Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


164. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 163. - Júliusi)
2016. nov. 20. 08:12
köszi a választ. akkor nincs velem semmi baj hála az égnek
163. júliusi (válaszként erre: 162. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 20. 07:43
Dehogyis, örülj neki,hogy még nincs semmi panaszod...:)
2016. nov. 19. 14:57
hány éves korban kezdődik a klímax? 49 vagyok és semmi. most voltam rákszűrésen a dokitól (akivel egyébként 20 éve elég jól kijövök lelkiismeretes klassz orvos)kérdeztem hogy nálam miért nincs még és azt mondta, hogy ez lehetetlen. most mit csináljak valami baj van velem?
161. júliusi (válaszként erre: 160. - Kkriszti1971)
2016. nov. 19. 13:16
Igen,és hízom is...:(
2016. nov. 18. 21:53
Puffadást tapasztaltatok (hasit)?
159. Annabella393 (válaszként erre: 155. - Júliusi)
2016. okt. 19. 20:45
Hevesebb szívműködést én is tapasztalok. EKG nem mutatott semmi eltérést. Amit megfigyeltem, hogy menstruációt követően 2 hétig jól érzem magam, majd ezután jönnek elő a kellemetlenségek,többek között a szapora szívverés is. Ez mellett álmatlanság,mellfeszülés is jelentkezik. Próbálkoztam már sok mindennel (Barátcserje, vitaminok, teák), eddig eredmény nélkül. Amire gondolok, hogy a progeszteron alacsony szintje okozhatja talán ezeket a problémákat. Progeszteron kenőcs használatán gondolkozom. Hőhullám nálam sem jelentkezett még.
2016. okt. 18. 12:01
Mikor erősebben rám tör a hőhullám, akkor emelkedik meg a pulzusom. Ha nem így van, akkor annak nem a változókor az oka. ha elmész a háziorvoshoz, helyben csinál neked egy EKG-t, azzal közelebb lehetsz a biztos tudáshoz.
157. júliusi (válaszként erre: 156. - Bjudit55)
2016. okt. 18. 10:35

Persze, oké értem.

Csak arra voltam kiváncsi, más változókorban lévőnek is van e ilyen panasza...

mert olvasgattam a neten, és előfordulhat..

Mária Treben könyvben is utalnak rá.

remélem nem leszek szívbeteg...:(

156. bjudit55 (válaszként erre: 155. - Júliusi)
2016. okt. 18. 10:26

Szia!

Jobb ha nem mi találgatunk, hanem megnézeted magad. Kezdődő szívelégtelenség is lehet, amire ha korán fény derül, teljesen helyrehozható. De sok más oka is lehet, akár idegi eredetű. Így nem lehet tényleg tudni, a találgatás meg sehová sem vezet.

2016. okt. 18. 09:44

Sziasztok.Nem tudom a változókorral van e összefüggésben a hevesebb szívműködés..?

Sose volt magas vérnyomásom, inkább alacsony, v normál.De a pulzusom mostanában 100 körül mozog.Nem akarok orvoshoz menni, mert nincs légszomj, kalapáló szív stb. szinte észre se veszem....csak aggaszt...

Hőhullámok, még mindig nincsenek...:)

2016. okt. 16. 16:48

Üdv Minden Sorstársnak!

Olvasgattam a "hőhullámos" fórumokat, de ez eddig valahogy elkerülte a figyelmemet, csak most találtam rátok. Egy régebbi leült fórumban leírtam, de akkor most ide is bemásolom, hogy nekem mi segített. "Hónapokig keresgéltem, hogy mi segíthetne, olvastam egy csomó fórumot, ki is próbáltam sok dolgot, de semmi nem használt, sőt inkább egyre rosszabb lett. Már odáig fajult a dolog, hogy félóránként kivörösödtem, és annyira leizzadtam, hogy mindenhová kis törölközővel jártam, mert muszáj volt törölgetni az arcomat, másképpen még a szemembe is belefolyt az izzadtság. Aztán valahol olvastam egy gyógynövény keverékes italról, hogy valakinek használt. Rákerestem, utánaolvastam, kipróbáltam.

Tapasztalat: már az első adag bevétele után az éjszaka sokkal jobb volt. Néhány napos szedés után szinte teljesen elmúltak a hőhullámok! Azóta is iszom minden nap, a második üvegnél tartok. Az ára húzós, de annyira szenvedtem már, hogy ennyit nekem megér. Akit érdekel, olvasson utána. A neve: Alveo. Természetesen nem biztos, hogy mindenkinek segít, de nekem 100 %-osan bevált."

153. bjudit55 (válaszként erre: 152. - Erikpipi)
2016. okt. 4. 09:03

Üdvözöllek a klubban! :)

Az általad említetteket nem ismerem, viszont a változókor tünetegyüttesére nagyon jó a csíráztatott lenmag. Olvassál róla.


Csak hozzá teszem én nem az őröltet veszem. 2-3 napra valót én dalálok le kávédarálón, mert a növényi hormonszerű anyagon kívül sok omega3-at is tartalmaz, ami tönkremegy hamar ha sokáig őrölt állapotban van a mag. Több webáruházból beszerezhető, de biztos van bioboltban is.

2016. okt. 3. 17:31

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata változókori izzadásra? A nőgyógyász felírt egy lenzetto nevű sprayt, (nemrég engedélyezték), de nekem nem jött be :( Valahol olvastam, hogy cickafark, pásztortáska és palástfű keverékét kell inni, ez többeknek bejött. Sajnos az adagolást, és az elkészítést sem találom. Ismeri valaki?

2016. szept. 10. 15:39

Szendi Gábor (okos ember, szeretem az írásait) oldalán érdemes olvasni a glicinről:

[link]

De vannak más tájékoztató oldalak is.

150. bjudit55 (válaszként erre: 149. - Globus)
2016. szept. 10. 14:14
jaj, először olvassál utána rendesen, mert ha nem lesz jó neked, nehogy én legyek a rossz kislány. :)
149. globus (válaszként erre: 148. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 14:08
Ki fogom próbálni :)
148. bjudit55 (válaszként erre: 147. - Globus)
2016. szept. 10. 13:57

Még keveset használtam belőle, de kiszámoltam. 250 gr egy csomag, és napi 3 gr-ot kell bevenni belőle.

Ezek szerint 83 napig elég 1 zacsi.


Én kipróbáltam hogy többet veszek be, had legyen még jobb. :)) Ráfáztam mert igaznak bizonyult amit írnak róla, miszerint ha túladagoljuk, másnap egész nap fáradtak lehetünk. Hát én voltam. :)

147. globus (válaszként erre: 144. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 13:48
Mennyi kell egy hónapra így, egy csomag?
146. globus (válaszként erre: 145. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 13:47
Remifemin természetes hatóanyagú, ezért lehet vény nélkül vásárolni. Poloskavész nevű növény kivonatát tartalmazza, a +extra pedig orbáncfűt is.
145. bjudit55 (válaszként erre: 140. - Globus)
2016. szept. 10. 13:43

Remifeminbe vagy más gyógyszergyári készítményben azért nem gondolkodom, mert a kemoterápiával annak idején kaptam elég mérget. Csaknem belehaltam, majdnem szét esett a májam. Ma már rendben van, de semmi olyat ami összeegyeztethetetlen az élettel, nem rakok a számba. Élelmiszert sem fogyasztok olyat, amiben adalék van. Legalábbis úgy tudom.


A csíráztatott lenmagot meg biztos azért felejtem el, mert eszem a vadkender lisztet is, amit szintén pohár vízzel fogyasztok, és már nagyon nem szeretem ezeket, de csak jobb mintha "gyógyszert" szednék. :)

144. bjudit55 (válaszként erre: 143. - C73db520ef)
2016. szept. 10. 13:32

Hát éppen ez az. Nincs benne semmi. Kristályosítva van, és ennyi. Ez por alakú. Lehet hkapni kapszulázva is, de az már más tészta.


Ja, nem válaszoltam Datolyának bocsánat.

Édes ízű. Nem cukrozott, alapból a saját íze édes. Nincs benne kalória, és semmi más sem. Ez a neten is látható a tájékoztatójában.

143. c73db520ef (válaszként erre: 141. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 13:06
Lehet mas a vivo"- vagy adalekanyaga.
142. globus (válaszként erre: 141. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 13:02

Milyen ízű?

Gondolom, az alvászavar némileg pszichés is, a nyugtatók szoktak használni, este bevettem fél rivotrilt, egyszer ébredtem csak fel. Nélküle még 5-6x is.

2016. szept. 10. 12:57
Én a biobolt.e-tar -ban vettem. Nálunk a bioboltban csak rém drágát tudnak beszerezni. Én meg azt gondolom, hogy az áron kívül más különbség nincs köztük. Az én elképzelésem szerint a glicinnek van egy kémiai képlete. Ha ez megváltozik, az akkor már nem glicin. Nem is értem csak mert máshogy csomagolják, miért kerül többszörösébe. (Csak hangosan gondolkoztam. )
140. globus (válaszként erre: 139. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 12:46
Nem szeretnélek elkeseríteni, akivel én beszéltem, már 30 éve szenved a hőhullámoktól...én még csak két éve, Remifemin erre bevált. Alvásra nem igazán, Glicint hol lehet kapni?
139. bjudit55 (válaszként erre: 138. - Lengyike)
2016. szept. 10. 12:40

Köszönöm hogy hasznosnak találtad a bejegyzésemet, és kívánom, te is találd meg a számodra megfelelő segítséget! Mert ugye nem szabad biztosra venni, hogy ami egyiknek segít, az a másiknak is.


Most pedig arról számolok be hogy rendkívül hanyag vagyok, ezért többször nem veszem be a lenmag adagomat. Meg is van az eredménye, időnként nappal is elönt a forróság. De még mindig miért???? Állítólag átlag 2-3 évig tart ez az őrület. Nálam miért bő 13 éve, és nem látom a végét??? Szegény anyám még 80 évesen is hőhullámozott. Akkor már nem vörösödött ki, de érezte. Nyugodjon békében!

138. Lengyike (válaszként erre: 134. - Bjudit55)
2016. szept. 10. 11:50

Szia Judit!

Nagyon érdekes amit írsz! Én is évek óta bújom a netet, de erről még nem hallottam! Ki fogom próbálni! Ezért is jó ez a fórum, mert tudunk egymásnak olyan tanácsokat adni, amit még nem ismerünk, nem próbáltunk, de beválhat. Köszi a hozzászólásod!

137. bjudit55 (válaszként erre: 136. - Bjudit55)
2016. szept. 5. 11:44
Júúúj, ezt nem ide akartam, bocsánat!
136. bjudit55 (válaszként erre: 135. - Abri)
2016. szept. 5. 11:39
Pl: [link]
135. abri (válaszként erre: 133. - Eni49)
2016. szept. 5. 11:29
Próbáld meg! Pár nap után biztos érzed a hatást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook