Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki, milyen étkezéssel fogyott le? fórum

Ki, milyen étkezéssel fogyott le? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
244. juditka23 (válaszként erre: 243. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 20:16

Akkor nem rendszeres.

Ha csak 5/6kg kell akkor azt mar nehezebb leadni.

Ahh nekem a viz ivassal van gondom :( ha megiszom az 1 1,5liter vizet folyamat pisilnem kell :/

243. Napsugár8 (válaszként erre: 242. - Juditka23)
2020. okt. 14. 15:33
Az előbb írtam: ahogyan az időjárás és a lábaim engedik. Sokat leadtam már, egy bizonyos kor után már sokkal nehezebben mennek lefelé a kilók, meg kell elégedni a viszonylag lassabb ütemmel is. Ha még egy 5-6 kilót leadok, a többi kb. ugyanannyit már meghagyom "aranytartaléknak", bármi történne, legyen mihez nyúlni. :))
242. juditka23 (válaszként erre: 241. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 15:22

Te hany kg vagy? Magassag? Mennyit kell lefogyjal?

Nalam a gond, hogy 158cm vagyok tehat sokat kell még fogynom, hogy csinos legyek.

Mikor kezded a dietat? Heti hanyszor setalsz?

241. Napsugár8 (válaszként erre: 239. - Juditka23)
2020. okt. 14. 15:16
Én már csak sétálok, gyalogol, ahogyan az időjárás és a lábaim engedik. :))
2020. okt. 14. 14:30
1,5orat kocogtam es erositettem is :) mindjart 3ora eszek kis mandulat es dietas ital :)
239. juditka23 (válaszként erre: 238. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 09:48

Nana nincs valtoztatas :))) delelott gyumolcs delutan pedig szejjel valasztva az eteleket ;)

Te edzel kozben? Ha igen mit?

Hu en most voltam egy csoportos edzesen jol elfaradtam

238. Napsugár8 (válaszként erre: 237. - Juditka23)
2020. okt. 14. 09:11

Igen, ahogy mondod. Tököt-babot ehetünk össze...

A másik topikban írtam: találtam hozzá egy 5 hetes minta-étrendet.

Csináltam egy új naplót, benne a link, ill. az első hét ebéd-vacsora receptjeinek a linkjeit is belepakoltam. Majd írom a következő heteket is.

Hétfőtől az alapján fogom folytatni a kajálást. Persze a változtatás jogát fenntartva! :))

2020. okt. 14. 07:36

Kicsit az updatehez hasonlit :)) Akkor semmi szabaly nincs, csak, hogy a magas GI-t nem szabad enni? A tobbit meg lehet enni egyutt is?


Na ugyes voltam tegnap is delutan mar csak azt a keves mandulat ettem, megyek ma is kocogni a futopadon megprobalok minimum 40percet aztan erosites ha lesz kedvem :))

2020. okt. 13. 20:09

Most látom, hogy a "Fogyózás, egészség" c. naplómban van egy olyan link is, amelyet még teljes egészében én magam sem olvastam végig.

Most nézem, egy 5 hetes program minta étrendje van, holnap végig olvasom. Talán nekem itt a végén még jól is jönne ez a mankó.


[link]

235. Napsugár8 (válaszként erre: 234. - Juditka23)
2020. okt. 13. 20:04

Gyakorlatilag az ételek GI %-os besorolásán alapul, de a fogyás érdekében, valamivel szigorúbb határokat állít fel, az alacsony, közepes, magas % meghatározásánál.


Nem tilt semmit, mindenki a saját józan belátása szerint eszik, amit akar.


Van egy nyílt naplóm, abban találhatsz erre vonatkozóan több helyen is bővebben.

Alapjaiban 3 lépésben határozza meg a fogyózás menetét, az első hossza attól függ, ki mennyit akar lefogyni, a második amíg a kívánt súlyt elérjük, és végül az u.n. visszavezető szakasz.


[link]


Ebben görgess le addig, míg ezeket a szakaszokat elkezdi sorolni...


Aki fogyózni akar,:

alacsony GI % 0 - 30

közepes......31 - 60

magas........61 -100


Írja, hogy melyik kaják, alapanyagok tartoznak egyik-másik csoportokba. Én csináltam magamnak belőle egy kis táblázatot, és szinte fejből tudom, mi az ami nem tartozik az alacsonyba... :))


De a naplómban egy másik helyen ott van valahol a teljes könyv is pdf-ben...

2020. okt. 13. 19:41

Mi is az a sulykontroll?


Ma delutan mandulat ettem, hat oszinten finomabbnak gondoltam :P :)

233. Napsugár8 (válaszként erre: 230. - Juditka23)
2020. okt. 13. 13:50
Jó is ez az általad követett Testkontroll, egy ideig én is csináltam, de egy idő után csak össze ettem a ch-t a fehérjével. De most a te példádon felbuzdulva, megpróbálom ismét, de párosítva a Súlykontrollal. Aztán majd látjuk, vagy az egyik, vagy a másik, vagy majd összefog a két .... kontroll, és együtt faragják le rólam még azt a kicsit, amit szándékozok leadni.
2020. okt. 13. 11:45

Ma ment a hasam, nem tudom mitol, lehet a delelotti gyumolcs kave nem jo kombinacio egyutt :)

ugyhogy kihagytam a spinninget es 1orat kocogtam futopadon aztan erositeseket csinaltam

231. juditka23 (válaszként erre: 230. - Juditka23)
2020. okt. 13. 09:26
*regen is csinaltam ezt a dietat es konyen ment vele a fogyas akart lenni :)
230. juditka23 (válaszként erre: 229. - Napsugár8)
2020. okt. 13. 08:03

Igen olvadnak a kilok, 81vagyok par napja mèg 83voltam :) Mondjuk most nagyon jo startot kezdtem mert edzek is szinte mindennap es a diatat is csinalom :)

Tegnap vegul csak annyit ettem mar vacsoranak egy tonhalat, delutan dietas shake es delbe nem sok szendvics paprikaval. Ezzel mar igy elegedett vagyok es kemeny spinning edzesem volt reggel.

Nekem az nagyon nagyon jol megy, hat igen se toltott kaposzta se semmi ilyesmi.. bar nekem tetszik nagyon, hogy ehetek mindent csak nem egyidobe, es az ebed is konyen kesz es a vacsora is.. kis rizst tarhonyat stb kifozok delbe hozza uborka/paprika/paradicsom

Delutan meg paradicsom paprika fetasajt ezt nagyon szeretem es melle vagy hus vagy sonka vagy tonhal.

Regen is csinaltam ezt a dietat es nagyon konyen ment a dieta, bàr emlekszem a delelotti gyumolcs eves akkoris nehezen ment :)) folyamat ettem a gyumolcsoket :))

Ma is lesz spinnig es futas szerdan penteken vasarnap aerobik de kemeny lesz : )

229. Napsugár8 (válaszként erre: 227. - Juditka23)
2020. okt. 13. 07:21

Te hogyan haladsz? Olvadnak a kilók, vagy még nincs eredménye?


Nekem a délelőtti gyümölcsevéssel nem volt gondom, hiszen korábban több évtizeden keresztül nem reggeliztem. Nálam az étkezésenkénti szétválasztással volt a gondom. Mert pl. ez szerint nem ehetnék töltött paprikát, töltött káposztát, rakott cuccokat, mert eleve darált hús + rizs, és hasonló kajákat. Nálam a Testkontroll ezért nem volt igazán nyerő.

Te hogyan oldod ezt meg?

228. Napsugár8 (válaszként erre: 227. - Juditka23)
2020. okt. 13. 07:17

Nekem még tegnap az utolsó nap volt az "Orvosi diétából", jelentem 2 hét alatt 4 kg ment le rólam. Persze azt én sem gondoltam, hogy majd a 8-9 kg hipp-hopp eltűnik. Nem is az volt a cél, hanem hogy a korábbi több hetes stagnálásból kimozduljak. És ez az eredmény ahhoz nagyon jó. Nekem tetszik. :)


Most tartok 1-2 nap pihit, ami abból áll, hogy eszek mindent, amire már éhes vagyok: pl. lekváros palacsinta, túrógombóc, meg karfiol pörkölt nokedlivel, hasonlók... és utána vissza a GI-re (súlykontroll.) Majd megpróbálom hozzá-variálni a Testkontrollt, egy ilyen vegyes-vágott étkezési módszer. Majd látjuk, mi sül ki belőle. :)

2020. okt. 12. 20:46
Na hogy ment a delelotti gyumolcs eves?? Nekem banan tobb volt mivel delelott voltam spinningen meg futottam es dolgoztam is.. delbe vajas zsemle paprikaval 3kor dietas shake es most este egy tonhal, szoval magamhoz kepest nagyon remekul zartam a napot :))
226. Napsugár8 (válaszként erre: 223. - Juditka23)
2020. okt. 11. 19:59
A kölest csak fasírozottnak szerettem, amíg a bulgurra rá nem találtam. A köles helyett próbáld meg a kuszkuszt, imádom. Olyan gyönyörű "grízgaluskát" lehet belőle főzni, hogy... csak ne leszűrd, hanem szűrőkanállal merd ki a főzővízből, akkor nem megy szét.
225. Napsugár8 (válaszként erre: 223. - Juditka23)
2020. okt. 11. 19:55
Ennyire mélyen, részleteiben nem ismerem, a könyvet nem sikerült megvennem. Amit ebben a témában találtam, azt éppen most raktam fel egy új naplóba: Fogyók, egészség címmel nyitottam meg
224. juditka23 (válaszként erre: 223. - Juditka23)
2020. okt. 11. 16:11
Ja villaval osszetorom a kifott zoldseget : )
223. juditka23 (válaszként erre: 222. - Napsugár8)
2020. okt. 11. 16:11

Ugy emlekszem, hogy a tojassargajat lehet a szenhidratnal es feherjenel is enni vagy rosszul emlekszek? Meg most arrol olvastam, hogy a tej kukorica borso repa se nagyon ajanlott. Valami esetleg még?

Nekem a zoldseges koles a kedvenc testkontrolos etelem kifozom a fagyasztott zoldseget es kolest is aztan azt hiszem tojassargajaval osszekevertem es golyo formakkal kisutottem vagy sutobe nem emlekszek mar :P


Hat igen a bulgur tenyleg jobb sőt a koles is.. na majd eszek azokat is :)

222. Napsugár8 (válaszként erre: 221. - Juditka23)
2020. okt. 11. 15:51
Szerintem ennél az étkezésnél a hús és a rizs is tökéletes, csak mindkettő a maga idejében. Az egy dolog, hogy én a rizst már régebben kiváltottam bulgurral, de ha úgy vesszük, mindkettő ch-s, tehát ne fehérjével (hús, tojás, gomba) együtt együk, akkor nem fog bezavarni egyik sem a diétába.
2020. okt. 11. 15:27

Igen lehet sot olvastam egy oldalon, hogy modositott testkontroll dieta.


En regen is csinaltam es fogytam vele, en imadom, hogy ehetek MINDENT csak nem egyidobe :))) Ja es ennel a dietanal az a jo, hogy fontos a sok zoldseg, hogy mindenhez egyunk zoldseget.

Ma ettem 1alma 1 banan delbe keves rizs fel uborka es most 3kor egy tarja hus fetasajtos salataval. 5re megyek aerobikra :) Persze belelehet kotni a rizsbe is es a husba is na de jol van az : ) Ilyenkor mar remenykedek, hogy nagyon nem leszek ehes. En mindig delbe szenhidrat zoldseggel es utana 3tol feherje zoldseggel, ennel a dietanal mindig sok zoldseget eszek ami jo. Mondjuk en 82kg vagyok szoval tolem ez igy szuper, ja es orulok hogy megvan az is hogy mikor lehet egyunk.. igy legalabb nem eszek osszevissza barmikor :)

220. Napsugár8 (válaszként erre: 219. - Napsugár8)
2020. okt. 11. 13:50
* délelőtt nem voltam = délelőtt lent!!! voltam :))
2020. okt. 11. 13:49

Délelőtt nem voltam sétálni, gyalogolni egy sort. Nagyon rám fért már.

Éppen azon járt az agyam, hogy ma+holnap tart még az "orvosi diétám", és utána vissza a súlykontrollhoz.

(Azt elértem vele, hogy a hetek óta tartó stagnálásból kimozdultam. Eddig -3 kg, már ezzel is elégedett vagyok ha kedd reggel esetleg még 1 kilócskát mutatna, külön hab a tortán.)


És akkor jött a gondolat, hogy mi lenne, ha nem kizárólag a Súlykontroll-t csinálnám tovább (= GI % szerinti étkezés), hanem mellé raknám az általad végzett Testkontrollt is. Amiről reggel beszéltünk. Hiszen a kettő együtt nagyon jól kiegészíti egymást.

Vagyis, étkezni a Testkontroll szerint: reggelire csak gyümölcs, a fehérje és a ch együtt sohasem, vagy egyik, vagy másik kizárólag zöldséggel, vagy önmagában!! :))

A Súlytkontroll szerint ajánlott, u.n. "Alacsony GI %-ba" tartozó kajákból összerakni a menüt, amennyire éppen lehetséges.

Fogyókúra esetén a Súlykontrollnál:

alacsony GI % 0-30

közepes GI % 31-60

magas a 61-tól felfelé. Miért is ne lehetne a kettőt összekombinálva alkalmazni????

2020. okt. 11. 11:44
Hüha megprobalom akkor mindennap a gyumolcsot enni delelott :) egyebkent nagyon jol megy eddig : )
217. Napsugár8 (válaszként erre: 216. - Juditka23)
2020. okt. 11. 08:10

Régen csináltam már a Testkontrollt. De ha jól emlékszem, azt írja, hogy d.e. csak gyümölcs, és a nap többi részben bármi!! egyetlen kötöttség van: egy étkezésen belül, vagy csak fehérje, vagy csak ch, a kettő együtt sohasem, viszont a zöldség mehet egyikhez is, másikhoz is. A gyümölcsöt viszont csak önmagában szabad!


Hogy az olajos magvak hova tartoznak, nem tudom, nem igazán élek vele.

216. juditka23 (válaszként erre: 215. - Napsugár8)
2020. okt. 11. 07:45

Hu igen csakhat en van mikor farkasehes vagyok delelott. Amikor delelott dolgozok lehet nem is fogom tudni betartani a gyumolcsoket, lehet szenhidrat zoldseggel lesz a reggeli es delutan mar csak feherje zoldseggel.. valahogy birjam is : ) a tobbi nap meg mikor tudom gyumolcsot eszek delelott.


A mogyorok feherjek? Bocsi a hulye kerdesert. A mandula igen es a tobbi? Mogyoro dio stb? Mikor ram tor az edesseg vágy valami ilyesmit vennek :)

215. Napsugár8 (válaszként erre: 214. - Juditka23)
2020. okt. 11. 07:09

Lehet enni banánt is, mivel nincs mennyiségi korlát, de a banánnak nagyon magas a kcal és ch tartalma, így ha valóban fogyni akarsz, én nem enném naponta.

Most inkább az alma-szilva kompótra vagyok ráállva, mivel nem csak önmagában eszem a gyümölcsöt, hanem egy kis lével, jobban telíti a gyomrot. :)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook