Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hetes kismamaként folyamatosan fáj a fejem, az orvos szerint az alacsony vérnyomás miatt. De a kávé nem emeli.Tud valaki valami ötletet? fórum

10 hetes kismamaként folyamatosan fáj a fejem, az orvos szerint az alacsony vérnyomás miatt. De a kávé nem emeli.Tud valaki valami ötletet? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 19. 09:12

Nekem a dokim azt javasolta, hogy narancslét igyak! Jobb mint a kv, és a terhesség alatt amúgy sem nagyon lehet kv-zni.

És sok rostos,pl barna kenyér, ilyenek. szinten tartja a vércukor szintet, így nem fájdul meg a fej.

Pihenj sokat ha tudsz!

27. zsipi
2011. nov. 16. 08:13

Szia!


Én is fejfájással szenvedtem a terhességem első harmadában. Mozogtam, sportoltam, sokat ittam, de semmi nem segített. Egy kedves ismerősöm a grapefruitot javasolta, mert az a gyümölcs általános fájdalomcsillapító, és frissen facsarva nagyon finom íze van. Csak ajánlani tudom, nekem bevált.

26. kszk
2011. nov. 16. 08:10

Szia!

Én úgy olvastam valahol, hogy a fejfájást a magnézium és a kalcium hiány is okozhatja kismamáknál.

Próbáld ki a pezsgőtablettát, nekem bevált.

25. cuorah
2011. nov. 13. 19:06
Sok vizet iszok, 3 liter kb naponta.
2011. nov. 13. 16:26
Reggel, felkelés előtt igyál meg egy nagy pohár vizet!A folyadék fontos,és telíti az ereket, így emeli a vérnyomást!nem árt, egy próbát megér!
23. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 12. - Sirga)
2011. nov. 13. 11:54
A fokhagyma vérnyomáscsökkentő.Nekem annak idején a zöld teát javasolta a doki.
22. Pettka (válaszként erre: 21. - Pettka)
2011. nov. 13. 08:22
Ugyanis a férjem késő estig dolgozik,tehát mindennel nem várhatok ám rá.Harmadik hétvégét töltöttük az erdőn fapakolással,aztán itthon újra a pincébe.Szóval,szerintem ez jóval vérserkentőbb,mint a torna.Ja,és amikor a kiscsajt nem kell vinnem,akkor bicóval közlekedek...:)))
21. Pettka (válaszként erre: 17. - P.marianna)
2011. nov. 13. 08:19
Hát,akinek még a kertásás,fapakolás után tornázni van kedve 5 hónapos terhesen,azt azért megnézném...
2011. nov. 12. 20:28
Nem lehet hogy nem iszol eleget? Az okozhat folyamatos fejfajast. Varandosaggal a szervezet folyadek igenye is megno. Igyal tobbet akkor is ha eleinte nem kivanod. Par nap es nem lesz gond!
19. cuorah (válaszként erre: 16. - Pettka)
2011. nov. 12. 20:10
Én is sokat vagyok kint, kis városban lakunk, sok a kerti munka is, sokat mozgok. Eddig is alacsony volt a vérnyomásom, de most párosult a fejfájással is. Inni rengeteget iszok, mozogni mozgok, kávét iszok...rejtély...
18. cuorah (válaszként erre: 6. - E8dd6bb1c9)
2011. nov. 12. 20:08

A gyógynövényre azt mondta hogy lehet, persze nem természetgyógyász, biztos nem lehet minden fajtát. PVigyázok nagyon, eddig én is algoporint szedtem, 6hetestől 10 hetesig de már nagyon örülnék ha elmúlna és semmit nem kéne szedni.

A panadol nem állította ki. Így is csak vég esetén veszem be de néha elviselhetetlen a fájdalom.A doki azt mondta hogy el fog múlni. Hát remélem! :)

17. P.marianna (válaszként erre: 16. - Pettka)
2011. nov. 12. 19:38
Ebben sokat közrejátszik a hajlam is, de amit te felsoroltál, az nem pulzusnövelő, rendszeres, heti legalább 4 alkalommal végzett mozgás. Ilyenkor ( és általában az élethez is) ez kell.
16. Pettka (válaszként erre: 15. - P.marianna)
2011. nov. 12. 19:26
Én napi 2x1 órát gyaloglom /az ovi miatt/,mellette kertes házban lakunk,tehát van ám ház körüli munka bőven...és mégis alacsony:)Sajnos,nekem mindig is az volt,a terhességgel csak alacsonyabb lett...
2011. nov. 12. 19:19
De mozogni a legjobb: mellékhatás nincs, csak haszon. Tessék sportolni!
14. P.marianna (válaszként erre: 10. - Pamacs85)
2011. nov. 12. 19:18

Nem ürülnek ki, mert nem hashajtó, hogy felszívódás előtt kimossa a beleket. A méregtelenítő hatás nem ezt jelenti. :-))


Csak antioxidáns, erősíti az immunrendszert, a fogzománcot, az erőnlétet és emeli a vérnyomást kicsit, plusz élénkít hosszan.

13. citri
2011. nov. 12. 19:15
Szőlőcukor, krumplicukor. És nyugodtan igyál napi egy-két kávét. Az én vérnyomásom is mindig max. 100, két gyerekem van, szédelegtem én is rendesen:-)
12. Sirga
2011. nov. 12. 19:15
Fokhagyma?
2011. nov. 12. 19:13
Feketeribizli szörp minden reggel , vsgy este egy deci bor :)
2011. nov. 12. 19:12

De a koffein tartalmú eleve nem jó megoldás hisz a vérnyomás lent marad a pulzus meg felmegy így veszett ügy:(

Én zöld teát sem innék, mivel méregtelenítő nem csak a rossz dolgokat mossa ki hanem a hasznos dolgok is kiürülnek mielőtt felszívódhatna.

2011. nov. 12. 19:12

Szia!

Nekem a rekordom 85/49 volt a vérnyomásom, pajzsmirigy problémám van,említettem endokrinológus dokinak,ő azt mondta,h egyek meg valami sósat,mert a sós felviszi kicsit a vérnyomást.

Ha megeszel egy kis ropit,attól bizti nem lehet gond,és még finom is!!!

Próbáld meg,nekem bevállt!!!!

2011. nov. 12. 19:03
A zöld tea emeli a vérnyomást és a rendszeres sport is.
2011. nov. 12. 19:03

Citromfüvet lehet várandóság alatt :)


Esetleg csoki?????

2011. nov. 12. 19:01

szia! mielőtt bármit iszol, eszel, beszedsz, kérdezd meg a dokid, a legtöbb gyógynövény alkalmazása nem javallt terhesség alatt, főleg a kezdeti időszakban, vigyázz magatokra nagyon. anno az én orvosom azt mondta, inkább vegyek be egy algopyrint, mert a migrén többet árt a magzatnak, mint az. én is nagyon fejfájós voltam, nem feltétlen az alacson vérnyomástól van, lehet simán a megváltozott hormonszint okozza. szóval mindenképp hívd fel az orvosod, h mit tegyél.

jó egészséget és szép terhességet kívánok

5. Pettka (válaszként erre: 3. - Cuorah)
2011. nov. 12. 19:00
Én is úgy tudom,hogy az nyugtató hatású.Nekem is alacsony a vérnyomásom,20 hetes terhes vagyok.Főleg este szalad le,90/60 körülre.Eddig nem bírtam semmi koffeint meginni,de most már megiszom a napi 1 nagyon tejes kávét,valamint egy pohár kólát.Azóta se sokkal magasabb,viszont már nem fáj a fejem és nem szédelgek.
4. pamacs85 (válaszként erre: 3. - Cuorah)
2011. nov. 12. 19:00

De, de jó fejfájásra, álmatlanságra, emésztésre.


Én ezt ittam az előző várandóságomnál.

2011. nov. 12. 18:55

Igen, a vérnyomásom maradt lent, a pulzus meg már 100.

Citromfű??Az nem nyugtató hatású?

2011. nov. 12. 18:54

Szia!


Citromfűteát próbáltad már???


kv a csak a pulzust emeli :(

2011. nov. 12. 18:53
10 hetes kismamaként folyamatosan fáj a fejem, az orvos szerint az alacsony vérnyomás miatt. De a kávé nem emeli.Tud valaki valami ötletet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook