.


Kérlek írd meg neked mi az az adag ami használ, és mennyi idő után kezdted érezni a hatását. Tudom hogy mindenki máshogy működik, mégis szeretném tudni sacc / kb. mire számíthatok. Köszi. :)


Már nézegettem a beszerzési forrásokat is, ünnep után rendelek webáruházból.

183. bjudit55 (válaszként erre: 182. - Reményhal)
2017. ápr. 13. 09:28
Szeretném megkérdezni, a ginzengből mennyit szedsz naponta és mivel veszed be? Italba, vagy ételbe teszed?
182. Reményhal (válaszként erre: 181. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 12. 22:49

Szia!


Nekem kb 6 hónapja nem jött meg. Kb 3 hónapig volt hőhullámom és hullott a hajam is. Azóta semmi tünet. Kopp kopp. Lekopogom. Épp most voltam nőgyógyásznál, azt mondta minden OK odabenn és ott érik a petém. Mondom, de hát, hogy hogy. Azt mondta azért nincs tünetem, mert igaz nem tud rendesen megérni a petém, de a petefészkek mégis működnek valamennyire. Én egy hormonkiegyensúlyozó perui ginzenget szedek, meg talpmasszázsra járok. Nem rögtön hatnak, de azt gondolom, ezek segíthetnek.Épp én is arra gondoltam, h milyen kár, h nincs egy működő fórum erről a témáról, ami rengeteg nőt érinthet.Mármint úgy értem, h nem ír senki. Pedig biztosan sok nő szenved vagy épp nem szenved tőle.

181. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 176. - Mkjudit)
2017. ápr. 12. 18:43
azt írtam, hogy nekem (most már) lassan 1,5 hónapja semmi, tehát lehet hogy nem is lesz többet és elvileg lehetséges e ez mindez hőhullám és egyéb tünetek nélkül ? (bár én alapjáraton jeges vagyok). viszont hogy írtad a koncentrációs zavart, leesett nálam a 20 fillér hogy ilyen viszont van, néha olyan dolgokat csinálok figyelmetlenségből hogy én is megijedek. ez is lehet tünet? és meddig tart? bocs hogy tőletek kérdezgetek de a nőgyógyászom aki alapjáraton nagyon jó fej erre azt mondta, hogy minden lehetséges és nem kell túlspilázni akkor nem is lesznek gondok. na ezek után marhára nem fogok tőle kérdezgetni ilyeneket, velem egykorú női rokonaim pedig nincsenek mert az unokahugaim 4-5 évvel fiatalabbak, a velem egyidős női vérrokonaim illetve női felmenőim pedig már mind meghaltak petefészek vagy méhrákban, a munkahelyen meg ilyen témákba nem megyünk bele. úgyhogy köszi ha válaszoltok.
180. bjudit55 (válaszként erre: 179. - Júliusi)
2017. ápr. 12. 14:36
Köszönöm, nekem elég itt is elolvasni vagy közzétenni az okosságot ha egyáltalán még van új a nap alatt.
2017. ápr. 12. 11:25
Nyitottam egy klubot,(mert hasonlót nem találtam)zárt topik, csak a tagok olvashatják, aki gondolja,hogy aktív tag tud lenni, jelentkezzen.
2017. márc. 28. 20:23
Cudar!
177. bjudit55 (válaszként erre: 176. - Mkjudit)
2017. febr. 22. 14:03

Szia!

Az ilyen korai klímax felér egy sorscsapással.

Én is megszenvedtem, és szenvedem ma is a magamét, de most nem részletezem.


A súlygyarapodás nálam is szerepet játszott. Mára úgy érzem megtaláltam a kiutat ebből. De előtte volt számtalan sikertelen diéta és fogyókúra. (Még mindig sok - 73 kiló vagyok.


A tél folyamán 1-1,5 kg-ot fogytam. Remélem folytatódik.

Alga komplex kapszulát szedek dec. 1-e óta, mert azt olvastam ha feltöltődik a szervezet számára hasznos és hiányzó anyagokkal, akkor kisebb lesz az étvágy, nem sorolom a többi jótékony hatását. Ez így is lett.Valóban kisebb adagokat eszem. Bevezettem a kefir fogyasztását, ebbe sokszor turmixolok banánt, fahéjat, bogyós gyümölcsöt, mostanában brokkolit is. Készítek sós, nyers krékert aszalóban, ha vacsora előtt kínlódok, akkor ebből ezt rágcsálom. Nem hizlal, sok értékes vitamint, nyomelemeket tartalmaz, lúgosít. Reggel sokszor torna, vagy lusta vagyok. Legtöbb délután 6-7 km gyors gyaloglás.

Most próbálok rendszeresebben ráállni a zöld turmixokra. Hát ezekkel fogyogatok lassacskán. Ez nagy eredmény, mivel régebben csak felfelé jött. Nem diétára van szükségünk. Olyasmit kell apránként bevezetni, amit tudunk állandósítani is. És semmit nem szabad egyik napról a másikra gyökeresen megváltoztatni, mert az sokkolja a szervezetet. Ezt magamon tapasztaltam meg. Néha még most is lecsúszik egy kis csokika, egy gesztenyepüré, de így legalább nem sóvárgással múlatom az időt. :))

176. mkjudit (válaszként erre: 169. - Globus)
2017. febr. 22. 13:04
Bizony jól járt...Nekem 2011-ben kezdődött, akkor voltam 36 éves. Minden negatív hatással együtt (hőhullám, alvászavar, koncentrációs nehézségek, depresszió stb.)mostanra pedig már a súlygyarapodás is. Utoljára fél éve jött meg, a többi mellékhatás a felszedett kilókon kívül nagyrészt elmúlt...Erre keresek most valami megoldást, mert rettenetesen zavar, hogy nem férek el "magamtól"...
175. júliusi (válaszként erre: 169. - Globus)
2017. febr. 22. 12:15

Akkor jol jart.

Nekem egy eve nem jott meg ,talan ketszer gyengen.A hizas mar nem erdekel,mert vernyomas es szivproblemaim jelentkeztek sajno,na meg a gerinc...a hohullamok nem jonnek,v gyengek,nem tudom..

174. mkjudit
2017. febr. 22. 12:05
Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni, hogy változókori hízás ellen mit tehetnék, diéta és sport mellett. Van- e valami készítmény amivel könnyebben kordában tarthatnám a súlyomat? Köszönöm
173. dette (válaszként erre: 172. - Bjudit55)
2016. nov. 24. 09:45

Szia,

nagyon örültem az üzenetednek és nagyon hálás vagyok érte, mert bármilyen jó tanácsot szivesen fogadok.Nekem ugyanis még nem volt a környezetemben hasonló helyzet, ezért amikor kiderült a baj nehéz volt bármi okosat is tennem.Persze rögtön gyüjtöttem az információkat és szerencsére jóemberekkel vagyok körülvéve, akik segitettek ebben, de minden információ aranyat ér nekem. Ezért is örültem amikor a nyirokrendszer tisztitását ajánlottad, mert erről a készitményről még nem hallottam,és most tényleg az a legfontosabb, hogy áttétek ne képződjenek. Ha bármi jó tanácsod van még, nagyon fogok örülni, mert azt hiszem annál nincs hitelesebb, ha valaki saját maga vagy hozzátartozója már átélt hasonlókat.

Remélem mostanság jól vagy és én is kivánok neked nagyon jó egészséget!

172. bjudit55 (válaszként erre: 171. - Dette)
2016. nov. 24. 08:32

Szia Dette!

Őszintén együtt érzek veled.

Ezekre az átkoknak mindenkinek máshogy reagál a szervezete, és arra is, amit ellene szokás tenni. Mit lehetne ilyenkor mondani mint kitartást, és mielőbbi teljes gyógyulást kívánni.


Nekem is volt ilyesmi műtétem, de bent maradt az egyik petefészkem. És nem rák miatt volt műtét. Viszont rákos is voltam már kétszer. Mell, és melanóma. Így a betegségednek csak a lelki terhét ismerem.


Nagyon nehéz bármit is mondani.Amivel biztos hogy nem ártasz magadnak és csak hasznodra válhat, az a nyirokrendszer tisztítása. Erre keressél rá. Ez nagyon fontos. Nem ismerlek. Ha mást nem is tennél ezért, legalább nyirokrendszer tisztításra szedjél Schüssler sót. Ez a legolcsóbb verzió, és nem is macerás. Viszont lehet hogy kivéded vele az áttétet.

Kívánok neked mielőbbi felépülést!

171. dette
2016. nov. 24. 00:27

Sziasztok!

Azt hiszem én most lépek a klimaxolók körébe.Pár hete iszonyatos belső remegéssel, alvászavarral és szapora szivveréssel kezdődött, amihez erős fejfájás és vérnyomás ingadozás is csatlakozott.Hőhullám az ritkán, de van.Sajnos rosszindulat petefészek daganatom van, amit jövőhéten fognak operálni.Ki kell hogy vegyenek mindent. Volt valaki hasonló helyzetben, mi várható a mütét után?Rosszabb vagy elviselhetőbb lesz-e a helyzet? A legrosszabb az erős belsőremegés, megszüntethető ez valamivel?

170. bjudit55 (válaszként erre: 169. - Globus)
2016. nov. 21. 17:07

Rám is könnyebben rakódik így klímax után, és nem akar sehogyan sem lecsusszanni mint régen. Persze akkor szinte halálra dolgoztam magam, volt ami levigye. Most nagyon elszántan fogyásnak adtam a fejemet, de vigyázok hogy ne kúra legyen, hanem még előnyösebben megváltoztatom az étkezésemet, és többet "sportolok." :)


Most pl. Azt az apróságot vezettem be, hogy este már nem eszem minden nap kenyeret, max. néha fél szeletet ha kínlódok érte. Én sütöm, teljes kiőrlésű.

Ma pl. aszpikos zöldséget vacsizok, 1 réteg főtt tojás is van benne. Az aszpik meg kell a porcaimnak. :) A z ebéd adagot is kicsivel csökkentem. Egyenlőre ennyi elég lesz.

169. globus (válaszként erre: 167. - Júliusi)
2016. nov. 21. 15:28
Kolléganőmnek 45 körül egyik hónapról másikra, panaszos átmenet nélkül szűnt meg. Kb. 1,5 kg-t hízott, semmilyen problémája nincs.
2016. nov. 21. 15:25
Én 13 éve voltam 49, (akkor lettem rákos) azóta hőhullámozok nem szűnik, anyám még 80 évesen is érezte csak nem olyan erősen már. Szomszédasszony tavaly 58 évesen hagyta abba vérzést, kétszer gyengén visszatért, se hőhullám, se rosszullétek, csak mázli és mázli. Marha nagy mázlista.
2016. nov. 21. 09:21
Hát ,nem tudom, ez annyira egyénfüggő,van aki 55 évesen is mensizik, van akinek 43 körül sincs már.Nekem is 47 körül kezdődtek, de én már 12 évesen mensiztem...a lányom 11...:)
166. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 165. - Bjudit55)
2016. nov. 20. 08:57
nem tájékozatlan a dokim (szülés nőgyógyász is egyben)de mondta, hogy általában 47 körül az első jelek már jelentkeznek. és a kolléganőimmel is beszélgettem erről, a hőhullámok már általában (igaz kisebb mértékben) de 45 körül elkezdődtek ami párosul többeknek azzal is, hogy a menzesz megváltozik (majdnem 10 napig is elhúzódik és nagyon nagy mennyiségű) erre mondta a doki is hogy hihetetlen, hogy 49 évesen még teljesen tünetmentes vagyok
165. bjudit55 (válaszként erre: 162. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 20. 08:25

Tényleg korán lenne a te korodban, de előfordulhat. De csak előfordulhat. Egy klassz orvos ennyire tájékozatlan? Vagy lehet, picit túloztál?

Nekem pont 49 évesen kezdődött amin meg is lepődtem, de orvosom azt mondta, a kemoterápiás kezelés hozta előre. Te szerencsére egészséges vagy, és ez maradjon is így! Vigyázzál magadra! :)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook