Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


2016. szept. 4. 15:39

Sziasztok!

13 éve gyötör az alvás hiánya és a hőhullám. Eleinte napi legalább 40-50, kivörösödéssel, erős verejtékezéssel. Csak azt tudtam hormont semmiképpen, inkább szenvedek, de mivel internetem sem volt és senki aki ajánlott volna valami hasznosat, ez sok évig tartott így változatlanul.


Mióta tudok kutakodni a neten, feleslegesen vásároltam és kipróbáltam sok mindent.


Ami hőhullámra bevált, az a csíráztatott lenmag. Nem az őrleményt veszem, én darálom le kávédarálón, mert a magas omega3 tartalmára is szükségem van, ami hamar károsodik ha eleve őrleményt veszünk. Az hogy csíráztatott és nyálkátlanított meg azért fontos, mert így a szervezetben a hasznosulása megfelelő. A lényeg, napközben már nincs hőhullámom, elalvás előtt viszont mindig van 1. Ez ha lezajlik, utána alszom. Igen alszom, mert erre is találtam gyógyírt a Glicin "személyében". Ezt még csak 2 hete fogyasztom, és már az első bevétel is eredményt mutatott. bevétel után 1 órán belül elalszom, éjszaka egyszer ébredek fel mert ki kell menni, de utána azonnal visszaalszom ami reggelig tart.


Ezeknek nézzetek utána, érdemes. Annyit még a Glicinből a por alakút veszem, ami 250gr-os, és barnás színű tasakban van egy nyújtózkodó nővel az elején.


Egyébként nekem 49 éves koromban kezdődött a klímax, állítólag a kemoterápia hozta előre. Az alvászavarért nálam nem csak a klímaxot lehet okolni, hanem a kemot is, mert megtámadta az alvásközpontomat (más egyéb maradandó károsodás okozása mellett).

133. Eni49
2016. szept. 4. 15:02
Köszönöm szépen abri,megpróbálom!Holnap veszek is egyet,mert valahogy enyhíteni kell ezt az érzetet.Így borzalmas!puszi!😘🌹
132. abri (válaszként erre: 130. - Eni49)
2016. szept. 4. 14:03

Próbáld meg, nem veszítesz vele hisz nem drága!

Nekem jó volt, de nem vagyunk egyformák.

Nyugtat is.

2016. szept. 3. 21:11

Sziasztok!

Én kb. 3 éve (most vagyok 53 éves) klimaxolok, és hol jobb, hol rosszabb. Azt vettem észre, hogyha van egy jobb időszak, akkor utána egy sokkal rosszabb jön. Próbálkoztam már homeopátiával, gyógyteával, rendeltem bogyót Amerikából, szedek E vitamint. Mindegyik használ egy darabig, aztán újra jönnek a tünetek. Jelenleg 7 kg plussz súlynál tartok, pedig alig eszek, és mozgok is. Az éjszakai izzadásra nekem nagyon bevált, hogy lefekvés előtt egy kis folyadékkal zsálya cseppet iszok. Az egyik két betűs drogéria láncnál lehet kapni zsályás cukorkát, az is segít a hőhullámokban, napi 2-3 db elszopogatása. Én pl. a szóját nem bírom, így szója tartalmú cuccok nem jöhetnek számításba. De pl. a lenmagnak magas a fitoösztrogén tartalma, és jó a bélműködésre is, ezt is szoktam joghurtba téve enni. Szóval az a lényeg, hogy mindegyik ideig-óráig hat, aztán megint jönnek a tünetek. Én egyébként szerencsés vagyok, anyukám 40 éves korától klimaxolt, és legalább 10-12 évig eltartott neki. Nálam most jelentkezett az ingerlékenység, eddig ez nem volt, de most mindenkivel összeveszek, pedig inkább egy laza, nyugodt ember voltam eddig. Ja, és 3 napja fáj egyfolytában a fejem. Egyszer egy nőgyógyász azt mondta, hogy ilyenkor nagyobb a női szervezet víz visszatartása, és az agy is megduzzad, és nyomja a koponyacsont, azért fáj a nők feje... Klassz nem?

130. Eni49 (válaszként erre: 129. - Abri)
2016. szept. 1. 14:30

Kedves abri!

Enyhiti a hőhullámokat is?Nekem most ezzel van komoly problémám,alig alszom éjjente.Egyfolytába ki,be takarózom.Szörnyű!Jó lenne ha találnék valamit ami erre megoldás lehetne!

129. abri
2016. szept. 1. 12:46
Lady klimax tea nagyon jó!
128. zsandi
2016. aug. 27. 16:37

Hahó! Egy hónap után írom Ladybon tapasztalatomat

Fejfájás, kegyetlen szédülés, hányinger. Hőhullám, alvás képtelenség maradt, kilók jönnek. Ráadásul hüvelyfolyás. Úgy döntöttem, abbahagyom. Kihagyok egy -két hónapot, meglátom...

127. wizilili (válaszként erre: 125. - Globus)
2016. aug. 9. 13:26

Mi ennek a gyógyszernek a neve?

Csak orvos írja fel, vagy hozzá lehet jutni anélkül is?

126. mókus13! (válaszként erre: 125. - Globus)
2016. aug. 5. 15:39
Minden kellemetlen tünet megszűnt ?Mennyi idő után ?
125. globus (válaszként erre: 121. - Mókus13!)
2016. aug. 5. 14:38
Kb. 30 éves korom óta van ilyenem arc egy részén, nem fáj :) Akkor is szedném, ha tudnám, hogy még többet okoz, ha belegondolok, hogy ezek a panaszok eltartanának nélküle 10-15 évig, atyaég!
124. mókus13! (válaszként erre: 123. - Wizilili)
2016. aug. 5. 14:29
A gyógyszerek amiket ajánlanak ,sajnos csak egy idő múlva fejti ki hatását (vagy ,nem )kísérletezem vele .A kiütésekre :hűtőpúder és hűteni ...hát ez az ami nem igazán kivitelezhető pl.egy bevásárlás közben ,a postán stb.sorolhatnám még.Valakinek van ötlete ?
2016. aug. 4. 08:04

Szép kilátások.... :( és elkerülhetetlen.

Valami javaslat megelőzésre? Úgy értem, a tünetekre.

122. mókus13! (válaszként erre: 120. - Muci49)
2016. aug. 3. 23:57
Hát ,.igen a műtét sok mindent befolyásol. Valamit találnom kell mert a meleget is nehezen viselem nyáron ,és mellé +a hőhullám és most már a kiütés a melegtől ....ami ráadásul még viszket is (most is vakarózva írom a soraimat )..nem kívánom senkinek!!
121. mókus13! (válaszként erre: 119. - Globus)
2016. aug. 3. 23:49
Nekem a gyógyszerész mondta és a papírján is rajta van (volt) és a barátnőm szedte nyáron (próba ,szerencse mondta)neki a kezén májfoltok lettek.
120. Muci49 (válaszként erre: 118. - Mókus13!)
2016. aug. 3. 22:48
Húú, ez nem semmi olyan fiatalon... Én is most kapom a Duphaston nevű hormont. Mikor egy éve elkezdődtek éjszaka a hőhullámok, azt hittem a stressztől van, illetve az alvászavar is. persze, lehet attól van-volt, de közben jöttek ezek a mensi gondok, és akkor olvastam utána. Nálunk a családban 42 éves korig mindenki méhét kivették mioma miatt, így igazán nem volt tapasztalat, hogy mikor is kell rá számítani.. én azt hittem, majd 50 felett..
119. globus (válaszként erre: 116. - Mókus13!)
2016. aug. 3. 22:18
Én szedek Remifemint fél éve, semmilyen foltok nem keletkeztek. Amúgy bevált. Nincs az a mellékhatás, amiért elhagynám. Kivéve, ha súlyosabb annál, amire szedem :)
118. mókus13! (válaszként erre: 117. - Muci49)
2016. aug. 3. 22:13
Nekem 32 évesen volt egy daganatos betegségem ami több műtét után egy méh eltávolítás lett a vége . A petefészkek megmaradtak ,de a sugárkezelések miatt leállt a működése és jöttek a hőhullámok .Mivel a prof. szerint a változókorhoz túl fiatal voltam ,elkezdtem hormonpótlót szedni .Addig amíg szedtem nem is volt semmi bajom ,de húszon év után abba kellett hagynom .Ez után kezdődött a hőhullám ,alvás zavar stb.
117. Muci49 (válaszként erre: 116. - Mókus13!)
2016. aug. 3. 21:51
Hát ezek nem túl biztatóak. Mikor maradt el a mensid?
116. mókus13! (válaszként erre: 112. - Zsandi)
2016. aug. 3. 20:30
A Lady -bont nem ismerem ,én teával próbálkoztam semmi eredmény .1/2 évig homeopátiás klimakt-heelt a gyógyszerész nagyon dicsérte ,nekem nem használt .A hőhullámok szörnyűek ,most már ott tartok ,hogy meleg-kiütéseim lettek. Villarosa krémet használom ,egy kicsit talán csökkentette a hőhullámokat .Sajnos már + 10 kg is rajtam van ,az izületeim is hol itt hol ott fájnak. Próbálok az étkezésre figyelni heti 4x torna...ja és alvászavarom is van .Remifemint az orvos ajánlotta csak azt nem mondta ,hogy nyáron nem lehet szedni mert foltos lesz tőle a bőröd. Mindez már 3 éve tart ,egy hete jött rajtam ki a kiütés ez után még mi jöhet .a Lady-bont is több hónapot kell szedni ,hogy hatása legyen ?
115. wizilili (válaszként erre: 114. - Globus)
2016. aug. 3. 10:11
Szia, nekem is megírnád priviben?
114. globus (válaszként erre: 112. - Zsandi)
2016. júl. 29. 10:22
Szia, írtam privát üzenetet.
113. zsandi
2016. júl. 29. 10:16
javítanom kell 52 éves vagyok :)
112. zsandi
2016. júl. 29. 10:16
Szép napot!Én ma váltottam ki az első Lady-bont. van valakinek tapasztalata? nálam a tünetek, durvák, legalábbis én annak érzem. Egy év alatt 10 kg plussz, napi 6-8 erős hőhullám, ilyenkor szakad a víz rólam, a szó szoros értelmében. Fáj a hüvelyem és nem alszom éjjel. 2 éves vagyok, 12 éve kivették a méhemet. A petefészkek eddig szépen működtek. Az orvos szerint ez a gyógyszer a túlsúlyt is korrigálja, de a tájékoztatóban pont ellenkezőt ír! Nem szeretném, nem csak hiúságból, de a hirtelen jött kilók megviselik a bokáimat, gerincemet is. Heti két alkalom, intenzív torna és egészséges táplálkozás, évek óta. Mielőtt valaki ezt javasolná :)
111. Muci49
2016. jún. 6. 14:46
sziasztok, éedekel a tapasztalatotok a változókor beköszönttével milyen tüneteitek voltak. 1 éve mikor 47 voltam, megjött, majd igazán nem volt erős, a maszatolás és normál mensi között voltam.. , de a leggázabb, hogy nem múlt el. Elmentem a dokimhoz(ez volt 2015 május), aki azt mondta, hogy ő mindent rendben talál, így nem javasol tényleges küretet csak a mesterségesen előidézettet, ergam vérzés elállítása, majd egy másik gyógyszer és norcolut kúra. ez 2016 április közepéig orvosolta a problémám, majd akkor sem múlt el nomálisnak nem mondható mensim, csak 2 hét múltán. Rá két hétre ismét megjött, akkor durván és 7 napig nagyon megvolt, majd elmúlt. Úgy gondoltam ezzel rendbe jöttem.. 24 napra rá, május 20 körül ismét megjött, ami rendben is lett volna, mert az utóbbi időben a ciklusaim így voltak, de ismét két hét maszatolás, egy kicsit annál azért erősebb, de most nem múlt el, hanem június 2-án rendesen, vagy annál jobban megjött, kb mint 35 napja. Most tartot a 4-5 napon de nem szűnik semmit. Szerdán megyeg eü kaparásra, de nagyon félek, hogy majd annak mi lesz az eredménye. Volt valakinek hasonló tapasztalata. Köszönöm, aki megosztja..
110. júliusi (válaszként erre: 109. - Wizilili)
2016. máj. 18. 10:38
Fejlemény...néha olyan nehezen kelek ki az ágyból, pedig máskor hamar felkeltem.Most meg levert vagyok,kimerült, és lusta mindenhez...:(
109. wizilili (válaszként erre: 108. - Júliusi)
2016. ápr. 28. 12:45

Várom a fejleményeket :)


Én még tünetmentes vagyok, nem tudok nyilatkozni. :)

108. júliusi (válaszként erre: 107. - Wizilili)
2016. ápr. 27. 09:03

Hát, nekem marhára nem hiányzik....:)

Pláne, hogy az utóbbi években erős (és sok)volt a vérzésem,kellemetlen volt így dolgozni is...

Most már a 4. mensimentes hónap...

Olyan nagyon kellemetlen tüneteim (még) nincsenek...néha melegem van,de eddig is rosszul tűrtem a túl meleget...

Lehet, hogy még ez nem a hőhullám, mert nem pirosodok ki,és a víz se önt el...

107. wizilili (válaszként erre: 106. - Júliusi)
2016. ápr. 26. 12:46
Lehet, még az a kisebb/kevesebb nyűg, mint a klimax :)
106. júliusi (válaszként erre: 104. - Wizilili)
2016. ápr. 25. 17:11
Hat lehet,de olyan is van aki 55 evesen meg menstrual.
105. wizilili (válaszként erre: 100. - Gabi44)
2016. ápr. 25. 15:25

Hány éves vagy pontosan?

Én 47 leszek novemberben.


Nekem karácsonykor késett először 4 napot, de aztán jött újra rendesen 28 napra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook