Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Korai változókor ellen mit...? fórum

Korai változókor ellen mit...? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Borian (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2022. márc. 12. 06:06
Köszönöm!
32. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Borian)
2022. márc. 11. 20:19
Vigyázz magadra ! Sajnos ahogy látom mindenki örököl hajlamot vmi egészségi problémára.
31. Borian (válaszként erre: 30. - Érdekes73)
2022. márc. 11. 07:25
Igen, írtam, hogy voltam: csontritkulást megelőző állapotban vagyok, pedig még nagyon fiatal ehhez, ezért kapok HRT-t.
30. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Borian)
2022. márc. 10. 23:12
Csontsűrűség mérésen voltál már ? Talán ott kiderül időben .
29. Borian (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
2022. márc. 9. 08:12

Persze, szedek mindenfélét. Anyukám is.

De miután összeroppantak a csigolyái ő is egy női hormont utánzó gyógyszert kapott (több évvel a menopauza után nem ajánlott a HRT), hogy megállítsák a csontritkulást. Visszanöveszteni már nem tudják, de nem lenne jó, ha tovább romlana az állapota. Sajnos túl ki vagyunk a művelve a témából.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Borian)
2022. márc. 9. 07:15
Multit szedsz ?
27. Borian (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2022. márc. 9. 05:51

Nagyon sokat mozgok és sok calciumot fogyasztok, de madárcsont megvan.

Még megvan a ciklusom, de két éve már csontritkulást megelőző állapotban voltam a visgálat szerint. Sajnos az tévedés, hogy a calcium szedése véd ez ellen. Ehetsz annyit, amennyit akarsz, a csontokba csak megfelelő vitaminok (D, K) és hormonok (ösztrogén) esetén épl be, különben ahogy bemegy, ki is jön.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2022. márc. 8. 23:33
Emiatt sem kell aggódnom. Igazán nincs madárcsontom, sok kálciumot fogyasztok(tejcsoki;) és mozgok eleget:DDDD
25. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. márc. 8. 23:24
A nagyon vékony ,madárcsontú nők hajlamosak leginkább a csontritkulásra főleg ha nem fogyasztanak elég kalciumot és nem mozognak eleget.
24. Panka77777 (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
2022. márc. 8. 18:58
Szuper, köszi szépen!
23. tien (válaszként erre: 21. - Borian)
2022. márc. 8. 15:38
Köszi.:-)
22. globus (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2022. márc. 8. 13:54

Vajon mi lehet a neurológus által írt?

Túlzás nélkül állíthatom, az összes vény nélküli és receptköteles altatót kipróbáltam... annyit érnek, mint a szenteltvíz.

21. Borian (válaszként erre: 20. - Tien)
2022. márc. 8. 12:38

ha nincs tüneted, nem vagy veszélyeztetett, nem


teljesen átlagos korban történt veled

20. tien (válaszként erre: 17. - Borian)
2022. márc. 8. 11:54

Ha nincs semmi tünetem ,és 54 évesen adták fel a petesejtjeim,akkor is ajánlott szedni hormont?

Nődokinál ebben a pandémiában nem voltam ,oltatlanként.56 éves vagyok ,két éve elvileg klimaxolok.

19. Csicsi25 (válaszként erre: 16. - Panka77777)
2022. márc. 8. 11:15

Vöröshere


A hosszan virágzó vöröshere jótékony hatásai igen széles skálán mozognak, hiszen ugyanolyan jó légúti panaszokra, ekcémára, illetve pikkelysömörre, mint hormonális problémákra. A fiatalabbaknál fokozza a termékenységet, csökkenti a PMS-t és beállítja a ciklust, míg az idősebbeknél enyhíti a változókori tüneteket. Ezt elsősorban ösztrogénszerű izoflavonoidjainak és magas ásványi anyag tartalmának köszönheti, mivel segít helyreállítani az ösztrogénszintet. Ezáltal elviselhetőbbé válnak a hőhullámok, valamint kiegyensúlyozott, kellemes közérzetet biztosít. Általában kapszulaként forgalmazzák, ám ízletes teaként is bátran fogyasztható!


Jamgyökér


A mexikói jamgyökér egy igazi elixírnek számít, hiszen magas béta-karotin és dioszgenin tartalma miatt remek megoldást nyújt a hormonháztartással kapcsolatos problémákra. A jamgyökérben található még az úgynevezett DHEA, ami lényegében egy előhormon-szerű anyag, így az ösztrogén, a tesztoszteron, a progeszteron és a kortikoszteron előanyaga. Hatására nem csupán a klimaxos tünetek mérséklődnek, de erősíti az immunrendszert, csillapítja a stresszt, valamint növeli a libidót is.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Borian)
2022. márc. 8. 11:03

Köszi!


Igazából jól vagyok.

A nagymamámra hasonlítok, annyi különbséggel, hogy én 1 gyereket szültem, ő többet, így ennyivel nagyobb volt hasa, de egyébként alkatra is teljesen azonosak vagyunk.

Neki volt ilyen korán menopauzája. Nem kapott hormont(akkoriban még nem ismerték), nem volt csintritkulása, nem volt beteg sosem. 80 évesen halt meg.


A nőrokonaimnak sincs csontritkulása és semmi különösebb bajuk. Jellemzően minden nőnek korai van, csak azért kicsit később. Senki nem szenvedett vele sokat. 4 nénikém van és bár az egyik meghalt 65 évesen (pont az amelyik látszólag a legegészségesebb volt), de a másik három már 70 feletti, az egyik már majdnem 80 éves.

Szerencsére a magasságunk nem igen változik a korunkkal.


Nagyon bízok benne, hogy mindenben rájuk hasonlítok...

17. Borian (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. márc. 8. 10:53

pont a fiataloknak ajánlják, mert relatíva túl sok évet fogsz élni hormonok nélkül, és a női hormonok rengeteg betegség ellen védenek, kellenek a szervezet optimális működéséhez


de mindegy, senkit sem akarok semmire rábeszélni


a nagymamám jól volt mindenféle pótlás nélkül és 95 évig élt, de ő molett volt és a zsírszövet is termel sokáig ösztrogént


anyukám normál-vékony alkat, ő nagyon súlyos csontritkulásban szenved, két csigolyája összeroppant, állandó fájdalmakkal él, sok fájdalomcsillapítót szed, 134 cm-re ment össze :-( pedig még csak 70 éves, ha a szüleiből, nagyszüleiből indulunk ki, várna még rá 20 év, nem mindegy, milyen minőségben


nos, én nála és véknyabb vagyok, nem kockáztatok

16. Panka77777 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2022. márc. 8. 10:46
Még annyit szerettem volna írni, hogy nem menstruálok, mivel kivették a méhem és az egyik petefészkem.A barátcserje meg menstruációs zavarokra írja...meg a legtöbb hasonló klimax elleni kapszula is.
15. Panka77777 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2022. márc. 8. 10:42
Nem baj, hogy hosszú lett, sőt, köszönöm, hogy segítettél, megnézem, amiket ajánlottál.
14. Panka77777 (válaszként erre: 6. - Borian)
2022. márc. 8. 10:41
Inkább nem akarok.
13. Panka77777 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. márc. 8. 10:40
Nagyon szépen köszönöm, utánanézek annak amit ajánlottál!
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Borian)
2022. márc. 8. 10:36

Nem tudom. Nem értek hozzá.

Az orvosom nem cikkekre hivatkozott.

Egyszerűen túl fiatalnak látott a hormonpótláshoz.

Fogamzásgátlót sem szedtem soha.


A nőrokonaimat megfigyelve, senkinek nem okozott túl sok problémát a változókor.

11. Borian (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. márc. 8. 10:11

Orvosa válogatja, nekem javasolták is, kapok is és nagyon jól bevált.

Előtte nagyon sokat olvastam a témában, a veszélyekről, előnyökről, angol nyelvű tudományos cikkeket is.

Azt a bizonyos cikket, ami nagy pánikot keltett 2002-ben a veszélyekről, már megcáfolták. Minimális, hibahatáron belüli mértékben növelheti egyes nőgyógyászat rákok megjelenését, illetve a trombózis veszélyt de ez szűrhető, ki hajlamos erre.


Ellenben csökkenti az emésztőszervi rákok, szív-és érrendszeri betegségek, csontritkulás kockázatát.

10. Channa* (válaszként erre: 4. - Panka77777)
2022. márc. 8. 10:04

Nekem kicsit előbb volt, mint neked (36 évesen).

Nekem a hőhullám volt a legrosszabb, amire szedtem az összes ilyenkorra ajánlott készítményt, amik vagy hatottak néhány napig, de inkább nem.


A nőgyógyászom a hormonpótlást nem javasolta.

De írt fel nekem MASTODYNON cseppeket. Akkor még vényköteles volt, most azt hiszem már nem.


Ez segített legtöbbet. Homeopátiás.


Én kb. 2 hónap alatt lezavartam ezt az időszakot.


Azt hiszem a családom nehezen viselte a hangulatváltozásaimat:DDD, de nem szedtem nyugtatót, mert én félek a függőségtől.


Nekem a hőhullám volt a legrosszabb. Minden éjjel pizsit kellett cserélnem, mert arra keltem fel, hogy megfagyok, olyan vizes voltam...


Szerencsére a kilóim nem mozdultak felfelé, de ez nem azlrt volt, mert szerencsés vagyo,hanem azért, mert pont túlműködött a pajzsmirigyem is és fogyóban voltam, azaz ehettem és feküdhettem közben, akkor is fogytam.


Szerencsére a bőröm jól tolerálta ezt a cécót és azóta is jól;) bár kicsit száraz.


Kitartást!

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. márc. 8. 09:53
A legtöbbször a pm. betegség belekavar, hiszen a fő irányító a pm:(
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Borian)
2022. márc. 8. 09:52
Nem, nekem kifejezetten nem javasolta az orvosom a hormonpótlást, mert a hosszútávú hatásai, megrövidítik az életet.
7. papája (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2022. márc. 8. 09:29
Kezdődő pajzsmirigy alulműködés tünete nagyon hasonló a klímaxos tünetekhez. Érdemes ennek is utána járni.
6. Borian (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2022. márc. 8. 09:24

Nem akarsz vagy nem szabad hormont szedned?


Azért kérdezem, mert tudom, hogy vannak olyan műtétek, ami mellett káros, de máskülönben ha fiatal korben következik be a klimax, orvosilag kifejezetten javallt a hormonpótlás, mert a korai hormonhiány rengeteg egészségügyi kockázatot okozhat a jövőben.

5. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - Panka77777)
2022. márc. 8. 09:04

Lady klimax tea minden mennyiségben, Barátcserje kapszula, Villarosa kapszula, Vöröshere kapszula, zsálya tea. Én ezeket használtam, ill. most a vöröshere kapszulát szedem pár hónapja. Néhány havonta váltani kell, mert ideig-óráig használ, aztán meg nem. Olvass utána, ha gondolod. Mindenkinek más használ - vagy nem használ.


Alvászavarra gyógynövényes készítmények: Wörishofener Nervenpflege (ezt másoltam, mert a fene sem tudja megjegyezni) vagy a Valeriana Harmony kapszula hasonló összetételű. Van, akinek a citromfű tea is használ, de aki igazán alvászavarban szenved, annak tök mindegy, mit szed be, én most neurológus által felírt gyógyszert szedek. Az 52 évem alatt soha nem aludtam olyan jól, mint most. Tudom, hogy hozzá lehet szokni, de ennyi idősen már kit érdekel?

De Te még fiatal vagy, próbáld meg a gyógynövény készítményeket.


Bocsánat, hogy hosszú lett.

4. Panka77777 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. márc. 8. 08:51
Főleg a hangulatingadozás és az alvászavar, a bőröm is nagyon megváltozott és az, hogy vigyázok, figyelek az étkezésre, mozgok is és mégis rajtam maradnak a plusz kilók
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook