Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogy viselitek a változókori hőhullámokat? fórum

Ti hogy viselitek a változókori hőhullámokat? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 17. 10:32

Nekem a negyvenkilencedik évemben, fogyni kezdett a menzesz, utoljára egy naposra, és pik-pak abba is maradt. Hőhullámok naponta 6x, éjjel nem mostanság, 14 évre is van, napi 3x, olyan pontos időben, reggel 6, délelőtt 11, délután 3 óra.

Citromfű teát ittam sokáig, este is, gondolom ez miatt ritkább mint sok másnak, (de lehet életem végéig kísér, mint hallottam az öregebbektől)

A lányom 45 éves, meghízott, azóta vannak hőhullámai, kérdezte ez már az? ha télen is végig szalad a víz, mint ha hangya lepne el akkor az, egyre korábban jelentkezik! Kinek mi válik be, tapasztalni kel, de főleg a stresszt kéne ki iktatni! Minél pörgősebb valaki, annál aktívabb a hőhullámai!

2016. okt. 16. 16:27

Üdv Minden Sorstársnak! Eléggé leültek a hőhullámos fórumok. Látom, sokan kérdeznek, de nem sokan adnak tanácsot. Aki talált megoldást, igazán leírhatná, hogy másoknak is segítsen vele. Most én ezt teszem.

Hónapokig keresgéltem, hogy mi segíthetne, olvastam egy csomó fórumot, ki is próbáltam sok dolgot, de semmi nem használt, sőt inkább egyre rosszabb lett. Már odáig fajult a dolog, hogy félóránként kivörösödtem, és annyira leizzadtam, hogy mindenhová kis törölközővel jártam, mert muszáj volt törölgetni az arcomat, másképpen még a szemembe is belefolyt az izzadtság. Aztán valahol olvastam egy gyógynövény keverékes italról, hogy valakinek használt. Rákerestem, utánaolvastam, kipróbáltam.

Tapasztalat: már az első adag bevétele után az éjszaka sokkal jobb volt. Néhány napos szedés után szinte teljesen elmúltak a hőhullámok! Azóta is iszom minden nap, a második üvegnél tartok. Az ára húzós, de annyira szenvedtem már, hogy ennyit nekem megér. Akit érdekel, olvasson utána. A neve: Alveo. Természetesen nem biztos, hogy mindenkinek segít, de nekem 100 %-osan bevált.

44. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 43. - 31bc25d879)
2016. okt. 2. 19:27
köszi a választ
2016. okt. 2. 18:48
Ez változó. Jó hát, majd lesz, ne aggódj:)
2016. okt. 2. 18:45
a változókor cca. hány éves korban kezdődik átlagosan? én 49 vagyok és semmi. jó ez így?
2016. okt. 2. 17:03
Nálam egy éve menopauza. Én most azt a tünetet produkálom, hogy két hete fájnak a melleim a hőhullámom viszont megszűnt.
2016. okt. 2. 16:06
Én is szenvedek a hőhullámoktól kb 2-3 hónapja,el kezdtem szedni a remifemin pluszt, de még csak egy hete és még nem hat. Alvás zavaraim is vannak ( kb 3x-4x ébredek fel egy éjszaka ) pedig korábban átaludtam minden éjszakát. 46 éves leszek októberben. Az összevissza menstruációim 39 évesen kezdődtek. Két eü.küret és 5 évig mirena spirál. Idén februárban spirál le,kb 3 hét menzesz,majd azóta semmi csak a klimax.
2015. máj. 29. 06:41
Sziasztok azt szeretném meg kérdezni tőletek mivel 36 éves vagyok az idén novemberben leszek 37 páromal babát szeretnénk ezzel nincs is gond voltam nőgyógyásznál azt mondta minden rendben de a gond csak az hogy a vérzésem kinlódik jobban mondva barnás alvadt vérzésem van és a petéten nem igazán látszik semmi de Wc papiron igen viszont már 2éve hogy állandóan melegem van közben pajzsmirigyre is szedek gyógyszert mert túlmüködést állapitotak meg de már most csak a Tsh magos még ezért a Metothirint szedek felet nem tudok hogy most ez befolyásolja e vagy nem . Vagy változókoról lenne szó? Kérlek segitsetek mert nagyon el vagyok keseredve nem tudom mit tegyek nagyon félek emiatt hogy soha nem lehet gyerekem .
2010. nov. 12. 19:50

Sziasztok Klimaxos tesóim:-))

Találtam egy 'csodaszert" a hőhullámaimra. Neve: Orvosi zsálya cseppek. Ajánlom mindenkinek. Hétfőn kezdtem, de akkor még cseppet nem kaptam, teát főztem minden reggel és este. Egész kibirhatóbbak voltak a napjaim. Tegnap megérkezett a natura boltba csepp formájában is. Igy még egyszerübb,és azt hiszem töményebb is. Ti használtátok már?

37. Judit1960 (válaszként erre: 34. - Abri)
2010. nov. 2. 20:13

Kérlek írd meg a nevét, ha ide nem lehet, akkor privátba

Előre is köszönöm!

36. rozsa3
2010. nov. 2. 13:30

Három nőgyógyásznál is jártam ez ügyben - alvászavar, fáradság, érzékenység, idegesség, hízás, hajhullás, éjszakai izzadás, vizesedés, izületi fájdalmakfolyás és ami szinte soha nem volt, ajon a herpesz. Egyik elmúlt, már jött a másik) mindhárom mást mondott. Az első kapásból írt fel egy gyógyszert, nagyon pici hormont tartalmaz.Nem vizsgált, csak írt, mindjárt 3 hónapra egy vényre. Ez csak 3000ft volt. Ovestin, de nem használt. Másik orvos, azt ajánlotta kérdezzem meg a felmenőim női tagjait. Már meghaltak. Így az volt az ajánlata szedjek Remifemint az Ovestin mellé. A harmadik nőgyógyász ösztriol tartalmú Estrokad hüvelykrémet írt. Ez használt nekem. Úgy vettem észre kicsit hizlal, még jobban oda kell figyelni az evésre, pedig így is komoly probléma van ezzel a zsírtégellyel amit testnek nevezünk. Komolyan, már úgy érzem zsírban úszom. 2 év alatt híztam 15 kg, és persze azóta semennyit se fogyok, még átmenetileg sem. Ami fogyásnak látszik az víz. 4 l víz vándorol rajtam. Ht bíz'a nálam így nyilvánul meg a klimax.

És még el is fog tartani egy darabig :(

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Abri)
2010. nov. 2. 12:56
Az nem reklám, ha leírod a nevét!
34. abri
2010. nov. 2. 12:51
Itt nem lehet reklámozni, de van egy gyógyhatású termék ami eddig mindenkinek segített a változókori panaszok leküzdésében. Orvos is szedi, a Remifemin neki se használt, ezt a terméket minden ismerősének ajánlja annyira jó. 3050 egy havi adag, van mellé szorongásra, álmatlanságra való kapszula orbáncfű, macskagyökér, citromfű tartalommal.
33. riamiam (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2010. nov. 2. 07:17
Egy éve kezdődött nálam is és kb. fél éve szedek természetes készítményeket, az egyik szóját tartalmazó, a másik wild yam gyökeret tartalmazó kapszulás készítmény. Ezt még kiegészítem omega hármat tartalmazó kapszulával és cickafark teát iszom. Határozott javulást tapasztaltam, de hozzáteszem, hogy én csak éjszaka izzadok, napközben egyáltalán nem. Alvászavaraim rettentőek voltak, 11-kor feküdtem és éjjeli 1 órakor már fent is voltam, aztán fél négy-öt között újra aludtam, vagy éjjel háromkor keltem és egyáltalán nem tudtam visszaaludni. Ez most kezd csak javulni, már tudok aludni reggel 4-ig is, szóval ez nagyon nehezen rendeződik vagy rendeződött. Nemrég egy külföldi honlapon láttam egy cimicifuga-vöröslóhere-wildyam-szója-golgotavirág készítményt készítményt és az ottani fórumot olvasva csodát zengtek róla. Sajna nálunk nem kapható ilyen komplex készítmény, legalábbis én nem találtam. Nem olcsóak ezek a készítmények, én is havonta egy szép kerek összeget költök, de úgy döntöttem, hogy muszáj, mert ha az ember kialvatlan, ideges, ingerült, vagy éppen lehangolt, stb., az nemcsak nekem, hanem a környezetemnek is rémes. Úgy, ahogy már írták, a hízásra tényleg oda kell figyelni, én pillanatok alatt felszedtem közel tíz kg-ot, pedig sosem volt gondom a súlyommal és nagyon nehezen tudtam megszabadulni tőle, nagy odafigyelést igényel az étkezés. Elsősorban teljesen leszoktam a cukorról és a cukros dolgokról, áttértem a teljes kiörlésű rozskenyérre, stb. Sokszor nem azt eszem, amit a családnak főzök, hát van bajom elég evvel is, de számomra is hihetetlen volt, hogy a kilók észrevétlen hogyan is ugrottak rám. Ráadásként a csontritkulás is elért, romamos léptekben növekszik, most épp arra keresgélek valami "csodaszert", vagyis találtam már olyat, ami szimpatikus, de még gondolkodom, mert annak is elég borsos ára lenne. Kicsit hosszú lettem azt hiszem, de hátha valamilyen készítmény megtetszik, ha utána olvasol :)
2010. okt. 31. 20:39
Vannak tünetek, melyek az életkor előrehaladtával másképpen működnek ugyan, de ettől még működhet a dolog! Sőt! Egyes nőknél még jobban, mert már nem fél még tudat alatt sem a teherbeeséstől.
31. a0aecda338 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 20:35
A kötelező böjt végét mindketten nagyon vártuk,soha egy percig sem fordult meg a fejemben,hogy kevesebb lennék,mint előtte.Viszont a testem nem úgy működik,ahogyan kellene.A "csodaszerek" pedig nem teszik olyanná a dolgot,mint előtte volt.
30. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - A0aecda338)
2010. okt. 31. 20:30

Attól, hogy volt egy műtéted, még nem jelenti azt, hogy nem vagy nő... Azzal, hogy megműtöttek, úgy könyvelted el magadat, hogy nem vagy az.

Mintegy eldöntődött az agyban, a test csak követte a gondolatmenetet. Jártam emiatt évekig pszichiáterhez... Aztán majd egyszer jön valaki, aki néhány perc alatt felülír hosszú éveket... És azon csodálkozol, hogy hihetted el ez a baromi nagy hülyeséget!!

29. a0aecda338 (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 20:25
A korommal még nem magyarázható,csakis a női hormonok drasztikus megszűnésének tudom be.
28. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - A0aecda338)
2010. okt. 31. 20:20
Nem a műtéttel van ott a gond...
27. a0aecda338 (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 20:18
A vágyat is megölte a műtét.
26. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - A0aecda338)
2010. okt. 31. 20:12
Nálam az volt a poén, hogy "égek a vágytól"...
25. a0aecda338 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 20:00

A hőhullám is különböző lehet,Én nem pirulok és nem is izzadok.Belül égek,viccesen szoktam mondani,hogy ismét beindult a kazánom.A fejem tetejétől a talpamig lángolok viszont a bőröm hideg.Max 1-2 percig tart,utána jön a borzongás.

Tényleg idővel csökken a hullámok gyakorisága,nálam nappal már lényegesen ritkábban jön,mint az első hónapokban,de este amint vízszintesbe teszem magam,azonnal jelentkezik.Már csak nyitott ablaknál tudok aludni,meg is vagyok fázva,szinte állandóan.

Nem egyszerű állapot.

2010. okt. 31. 19:51
És majd arra is ráérzel, hogy mikor kezdődik a hőhullám és akkor nagyon gyorsan lesz dolgod valahol kint, hűvösebb helyen; nem látják meg az arcodon a pírt...
23. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Judit1960)
2010. okt. 31. 19:42
Réteges öltözködés, és lehetőleg pamut alapú. az ember megtanulja diszkréten lecsúsztatni a válláról a zakót...
22. Judit1960 (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 19:41
Ez biztató, köszi. Ez a fél óránkéntit már nagyon unom:-)
21. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - Judit1960)
2010. okt. 31. 19:35
A hullámok közötti időszakok ritkulnak lassan.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Judit1960)
2010. okt. 31. 19:34

Igen, mert nem tudták eldönteni, hogy egyszerűen csak rendszertelen a menstruációm, vagy menopausa. De az utóbbi lett, mert soha többet nem volt havim.

A remifemin nekem nem vált be és szedtem még egy csomóféle erre ajánlottat. Időlegesen jók voltak, de kb. 2 hét után ismét kezdődött minden elölről.

Nyugtatót nem szedtem. Nekem az vált be, hogy pizsomát cseréltem. kb. 3 hónapig kinlódtam, a cseppekből 1 és fél üveggel fogyasztottam el, azóta semmi gondom:)

19. Judit1960 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 19:32

De tudom, sajnos. Éppen most is tul vagyok egy "hullamon" kb. fél óráig jól leszek, utána jön megint...:-)

Nekem a hátamon és a mellem közt csurog a víz. A fejem meg el kezd lüktetni és állandóan fáj:-(

18. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - Judit1960)
2010. okt. 31. 19:28
Akkor még nem tudod, milyen érzés, hogy az arcodon, nyakadon, hátadon folyik végig a víz és lángol az arcod?
17. Judit1960 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 19:26

Én már nyáron is éreztem, csak akkor nem tudtam, hogy ez már a klimax:-)

Csodálkoztam is, hogy az a melegség más, mint a nyári hőség

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook