Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák magas vérnyomással fórum

Kismamák magas vérnyomással (beszélgetős fórum)


2011. jan. 10. 19:53

Rátok milyen hatással van a dopegyt? Én folyton aludnék tőle.


Ja, és még valami. Milyen a vasatok és a hemoglobinotok. Olyan furcsa, minden olyan ismerősömnek akinek magasabb volt a vérnyomása, jók voltak ezek az értékei, amik pedig egy átlag kismamának nem szoktak jók lenni.

2011. jan. 10. 19:51

Nekem még nem kell gyakran, mert ugye eléggé az elején vagyok, így csak amikor a védőnőhöz megyek.

Nekem viszonylag még alacsonyabb volt a vérnyomásom, pontosabban a perem, olyan 120/66...

Ma viszont már este 127/89...

Úgy látszik engem a kissé hűvösebb levegő visel meg jobban.

28. andurka85 (válaszként erre: 27. - Mesehe)
2011. jan. 10. 16:35
3 hetente megyek a védőnőhöz,az nézi nekem, 1 hónapja volt benne fehérje,de nem a toxémia miatt volt...
27. mesehe (válaszként erre: 25. - Gabriellusz)
2011. jan. 10. 16:26

Nekem is fájt a fejem, a vérnyomásom kicsit magasabb volt. Azt hittem jobb lesz a téli terhesség, nem gondoltam volna, hogy ilyen durván ingadozni fog a hőmérséklet. Nem terhesen sem bírom a frontokat.

Ti milyen gyakran ellenőriztetitek a vizeletet?

26. andurka85 (válaszként erre: 25. - Gabriellusz)
2011. jan. 10. 09:18
Szét szakadt a fejem.. a gyerek is alig mozgott. De végre vége!!
2011. jan. 10. 00:00

Sziasztok?

Hogy vagytok? Kire milyen hatással volt a melegfront?

24. mesehe (válaszként erre: 23. - Andurka85)
2011. jan. 8. 20:35
Szia! Most inkább próbálj magadra koncentrálni, bár tudom, mondani könnyű, nehéz elkerülni az idegeskedést, főleg ha a családról van szó.
23. andurka85 (válaszként erre: 18. - Mesehe)
2011. jan. 7. 09:03
Szia!! Gyógyszer mellett átlagban 130...135/80. Ez az átlagom,ez alatt néha van csak,fölötte már többször sajnos. Mostanában amúgy is kész vagyok...vannak gondok a családban...anyuék,anyósék...mi hiába élnénk nyugis életet,és tényleg nem panaszkodhatunk semmiért sem, a szeretteinket látni szenvedni valami iszonyú dolog...ma még csak bőgtem....most nagyon kivagyok bukva. A Kisfiam is egyre jobban érzékelteti,hogy nem érzi jól magát a kistesó érkezése miatt.Nagyon aranyos,semmi olyat nem mond,sőt,tegnap még puszit is adott a pocakomra,magától idejött,nagyon édes volt,de nagyon nehéz az oviba ott hagyni,ma is szó szerint ki tépték a nyakamból,mert nem akart bemenni...nem eszik meg ilyenek.Az óvónők szerint is,kezdi jobban megérteni,mivel is fog járni ez a kistesós dolog. Idén már betölti az 5 évet.Pont a legrosszabb időszak,állítólag.Sírva szaladtam ki az oviból...nagyon nehéz........ :(((((((((((
2011. jan. 7. 07:10

Nem hiszem, hogy a parázás befolyásolja. Az más, ha nagyon felidegesítenek. Attól biztos felmegy a vérnyomása az embernek.

De gyanítom, hogy ez inkább alkati kérdés (nem arra gondolok, hogy ki vékony, ki nem).


Én pl. örököltem a vérnyomást Anyumtól (pere Neki is magas és nekem is). Már a terhesség alatt is sokx volt 100 felett a perem.

Terhesség feléig kb. normális volt. Sőt, a korábbi vérnyomásomhoz képest még alacsonynak is volt mondható. Aztán ért egy nagy stressz helyzet és onnan nem volt megállás. De nagyon jó orvosom van, így nem történt baj.


Ami még fontos, ne hajtsátok túl magatokat! Pihenjetek, amennyit csak tudtok és akkor biztos nem lesz baj.


Mivel végig jártam ezt a tortúrát, ha van kérdésetek és tudok válaszolni, akkor segítek.

2011. jan. 6. 22:05
Megint más téma ha orvos méri. Nem nagyon mértek még 140 alatt...
2011. jan. 6. 22:04

Hello!

Szerintem is belefér.

Nekem pont normális a vérnyomásom, 120/75-80 körül mozog, de még csak 14 hetes vagyok.

19. 222fc493d7 (válaszként erre: 18. - Mesehe)
2011. jan. 6. 18:09

szia

az még belefér.

meg kérdés, hogy mikor méred, hogy méred. biztos nem lesz gond.

18. mesehe (válaszként erre: 15. - Andurka85)
2011. jan. 6. 09:48
Akkor parázás szempontjából egyformák vagyunk. Én már kiborítottam az egész családot. Tegnap este fájt a fejem, én is azt gondoltam itt a vég, de a vérnyomásom rendben volt. Bár a második érték 90, szerinted az még belefér? Jövőhéten megyek orvoshoz,kíváncsi vagyok mennyit nőtt a babám.Neked mennyi a vérnyomásod a gyógyszer mellet?
2011. jan. 5. 22:24

Legyünk OPTIMISTÁK!

Nem lesz semmi gond, egyikünk sem fog szülni a 38. hét előtt, és persze mindanyian -babák és mamák- egészségesek leszünk!

2011. jan. 5. 22:23
Nekem is ez a 2. fő problémám, hogy ugye ott a két éves kislányom. Nagyon anyás, nem is tudom mi lenne vele ha én hónapokra kórházba vonulnék.
15. andurka85 (válaszként erre: 14. - Mesehe)
2011. jan. 5. 18:15

Szia!

Igen,határozottan jobban bírtam már a Fiammal! Azt mondták a dokik,hogy minél többedik terhesség,annál jobban viseli a szervezetem a Toxémia szempontjából.Ellenállóbbak leszünk vele szemben. Másodjára a 38. héten kellett befeküdnöm,mert már elég magasak voltak az értékeim,39 hét+5 naposan döntött a dokim,hogy akkor fejezzük be a terhességet,mert már nagyon szarok voltak a véreredményeim is. Most nagyon kíváncsi vagyok,mi lesz velünk harmadjára!!?? :S Bízok benne,hogy semmi komoly....de hidd el,én is minden kis ujj dagadásra már be beszélem magamnak,hogy nah..elkezdődött,itt a vég! Aztán elmúlik,ami meg nyugtat,mert tudom,ha toxémia,az nem múlik el...én meg a nyugodtság,két külön fogalom! :) Mondta is ma is a férjem,hogy látszik az arcomon,hogy el vagyok torzulva a sok parától!! :D Erre elnevettem magam! Ma meg az Afp eredményemen aggódtam,mert nagyon sokat késett,és alacsonyabb is a kelleténél,de hívtam a dokimat,és szerinte semmi baj,és ne idegeljem magam,még ezzel is potyára!

Szóval jó tanács! NYUGALOM! :)

14. mesehe (válaszként erre: 5. - Andurka85)
2011. jan. 5. 17:33

Szia!

26 hetes Dopegyt szedő kismama vagyok, én kérdeztem ebben a témában a gyakorikérdések oldalon. Egyenlőre jól vagyok, de sajnos állandóan parázok, egész nap az jár a fejemben, mi lesz, ha kijön a toxémia, vajon meddig lehetek itthon stb...A fiam 19 hónapos, belebetegednék ha hosszú hetekre itthon kellene hagynom. Szóval őrület!Próbálom elterelni a figyelmem, de nem mindig sikerül.Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel? A második terhességed sikerült otthon kihordani?

13. andurka85 (válaszként erre: 12. - Gabriellusz)
2011. jan. 5. 07:54

Majd csak beindul..nyugalom

nekem is van egy...ott is nagy a pangás régóta :)

2011. jan. 4. 21:34
Hát... Nem túl aktív ez a topic. Kár.:(
2011. jan. 4. 12:33
Hello Nekem még eddig nem, de a kislányomnál nagyon hamar. De nem a vérnyomásomtól, hanem inkább a száraz levegőre voltam nagyon érzékeny.
2011. jan. 4. 09:41
Jó reggelt! Ma megint vérzett az orrom...nektek szokott????
9. andurka85 (válaszként erre: 8. - Andurka85)
2011. jan. 3. 18:26
nem adtam..adtak :)
8. andurka85 (válaszként erre: 7. - Gabriellusz)
2011. jan. 3. 18:26
Nekem a kórházban adtam még pluszba Seduxent is,elég jó kis nyugtató,annyit értek el vele,hogy a bevétel után 5 perc múlva,mint egy drogos,beájultam,és aludtam délig.Annak sincs sok értelme...nah meg naponta le kellett kullognom NST-re,és a gyerek folyton be volt aludva...én is sokszor elaludtam az NST közben.Az eredményeim rosszak lettek,értékelhetetlenek....akkor meg elégeltem,és nem ettem meg a nyugtatókat.Jobb nem lett vele a vérnyomásom se...amíg belém tömték. Ugyan úgy fent volt.
7. Gabriellusz (válaszként erre: 5. - Andurka85)
2011. jan. 3. 18:06

Én is félek, sőt...

Ráadásul ez egy paradoxon, mert az hogy valaki fél, ideges, végképp nem használ a vérnyomásának. Már gondoltam rá, hogy beszélek a nőgyógyászommal, hogy van-e erre valami nyugtatószerűség. Most még hagyján, amíg bírok mozogni, a kislányom lefoglal. Sétálunk, játszunk. De majd ha alapból nehezebb lesz minden, esetleg tanácsolják is a pihenést, én biztos hogy megőrülök.

Viszont alig várom a júliust, hogy a kezemben tarthassam a babámat:)

2011. jan. 3. 17:33

Sziasztok

Nekem már a terhesség előtt is magas volt a perem. A terhesség 31-32. hete körül már állandó volt a 140/100. Gyógyszert szedtem rá, kórházban voltam, ahol kicsit beállították.

Azonban a 36. héten fejfájással bementünk a kórházba, s még aznap meg is császároztak.

Most itt szuszog mellettem a 8 hetes, egészséges kisfiam.

Szóval, végülis jó lett a vége, de nagyon oda kell figyelni minden jelre.

2011. jan. 3. 17:25

Sziasztok! Akkor jöttem én is! :)

20 hetes vagyok a 3. babánkkal...alapból magas a vérnyomásom,az első terhességem koraszüléssel és sürgősségi császárral végződött a Toxémia miatt. A másodikat már ki tudtam hordani,de szintén császár lett,és szintén előjött a Toxémia,csak enyhébb formában.Most még elvagyok...félek...és elkövetek mindent,hogy ne végződjön rosszul a terhességem,és ne jöjjön idő előtt a Bébink!

2011. jan. 3. 17:20

Sziasztok!

Történetem röviden:

Van egy kislányom 2 éves, az első terhességem 32.hetében emelkedett meg a vérnyomásom, a 34-38. hétig kórházban is voltam. Toxémiám szerencsére nekem nem lett, de sajna a vérnyomásom azóta is magas. Mielőtt nekiláttunk a kistesóprojektnek, körbejártam egynéhány orvost, és egy kardiológus javaslatára aktívan elkezdtem futni. (minden nap 2-3 km) Annyit sikerült elérnek, hogy nem szedtem gyógyszert a 12 hétig. Most 14 hetes vagyok és 2x1 dopegytet szedek. Remélem a toxémiát most is sikerül megúsznom.

2011. jan. 3. 13:43
Szia! Csak véletlenül vagyok most itt, láttam a kiírásod. Nekem 8 hós lesz a héten a kislányom, sajnos a 34 héttől nekem is magas volt a vérnyomásom, gyógyszereket kellett szednem, amitől pedig állandóan aludtam. Végül megszületett természetes úton, minden rendben volt a szülésnél is. Nincs is rossz emlékem egyáltalán. Ha kérdésed van, írj privit nyugodtan, estefelé még visszanézek.
2011. jan. 3. 13:41
Szia! Annak idején én is nyitottam fórumot a témában. Ha van időd, olvass bele. :)
2011. jan. 3. 13:34
Bizony én ebben a cipőben járok, és jó lenne beszélgetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook