Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi magas vérnyomás fórum

Terhességi magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
227. Shyana (válaszként erre: 226. - Dinus82)
2010. febr. 11. 14:37
köszi,aranyos vagy :)
226. Dinus82 (válaszként erre: 225. - Shyana)
2010. febr. 10. 21:43
Ó, szegényem, akkor még nem vagy túl mindenen. Gondolok Rád sokat. Puszi Rolcsinak!
225. Shyana (válaszként erre: 224. - Dinus82)
2010. febr. 10. 17:38
nem értem akkor miért nem ad olyan gyógyszert amit szedhetsz végig. De már nem sok van hátra és Jázmin baba a kezedben lesz :) mi jól vagyunk,köszi. kb 1 hónap és mütenek
224. Dinus82 (válaszként erre: 223. - Shyana)
2010. febr. 9. 07:51

Szia!

Múlt hét óta nem szedhetem a gyógyszereimet. A doki azt mondta, hogy ne szedjek semmit, ami visszatarthatja a babát. Nagyon hiányzik. Éjjel állandóan a fülemen akar kiugrani a szívem. Nem nagyon alszok. Vége lehetne már...

Tegnap voltam 36 hetes UH-n. Mérések szerint 37+3. Remélem kicsivel előbb jön Jázmin.

Pénteken lesz az első NST, hétfőn vissza dokihoz, utána már okosabb leszek.


Veletek mizu? Rendbe jöttél?

223. Shyana
2010. febr. 8. 20:09
Dinus mi újság? Hogy vagytok?
222. Nitus80 (válaszként erre: 221. - Kesey)
2010. jan. 13. 10:41
Nagyon szépen köszönöm!
221. kesey (válaszként erre: 214. - Nitus80)
2010. jan. 6. 00:17
Ja!..,és gratulálok!!!
220. kesey (válaszként erre: 214. - Nitus80)
2010. jan. 6. 00:16
Én Gravidát szedtem,azért, mert ezt kifejezetten a Magyar kismamáknak találták ki, mivel jódot is tartalmaz.Az Elevit nem.És az országunkban nagyon jódszegény az ivóvíz.
219. Shyana
2009. dec. 31. 09:41
Én is szeretnék Nagyon Boldog és Sikerekben Gazdag Újévet kivánni!
218. Dinus82
2009. dec. 31. 08:06

Szeretnék minden eddigi hozzászólónak Nagyon Boldog Új Évet kívánni!


Havas téli lepedő borítja a tájat,

ilyenkor a jó pezsgő serkenti a májat.

Sült malacka vándorol,

surran a bendőbe,

kívánok sok minden jót

az új esztendőre!


:D


Puszi!


Dinus

217. Nitus80
2009. dec. 29. 19:04
Nagyon szépen köszönöm, a segítségeteket!
216. Dinus82 (válaszként erre: 214. - Nitus80)
2009. dec. 29. 08:18

Szia!

Én szedtem az elején Elevitet, de nem igazán jött be. Laktózérzékeny vagyok, és a bevonata tartalmazza. Vettem sima folsavat, azt szedegetem, bár nem minden nap. Vasat a doki írt fel a 24. héten. Maltofer a neve. Ez egy csokis rágótabletta. Amúgy én a vérnyomásomra Verapamilt kaptam a kardiológustól, ebből napi 3-at szedek, meg esténként Pipolphent. Ezek mellett már nem nagyon akarok mást is magamba tömni, mert egész napra jóllakhatnék gyógyszerekkel.

215. Shyana (válaszként erre: 214. - Nitus80)
2009. dec. 29. 07:51

Szia!

Nekem a Femibiont mondták hogy szedjem a dokim is meg a védönöm is. Csak arra figyelj hogy ne vidd túlzásba és állj le idöbe. Ne szedd végig. Ez igaz minden egyes terhes vitaminraa. Viszont ha nem akarsz kifejezetten terhes vitamint akkor csak puszta folsavat, de azt mindenképpen szedjed

214. Nitus80
2009. dec. 28. 22:19

Sziasztok!

Olvastam a hozzászólásokat és most már megnyugodom egy kicsit, hogy nyugodtan szedhetem a Dopegytet. Az orvosom ezt írta fel, mivel ha babát szeretnénk ezt szedhetem. Szedem is. Időközben kiderült hogy babát várok és abban kérem a segítségeteket, hogy mellette milyen terhesvitamin készítményt szedhetek vagy ti mit szedtetek. Én most Béres cseppet szedek, de kimondottan nem szeretnék Elevitet meg ilyeneket szedni. Vas készítményt kellene de ellenjavalt a gyógyszer tájékoztatója szerint. Ha tudtok kérlek segítsetek , előre is köszönöm!

213. Shyana
2009. dec. 25. 18:06
Kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek!
212. Dinus82
2009. dec. 25. 16:55
Itt is nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
211. Dinus82 (válaszként erre: 210. - Kesey)
2009. dec. 17. 20:35

Szia!

Ez elég durva. Én is mindig utólag tudom, hogy mit kellett volna mondanom, de ez megérdemelte volna, hogy úgy leoszd, hogy nem áll meg a lábán. Persze adott helyzetben Neked sem ez volt a legfontosabb. Ettől függetlenül undorító, ahogy visszaélnek a helyzetükkel.

210. kesey (válaszként erre: 207. - Fd1afef558)
2009. dec. 15. 22:47

Milyen rendes volt ez a prof is.Én is hasonló humánust fogtam ki,akitől a 4.napon megkérdeztem..hogy mégis mikor lesz meg a programozott császárom,és mit is jelent a magas alkalikus foszfatáz érték?...,erre szemrebbenés nélkül,csak annyi.."magzatelhalás hölgyem".

..,hát igen,neki darab,darab.Ma már bánom,hogy nem mondtam neki,hogy hasonló jókat!

209. Dinus82
2009. dec. 15. 22:26

Egy kis jó hírt azért itt is megosztanék Veletek. :)

Tegnap voltunk 4D-n. :) Annyira jó volt. Igaz félig takargatta a pofiját a kezével a drága, de így is láttuk elég jól.

Sokáig nézte a doki a szívét is. Ennek nagyon örültem. Mindent rendben talált. Bíztam benne ,hogy attól, hogy én defektes vagyok, neki nem lesz semmi baja. Mindene a korának megfelelő és nincs eltérés.

208. Dinus82 (válaszként erre: 207. - Fd1afef558)
2009. dec. 15. 22:21

Szia!

Hát Te aztán rendesen megszenvedtél ezért a babáért. Nem értem az ilyen orvosokat. Minek kell történnie ahhoz, hogy engedjék a császárt?

Nekem van egy barátnőm, akinek az első szülése után ráírták a zárójára, hogy anatómiailag alkalmatlan a természetes úton történő szülésre, és mikor a második baba jött, más lett a főorvos, aki nem engedte császározni azonnal, pedig tudták, hogy muszáj. Kellett vajúdnia 7 órát, mire megkönyörültek rajta.

Felelőtlenségnek tartom az ilyen fajta hozzáállást, de örülök, hogy a babád jól van, és remélem Te is rendbe jössz. Megint néztem a képeket. Gyönyörű! :)

207. fd1afef558 (válaszként erre: 181. - Dinus82)
2009. dec. 14. 23:54

Bocsi hogy csak most válaszolok...

Köszi a gratulációt!De sajna nem volt minden rendben a szüléssel....meg a terhességgel sem..

Kezdtem a toxémiával 33 hetesen..majd 35 hetesen epegörcsöm volt ami után kiderült hogy köveim vannak...ezután csupa szenvedés volt a terhesség sőt még most is...aztán ujfent a toxémia miatt kerültem be ,ami miatt be is inditottak.,Nos a szülés alatt viszont az oxitocinos inf.-ra sem reagáltam...a fájás kurva erős volt de ennek ellenére nem tágultam semmit...szóba jött a császár amit akkor a prof.nem engedélyezett.igy kaptam ugynevezett PDA érzéstelenitést és tovább emelték az inf.-t.Amire lassan tágultam..de a babóm szive közben lassult..ekkor ujra szóbajött a csaszi de a prof.ujra nem engedélyezte.És hozzá teszem meconiumos volt a magzatviz is.Szóval rengeteget kinlódtam én is és a baba is.

206. mezeizse (válaszként erre: 205. - Kesey)
2009. dec. 12. 09:16
Igen...igazad van...Az ember annyi rosszat hall...és olyan sok rosszat tapasztal, hogy az orvosokban sem tudunk teljes mértékben megbízni...annak ellenére, hogy ők a szakemberek, és nem mi.....
205. kesey (válaszként erre: 204. - Mezeizse)
2009. dec. 11. 22:01
Én is magándokikoz jártam,és max.megvoltam vele elégedve.Ha ő nincs,hát..,nemtudom,hogy mi lett volna.Elhiszem, hogy szkeptikus vagy,olyan sok mindent hallani manapság...,de szerintem próbálj meg bízni benne.Ez a legfontosabb!
204. mezeizse (válaszként erre: 201. - Kesey)
2009. dec. 11. 07:48
Szerencsére a pajzsmirigyemmel sincs semmi gondom. Viszont ez a magándoki (terhes patológus) a leletemre ráírta, hogy egy csomó vizsgálaton vegyek részt, pl. újra vércukor, holott 5,1 volt az éhgyomri+a terheléses is, hasi UH, szemészet...stb...Már most be akart írni januárra...szóval nem tudom....mennyire játszik közre a pénz, vagy ennyire lelkiismeretes lenne...jah, és hetente tesztcsíkkal kell néznem a vizeletemet a fehérje miatt...de tesztcsíkot a városban nem lehet kapni..szóval már kicsit elegem van ebből... :)
203. mezeizse (válaszként erre: 202. - Kesey)
2009. dec. 11. 07:43
Egy hétig szedtem a Cordaflexet, de olyan rosszul voltam, hogy szóltam a dokinak, hogy hagyjuk abba, kellene valami más... Elküldött egy terhes patológushoz, aki a dopegytet írta fel, annyira nincs mellékhatása, bár déltől már nagyon álmos vagyok, este meg, mint akit lelőttek, úgy zuhanok az ágyba. Viszont nem érzek belső feszültséget, mint eddig.
202. kesey (válaszként erre: 199. - Mezeizse)
2009. dec. 10. 23:31
Én is Dopegytet szedtem,plusz Cordaflexet, mindkettőből 4x2,és nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást.
201. kesey (válaszként erre: 197. - Mezeizse)
2009. dec. 10. 23:29

Szió!No para!Nekem is minden oké volt,dolgoztam, meg..stb.Egészen a 35.hétig,de már elötte kezdődtek a magasvérnyomás problémáim.Plusz még a pajzsmirigyem sem működött rendesen (már az is rendeződött), úgyhogy arra is gyógyszert kellett szednem,késöbb az NST-m is tök gáz volt,és ennek ellenére,igaz,hogy kis súllyal,de egy "kismakkot"szültem,aki ma már 11 hónapos,és még egyszer sem volt beteg.(kopogjuk le)

Egy szó mint száz,biztos vagyok benne,hogy Neked is kis vasgyúród lesz.

A lényeg, hogy sómentesen étkezz (nekem ez nagyon nehéz volt),vigyázz a súlyodra,igyál zöld teát (én utáltam),és este pócold fel a lábad!

200. Dinus82 (válaszként erre: 199. - Mezeizse)
2009. dec. 10. 19:35

Tudom... :)

Én Verapamilt szedek napi 3x1-et. Én azóta nagyon jól vagyok. 18. héten kezdtem. Néha elfelejtem bevenni a délit, vagy az estit, de akkor mindig picit elkezdem érezni, hogy jobban ver a szívem és már be is ugrik, hogy be kell venni. Így nem marad el egyik időpont sem, mert a szervezetem jelez.

Ezen kívül esténként még szedek Pipolphent. Ez igazából arra a legjobb, hogy tudjak aludni.

199. mezeizse (válaszként erre: 198. - Dinus82)
2009. dec. 10. 12:44

Hát igen...ahelyett, hogy nyugtatnák az embert...riogatják minden szarral! Tudod, én is a márciusi babavárók közé tartozom...

Dopegytet szedsz, ugye? Rád milyen hatással van...ha volt ilyen...mellékhatásszerű....én csak pár napja szedem...

198. Dinus82
2009. dec. 10. 12:10

Szia!

Nekem is minden eredményem tökéletes a vérnyomás kivételével és én olyan beszólást is kaptam, hogy bérelhetek egy ágyat az osztályon, meg, hogy ebből a 38. héten császár lesz, és hasonló.

Először megijedtem, akkor nyitottam ezt a fórumot. Azóta már rájöttem, hogy a vérnyomásom nem pont attól fog csökkenni, hogy ilyenekkel paráztatom magam.

A dokim még egy szóval sem mondta, hogy gond lesz, a védőnőn, meg a háziorvoson már meg sem lepődök. Vészmadarak. Akikkel itt beszélgettem, szintén mind megnyugtattak.

Én is túlsúlyos vagyok. 27. héten összesen 1 kilót szedtem fel, de a védőnő ahelyett, hogy dicsért volna, talált mást amibe beleköthetett. Most azt találta ki, hogy a magas pulzusomat a szívem nem sokáig fogja bírni. A dokim meg kifejtette, hogy a baba miatt kell, hogy jobban pumpáljon a szívem, hogy az Ő vérellátása is biztosítva legyen, és ez majd szülés után helyreáll. Én neki hiszek...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook