Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


2009. okt. 3. 19:32
Végre bevallották , hogy az injekció zavart össze és nem lettem klimaxos.
2009. szept. 26. 19:49
Szia Anyuci91! Privátban írtam neked! Nelli70
2009. szept. 20. 10:34

Olyan furcsa az egész sziasztok, de komolyan mondom ugy látszik nincs korhatárhoz kötve, mert bármikor jelentkezhet ez a kellemetlen és zavaró tünet. Először is én ugy gondoltam hogy kizárólag 50 éves kortól lehet számitani ilyesmire, de tévedtem sajnos

nehéz, de bele kell törödni bármilyen is rossz nekünk, főleg nőknek, de ugy látszik mindenki másképpen vészeli át.

Köszönöm, hogy meghallgatattok Üdv.Anyuci91.

2009. szept. 19. 16:46

Sziasztok :)

Nemrég regisztráltam ide , mert szeretnék tanácsot kérni . Segítsetek ha tudtok .

Én még csak 35 éves vagyok , de a doki szerint klimaxolok :( Mi vár rám ?


Köszönöm a válaszokat

2009. szept. 6. 13:02

Szervusztok én 51 éves vagyok és egy éve elmult a

havi vérzésem és csak most tapasztalom, de előtte is éreztem hőhullámot jelenleg hirtelen rám jön,

olyan érzés és engemet rendkivül zavar és szakad

rólam szabályosan a viz. Néha egy darabig bekapcsolom a ventilátort és akkor sikerül lehülnöm egy kicsit. Sokszor meg egésznap fürödőni tudnék egy medencében és legszivesebben

ki se jönnék onnan. Tegnap a buszon eléggé zsufolt volt és váratlanul jelentkezett ez a tünet már alig vártam, hogy leszállhassak és a

levegőn lehessek. Mondja meg valaki nekem, de őszintén van ennek valami haszna? Korábban hallottam az E vitaminról, hogy az is jó én még

ilyesmit nem szedtem fogalmam sincs róla melyik lenne számomra a megfelelő.

Adjatok tanácsot mit tegyek kérjem ki az orvos

véleményét? Köszönöm, hogy meghallgatattok.

Üdvözlettel: Anyuci91. Várom a javaslatotokat.

2009. júl. 10. 12:04
Hüvelykúppal próbálkoztam, de lehet hogy nem is kell...akkor meg minek?
68. prakker (válaszként erre: 67. - Gyöngyi)
2009. júl. 10. 10:34
A menszes ha legalább 1 éve elmaradt, akkor lehet azt mondani , hogy nem kell védekezni és nem lesz több menstruáció. Addig teherbe lehet esni. Mi megszakítással védekezünk. Nálunk bevált.
2009. júl. 10. 10:06

Sziasztok!De jó, hogy megtaláltalak benneteket.

Én is csatlakoznék hozzátok. 49 éves vagyok, 20 évig fogamzásgátlót szedtem nem volt semmi gondom vele.Most április óta nem szedem. Azóta vannak enyhe hőhullámaim, meg egy kis mellfeszülés, mást még nem vettem észre. A mensesem nem jött meg azóta, de nem tudom a bogyó miatt, vagy már nem is fog a klimax miatt. A legfőbb gondom, hogy nehogy terhes maradjak! Ti használtok valamit? Vagy, ha nem menstruálok, addig nem lehetek terhes?Ti mit tudtok erről?

2009. júl. 10. 09:47

Sziasztok!

Új vagyok itt örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. 46 éves vagyok kb 2 éve rendszertelen a menszeszem, vérnyomásom magas , a pulzusom 100 körül.Pokolian rossz a közérzetem, néha már magamat is nehéz elviselnem. Nem gondoltam, hogy ilyen lesz 40 felett! Hormonpótlást nem akarok, olvasgattam a régebbi hozzászólásokat, talán a gyógynövényeket kipróbálom. Mit tudtok ajánlami?

65. Kalmár Edit (válaszként erre: 63. - Nemesvad)
2008. nov. 11. 18:48
szia! Egyébként van benne valami, mert én is szenvedtem, szedtem mindenféle gyógyfüveket, hormon tablettát NEM, de mióta rendszeresen tornázom kb. 1 hónapja, szinte semmi jele a "banyakórnak"! Eddig nem hittem, hogy segít a rendszeres mozgás, de higgyétek el nem blabla.
64. 2104cc91e8 (válaszként erre: 63. - Nemesvad)
2008. nov. 10. 18:29
Az majd csak akkor lesz "banyakór", ha Neked lesz!!!
2008. szept. 15. 21:42
hali! az egyik tv-csatorna foglalkozott a változókori tünetek kezelésével. felsorolta, hogy valaki kitárja az ablakot és kizavarja a kollégáját, ha rájön a banyakór, valaki elmegy a dokihoz és hormonkészítményeket szed, van aki fitoösztrogént szed..pedig van erre egy pofoegyszerű megoldás: a rendszeres testmozgás, a heti 3-4 edzés.
62. katácskák (válaszként erre: 61. - Katácskák)
2008. szept. 14. 00:25
Bocsánat MindenkitQl össze kevertem a fogyasztó teás Fórummal. Rettenetesen sajnálom.:( S MINDENKINEK ÁLDÁSOS, BOLDOG EGÉSZSÉGES ÉLETET.:)
2008. szept. 14. 00:20
Igaz itt is az a mondás: mindent lehet csak mértékkel.
2008. aug. 21. 20:40

Sziasztok!

Idén lettem 46, és szeptember lesz egy éve, hogy daganatos betegség miatt kipakoltak. A műtét után azonnal jöttek a hőhullámok, leizzadás, a vérnyomásom felment a csilagos égbe és ott is maradt.Szívritmus zavarom lett. Az operáló nőgyógyász nem javasolta a horomonkészítményeket, ő a természetes szereket pártolja. Sajnos nekem azok gyengének bizonyultak. Pánikbetegségem lett, szédüléses, vegetatív rosszullétekkel, pánikrohamokkal, nemalvással, depresszióval stb. Találkoztam egy gyógynövény tonikummal a neve Alveo, gyártót nem írok, mert azt mondjátok nem szabad. Nos 8 hónapja szedem, de rajta kívül semmit! 6 hónap alatt teljesen elmúlt a vérnyomás problémám, nincs ritmuszavarom. Sportolok, dolgozom, teljes életet élek. A vegetatív tünetek minimumra csökkentek. A hőhullámok napi 1 max 2 alkalommal jelentkeznek,de van olyan nap, hogy egyáltalán nem. Nincs túlsúlyom, elmúltak a migrének és a szédülés is. Aki idegileg érzékenyebb az átlagnál, mint pl.soraidból úgy tűnik Te, abri,annak szívből ajánlom ezt a tonikot,de mindenkinek megelőzésre is és ha már "benne vagytok" akkor is! Akinek nincs szüksége olyan erős szerre mint az Alveo, annak ajánlom az orbáncfű cseppet, vagy a Nervenpflegge nevű gyógynövény tablettát ami többféle hormonrendszerre ható gyógynövényből van összeállítva.Nekem és súlyosabb betegségen, műtéteken átesett barátaimnak az Alveo bevált. Jó egészséget és teljes életet kívánok mindenkinek!!!

59. abri
2008. aug. 1. 10:27

Én 49 vagyok, és évek óta kinlódom ezekkel a problémákkal: rendszertelen menses, idegesség, szívdobogások, szédülés, néha úgy éreztem dolgozni se tudok.

A háziorvos nagy nehezen elküldött az ideggyógyászatra, ahol többféle ideggyógyszert kipróbáltak, de nekem inkább a mellékhatásaik jöttek ki.

Ekkor találkoztam egy természetes női nemi hormont tartalmazó szerrel /Villarosa/ és mellé szedtem gyógynövényeket tartalmazó nyugtató, szorongást csökkentő kapszulát /OM Relax/.

Azóta sokkal jobban vagyok, mensim rendszeres, igaz előtte sokszor még feszült vagyok,így a Relaxot azóta is szedem.

58. mldzsuzsa (válaszként erre: 49. - Hawai)
2008. júl. 23. 12:23
Szeretném Tőled megkérdezni, hogy a szójavitot lehet recept nélkül kapni?És egyébként milyen is az?Köszi előre is
57. Kalmár Edit (válaszként erre: 56. - Lizmil)
2008. júl. 3. 18:32

Hogy vagy?


Nekem bevált a premens és a szójavit forte. Nincs hőhullámom. A menstruáció meg ha eddig kimaradt, akkor most már remélem nem is fog jelentkezni.

56. lizmil (válaszként erre: 55. - Lizmil)
2008. máj. 19. 21:39
A gyógyszer neve: Dubhaston
55. lizmil (válaszként erre: 53. - Kalmár Edit)
2008. máj. 19. 20:28
Most nem emlékszem a nevére, de utánna tudok nézni, ha konkrétan érdekel. Azért írta fel a doki, hogy visza hizza a menzest, később derült, ki, hogy fölösleges volt, mert az endokrim szakrendelésen kimutatták a hormonszintet, ami szerint már nem állítható vissza a menzesz. a gyógyszer szedése alatt rendkívül rosszul éreztem magamat.
54. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 48. - Évike44)
2008. máj. 17. 22:07
Nekem két nőgyógyász ajánlotta a Remifemint. Szedtem és hatásos volt! Ugyanis néha éreztem magamon, hogy nagyon kötekedő vagyok, igerlékeny, mindenért idegbajos. Más egészségügyi problémáim is voltak és vannak, ez volt a ráadás. Amikor szedtem, ez elmúlt, de néha még ekkor is rámtört a hőhullám. A gyógyszer szedése közben szünetet kell tartani ezt véletlenül tudtam csak meg. Most éppen nem szedem egy hónapja, remélem nem jön vissza a hülyeségem, majd meglátjuk. Korábban egyxéb okok - betegség miatt - lettem depressziós, erre Zoloftot írt fel a pszichiáter, nekem nagyon jó volt 7-8 évig szedtem. Lehet, hogy ezt a bajt is a banyakór hozta. Fél éve ezt sem szedem. De szedek másokat, mivel az alap betegségem meg maradt. Szóval: nekem bejött a Remifemin...
53. Kalmár Edit (válaszként erre: 52. - Lizmil)
2008. máj. 17. 21:00
Milyen hormongyógyszert kaptál? és miért kellett szedned? Az én orvosom nem ajánlotta sőt kifejezetten ellene volt.
52. lizmil (válaszként erre: 48. - Évike44)
2008. máj. 7. 21:07

Szia!

Én 47 éves leszek és négy éve kezdődtek a klímaxos tüneteim, amire csak később jöttem rá, hogy azok azok voltak. Szintén szívdobogásokkal, vérnyomásingadozásokkal, rosszullétekkel, és rengeteget fáztam. volt gyomornyálkahártya, epehólyag és nyelőcsőgyulladásom a felgyűlt sav miatt. érzem, hogy szárazabb a bőröm és jobban hullik a hajam. már egy éve nem menstruálok, már nem is tudják visszahozni. kétszer sikerült, harmadjára nem, de a hormongyógyszerektől majd a falnak mentem. hőhullámok is voltak, most már ritkultak. már nem kell a vérnyomásra sem gyógyszer, az járjon előtted, hogy túl kell élni, egyszer átérsz rajta. szia

51. hawai
2008. máj. 6. 01:07
Nekem ettől teljesen megszűntek a kellemetlen tünetek.
50. Kalmár Edit (válaszként erre: 49. - Hawai)
2008. máj. 5. 19:10

Szia!


A remifemint nem is kell szedned? Nekem ezt meg a szójavit kapszulát mondta a doki. De hőhullámaim vannak még rendesen.

49. hawai
2008. máj. 3. 17:59
Szójavit forte 2X1, isoflavonoid tartalma miatt növényi ösztrogénnek számít, nam rákkeltő ellenkezőleg, véd ellene. Szedjél mellé Magnézium tabl., és E-vitamint sokkal jobban leszel és a szívre is jó. Nekem gyorsan bevált, sokkal nyugodtabban telnek így a napjaim, mert rém idegesítő volt.. Szapora szívverés, éjszakai izzadás- fázás, elmúltak.
2008. ápr. 24. 12:52

Sziasztok!

Még uj vagyok itt,de azt hiszem jó helyen járok!

44 éves vagyok és szerintem klimaxolok!Kérném segitségeteket,mert rosszul birom!!

Problémám!Januárban kezdődődtt amikor egy csomo extra szivverésem volt /bedobbant aszivem/Addig is szedtem Betalocotz meg 2 x fél xanaxot de ugy jol éreztem magam!A házi doki elküldött laborba!az eredmények jók voltak!Kardiologushoz!hasi ultrahangra/ez is jó volt/

kardiologus megállaipitotta hoygs zivemnek nem igazán van baja,de magas letta vérnyomsásom!egyszer mért nála 180/110-et !Azota sem .De akkor mársokat vártam rá stb,,,,orvos fobia!!Mindegy felirta a Lokrent na attól kikészültem!Átértünka Nebiletre ami 2 x fél naponta meg a Norvarscot is kéne szednem felet regegl de már csak negyedet merek!Mivel a létező mellékhatások mint előjöttek!Ugy látszik érzékeny vagyok ezkra gyóygszereekre!!

Borzasztóan lenyomnak ,gefszült,idegegs vagyok és sajnos a rég elmult pánikrohamok is előjöttek%! nOs asziv doki azt mondta menjek pszichiáterhez!mentem is!Na Ő a Remotiv extrát ajánlotta4Attól meg minta tuba rózsa oylan lettem és igen fura gondolataim lettek!!KÖzben januárban megjötta mnesim!!Tudni kell fogamzásgátlótszedek!!Februárban viszont nem!!na megijedés !gyorsan teszt !!Semmi!!Ujra szedtem!márcisban megint mehgjött!igaz alig alig!Közben meg szenvedtem a hangulatomtól,meg mindentől!!Most április van és nem jön meg!!De majd megörülök !Tömöm a Xanaxot és olyan avgyok mint ha nem is én lennék!!Ráadásul a vérnyomásom lefel szaladgál!!Éjszaka alszom3-4 órát aztán felébredek,hogy kiugrik a szivem és melegem van!Van mikor vissza sem tudok aludni!Van mikor meg fázom!!Mondjuka vérnyomásgyógyi nyom nagyon lefelé!De érdekes a pulzusom 82 alá nem száll le!!Sőt csak feljebb!

Kérdésem:

-hétfőn kéne ujra szednem a gyógyszert,szerintetek elkezdjem?? /a doki csak jővőhétemn kedden rendel!!/

-Remifemint én is hallottam ,vetetm is már!!Kérdés ezt is elkezdjem vajon?,

köszi ha válaszoltok!

Éva

47. Kalmár Edit (válaszként erre: 29. - Donyta)
2008. ápr. 11. 21:23
Kicsit megkésve, de én válaszolok:) az orvos szerint 45-55 éves kor között jelentkezik. Viszont a nővéremnek 38 éves korban kezdődött.
46. Kalmár Edit (válaszként erre: 34. - Lizmil)
2008. ápr. 11. 21:15

Szia!

Hogy vagy? Olvastam, hogy Te is klimaxolsz. Én 45 éves vagyok, iszonyú görcseim vannak, izzadok, ingerült vagyok.

2008. ápr. 10. 18:03
Szóval tegnap elmentem a nőgyógyászhoz, mivel az utolsó menszesznél olyan erős görcseim voltak, hogy a falat kapartam. Azt mondta, hogy ezek izomgörcsök és erre írta fel a remifemint és a premenst + magnézium pezsgő tablettát, no-spa fortét. Már előre félek pár nap múlva meg kell jönnie.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook