Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


104. wizilili (válaszként erre: 102. - Júliusi)
2016. ápr. 25. 15:23

A kolléganőm 48, és neki már tavaly sem volt rendszeres, és vannak hőhullámai.

Ezek szerint, legkésőbb 50 évesen mindenkire sor kerül.

2016. ápr. 21. 19:51
Livialt szedte valaki? Van negatív tapasztalat?
2016. ápr. 21. 19:25
Nekem karácsony óta nem jött meg,47 vagyok, júliusban 48 leszek.De már tavaly is ki kimaradozott,1-1 hónapra...Hőhullámok még annyira nem gyötörnek....Amúgy 12 évesen mensiztem először...
101. wizilili (válaszként erre: 99. - Júliusi)
2016. ápr. 21. 15:39

Igen, én, úgy havonta, ha eszembe jut :)

Hátha valaki írt már valamit, ami jó lehet.

100. gabi44 (válaszként erre: 99. - Júliusi)
2016. ápr. 2. 20:10
Nekem most 1 hónapja kezdődőtt, kimaradtadt a vérzésem és a hőhullámok miatt éjszaka 4-6-szor is felébredek.
2016. márc. 17. 12:49
Néz még ide be valaki?
2014. okt. 22. 20:13
Most kezdtem el kutatni a klimax témában. 45 éves vagyok. 6 éve nincs méhem, azóta ritkán előfordult rosszullét, de nem tudtam, hogy ez lehet a baj. Néhány hónapja állandósult a hatalmas belső feszültség, amelyet korábban csak több napig tartó nagyon stresszes napon éreztem. Az arcom, nyakam kipirosodik gyakran és melegem van, de számomra ez elviselhető. Viszont a folyamatos felspanolt állapot elviselhetetlen. Belső remegésnek érzem, amely stressz hatására (ha túl sok a dolog) külső remegés is lesz, hirtelen fellépő fejfájás, hányinger, ájulás közeli állapot, nem tudok koncentrálni, ilyenkor ha szólnak hozzám, nem értem mit jelentenek a szavak. Sírásban török ki, nem tudom abbahagyni. Nagyon stresszes munkahelyen dolgozom, két hónapja szinte folyamatosan sírok. Voltam több orvosnál, küldtek neurológiára is, nem mentem, nőgyógyászhoz igen. Livial-t ajánlották, azt ígérték, hogy három hónap múlva teljesen a régi leszek, de merem szedni. A pajzsmirigyem alulműködik, a klimax okozza ezt is. 1 hónapja Remifemint szedek orvos tanácsára, B6 vitamint meg nyugtatót. Nagyon fáradt vagyok, állandóan álmos. A nyugtatót el akarom hagyni, én is a fizikai munkára, úszásra, tornára gondoltam, mint megoldásra, megpróbálom, hátha beválik.
97. anna67
2014. aug. 7. 12:37
A büzös folyás is vele jár vagy az mástol lehet?
2014. aug. 7. 10:09
édesanyám az utóbbi három évben mindenért azonnal kiborul, az időjárásról talán lehet beszélgetni vele, de azon is összeveszünk, ha kell, bármikor készen áll rá. :) emiatt van?
95. anna67
2014. aug. 7. 10:03
Sziasztok .Nekem is nagyon sokat van hányingerem Szédülök, Már voltam orvosoknál de senki nem mondja hogy esetleg a változo kortol lehet. most olvasgatok erről. 45 éves vagyok. én azt gondolom lehet ettöl van a hányinger. Nektek van ilyen ? Búzavirág látom te is irod hogy nálad is van .
2014. jan. 5. 18:12
En is beleestem, de még nincs az,hogy egy éve megszünt a menszesz.Vannak tüneteim alaposan,fõleg hányingerem van és étvágytalan is vagyok, a többi tünetekkel együtt?Nektek volt ilyesmi?
2013. nov. 25. 03:39

Sziasztok 49.éves leszek februárban.A menstrációm még rendszeres és rendben van,de éjszaka izzadás és álmatlanság zavar.Szerintetek ez már a változó kor?

Köszi

92. Hofagi
2013. nov. 23. 15:35

Sziasztok!

Ági vagok, és 46-éves. Kb két-három hónapja jöttek rám a változókori hőhullámok, és a legváratlanabb időkben az elpirulások, amik igen kellemetlenül érintettek, és naponta egyre sűrűbben jelentkeztek. Hát mondhatom nagyon meg voltam rémülve, hogy ha ez így folytatódik akkor én megőrülök, nem beszélve az éjszakai őrült hőingadozásaimról, egyik percben szakadt rólam a víz, a másik percben meg majd megfagytam.

Nem is részletezem tovább, mert szörnyű volt, és ráadásul csak elrettentő példákat találtam.

De hála a magasságosnak én megtaláltam a gyógymódot, ami teljes mértékben panaszmentessé tett egy csodálatos gyógyfű összeállításban, ami ráadásul fillérekben kerül.

Természetesen azt nem tudhatom hogy ez mindenkinek segít, de ha nekem segített akkor gondolom másnak is segíthet.

Akkor most leírom a receptet:

1 ek kamilla

1 ek mezei zsúrló

1 ek komló

Ezeket leforrázom 4 dl vízzel, és állni hagyom negyed óráig, majd leszűröm, és reggel és este elosztva megiszom, de teszek még bele egy-egy evőkanál svéd cseppet.

Talán a svéd cseppnek egy kicsit húzos az ára, de én most pl 2000-Ft helyett 1150-Ft-ért vettem fél litert.

Kérlek próbáljátok ki, mert kíváncsi vagyok hogy kinek sikerült megszabadulnia a változókori panaszoktól, mert én őszintén mondhatom hogy már el is felejtettem, és abszolút nem jelentkeznek a tünetek.

Nagyon örülnék neki, ha már egy valakinek is segíthettem.

Sok sikert kívánok mindenkinek!!!!

2013. okt. 3. 16:39
Sziasztok. Maja vagok, és most először fordulok kérdéssel a fórumhoz. Azt szeretném biztosra tudni, hogy 64éves korban lehet-e teherbe esni.
2013. márc. 12. 18:13
47 éves vagyok, egyre többször törnek rám a hőhullámok. Ez már biztos a változókor tünete. A hőhullámokat még csak elviselném, de hónapok óta nagyon fájnak a melleim, voltam röntgenvizsgálaton, az orvos azt mondta, hogy nagyon be vannak gyulladva a mirigyek. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
89. Vuk47
2013. febr. 3. 15:59
Ahogy olvasom a témával kapcsolatos dolgokat ,van egy olyan érzésem akinek kevés önbizalma volt,no az készüljön fel arra hogy a változókor beköszöntével az a kevés is elmúlik majd ami volt!hajhullás,súlygyarapodás,hőhullámok ,és a többi!Ezeket olvasván az ember azt gondolja kész,ennyi volt innentől megszüntem nőnek lenni!Nálam,mivel én is érintett vagyok,egy éve kezdődtek a tünetek,de hála az égnek elég jól viselem!Most értem oda hogy kimaradt!Persze vannak ízületi fájdalmaim,és észrevettem azt is hogy a hajam is hullik,bár nem nagy mértékben,a súlyom viszont nem több!Az alvászavar is stimmel mert elég gyakran megesik,csak forgolódom éjjel!Ezek a tünetek elég ijesztőek ugyan de én egy cseppet sem úgy élem meg mint valami tragédiát!Ehhez hozzájárul az a tény is ,hogy megváltoztattam az étkezési szokásaim ,és igyekszem többet mozogni mint eddig tettem!Igaz fizikai munkát végzek,de hétvégén eljárok tornázni mert ott igazán ki tudok kapcsolódni!Élvezem hogy anya vagyok és gondoskodni is szeretek a családomról,de ha úgy érzem szükség van rá akkor nyugodtan le is pihenek ,mert megértik és ha nincs főtt kaja hát esznek hideget vagy éppen főznek ők maguk!És ami lényeg és fontos!Egy nő addig marad nő amíg van aki nőként kezeli,és amíg érdekli a szex!Mindegy hány évesek vagyunk!Igaz tenni is kell ezekért de megéri!
2012. jan. 10. 21:12
Sziasztok elég passziv a fórum de azért kérdezek hátha tudtok nekem segiteni.47 éves vagyok eddig fogamzásgátlót szedtem ,de myomáim vannk 3 éve mostmár necsak kivül a méh falon hanem belül is.Szeretném egy jó orvossal megbeszélni a dolgokat aki nem akar teletömni hormonnal.Ha tudtok ilyet Bp-en irjátok meg nekem.
2011. júl. 22. 11:56

Sziasztok!

48 éves vagyok,három hónappal ezelőtt 29 napra,utána 37 napra,most legutoljára 48 napra jött meg Jolánka.Viszont se hőhullámaim nincsenek,se nem hiztam,csak amikor meg kellene jönnie,a szokásos mensi előtti tüneteim vannak:takaritok állandóan főznék,ingerlékeny vagyok,szóval mint egész életemben, mielőtt megjön.De ez elég kellemetlen,mert eddig csak pár napig voltam ilyen,most viszont utoljára ez a 3 hét elég vacak volt.

Gondoljátok, hogy ez már a klimax kezdete,vagy valami más?

Irhatnátok,nem sok kedvem van nőgyógyászhoz menni.

2011. márc. 10. 20:10

Sziasztok!


A Medisoyával kapcsolatban: Hatóanyagok - 1 kapszulában:

Kalcium: 410 mg

Szója kivonat: 100 mg

ár:8900 ft

Azért ez ez kicsit túlzás.Sem ár-érték arányban ,sem hatóanyagban nem tudnám dícsérni.100 mg szója ...hát ez nem sok.Bár szójából épp elég,talán még sok is,de a klimaxra nem sokat fog használni.Ajánlom figyelmetekbe ezzel kapcsolatban a [link] .Természetesen legalább ennyi helyen lehet olvasni a szója jótékony hatásairól is.De hát mindenki döntse el maga.Nehéz lenne eldönteni, hogy a szója pozitív vagy negatív tulajdonságai dominálnak-e. Mivel azonban a gazdasági érdek a pozitív tulajdonságokat hangsúlyozza, feltétlenül szükséges lenne, hogy a szakemberek a negatív jelekre is felhívják a figyelmet és mérlegeljék az eredményeket.

A súlygyarapodás viszont kifejezetten ösztrogéntúlsúly eredménye ,úgyhogy erre a pluszként bevitt ösztrogén nem fog jót tenni.A klimaktériumban egyébként először nem az ösztrogéntermelés áll le,hanem a progeszteroné.Elsősorban nem az ösztrogén bevitele lenne a cél,hanem a megbomlott hormonegyensúly fenntartása.

2011. márc. 10. 08:48

Sziasztok!

Van egy Medisoya nevű termék, 100%-ban élő gyógynövényes (nincs szintetikum,stb), aminek így 97-98%-os hatása van. Ezt kifejezetten a változókorra találták ki. Utána lehet nézni neten, mi mindenre jó, de amúgy azoknál a feltüntetett áraknál jóval olcsóbban is meg lehet szerezni..én ezt tudom ajánlani..Szép napot!

84. a088edfc0e (válaszként erre: 83. - Hermannbrigi)
2011. febr. 27. 22:17

Szia Brigi!


Hasonló tünetekkel kezdtem én is.Eleinte csak felszedtem néhány kilót,de azzal vigasztaltam magamat,hogy ezt majd vissza fogyom nemsokára,csak egy kis idő,meg akarat az egész.Hát...nem ilyen egyszerű!Fogyókúrák,sztárdiéták tárháza,meg a kifogyhatatlan jótanácsok.Nem sok siker.Aztán szép lassan megjöttek a hőhullámok is.Előtte azt hittem ,ez csak "hiszti".Nem létezik,hogy nem bírok el vele,hiszen közel 15 éve foglalkozom alternatív gyógymódokkal,pont ezzel ne tudnék,mit kezdeni?Bevallom őszintén nehezebb volt ,mint gondoltam.Talán azért ,mert velem nem tudnak megetetni semmilyen hormon,vagy "növényi hormon" néven futó(fitoösztrogén) tartalmú szert.Hiszem és vallom,hogy ezek sokkal több kárt okoznak,mint amennyit használnának.Általában csak rövid utalás található a tájékoztatóban arra vonatkozólag,hogy "Mikor nem szabad a készítményt szedni?

Ne szedje a Phyto Soya-t a készítmény hatóanyagával vagy bármely összetevőjével szembeni egyéni túlérzékenység, valamint mell vagy petefészek tumor fennállása esetén."Kb ennyi.Azaz a hatóanyagnak ösztrogén hormonszerű hatása lehet az emlőszövetre, így fokozhatja az emlőrák-sejtek szaporodását . Na ,hát ezért NEM!

Sok sok kutatás és kísérlet után,azért megtaláltam a megoldást,de itt nem szeretnék népszerűsíteni semmilyen módszert és terméket,viszont szívesen segítek privát üzenetben.

2011. jan. 29. 20:31
Sziasztok 39 éves vagyok!Én egy éve már h nem jött meg,nekem hőhullámaim még nincsenek csak több mint 5-6 kilot hiztam ez miatt.Tudtok-e erre vmit tanácsolni?
2010. okt. 23. 00:23

Sziasztok,

kicsit mesélek Nektek, 47 éves lettem a nyáron. Még szedek fogamzásgátlót és rendszeres a menses-em. DE hihetetlen pocsék nyaram volt, a klímax tüneteinek teljes arzenálját felvonultattam. Nem is hittem volna, hogy ilyeneket én tudok produkálni. A hőhullámok miatt - néha szabályosan folyt rólam a víz - nem nagyon mertem társaságba menni, első kérdésem mindenhol, a van-e légkondi volt. Mintha egész nyáron főttem volna. Többnyire a lakásban és az irodában is a légkondiban ültem, nyomattam rendesen, aminek persze az lett a következménye, hogy izületi gyulladásom lett. Nyaralni sem mentünk a tengerre, kihagytuk, mert még a gondolatától is rosszul voltam, h esetleg süt rám a nap, melegít a homok vagy a szikla. Én, a nap és tengerimádó...egykoron.

És mindennel bajom volt, iszonyat kritikus lettem mindenkivel. A szívem 90-100-on vert gyakran, aludni nem nagyon tudtam, csak altatóval, a szemeim karikásak reggel. Hiába táplálkoztam egészségesen, no kávé, no alkohol, ha hús, akkor hal és amúgy biokaják. Egy dolog viszont segített kicsit, az úszás, szauna, masszázs, fényterápia, nekem ez nagyon beválik. A bogyók nem használtak semmit, 3 félét is szedtem, melyet itt említettetek. És persze az, hogy vége (már rég) a forróságnak. Kifejezettem élveztem a lehülést és megértettem, h miért is nevezik vénasszonyok nyarának ezeket a kellemes napos kissé hűvös őszi napokat.:)

Persze folyamatosan melegem van még a 15 fokban is, csak ritkán fázom. Szétszórtabb és feledékenyebb vagyok, pedig a munkám pont nem erről szól. A hangulatom ingadozó, néha nagyon pörgök, néha pedig leült vagyok és sírás környékez vagy a közöny van bennem és néha a pánikbetegség határát súrolja az állapotom. DE a mozgás mindig segít. Csak legyen erőm elmenni, ha már ott vagyok, akkor minden a helyére kerül.

Hogy vagytok? Nektek mi segít a nehéz napokon? Mindenkinek kellemes őszi-téli napokat.

Üdv,

Millilu

81. gaba66 (válaszként erre: 80. - T.Ili)
2010. jún. 22. 05:53

Nagy has?

Ha nem túlsúly okozza, akkor egy kivizsgálással kellene indítani.

80. t.Ili
2010. jún. 19. 10:14

Sziasztok!

Nekem csak a nagy has a problémám.

Ha tudtok valamit ajánlani.....?

79. gaba66
2010. jún. 19. 07:02

Nekem a Femseen nagyon bevált, nincs hőhullámom, nem vagyok ideges, jól alszom, kitűnő a közérzetem.

Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a hormonmentes készítményt.

2010. febr. 3. 14:22
ma reggel arra ébredtem, hogy 2 hét múlva negyven leszek. és gondolkoztam, Anyunál mikor kezdődtek a változó kori tünetek. szegény, állandóan banyalázas volt. amúgy is roseceás a bőrünk, és még ez is. de talán van még 8-10 évem. a szenvedőknek enyhülést, és jó hógolyózást!
77. abri (válaszként erre: 75. - Hor56)
2010. jan. 18. 10:18
Próbáld meg a Lady Klimax teát /gyógyszertár/, vagy van egy kapszula Villarosa a neve a Flavinnál, mindkettő kipróbált és aki használta, én is, mindenkinek segített.
76. juci03
2010. jan. 16. 20:24
Sziasztok,használ Valaki hormonpótlást, ez érdekelne Engem,hogy ez hogy hat.Én 48 éves vagyok és szerencsére még semmi jele a klimaxnak. Köszi a válaszokat!!!
75. hor56
2009. okt. 8. 15:14
Valószínüleg preklimaxba kerültem,mert a menstuációs ciklusom teljesen felborult, pl. a múlt hónapban 43-ik napja jött meg.A probléma az hogy a 28-29-ig naptól felpuffadok, görcsölök (néha nagyon erősen,ami régebben sose volt ),feszül a mellem, és ez az állapot addig tart amíg végre megjön. Van-e valakinek tapasztalata mivel gyógynövényes terméket lehetne szedni erre? ( homontablettát lehetőleg nem akarok szedni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook