Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák magas vérnyomással fórum

Kismamák magas vérnyomással (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
510. vvicus (válaszként erre: 506. - Angica27)
2012. jan. 17. 10:17

Szerintem ez nem csak ettől függ, rajtam is van/volt súlyfelesleg, de viszonylag hamar éreztem a Lányomat is. Leginkább talán a méhlepény és a baba helyzete határozza meg ezt az érzést.


Amúgy lehet, hogy hülyeség, de azt nem értettem soha, hogy mivel a babóca a méhet rugdossa belülről, amin belül nincs háj, ezért miért érezné meg egy túlsúlyos nő később?! :-O Azt el tudom képzelni, hogy később látszik, meg kívülről tapintásra később érződik, na de maga az érzés miért lenne később? ÉS hát az is lehet, hogy nem is gondolnád, de már a Babádat érzed. ;-)

509. vvicus (válaszként erre: 505. - Dettus13)
2012. jan. 17. 10:14
Én is alig vártam a bordalerúgást az elsővel, azóta már tudom, hogy ez annyira nem jó, mert akkor faros a baba... :-S Most a Fiam fejvégű, a Lánykám végig faros volt és rúgta rendesen a bordákat. A Fiam meg állandóan a hólyagomat, méhszájamat tapodja. Hihetetlen, hogy második terhesség, és ez számomra teljesen új érzés.
508. vvicus (válaszként erre: 504. - Dettus13)
2012. jan. 17. 10:12

Én nem éreztem ellenségesnek, elnézést, ha mégis az lett volna... Mert nem annak szántam. Csak a kórházba dugásra értettem, amit írta, hogy 140-es vérnyomással mégsem dugnak Téged kórházba, illetve nem fenyegetnek vele. Erre írtam, hogy minden orvos ismeri a páciensét, szóval tudja, kinél mi a helyzet. Nekem 150 fölött már kórházban lenne a helyem, ez az én dokim véleménye. Én is csak azért írom le, mert én meg már tapasztaltam toxémiát, és bizony el is bagatellizáltam elsőre, amikor kiugrott a vérnyomásom, aztán rohammentő vitt be. És nem riogatásként írom, hanem azért, hogy szerintem fontos, hogy tényleg figyeljen oda mindenki a vérnyomására, ne legyintsen, hogy "ma csak egyszer ugrott fel 140 fölé", jobb ezt dokival megbeszélni, az majd úgyis eldönti, hogy mi legyen, mert ismer minket. Az önkéntes gyógyszeremelésről ugyanez a véleményem, pont azt írtam, hogy ez elég fura egy orvostól.


Nem bántottál meg, én sajnálom, ha megbántottalak, igazán nem is értem, hogy ha igen, akkor mivel...

2012. jan. 17. 09:10
Itt esik folyamatosan a hó!:( Nem örülök neki, de inkább most essen,mint márciusban,mikor már nem kapsz magadra téli ruhákat,mégnagyobb pocakkal!:) Nem kell aggódni,Nekem is sokan mondták h hamar elkezdték érezni,de ez nem jelent semmit.Először csak ilyen kis bugyborékolásokat fogsz érezni,és utána kezdesz majd csak finom néha-néha mozgolódást érezni!De az sem ritka h valaki csak a 20-24. hét körül érzi meg először! :)Mostmár minden rendben is lesz Nálatok is!:)
506. Angica27 (válaszként erre: 505. - Dettus13)
2012. jan. 17. 09:01
Szia! Itt nem esett hó csak hideg van :( Én még nem érzek mocorgást, bár nem tudom azt sem mit kellene éreznem, meg van túlsúlyom is és azt mondják olyankor nehezebben érzi az ember. Eddig jól vagyunk remélem ezután is minden rendben lesz. Puszi nektek.
505. dettus13 (válaszként erre: 503. - Angica27)
2012. jan. 17. 08:51
Szia! Nekem a 16. héten volt az első,aztán 2 hétig lustizott!:)Aztán utána 1-2 napos kihagyásokkal,de jelentkezik. Ma reggel pl nagyon is bejelentkezett!Már alig várom,h a bordáimat is szétrúgdalja.Azt mondják h bolond vagyok,de akik a környezetemben élnek,megértik,bár azt mondják szadista vagyok!:)De ez tenne engem nagyon boldoggá!:)))Fel is készültem már rá,mert nagyon ficánkoló,izgága kis gyerek lesz,pont mint az anyukája,és apukája!Hűűű ez komoly kihívás lesz!:)))Amúgy jól vagytok?Ismét leesett a hó!:( Puszi
504. dettus13 (válaszként erre: 501. - Vvicus)
2012. jan. 17. 08:43
Szia! Ezt most igazán nem értem mire írtad, ez a doki hasonlat,most távol áll Tőlem!Senkit nem bántottam meg a dokija miatt,senkinek nem céloztam,h váltson orvost!Hála Istennek én is megtaláltam a legcsodálatosabb orvost,aki most van Nekem,és Neki köszönhetem h itt van a pocakomban ez a kis csoda!!!Én csak ezzel azt akarom elmondani mindenkinek,h nem csak a rossz tapasztalatok vannak,hanem jöhet utána jó dolog is!És sajnos nem ezt olvasom a levelekből!Az adagolást,meg azért írtam meg,h önkényesen senki ne növelje a dopegytet,mivel az akár káros is lehet!De ez le is van írva a tájékoztatóban...Amúgy Nekem a napi átlag 130 körüli vnyomásra a védőnő,és a házi orvos is azt mondta h jó,és egyedül a nődokim figyel oda rá!Úgyhogy ezért nem értem ezt az ellenséges választ,mivel megírtam azt is h SENKIT nem akartam megbántani,sőt még BOCSÁNATOT is kértem!!!Akinek nem inge,nyilván nem vegye magára!Amúgy ezért nem értem a leveledet,pont félre értetted,mivel az utolsó mondatodban elhangzik h jó orvosod van Neked is!Hát pont erről beszélek h a jót ritkán írjátok le!!!Szerintem nagyon félre értettük egymást! :))) Puszika
503. Angica27 (válaszként erre: 499. - Dettus13)
2012. jan. 16. 10:16
Igen most vagyunk 17. hetesek :) neked mikor moccant meg elsőnek?
502. vvicus (válaszként erre: 496. - Angica27)
2012. jan. 15. 21:19

Nagyon muszáj pozitívnak lenni terhesen, én sosem voltam még olyan optimista életemben, mint az első terhesség alatt, no meg amikor terveztünk most Tesót. Mindig arra gondoltam, hogy most aztán tényleg össze kell magam szednem és nem szabad semmi rosszra gondolnom, hiszen nem csak rólam van szó.


Nekem nagyon sokat segítettek az olyan dolgok, amik totál kikapcsoltak, pl. naphosszat sudokuztam a kórházban, vagy olyan könyvet olvastam, amit már előtte egy csomószor, szóval tudtam, hogy nem izgathat fel semmivel. De a legjobban tényleg a sudoku kapcsolt ki. Most, amikor terhes lettem, elmentem egy autogén tréningre, amit egy pszichológus nőtől sajátítottam el, na ez is egy jó dolog, nézz utána neten. És ez a pszichológus nő is mondta, hogy valóban az ilyen agykikapcsolós, automatikus tevékenységek a legjobbak figyelemeltereléshez.


Nekem volt egy rossz netes szokásom, amiről még tudtam is, hogy felzaklat, de kicsit rabjává váltam, aztán ahogy ezt kibeszélve rádöbbentem, azonnal szakítottam a dologgal, egy jó ideig szinte nem is neteztem.

501. vvicus (válaszként erre: 495. - Dettus13)
2012. jan. 15. 21:15

Figyelj, minden helyzet más és más, senki sem azért írja le, ami vele történt, hogy riogasson... Gondolom, itt a többségünknek fogadott orvosa van az előzmények miatt, és gondolom, hogy minden orvos el tudja dönteni, hogy kinél mi az indokolt.

Én azért szeretem a saját dokimat, mert inkább ezerszer elővigyázatos és alapos, mintsem egyszer tényleg baj legyen.

500. Sunny1 (válaszként erre: 492. - Vancsa1977)
2012. jan. 15. 19:55
Akkor gondolom a megyeibe. Az tényleg jó car. A Semmelweissel minden oké, semmire nem lehetett panasz.
499. dettus13 (válaszként erre: 497. - Angica27)
2012. jan. 15. 19:41
Szia! Igen, már írtam,azt hiszem!:)Most a 20. hetet tapossuk,és nagyon jól van szerencsére a picikém.Nagyon ficánka, csak sajnos még nem rendszeresen érzem,csak néha-néha,de azt mondta a védő nénim is,h ne idegeskedjek emiatt,minden ok,majd úgyis elegem is lesz már a sok rúgdalózásából,ha már egyfolytában érezni fogom!:)De én azt várom,mert akkor megnyugszom,h itt van!:)De szerencsére tényleg megpróbálok nem sokat idegeskedni,és aggódni!Nagyon örülök,ha sikerül egy picit eloszlatnom az aggodalmaidat,azért is írtam meg Neked h mik is voltak,h lásd minden rosszban van vmi jó!!!:)))A többieket meg nem bántani akarom(akartam)csak megírtam h jó dolgok is történhetnek az emberrel!:)Most ha jól emlékszem a 17. hétben vagy,ugye?
498. Angica27 (válaszként erre: 497. - Angica27)
2012. jan. 15. 09:58
Mire leírtam a kérdést meg is lett a válasz :)
497. Angica27 (válaszként erre: 495. - Dettus13)
2012. jan. 15. 09:56
Arra nem emlékszem, beszéltük már, hogy te hanyadik hétben vagy most?
496. Angica27 (válaszként erre: 495. - Dettus13)
2012. jan. 15. 09:56
Nagyon nagyon köszönöm a biztatást :) nem is tudod milyen sokat jelent :) Megpróbálok nem idegeskedni , de nem olyan egyszerű :) Nagyon sajnálom a két babócádat akit elveszítettél, biztosan félelmekkel és egyben várakozással tele vagy. Annyira jó olvasni, hogy ilyen szörnyűségek után is tudod pozitívan látni az éltet , sok erőt ad ez nekem :) Köszönöm :) Puszika
2012. jan. 14. 22:32
Folyt. :) Próbálj meg nem csak rossz dolgokra gondolni, és nem idegeskedni, mert az nem tesz jót se Neked, se a babádnak! Ezt egy olyan csajszi mondja,aki egy idegbeteg,őrült nőszemély! :) Hidd el tudom miről beszélek! Sokan csak fölöslegesen beléd teszik az aggódást! Tudom,mert én is ilyen lennék,de én csak felbosszantom magam,mikor vissza olvasok 1-1 levelet!Tudom h nem könnyű,de ezt olyan mondja,aki 2 vetélésen túl van,amit művi úton kellett befejezni 2*4 napot töltöttem kórházban, és a mai napig nem tudják mitől mentek el a kicsikéim! Na és ezzel a tudattal legyél otthon nyugodtan?!Hála Istennek túl vagyok a kritikus időn,de ezt próbáld elhitetni velem,h minden ok!Én is aggódok, de azért h egészséges legyen,persze sokszor túlzásba viszem,pont ezért kérlek,ne csak a rossz dolgokat lásd Te is az írásokban!Akit meg megbántottam ezzel,ne hari,de le kellett írnom, és 1000 bocsánat érte!Vigyázz magatokra, majd még jelentkezek!:)Puszika
494. dettus13 (válaszként erre: 471. - Angica27)
2012. jan. 14. 22:24
Szia! Igen, egyrészről amiatt! Sokan kétkedőek, mert már megkaptam azt a választ, hogy olyankor még nem foglalkoznak Veled! Hát ez nagy tévedés!!! Én már 6 hetes korom óta itthon vagyok, és nagyon sokat kell pihennem! Mostmár napi 8 dopegytet szedek, és nagyon ritka h 120 körüli lenne az értékem, ált. 130-140 között van, és mégsem fenyegetnek kórházba dugással!Igaza van a Sunny1-nek, ne parázz fölöslegesen! Amúgy magadtól ne emeld a dopg.-et, csak orvos utasítására!Ez egy jó tanács,ne menj mások után,mert nem biztos h jó tanács,lehet h fölösleges lenne!Ne olvass csak rossz dolgokat,mert az sose jó!!!
493. Angica27 (válaszként erre: 491. - Vvicus)
2012. jan. 14. 07:15
Nekem is 2 hetet mondtak.
492. Vancsa1977 (válaszként erre: 483. - Sunny1)
2012. jan. 13. 21:37
Szerintem rám gondolsz.Én írtam,hogy Miskolcra vittek,de hazajöttem saát felelősségemre.
491. vvicus (válaszként erre: 490. - Angica27)
2012. jan. 13. 21:06

Elvileg akkor tudsz menni, ha az AFP már megvan. Nekem másnapra meg is volt, aztán a méretek szerinti 18. héten mentem (még 17 hetes voltam akkor), de pl. sógornőmmel egy időre várjuk a babákat, na neki csak majdnem 2 hét alatt lett kész az AFP-je, szóval neki arra kellett várnia.


Summa summarum: igen, majd mondják. :-DDD

490. Angica27 (válaszként erre: 489. - Vvicus)
2012. jan. 13. 16:28
:) igen csak nem tom mikor :)majd gondolom mondják :)
489. vvicus (válaszként erre: 488. - Angica27)
2012. jan. 13. 16:00
Szóval akkor hamarosan genetikai uh? :-) (Bocs, próbálom megjegyezni, ki hol tart, de lukas az agyam mostanában... :-S)
488. Angica27 (válaszként erre: 487. - Vvicus)
2012. jan. 13. 15:47
Igen :)
487. vvicus (válaszként erre: 486. - Angica27)
2012. jan. 13. 15:00
AFP-n voltál most?
486. Angica27 (válaszként erre: 483. - Sunny1)
2012. jan. 13. 14:49
Végeztem a vérvételen :) persze itt is attól féltem meg mérik a vérnyomásom :) Barátnőm meg azzal csesztet , hogy ilyen nincs , vérvételre megyek és ne a tűtől parázok hanem a vérnyomás mérőtől :) Ennek fordítva kell lenni :) Jó is lenne :)Köszönöm a biztatást mindenkinek :) annyira aranyosak vagytok :) hátha egyszer helyre sikerül tenni a fejembe ezt a vérnyomás mizériát :) Valószinű, hogy keversz valakivel , mert én Debrecenben fogok szűlni , Hajdúböszörményi vagyok :)
485. vvicus (válaszként erre: 484. - Sunny1)
2012. jan. 13. 14:13

:-D


(Én mindig a férjemmel megyek, szóval no comment... ;-DDDD)

484. Sunny1 (válaszként erre: 481. - Vvicus)
2012. jan. 13. 13:24
Egyszer az enyém is levehetné a köpenyét (meg a többit is) :-D
483. Sunny1 (válaszként erre: 473. - Angica27)
2012. jan. 13. 13:23

Sziasztok!

Nyuuuugiiii! Nekem is a második harmadban kezdett emelkedni, ez a hormonok miatt is van. (alapból magasvérnyomis vagyok) Semmi gond nem volt, még akkor sem dugtak kórházba, amikor a végén már tényleg magasakat mértem (170/100, és nem ment le). Napi 8 dopegytet szedtem a végén már. A szülésnél meg egyenesen tökéletes volt a vérnyomásom, pedig előtte már egy hétig vacakolt nagyon. Ha jól értem Miskolcon szülsz? (vagy keverek?) Én is itt szültem a Semmelweisben.

482. vvicus (válaszként erre: 477. - Angica27)
2012. jan. 13. 10:55
De az tök jó, hogy csak napi 3at szedsz, bőven van még mihez nyúlnotok.
481. vvicus (válaszként erre: 477. - Angica27)
2012. jan. 13. 10:55
No ezzel nem vagy egyedül, a dokim nekem is mindig magasat mér. Múltkor megkérdezte tőlem, hogy "de miért is félek én ettől, hiszen még sosem bántott engem, fehér köpenyét is leveszi?". :-) Ha ez ezen múlna... Én attól félek, hogy esetleg mivel ő magasat mér, nem hiszi el, hogy otthon jó, és bedug a kórházba. Azt beszéltük, hogy az első terhességre tekintettel ha valami nem jól megy, irány a kórház... :-S Persze ezt tudtam és így vágtam bele, de akkor is.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook