Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg igaz, hogy minél később szül egy nő, annál jobban kitolódik a változókor? fórum

Tényleg igaz, hogy minél később szül egy nő, annál jobban kitolódik a változókor? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 26. 22:28
És az igaz, hogy minél előbb megjön a menstruációja, annál termékenyebb fajta? Két nőt tudok, akik tízévesen már véreztek, és ha ránéznek egy pasira, már attól teherbe esnek. Nyilván ez túlzás, de remélem, értitek, mire akarok kilyukadni.
2013. márc. 26. 22:15
43. Még néhány hónapig.:)
55. Porcica (válaszként erre: 54. - VendrinerPiroska)
2013. márc. 26. 06:16

Köszönöm a véleményed!

Igazad van, a szervezetem nem fog várni az ideális körülményekre, amik lehet sosem leszenek teljesen ideálisak.

Jelenleg nem tudnék egy gyereket fenntartani egyedül, úgyhogy még ezt a kérdést is passzolnom kell olyan 2-3 évre.

A kivizsgálás viszont valóban jó ötlet, beszélni fogok erről a nőgyógyászommal, vagy egy másik orvossal, mert a nőgyógyászommal sokszor nem vagyok megelégedve. Jobb tisztán látni.

Mennyi idős vagy?

54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 50. - Porcica)
2013. márc. 25. 21:24

Ez szerintem mindenkinél másképp jelentkezik és nem lehet előre megjósolni. Én is és az anyukám is korán kezdtünk el menstruálni (kb. 11 évesen). Mind a ketten képesek voltunk teherbeesni 40 felett is. Az ő változó kora 45 felett kezdődött, az enyém lehet, hogy korábban lesz.


Sajnos viszont, az hogy a külsőd alapján éveket tagadhatsz le és fittnek érzed magad(különben én is), nem jelenti azt, hogy a petefészked is olyan fiatalos. Ezt én a saját káromon tanulom meg. Mert igaz ugyan, hogy terhes lettem, de hamar vége lett a terhességemnek, és azóta is hiába próbálkozunk. Ugyanis idősebb korban sokkal nagyobb a vetélés kockázata. A legtöbben, mint én is, nehezebben esnek teherbe is.


Irtad, hogy nincs most momentán kitől teherbeesni, és magától az ember nyilván nem lehet terhes, de én azért, a mostani tapasztalatommal a fejemben, komolyan megpróbálnék keresgélni apajelölt vagy alternatív megoldások után, valamint rendesen ki is vizsgáltatnám magam. Csak, hogy tisztában legyek az esélyeimmel nőgyógyászati szempontból. Sajnos, 36 évesen már ketyeg az óra, és nem várja meg, míg minden szempontból ideális lesz a helyzetünk a babavállaláshoz.

Nem ijesztgetni akarlak, csak a saját tapasztalatommal szeretnélek megóvni egy későbbi csalódástól.

53. manó62 (válaszként erre: 44. - D9560d39ef)
2013. márc. 25. 18:39
Én is irigylem azokat, akiknek 45 körül elmaradt, én is 45 éves koromtol szenvedek,az elmult 2 évben injekciót kapok az erős vérzések miatt. lassan betöltöm az 51.et! nagyon szeretném már végleg letudni....
52. Porcica (válaszként erre: 51. - F758a7200f)
2013. márc. 25. 14:05

Hm... Az is eszembe jutott, hogy ha ilyesmi történne velem a jövőben, akkor talán nem is kellett anyává válnom.

Lehet szentimentálisan hangzik, vagy másoknak bolondságnak tűnik, de hiszek abban, hogy van gondviselés.

Ami biztos, hogy most hóközben is megjött, s ez nem az első eset volt. Szedtem már rá gyógyszert, de épp csak 2 hónap telt el normálisan, most megint megjött hónap közben. Aztán meg most nem nagyon akar érkezni a rendes idejében. Szóval emiatt akasztott meg ennyire ez a pár korai menopauzáról szóló bejegyzés.

A nőgyógyászhoz meg időpontot kapni... Rajta vagyok.

51. f758a7200f (válaszként erre: 50. - Porcica)
2013. márc. 25. 13:23

Egyik barátnőm 47 évesen mostanában esett teherbe. Elvesztette de baleset miatt, nem spontán.


Másik barátnőm 40 éves és 1 hónap leforgása alatt kivették mindkét petefészkét és a méhét, nála átmenet nélküli menopauza. Egyik napról a másikra vette észre, hogy fájdogál a hasa, petefészekciszta, kipukkadt szintén egyik napról a másikra és ki kellett venni az egészségeset is meg a méhét is, amúgy rosszindulatú volt, de ő azt mondta, még örül is, hogy megúszta, ha a kezét akarták volna levágni, hogy ne haljon meg, arra is igent mondott volna. Neki van már gyereke, teljesen egészséges, fitt, fantasztikus nőről van szó, nem dohányzik, nem érti senki, hogy történt. Amúgy sztem fantasztikus most is, még parókával is, meg is mondtam neki:)


Nem rád ijeszteni akarok, csak pl. nála még a menopauza ideje abszolút nem jött el, mégis, más okokból is meghiúsulhat (betegség, amint látod), szóval nem minden a termékenység vagy biológiai kor. Mivel ez mostanában történt, én átértékeltem kicsit a dolgokat, sztem akkor mész biztosra, ha valahol van valamennyi petesejted (tárolva,testeden kívül, tudom, hülyén hangzik), biztos ami biztos. Persze, látod, a másik csaj meg 47 évesen pikk pakk teherbe esett, szóval sosem lehet tudni. A saját gyerek nagyanyja szöveget meg felejtsd el:)))))

50. Porcica (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2013. márc. 25. 13:14

Na erre még nem gonoltam.

Másrészt azt hiszem nem szeretnék majdan a saját gyerekem nagyanyja lenni.

Arról van szó, hogy egyszerűen soha fel sem merült bennem, hogy 35-36 évesen már gondolnom kellene rá, hogy végül is bármikor lejárhat az időm gyerekvállals tekintetében. Egy tizest letagadhatok, így nagyjából 25-26-nak is érzem magam. Ezért pedig soha nem gondoltam ilyesmire.

Azért ennek majd utána nézek, bár abban biztos vagyok, hogy az ára hajmeresztő.

49. Porcica (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2013. márc. 25. 13:10
Így már világos! :D
48. f758a7200f (válaszként erre: 44. - D9560d39ef)
2013. márc. 25. 10:52

Persze:) Én is küzdök az erős menzesszel, már eldöntöttem, hogy mirénát tetetek fel, egy gyógyszeres spirál ami mellékhatásként lecsökkenti a menzesz mennyiségét nevetséges keretek közé, egy barátnőm aki ugyanez mint én (első napon van, hogy el sem merek menni itthonról tampon és betét és váltócucc nélkül), azt mondta, hogy most a legkisebb betét is elég neki, vagy egy nagyobb tisztasági betét, megjön ugyanúgy de nincs az a sok kényelmetlenség és hasfájás, fáradtság, gyengeség meg minden.


És akkor így már élhető is akár 50 éves korig is, nem akkora nyűg

47. f758a7200f (válaszként erre: 41. - Porcica)
2013. márc. 25. 10:44
A petesejteket le is lehet fagyasztani. Ha ki szeretnéd várni a megfelelő pillanatot de attól félsz, hogy addigra esetleg menopauzában leszel, ezzel a fagyasztással kitolhatod ameddig akarod. Tudom, biztos nem olcsó, nem is tudom, hol csinálják, de lényeg, hogy létezik, már erre is létezik egy megoldás:)
46. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Porcica)
2013. márc. 25. 10:35

Nem, bocs, x és y mint személyt értettem, szóval mariska és juliska egyik megérlel valamennyit, másik kevesebbet, vagy többet:)


De alapjáraton többszázezer petesejttel rendelkezik mindkettő nőszemély

45. Porcica (válaszként erre: 42. - D9560d39ef)
2013. márc. 25. 08:07

Köszönöm! :)

Amúgy bennem a karriervágy is később kezdett kialakulni, amikor már láttam, hogy nem alakulnak úgy a dolgok, ahogy kislánykoromban elterveztem. Így aztán tanulással és még több tanulással pótolom azt, ami eddig még nem érkezett el. Már nem bánt, és nem töröm magam. Hozza a jövő, amit hoznia kell. Csak attól félek picit, hogy talán sosem lesz gyerekem. Már azt is eszembe jutott, hogy ha pár év múlva nem alakul úgy, akkor szülök magamnak. Addigra az anyagi hátterem csak meglesz hozzá. Remélem. Addig azért sok víz lefolyik még a dunán. Meglátom mi lesz.

2013. márc. 25. 06:56
Ezt az "irigységet" nem kell ám komolyan venni, de soktól hallottam ismeretségi körömben is, hogy még évekkel az 50. előtt elmaradt, azóta egy kicsit azért könnyebb lett az élete. Már nagyon várom, lehet, hogy azért nem akar elmaradni!?
43. d9560d39ef (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2013. márc. 25. 06:53
Picit "irigylem" ezt a kozmetikust, akkor 45 körül neki elmaradt. Én meg szenvedek tőle már közel az 54.-hez, hát nagyon nem kellemes. Bevallom, én tizenéves korom óta gyűlölöm, dehát az élet ezzel jár egy nőnél. Még akinek nem fájdalmas, s rövid, 2-3 nap, az még elmegy, de nálam kezdettől máig több mint egy hét, nagyon sok, s nagyon fájdalmas, szülés után sem lett könnyebb, kevesebb.
42. d9560d39ef (válaszként erre: 41. - Porcica)
2013. márc. 25. 06:49
Én teljesen megértem, ha mai fiatalok előbb a karrier, utána a gyerek, én is így csinálnám, ha most lennék fiatal. Meg hát igen, valóban kell hozzá az "a társ", akivel szeretnéd, így van. Kívánom, mielőbb megtaláld! Ezt azonban tényleg lehetetlen tervezni.
41. Porcica (válaszként erre: 39. - D9560d39ef)
2013. márc. 25. 06:23
Sajnos a babavállalás nálam nem azon múlt, hogy mikorra terveztem/tervezem. Én mindig azt gondoltam, hogy 25-30 között már biztos meglesz 1-2-3 gyerekem, mert azt sosem tudtam hányat szeretnék. Aztán az életem nem úgy alakult. Nem találtam meg a társam hozzá. Emiatt várat még magára a dolog.
40. Porcica (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2013. márc. 25. 06:18

Nem a jövőbeli kinézetem a nagy kérdés, mert persze, azellen azért lehet tenni sokat az odafigyeléssel. Hanem az, hogy azért szeretnék még gyereket szülni egyszer, és valószínűleg igencsak 40 leszek, mire ez létre jön. Ezen a téren járnak inkább a gondolataim.


X, vagy y hányat fog megérlelni? Ezt nem értem! A női szervezet csak x-eket érlel. A petesejtben csak x-ek vannak, a férfiaknál van csak választási lehetőség! Csak nekik lehet x, vagy y. Vagy nagyon félre értettelek! :)

39. d9560d39ef (válaszként erre: 34. - Porcica)
2013. márc. 24. 23:25

Szerintem Te jól gondolod!

S Anyukádtól valószínű, hogy örökölted a fiatalosságát.

A fiam édes párjának most született kisbabája, nagyon-nagyon édes szép kislány. Ő 36 éves, és azt mesélte, hogy a kórházban valamilyen vizsgálat után mondták Neki, hogy a biológiai életkora olyan 25 év körüli.

Szerintem nem vagy elkésve! Valószínűnek tartom, hogy nem csak kívül látszol Te sem fiatalosnak. Bár azért ne várd meg, ha lehet, a 40-et, manapság sokan szülnek 40 felett először.

A férjem első házasságából született lánya most 41 éves, 72-es születésű, de nagyon fiatalos, szép, senki nem nézi 25-nél többnek, nála nem tetszik, hogy még csak most "tervezi" a babát, hiszen azért Ő már ha fiatalos is, azért 40-en túl már több a rizikó. Remélem, már nem sokáig vár.

2013. márc. 24. 22:59

"En biosz oran tanultam es a tanar igy magyarazta, hogy akinek elobb jon meg, annak sokaig meglesz, akinek kesobb, annak hamarabb lesz a menopauzaja."

Hát ez így egész biztosan nem igaz mindenkire, szerintem.

Sőt, rokonsági körömben, akinek 11 éves kora körül jött meg először, már el is múlt 36 évesen, nem is egynek. S akiknek 13-14 évesen stabilizálódott, azoknak meg 52-54 évesen.

Sajnos nekem is 13 körül kezdődött, de 14-et mondok mindig, mert akkortól rendszeres, s most 54 évesen is 28 naponként jön meg, már rettenetesen unom!!! Minden hónapban arra készülök, már vagy 2 éve, hogy na, ez lesz az utolsó, aztán mégsem. Ráadásul most még egy kis hab a tortán, hogy egy ideje, túl bőséges, és túl fájdalmas, mert 2 nem kicsi mióma is van a méhemben. Az orvos is eddig azt mondta, nem kell megműteni, ha bírom, mert nemsokára elmúlhat végleg a menzesz, aztán általában visszahúzodnak a miómák, elmúlnak,hát reménykedem. Nagyon utálom, mert kezdettől mostanáig, nagyon sok mindig, és nagyon erősen görcsös, fiatal korom óta, holiday volt nekem a két terhességem, hogy 2 x 9 hónapig semmi vérzés!!! Ha a második nem született volna olyan nagyon nehezen, akkor talán többet is be mertem volna vállalni.


Egyébként nem csak most kezdenek a lányok 11 éves kor körül menstruálni, ilyen mindig is volt, 1900-ban született a drága Nevelőanyám, s neki éppen 11 évesen jött meg először, teljesen megrémült, az apjához rohant, mert csak az volt otthon, hogy meg fog halni, mert hogy mi történt Vele! Szerencsére nem halt meg, de a menzesze 36 évesen elmaradt végleg. Alkati kérdés ez szerintem. Elég telt, kissé molett volt, nem nagyon kövér, de mindenképpen molett, mindig. Egy régi kolléganőm is azt mesélte, hogy neki 11 évesen jött meg először, s úgy szégyelli (amit szerintem nem kellett volna!), de már 35 évesn el is maradt neki végleg, azóta nincs. Ő is kissé molett nő volt, nem tudom él-e még, ha igen, olyan 75 körül lehet most, tehát ez a 11 év nem most kezdődött, mindig is volt, csak talán nem beszéltek róla annyit, mint mostanában.

37. f758a7200f (válaszként erre: 34. - Porcica)
2013. márc. 24. 18:53

En biosz oran tanultam es a tanar igy magyarazta, hogy akinek elobb jon meg, annak sokaig meglesz, akinek kesobb, annak hamarabb lesz a menopauzaja.


De az osszes petesejtunknek csak toredeke a menzesz, ugy ertem, mindenkinek van tobbszazezer, megsincs eletunk soran tobbszazezer menzesz. Na, ez az ami kodolt, hogy x vagy y hanyat fog megerlelni. Es egyebkent ma mar tenyleg tulzas lenne, hogy szoros, bajuszos, ferfias oregasszonyokat lassunk, en ritka, hogy ilyet latok, tenyleg nagyon sok csinos, menopauzan atesett no van, akik egyaltalan nem ferfiasak es fiatalosak is, szoval ettol meg te lehetsz ugyanugy fiatalos idos korodban, nem torvenyszeru, hogy pocakos, vastagszemoldoku meg minden legyel.


Sot, kozmetikusom majdnem 60 eves, mar regota menopauzaban van, szuperul nez ki, egyetlen gondja a huvelyszarazsag es ma mar erre is vannak jo kremek, rancai nincsenek es nem ferfias, es mint mondtam, mar regota nincs menzesze, legalabb 15 eve.

36. acuko (válaszként erre: 34. - Porcica)
2013. márc. 24. 11:54

Valahogy minden megváltozott ezen a téren is. Azt látjuk, hogy a lányok, kislányok, már 11-12 éves korban kezdenek menstruálni, és azt is látni lehet, hogy az életkor és a fiatalosság is egyre inkább kitolódik, mint hogy a gyermekvállalási kedv is.

Vagyis korábban kezdjük, és tovább tart, mint 40-60 évvel ezelőtt.

Régebben 40 körül kezdődött a változókor, manapság ez inkább 50 körül van. És ez sok mndentől lehet.. :)

35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Porcica)
2013. márc. 24. 11:48
Ki tudja.. Bár úgy tűnik, genetikailag általában az anyára hasonlítunk ezen a téren! Legalábbis nekem ez a tapasztalatom!
2013. márc. 24. 08:28

Érdekes, alapjáraton azt gondolnám, hogy akinek később jött meg, annak tovább lesz meg. Rajtam az öregedés is kevésbé látszik. Itt pedig ellenkező dolgokat olvasok. Többen írtátok, hogy akinek később jön meg, annak korábban távozik. Miért? Úgy értem mire alapozzátok ezt?

Én 35 vagyok (még vagy 3 hétig), és még biztos, hogy néhány évig nem akarok szülni. Ránézésre 25-28-nak mondanak, és azt gondoltam a szervezetem is fiatalabb a koromnál, és ezt majd kihasználom a gyerekszükésnél. Anyukámnak jóval 50 fölött múlt el, és bennem fel sem merült, hogy gyerekvállalás szempontjából pár év múlva akár le is járhat az időm.

33. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Acuko)
2013. márc. 23. 19:01
Ezek szerint igen! :)
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Acuko)
2013. márc. 23. 19:01
Nem tudom, van-e ilyen összefüggés! :)
31. acuko (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2013. márc. 23. 12:17
Én úgy látom, minél inkább NŐ valaki, annál tovább van meg a mensese. Lehet mondjuk genetika is, sőt, biztosan. De ha valaki igazán NŐ-nek érzi magát és úgy is viselkedik, az biztosan tovább is menstruál. Nem?? :)
30. acuko (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2013. márc. 23. 12:15
Akkor ebben nagyon egyformák vagyunk. :) :)
29. Bcicus
2013. márc. 23. 01:30
Ez nem igaz, ez már korábban kódolva van. De akinek korán jön azok általában már nem is tudnak idősen teherbe esni.
28. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Porcica)
2013. márc. 22. 15:14
Az öregedés jeleit tudod befolyásolni fogamzásgátlóval, vagy hormonos krémekkel, készítményekkel. De a menopauza egyik "jó tulajdonsága" pl. hogy elmúlik a cellulitisz is,és bizonyos daganatok esélye lecsökken a hormonális hatások miatt, szóval nem hiszem, hogy csak rossz származik belőle
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook