Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki, milyen étkezéssel fogyott le? fórum

Ki, milyen étkezéssel fogyott le? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
274. Napsugár8 (válaszként erre: 272. - Juditka23)
2020. okt. 20. 19:17
Sikerült befejeznem az 5 hetes étkezést segítő étrend másolását. Egy külön nyílt naplóba raktam be. Minden oldal alján írja, hogy az ételek szabadon felcserélhetők egymással, ez csak egy ajánlás, segítség ahhoz, tartani tudjuk a helyes étrendet. Sok olyan recept van benne, amihez szinte minden háztartásban vannak hozzávalók, mégsem jutna eszünkbe, olyan módon összehozni őket... olvass bele, talán te is találsz benne magadnak új kajákat, ami segít.
273. juditka23 (válaszként erre: 272. - Juditka23)
2020. okt. 20. 19:16
pl most csinalok vacsira brokkoli mandulaliszt tojasbol fasirtformakat es nem olajba sutöm hanem sutöbe :))) eddig kicsike olajba sutöttem
272. juditka23 (válaszként erre: 270. - Napsugár8)
2020. okt. 20. 19:11
közben irom miket eszek egy kimondott ilyen kajas naploba es minden reggel merem magam :) de nem akarok szenvedni közben, azert is csinalom ezt a dietat. Persze ha leall a fogyas lehet valtok mas etelekre vagy mint irtam este nem eszek annyit stb. De meg most csinalom igy aztan lassuk
271. juditka23 (válaszként erre: 269. - 6f257fd90e)
2020. okt. 20. 19:05
hu ne is mondd.... mikor regen lefogytam 47 kgra akkor sem voltam elegedett mert olyan logo böröm maradt vagyis onem feszes..
2020. okt. 20. 14:07

Olvaslak titeket, és egyetértek. A víz visszatartásra még egy szó: a túlzott sófogyasztás esetén is a szervezet visszatartja a vizet. Vagyis, ha pl. jócskán bekajálunk pl. sós mogyoróból, vagy sózott szalonnából fehér kenyérrel, zöldhagymával... :)) több vizet kívánunk, de a szervezet nem engedi át hanem megtartja... rögtön 2 kg pluszt mutat a mérleg.


Másrészt a jobb a tervezett fogyásra ütemezést készíteni. Apróbb részekre, tervekre osztani, rövidebb határidőket szabni és mindig éppen csak arra koncentrálni, hogy teljesítve legyen.

Persze ha közben beáll 1-2 hét stagnálás, azt is tudomásul kell venni, várni, vagy éppen valami módszerrel "oldalba bökni", hogy ébresztő, gyerünk... a kisebb célok teljesítése újabb erőt, lendületet ad a továbbiakhoz.

269. 6f257fd90e (válaszként erre: 268. - Juditka23)
2020. okt. 20. 13:07
Az szuper :) Az kitűzött idő is bőven hozható, nekem azért is szimpatikusabb a lassabb fogyás, mert nagyon félek a lógó bőrtől a combomon, fenekemen.
268. juditka23 (válaszként erre: 267. - 6f257fd90e)
2020. okt. 20. 12:26

En is 83 rol kezdtem es most 80 vagyok :)

a 158 cm-emhez ez nagyon sok, szerintem azert nem megy gyorsabban mert nem szoktam mar estelente ehezni, eszek feherjet salataval amig jol nem lakok, szerintem gyorsabban fogynek ha abbol is keveset ennek :)

na de mondjuk van idöm, jövö nyar a kituzött cel : )

es nem akarom feladni közben :) jarok edzesre is mellette mikor tudok megyek, 5,6 napot stb

267. 6f257fd90e (válaszként erre: 265. - Juditka23)
2020. okt. 20. 12:13

Amikor nekikezdesz bármilyen diétának, általában kimegy a "víz". Ez röviden. Kifejtve:

Amikor a szervezeted a megszokottnál kevesebb energiához nyúl, első körben a könnyen lebontható dolgokat kezdi el feldolgozni: cukrok és fehérje. A cukor vízzel van megkötve a sejtben, így amikor felhasználja a cukrot, a víz felszabadul és kiürül. Ezért van, hogy amikor nekikezdesz egy diétának hirtelen és gyorsan sokan fogynak akár több kilót is. Ezt onnan tudod, hogy gyorsan sokat adsz le, pl néhány nap, vagy egy hét alatt 2-3 kg-t.


Ezt konkrétan nem hiszem, hogy lehet mérni, én inkább arra alapoztam ezt a számot, hogy kb másfél hét alatt hirtelen ennyivel kevesebbet mutatott a mérleg. 83-ról indultam és 80 lettem egy kis odafigyeléssel. Sok nagyon jól hangzó diéta erre alapoz, amikor ilyenbe futsz a neten, hogy 5 nap alatt 3 kg vagy hasonló: ez akár igaz is lehet, csahogy az nem valós fogyás hanem a vizet dobja ki a szervezet magából. Sok esetben vízhajtó teákat is ajánlanak hozzá. Az így kiürült víz azonban nem tartós. Onnan tudod, hogy zsírt fogysz, hogy lassan de egyenletesen megy lefele a mérleg.


Sok diétázónál a vízvisszatartás az oka, hogy feladják.


Vízvisszatartás kialakulhat egy erőteljesebb erősítőedzés után, vagy ha jobban megterhelted a szervezetedet és izomlázad van. Menzeszkor is visszatartja a szervezet. Kicsit számokban a saját példámból: szeptemberben elmentem túrázni 4 napra, 4 nap alatt a telefonom szerint 70 km-t gyalogoltam. Edzettségi állapotomról annyit, hogy ülőmunkát végzek és kb a minimálisnál nem voltam jobb állapotban. Elég sok volt akkoriban a stressz, én ezt fizikai túlterheléssel adom ki magamból. Ez sikerült is, a 4 nap után olyan izomlázam volt, hogy mozdulni alig bírtam illetve a túra után 1-2 nappal kezdődött a menzeszem is. Ez 2-3 kg pluszt jelentett nagyjából. Amint elmúlt az izomláz és a nyűgösebb napok is, a szervezetem "kidobta" magából látványosan ezt a vizet.

Persze elég demoralizáló volt látni, hogy mennyire nem megy lefele a mérleg, pedig tartom a diétát és sóvárgok a csoki meg egyéb édes után. Pár nap, talán egy hét volt az egész és elkezdett szépen egyre kevesebbet mutatni. Erre írják a szépen szóló, hangzatos cikkekben, hogy "olvad a zsír". Nem, az nem olvadt.


Viszont a túra eredményeképpen edzettebb lettem kicsivel, több lett az izmom és utána a további aerob edzéseket jobban bírtam - a következő 2 kg tényleg "olvadt". De az elején az csak víz volt és izomfelszedés.


Viszont félreértés ne essék: nehogy azt higyje bárki, hogy 4 nap túrázás után úgy néztem ki, mint egy bodybuilder. Nem. Csak erősebb lett pl a combizmom.

266. Napsugár8 (válaszként erre: 260. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 20. 10:47

Azért egy kicsit pontosítsunk a GI besorolás tekintetében.

Alapjaiban:

- alacsony kategória 0 - 55 % között

- közepes kategória 56 - 80 %

- magas kategória: 81-tól -


[link]


Aki ezek alapján kizárólag csak az alacsony kategóriába tartozó ételeket eszi (elvétve a közepest), a szervezet lassan bontja le a benne levő ch-t, nem emeli meg hirtelen a vércukor szintet, tehát később éhezik meg... Valóban lehet vele fogyni, amennyiben valaki nem "notórius nassoló"!


A Súlykontroll diétában ezeket a besorolásokat egy kicsit szigorúbbra veszik:

- alacsony kategória 0 - 30 %

- közepes kategória 31 - 60 %

- magas a 61 fölött


Vagyis valamivel intenzívebb fogyás indul be, a programban van egy u.n. visszavezető szakasz is, amellyel szépen vissza lehet szoktatni a szervezetet az eredeti GI-besorolású ételek fogyasztására.

Az lesz az u.n. "súlytartó" étkezési mód, amit életünk végéig követhetünk.

Persze, nincs tiltva semmi, lehet enni édes-habos süteményeket is, és kiló számra az olajban/zsírban sütött krumplit is. Esetenként. Mindenkinek saját döntése szerint. :))

265. juditka23 (válaszként erre: 263. - 6f257fd90e)
2020. okt. 20. 10:42
Azt elmondanad, hogy mi az a 3kg viz nelkuli vagy ezt hogyan szamoltad ki?
264. 55Judit (válaszként erre: 262. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 20. 10:01

Nem értek egy kukkot sem, de jó lehet, sok a hozzászólás is.

A tornát vele együtt kell csinálni 23 percig és ennyi? Ez fogyis torna?

263. 6f257fd90e (válaszként erre: 259. - Juditka23)
2020. okt. 20. 09:39
Egy alacson GI diétát, eddig 6,5 kg nettó (az első 3 kg víz nélküli) az eredmény, kb 40 nap után. Ha gondolod, kopogtass a naplómba (200 nap) és beengedlek :) Nem túl részletes, de legalább napra lebontva van minden.
2020. okt. 20. 01:20

Egy elég könnyű torna, ami hatásos!


[link]

2020. okt. 20. 01:02

És amúgy ez nem "diéta" kell hogy legyen, hanem életmódváltás! A "diéta" túl merev kifejezés, amitől feszélyezve érzi magát az ember! Egyszerűen csak megválogatod hogy mit NEM eszel, mert fogyni akarsz!


Nem azt nézzük, hogy mit eszünk, hanem azt, hogy MIT NEM ESZÜNK! (alapszabály)

260. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 257. - Napsugár8)
2020. okt. 20. 00:57

A legjobb helyen jársz! Tök mindegy kinek az ajánlásával, de ebben a táblázatban benne van a lényeg! Csak aki talpraesett, az ebből egy vállalkozást indít, mint például Béres Alexandra.


[link]


Norbi például ketogénezik, de ott is az alacsony szénhidrátbevitelen (CUKORBEVITELEN!) van a hangsúly, csak nem mindenki bírja a magas zsírtartalmú ételeket! (Mert ugye a ketogén diéta inkább erre hajaz!)


Ha betartod a táblázatot, zabálhatsz annyit, amennyit akarsz, csak nem a magas GI (cukor) tartalmú ételekből! Rámozogsz (aerob edzés!) és olvadnak le a kilók! (10-20 kilók!)

259. juditka23 (válaszként erre: 256. - 6f257fd90e)
2020. okt. 19. 21:00
Te milyen dietat is csinalsz? dejo hogy a parod is igy segit benne : ) kilogrammban milyen eredmenyt ertel el eddig?
258. Napsugár8 (válaszként erre: 256. - 6f257fd90e)
2020. okt. 19. 13:50

Hogyan jött be nekem ez az étrend?

Nekem tetszik. Majd amikor elérem azt a súlyt, amivel már elégedett leszek (némi kis tartalékot hagyok azért magamon, nem akarok csontsovány lenni!), akkor a Súlykontroll szerint záró, u.n. visszavezető szakasszal lehet visszaállni arra a GI %-os besorolás szerinti étkezésre, amely tartható lesz éveken keresztül, és amely már valóban nem tartalmaz szinte semmi megszorítást. Akkor már csak a súlytartásra kell figyelni! Nekem tökéletesen bevált. Jó ez! Nincs ebben semmi ördöngősség, nehézség. Csak odafigyelést igényel: mit, mikor, mennyit! És akkor sohasem leszünk éhesek, sohasem jön ránk falási roham, és gyakorlatilag mindent eszünk, amit megkívánunk.

257. Napsugár8 (válaszként erre: 256. - 6f257fd90e)
2020. okt. 19. 13:43

Ahogy írtam korábban, a Súlykontroll szerinti étkezést (=GI diéta) már régebb óta csinálom. Azt a legutóbbi 2 hetes u.n. Orvosi diétát csak azért csináltam végig, mert beállt egy több hetes stagnálás. Abból sikerült kizökkennem.

Az 5 hetes GI diéta mintaétrend!!! gyakorlatilag mint egy szakácskönyv, amely abban segít, milyen ételeket ehetünk nyugodtan ahhoz, hogy az alacsony GI %-os indexbe tartozó ételek kerüljenek asztalunkra.

Pl. az első napra írott ebéd, amely sokféle zöldségből készült leves, egy kevés hús hozzá adásával, tejföllel: így ez alapján főztem magamnak palóc levest (= zöldbab leves egy marék darált hússal), és a sokféle zöldségből serpenyőben párolt vegyes zöldséget egy másik marék darált hússal.

Én hiába is próbálnék olyan keveset főzni, amit egy evésre megeszek, eddig is 2 napra főztem. Ezekből most sikerült 3 napra. Majd amikor elfogy, megnézem ismét a "Mintaétrendet", kiválasztok belőle egy éppen nekem tetsző főtt kaját, és abból is főzök 1-2 napra valót... a kilócskáim pedig remélem a továbbiakban is szépen olvadnak majd rólam.


Az "5 hetes mintaétrend" receptjeit elkezdtem kiírni egy külön, bárki által olvasható naplóba, az első 2 héttel már készen vagyok. Ahogy időm engedi, majd írogatom a többit is.

256. 6f257fd90e (válaszként erre: 252. - Napsugár8)
2020. okt. 19. 11:42

Hogy haladsz vele? Mennyire jött be ez a fajta étrend?


Mostmár 43-ik napja tartom a diétámat és kivételesem boldog-boldogtalannak elmondtam, hogy diétázom. Ez azért meglepő, mert eddig mindig titokban tartottam - ne kérdezzétek, miért... Aztán tök mókás azt nézni, hogy pl a férjem vesz egy pizzát és diszkréten különvonul vele :) Vagy amikor az ismerősökkel elmegyünk vacsorázni, és nem az a prio, hogy kihez van közelebb, hova menjünk, hanem, hogy olyan helyre menjünk ahol én is tudok választani valami diétásabbat az étlapról.


Nem tudom, hogy lesz majd ezzel a téli időszakkal. Nem féltek tőle, hogy nehezebb lesz a diéta? :-s

2020. okt. 17. 17:20
stressz / kajainger nélkül /
254. Napsugár8 (válaszként erre: 253. - 184481d874)
2020. okt. 17. 16:50

Pontosan!

Az esetek többségében elsősorban a túlsúlyból ered a legtöbb egyéb egészségügyi probléma. De ha már valamelyik olyan súlyos, hogy "orvosi eset", pl. cukorbetegség, vagy magas vérnyomás, hasonlók, célszerű az orvossal (dietetikussal!) is megbeszélni a tervezett fogyás módját, módszerét.

2020. okt. 17. 16:36
Mielőtt mindenki neki kezdeni valamilyen diétának,gondolja végig,milyen egészségügyi problémája van.
252. Napsugár8 (válaszként erre: 251. - Juditka23)
2020. okt. 17. 16:31

Ezt az 5 hetes étrendet (receptekkel együtt!) inkább annak tekintem, hogy "begyakoroljuk", milyen alapanyagokból, milyen ételeket készíthetünk magunknak, ha tartani szeretnék az "alacsony " kategóriába tartozó étrendet.

Néztem, sehol nem írja, hogy az 5 hét letelte után ennyivel-annyival leszünk vékonyabbak. Valamennyi fogyás biztosan lesz, hiszen az egész Súlykontroll azt célozza.


Még tavasszal??? elkezdtem a Súlykontroll szerinti étkezést, fogytam is vele szépen, ütemesen, csak jött a stagnálás, és abból való kizökkentés miatt csináltam meg a 2 hetes Orvosi diétát.


Eredetileg is az volt tervem, hogy utána visszaállok a Gi-diétára (=Súlykontroll).

Ezt az 5 hetes étrendet, mint egy pont erre a célra készített szakácskönyvet kezelem. :))

2020. okt. 16. 11:57
Attol még megirhatod majd, hogy hogy megy a dieta :) megneztem a dietat, es be akarod pontosan tartani az ott ajanlott eteleket?
250. Napsugár8 (válaszként erre: 248. - Juditka23)
2020. okt. 16. 07:25

Ahogy mondod: mindenki hallgasson a saját szervezetére, a saját igényeire, mindenki maga tudja, hogy neki mi a jó, és kövesse azt.

Egyszer valaki mondta: mindegy, hogy egy kétágú létra melyik oldalán jutsz fel a tetejére, a lényeg, hogy felérj! Milyen igaz!:)

2020. okt. 15. 12:18
Most nezem penteken kezdtem akkor 82 voltam masnap valamiert 83 es ma 80,3 :)
248. juditka23 (válaszként erre: 247. - Napsugár8)
2020. okt. 15. 11:57
Rolam olvadnak a kilok ugyhogy nem valtok, orulok, hogy vegre nem eszek egesznap.. hogy mostmar alig eszek es nem vakarom a falat az ehsegtol, orulok, hogy egyuttal beindult az edzes is, pontosan ahogy irod, ez volt szamomra is fontos, hogy olyat csinaljak amit egesz eletembe tudok es szeretnek is csinalni :)
2020. okt. 15. 11:48

Találtam a net-en egy 5 hetes GI étkezést követő étrendet, napi 5x-i étkezés.

Egy külön (nyílt) naplóba kiraktam a linkeket, ahol írja a reggeli, tízórai... és a főtt ételek receptjeit is felraktam egy másik naplóba.

Ha hétfőn elkezdem, az 5 hét november végéig tart, aztán még karácsonyig van 3 hét visszarázódni a normál étkezésre.

Pont nekem találták ki, és akik még majd esetleg csatlakoznak, és csináljuk együtt. :))

246. Napsugár8 (válaszként erre: 245. - Juditka23)
2020. okt. 15. 11:42

Legelőször a dr.Dukán módszerével sikerült említésre méltót fogynom, és mivel tisztességgel végig csináltam, az utolsó betűig, nem is jött vissza. De ott szinte semmi más nincs, csak fehérje, zabkorpa, ismét csak fehérje, ... kellett a zöldség, gyümölcs, így váltottam. Csináltam sokfélét, a felezőtől kezdve a ki tudja már miket.


Rájöttem, nem fogyózni kell néhány hónapig, és utána vissza a normál étkezéshez, mert az a jojó-effektus melegágya... Egy olyan étkezési, mozgási rendszert kell kialakítani, amelyet akár életem végéig is követni tudunk. Nem lesz annyira látványos a fogyás, viszont a megszorítások sem annyira szigorúak. Ezért először a Shaolin-szerzetesek szerinti étkezést, majd a Testkontrollt próbálgattam.

Ahogy megismertem a Glikémiás Index lényegét, és rátaláltam a Súlykontrollra, azóta azt, lassan, de biztosan...

245. juditka23 (válaszként erre: 243. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 20:17
Mivel sikerult lefogyj? A sulykontrollal?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook