Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák magas vérnyomással fórum

Kismamák magas vérnyomással (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
420. zsakagi
2012. jan. 7. 19:44

Mindenki kislányt vár, én első pillanattól kislányt érzek, de .....majd csak az uh-nak hiszek . Kedden megyek, szurkoljatok nekem :D

A többi terhességemmel semmi gondom nem volt :)

419. vvicus (válaszként erre: 416. - Zsakagi)
2012. jan. 7. 16:11
Megkukkantottam, látom, csupa fiú, gratulálok hozzájuk! :-) Most tudjátok már a baba nemét? Gondolom, örülnél egy lánykának, ugye? :-)
418. vvicus (válaszként erre: 416. - Zsakagi)
2012. jan. 7. 16:09

Húha, ötödik baba, ez igen! :-) Akkor már nem vagy kispályás. Mindegyik terhességgel gond volt vérnyomásilag?


Nekem azt mondta a dokim, hogy ez után egy harmadikról nagy le szeretne beszélni az én érdekemben, hát majd meglátjuk. Egyelőre annyira nem volt vészes eddig a terhesség, szóval még nem döntöttem. Én is azt mondtam, hogy ugyanazt kell végigjárnom mint a Lányommal, nem lesz erőm egy harmadikhoz, PIC-re járni és társai.


Viszont amikor legutóbb voltam nála, még nincs négy hete, akkor mi arról beszéltünk, hiába nem telt még el 2 év a két császár közt (1.5 év lesz kb. a kettő közt), ha minden rendben halad a terhességgel és beindul magától a szülés, valamint az is rendben halad előre, akkor nem fog feltétlen vágni. Ha meg ez is császár lesz, akkor ha egyszer lesz harmadik, az is tuti császár.

417. zsakagi (válaszként erre: 415. - Angica27)
2012. jan. 7. 15:21
Igyekszünk, mert ez a fórum lényege: egymás megnyugtatása :)
416. zsakagi (válaszként erre: 414. - Vvicus)
2012. jan. 7. 15:20

18 hét és ötödik baba :S

Először a vérnyomásom az egekben volt, 10. héten elkezdtem vérezni, ez 4 nap kórház és gyógyszer ellenére nagyon lassan szűnt meg. ! hét kellett neki :(

Enni eddig szinte semmit nem tudtam az állandó ás durva hányinger miatt. Most már tudok enni, de a fehér kenyér felfúj, uh azt ki kéne iktatni.

Hányinger még most is, szinte mindig, ha eszek, de ez már sokkal viselhetőbb, mint az első 15-16 hétben .

2012. jan. 7. 14:37
Minden honnan csak a rémisztgetéseket lehet hallani:( Olyan jó, hogy itt pozitív dolgokat is hallani :)
414. vvicus (válaszként erre: 413. - Zsakagi)
2012. jan. 7. 12:23

Most milyen idős terhes vagy? Hányadik baba? Milyen gondok voltak?


Jaj, nálunk is volt magzati retardáció a 28. hét táján figyeltek fel rá, de amint a vérnyomásomat sikerült helyrepofozniuk, felhozta magát a Lánykám, szóval végül normál súllyal és mérettel született meg a 34. héten, és csak ez számít.


Persze ehhez az kellett, hogy 8 hétig kórházban feküdjek, kaptam tüdőérlelőt, folyamatosan figyeltek, nagyon alapos a dokim. Kicsit pont ezért tartok attól, hogy mit fog reagálni, ha megemlítem neki azt a három napot, amikor nem voltam jól, szerintem be akar majd fektetni megint. Szóval most naplózom a vérnyomásomat, teljesen jókat mérek, és még gyógyszert sem szedek, remélem, először inkább a gyógyszeres kezeléshez fog nyúlni kórház nélkül.

413. zsakagi (válaszként erre: 412. - Vvicus)
2012. jan. 7. 09:20

Megint van miért aggódnod :(

Nekem az eddigi terhességeim probléma mentesek voltak...ezért meg aggódok is nagyon és gondok is voltak, uh.... :(

Majdcsak túl leszünk rajta és minden rendben lesz :)

412. vvicus (válaszként erre: 411. - Zsakagi)
2012. jan. 6. 21:04

Én folyamatosan ellenőriztem, az előzmények tükrében és úgy volt jó, nem csak jónak éreztem. Persze most sem vészes és remélem, nem is lesz az.


A lányommal pl. szinte a 12. héttől nem volt 100 alatt a pulzusom, a sürgősségi császárt végül azért csinálták meg, mert attól féltek szívrohamot kapok, 160 felett volt a pulzusom, rémes és rémisztő volt. Akkor már maximális adagban szedtem dopegytet, cordaflexet, betalocot meg már nem is emlékszem, még miket. Szóval tényleg reménykedem, hogy most tovább húzzuk.


A terhesség elején a dokim írt fel cordaflexet, erre jól megpörgette a szívemet, szóval az most felejtős is lesz szerintem. Mondták is, hogy sajnos az is rontott a nagyon gyors szívverésemen, ezért kellett szedjek még betalocot is, mert a másik kettő sem tartotta már kordában a vérnyomást és pulzust.

411. zsakagi (válaszként erre: 410. - Vvicus)
2012. jan. 6. 17:56

Csalós a vérnyomás...nekem eleinte, mikor elkezdtem rá gyógyszert szedni 180 körüli volt(a perre nem emlékszem) De a gyógyszertől szarabbul voltam, mint nélküle. Abbahagytam , jobban lettem, kb 8-10 hónap múlva ügyeletre kellett mennem, mert 210/120 volt 100 feletti pulzusszámmal. Ak megint házidoki, másik gyógyszer és a szemészeten megállapították, h ez bizony a "tünetmentességem "ellenére is megvan jó ideje :(

uh állandó vérnyomáscsökkentő, mióta terhes vok, a dopegyt :( Hát ez van :/

410. vvicus (válaszként erre: 409. - Zsakagi)
2012. jan. 6. 14:35

Szia. Hát ez jó kérdés... :-) Mert nem igazán egyértelmű a dolog. A dokim arra gondolt, hogy mivel az első terhességnél már a 8. heti védőnő látogatáson magasat mértek, majd már a 15-16. héten gond volt, hogy eleve magas lehetett a vérnyomásom, csak nem tudtam róla, tehát ún. rárakódásos toxémiám volt. Ezt tűnt igazolni az is, hogy szülés után 6 héttel sem jött helyre a vérnyomásom, a szoptatás mellett szedhető csökkentő sem segített, és amikor 3 hónapos volt a lányom, már 190/110 körül járt a vérnyomás (igaz, valamin akkoriban nagyon felhúztam magam...), rosszul is lettem, átállítottak rendes gyógyszerre. Aztán amikor terveztük tesót, akkor abbahagytam saját szakállra, és nem lett belőle gond. Szóval az egész érdekes volt. És mióta terhes vagyok tesóval, azóta nem szedek semmit, ill. fokhagyma kapszulát, meg panangint, omega3-as halolajat, szóval ilyesmit. És tök jó volt a vérnyomásom.

És most is az van, hogy nem folyamatosan magas, hanem néha felugrik, karácsonykor volt 3 nap, amikor eléggé felugrott, azóta nem ment 150 fölé. Aztán tegnap a védőnőnek meséltem, hogy mi volt, és hogy szerintem milyen külső tényező (a szomszédunkban egy időre voltunk kiírva a kismamával, akinek karácsonykor meghalt a babája, ekkor ugrott fel az én vérnyomásom...) volt az okozó, aztán meg kifakadtam, hogy nagyon el szeretném kerülni a kórházat ezért és ezért, aztán amikor megmérte, megint 150/105 volt, aztán 5 perc múlva már "csak" 140/90, majd 10 perc beszélgetés után már 120/70.

Reménykedem, hogy nehezebben bírom most a stresszt, de az előzmények miatt félek is, hogy mi van, ha mégsem erről van szó.

409. zsakagi (válaszként erre: 406. - Vvicus)
2012. jan. 6. 11:17

Szia :)

A terhességek között is magas volt a vérnyomásod, v nálad ez terhességi tünet?

408. macskossz (válaszként erre: 404. - Angica27)
2012. jan. 6. 10:20

Sziasztok!


Igen, én kb a 32. héttől voltam így. Aztán elvittem a rendelésekre a sajátomat is, mert azt hittem, biztos rossz. De ott a sajátommal is nagyon sokat mértem. Aztán megnyugodtam, hogy otthon minden rendben van :-)

Viszont nekem alapból alacsony a vérnyomásom, terhesség alatt volt a normálisnak nevezett tartományban, és a kb 32. héttől fel-fel ugrott néha. Meg nagyon-nagyon vizesedtem a végén. De nekem így csak arra az esetre írtak fel gyógyszert, ha otthon nagyon magasat mérnék, akkor legyen kéznél. De itthon mindig benne volt a megengedett tartományban :-)

407. vvicus (válaszként erre: 15. - Andurka85)
2012. jan. 5. 21:39

Hát ez nagyon jól hangzik! :-)


Ha olvasod még, a harmadik babával hogy zajlott a terhességed? Nagyon szeretnék majd egyszer én is harmadikat, de akkor majd kicsit többet fogok várni. Most kb. 1.5 év lesz gyerkőcök közt, a harmadiknál most úgy gondolom, megvárnám, míg elmegy a másik kettő oviba. :-)


(Ezek szerint mégsem erre a magavérnyomásos fórumra írtam anno a lányommal...:-D)

406. vvicus
2012. jan. 5. 21:25

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy írtam már ebbe a fórumba régebben, most lusta vagyok utána nézni... :-D

Most várom második babámat, 22. hetet töltöm be holnap a menstruáció szerint. A kislányommal elég durva volt a terhesség, minden nyavalyán keresztül mentünk, vele már a 18. héten 180/90 volt a vérnyomásom, végül a 34. hétig sikerült eljutnunk, és akkor sürgősségi császárt csináltak. Most a kisfiúval egészen a 20. hétig semmi sem volt, annyira örültem és hittem, hogy akkor már ez végig így lesz. Erre karácsony első napján mértem az első 140-es vérnyomást, másnap meg a templomban lettem rosszul, itthon 155 volt a vérnyomásom. Közben történt olyan külső tényező is, ami nagyon felzaklatott, 3 napig volt magas, utána beállt 125/70-re, persze sok pihenéssel. De most megint vacakszik... :-( És úgy félek...

Van valaki, akinek van több terhességgel is tapasztalata magas vérnyomásról, toxémiáról, társairól?

405. zsakagi (válaszként erre: 404. - Angica27)
2012. jan. 5. 12:15

Sziasztok :)

BUÉK mindenkinek :)

Igen, valószínűleg az váltja ki...csak az a gond, h mikor szülsz, ak is körülötted lesznek...

2012. jan. 1. 20:08
Sziasztok! Most találtam rá az oldalra . elsőnek is B.U.É.K. mindenkinek :) Örülök , hogy rátok találtam :) 14 hetes kismama vagyok. Alapból is volt magas vérnyomásom és igy 3*1 Dopegytet kell szednem . Itthon mindig jó vérnyomásom 120-135 között van , ritkán megy e fölé , de érthetetlen módon ha orvosnál járok vagy védőnőnél olyan kiugró értékeket mér mint 158-165 . Nektek volt ilyen problémátok? Lehet ezt hivják fehérköppeny hipertóniának? :/
2011. dec. 31. 16:28
Boldog új évet minden anyukának, kismamának, kisbabának, és mindeki másnak!
402. zsakagi (válaszként erre: 401. - Smile:))
2011. dec. 11. 12:45

Jól van, ne parázz....."csak" egy gyerek...még.Majd ha tesó(k) is lesz(nek) :D

De tényleg: olyan jó, h ilyenek :)

Csajok...volt úgy, h idegesek voltatok ok nélkül? Kezdek az agyamra menni, mert minden felhúz :(

401. Smile:) (válaszként erre: 400. - Zsakagi)
2011. dec. 5. 12:12

Na köszi a megnyugtatást :) Akkor sose növi ki :))

Hát igen "kicsit" anyás :D

400. zsakagi (válaszként erre: 399. - Smile:))
2011. dec. 2. 13:20

Csak anyás "kicsit" :)

Nálunk az összes az...még mindíg :D

399. Smile:) (válaszként erre: 398. - B486c9cf7d)
2011. nov. 9. 08:26
Hát igen de csak nálam csinálja.De én persze felveszem.De azért majd ha nagyobb lesz és pocakban lesz a kistesó már nem biztos,hogy igy emelgetni fogom.
398. b486c9cf7d (válaszként erre: 393. - Smile:))
2011. nov. 2. 18:34
Ez nem igy van, az meg nem hiszti, hanem az szamara a termeszetes es legjobb, ha veled van, a karjaidban.
397. zsakagi (válaszként erre: 395. - Sunny1)
2011. nov. 2. 18:16
Meg lehet neki magyarázni-persze egyszerűen, az ő szintjén. Nagyon okosak a mai gyerkőcök:D
2011. nov. 2. 14:48
Nekem mikor szülni voltam, és ugye nem voltam otthon 6 napig (itt még ez a szokás), símán megértette s 2,5 éves lánykám hogy hol vagyok mert fáj a pocim, és meggyógyítja a doktor bácsi. Az emelgetéshez nem tudok hozzászolni, mert még a szülés előtti napon is símán emelgettem, és cipeltem.
395. Sunny1 (válaszként erre: 394. - Zsakagi)
2011. nov. 2. 13:20
Másfél éves.
394. zsakagi (válaszként erre: 392. - Sunny1)
2011. nov. 2. 13:18

Mekkora is most a gyerek?

Korán el lehet nekik magyarázni, h a baba a pocidban beteg lesz, ha őt emelgeted. Simán megérti, ne aggódj:)

393. Smile:) (válaszként erre: 390. - Sunny1)
2011. nov. 2. 11:37
AZ én fiam is el van kapatva ne aggódj,pedig ő még csak 2 és fél hónapos,de már most tudja,hogy anyánál egy kis hisztivel mindent el lehet érni.
392. Sunny1 (válaszként erre: 391. - Zsakagi)
2011. nov. 2. 09:50
Szerintem nálunk is ez lesz. Teljesen rám van gyógyulva a gyerek, ami most jó, de az első terhességemnél is nyitva volt a méhszájam kb. a 33. héttől, biztos nem cipelhetem majd, na akkor nem tudom, hogy mi lesz.
391. zsakagi (válaszként erre: 390. - Sunny1)
2011. okt. 31. 16:44

á....az én 6 éves fiam átjár minden éjjel :d

Úgy mentem szülni a 4.-et, h a három évesemet le kellett "operálni" a hasamról, mert ott aludt :)

Mind a négy nagyon anyás most is :D

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook