Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kismamak hamarabb megerzik a fronthatast? Ilyenkor felmehet a vernyomasunk? fórum

A kismamak hamarabb megerzik a fronthatast? Ilyenkor felmehet a vernyomasunk? (tudásbázis kérdés)


2015. nov. 17. 11:44
Persze, ilyenkor hormonális változások zajlanak bennünk, bármitől kiborulhatunk :D
9. kszb
2015. nov. 16. 08:39

Én alapból a normálnak is az alsó határához közelítők közé tartozok. Egész terhességem alatt (most 37+4 vagyok) 3szor volt vérnyomás kiugrásom, mindháromszor front hatására. A csúcs múlthét hétfőn volt. Melegfrontra felment 140/88-ra. Viszont, visszamértem, és vissza is át később, a nap folyamán.

Hidegfrontnál mindig a vizet engedtem el (4. hónap óta vizesedek), illetve a kislányom sem hajlandó olyankor mocorogni. Elnyomja. Tartok is a holnaptól, mert holnap megyek CTG-re. Holnapra pedig nagy lehűlést jósolnak.

Tehát, nálam érezhetőek a frontok. Igaz, én a hidegfrontra amúgy is érzékeny voltam, de terhesség alatt a meleget is megérzem.

2015. nov. 15. 07:26
en semi ilyesmit nem tapasztaltam,de persze nem vagyunk egyformak.
2009. jan. 3. 17:42

Nekem a várandóssággal együtt jött a magas vérnyomás.

Végigkísért egészen a szülésig, de "kordában kellett tartani". A szülésnél a doki rosszabbul volt, mint én, mikor megmérte a vérnyomásom... :-D

Szülés után kb. 1-2 hét múlva normális lett, még gyógyszert sem kellett többé szednem.

2008. nov. 27. 09:20

én is megéreztem, nehezen is született meg a Babám.

A Dokim mondta, hogy rossz, szeles idQt, Qk is megérzik bennünk :(

2008. nov. 19. 20:30

én,14hetes voltam,és a viharokat megéreztem,fájt a

fejem,és hánytam elmult a vihar utána jól voltam..

4. SF
2008. nov. 19. 19:56

Nem törvényszerű, de gyakran előfordul, hogy a terhesség alatt jelentkező magas vérnyomás és vércukorprobléma későbbi magasvérnyomás-betegséget, cukorbetegséget jelez előre.

Sajnos nekem bejött. A második gyerektől kezdve voltak vérnyomásproblémáim, erre jött egy kis stressz (vagy nem is olyan kicsi?), és ma már csak gyógyszerekkel tudok élni.

Szóval mostantól nagyon vigyázz magadra!

2007. máj. 31. 08:40
A vérnyomás emelkedésnek sok oka lehet, nem biztos hogy a terhesség az oka, de lehet. Alltaban más betegség váltja ki a magyasvérnyomást az csak úgy nem alakul ki! ha sokszor előfordul ki kell vizsgálni! Néma betegségnek szokták hívni mert a beteg sokszór nem is tudja hogy az van.. és nagyon sok egyéb betegséget is hozhat magával! Nem szabad elhanyagolni!
2007. máj. 31. 08:37
Én ilyet nem tapasztaltam!
2007. máj. 31. 07:59
A kismamak hamarabb megerzik a fronthatast? Ilyenkor felmehet a vernyomasunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook