Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki, milyen étkezéssel fogyott le? fórum

Ki, milyen étkezéssel fogyott le? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2020. okt. 10. 22:10

Pedig pont ma olvastam egy oldalon, hogy az sem baj ebben a dietaban ha tobb banant eszunk. Persze tudom nem a legeslegjobb..

A dieta miatt a kavet tej nelkul iszom :) mivel ugye akkor nem is ihatnam a kavet szinte.. elkezdtem a dietat es csoportos edzesre irattam be magam ahol szinte mindennap van edzes : ) remeljuk elakadas nelkul megyek szepen a celjaim utan.. jovo honapban leszek 30 :) Ideje a valtozasnak :)

213. Napsugár8 (válaszként erre: 212. - Juditka23)
2020. okt. 10. 10:28
Nincs mennyiségi korlát. Csak arra vigyázz, hogy ne az édes gyümölcsöket egyed, mint pl. szőlő, banán, hasonlók, mert akkor lőttek a fogyónak. :))
212. juditka23 (válaszként erre: 211. - Napsugár8)
2020. okt. 9. 19:04
Koszi. Nekem konyen megy, egyedul a delelotti gyumolccsel vagyok mèg gondba.. remelem majd azt is sikerul :)
211. Napsugár8 (válaszként erre: 210. - Juditka23)
2020. okt. 9. 13:59
A testkontroll is jó, ha betartod. Nekem csak viszonylag rövid ideig sikerült, utána kezdtem hanyag lenni, és ismét csak "vegyes" étrend lett belőle. Sok sikert kívánok!
2020. okt. 9. 12:10
Beiratkoztam kulonbozo aerobik tornakra es csinalom a testkontroll dietat :))
209. juditka23 (válaszként erre: 206. - Viktória9024)
2020. okt. 6. 15:39
Te mikor kezdessz az edzonel?
208. juditka23 (válaszként erre: 206. - Viktória9024)
2020. okt. 6. 15:39
Azert mert akihez en megyek az segit az etkezesben is. Nala igy mukodik, de valoszinuleg a legtobbnel egybol edzesre kell menni.
207. 55Judit (válaszként erre: 200. - Unom)
2020. okt. 6. 13:40
Persze. Tudom én azt. Ettől függetlenül sokat tanultam már tőle. De mielőtt valamit megveszek több felől is utána olvasok, és főleg tapasztalatokat keresek.
206. Viktória9024 (válaszként erre: 205. - Juditka23)
2020. okt. 6. 12:45
Jól hangzik nagyon:) Én is valami ilyesmire gondoltam. Be is jelentkeztem egy szimpatikus edzőhöz, de furcsa volt, hogy nem kért előzetes állapotfelmérést, vagy adatokat, csak hogy jöjjek hozzá az adott időpontban mozogni.
205. juditka23 (válaszként erre: 204. - Viktória9024)
2020. okt. 6. 11:50

Szia


En penteken megyek szemelyi edzohoz :) ez még csak allapotfelmeres lesz aztan kezdjuk, segit az etkezesben es mozgasban :)

204. Viktória9024 (válaszként erre: 203. - Juditka23)
2020. okt. 6. 10:14

Szerintetetk érdemes lenne személyi edző segítségét kérni a fogyásban? Most gondolkozom, hogy keressek egyet. Lehet segítene, főképp a kontroll gyakorolásában. Valakinek esetleg tapasztalat?

Azért jutott eszembe, mert így mégis lenne valaki, akinek be kell számolnom, esetleg táplálkozási naplót írnom, plusz az edzéseim is személyre szabottak lennének:)

2020. okt. 3. 22:17
Olvastam az egeszseges etkezesrol, es ott ugy irja, hogy a tanyer fele legyen zoldseg. Napi 5szori etkezes tizorai uzsonna gyumocs vagy feherje. Meg ezeken kivul teljes kiorlesu dolgok inkabb
2020. okt. 3. 22:13
Szendi, Hmb? Lemaradtam mik ezek? :)
201. michelle.r (válaszként erre: 200. - Unom)
2020. okt. 3. 21:55
Nem a Szendi terméke. Nagyjából minden táplálékkiegészítő üzletben kapható.
200. unom (válaszként erre: 199. - 55Judit)
2020. okt. 3. 18:53
Értem. De azt ne felejtsd el, Szendi is elsősorban üzletember. Nézz utána ennek független forrásból is.
199. 55Judit
2020. okt. 3. 17:33
Amivel szemezek az a a HMB. Pontosabban a MEGA HMB.
198. 55Judit
2020. okt. 3. 17:24
Máris rám tört a farkas éhség, ezért nem sütök céklát. Megettem egy nagy tányér zöldbab leves maradékot. Kicsi a kalória, és most elégedett is vagyok. :))
197. 55Judit (válaszként erre: 196. - Unom)
2020. okt. 3. 17:22

Igen tudom, csak elfelejtettem erről írni. Szendi is úgy írta a 70 évesekkel történő kísérletet, hogy ők is sportoltak. Lájtosan én is sportolgatok, de ha elszánom magam hogy pénzt adok a cuccért, akkor komolyabban és rendszeresebbre veszem a "gyúrást". Már elterveztem melyik napon mimet edzem. :)

A saját testsúlyos szerintem is jó lehet. E mellett van 2 db 1 literes ecetes flakonom vízzel töltve súlyemeléshez, Csinálok bicepsz és tricepsz erősítést, van húzódszkodóm amin csak lógni tudok. Szerek nélkül is tornázok és szinte minden nap gyalogolok. Gyorsan. :)

196. unom (válaszként erre: 193. - 55Judit)
2020. okt. 3. 17:00
Lehet, hogy jó ez a kiegészítő, de izom építéséhez szerintem kell a mozgás is. Nem kardio, hanem súlyzós, vagy saját testsúlyos. Utóbbinál ne gondolj nagy dolgokra, sokat te is el tudsz végezni.
195. 55Judit (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2020. okt. 3. 16:55

Én is kenyeres vagyok. Hogy lehetne kihagyni a kenyeret, mikor mennyei finom tk. tönköly bagettet sütök, amiben burgonyapehely is van. Istenem, de finom!

Délben csináltam fiamnak elvitelre (nem velem lakik) csirkemáj pástétomot, muszáj volt hagyni egy kicsit magamnak is. Bagettel, retekkel, hmmm!

194. 55Judit (válaszként erre: 191. - Juditka23)
2020. okt. 3. 16:51

Régen én is számoltam,nem is kellett sokáig, mert hamarosan azt vettem észre hogy ha az ételre nézek, már meg tudom saccolni hány kalóriás. Meguntam, mert nem voltam vele előrébb.


Szerintem is a minél több zöldség a szénhidrát rovására lenne a megoldás, de mikor annyira kenyeret vagy tésztát akarok enni, akkor kell a csudának a zöldség. Most hogy a kertben van saláta, retek, paradicsom, a csarnokba meg nem drága a zöldpaprika azon vagyok, az ételemhez minél több friss zöldet egyek, a más kaját csak a sóssága miatt kívánom, de inkább salátát eszek nagy tállal mint ételt. Ma vacsorára céklát sütök, nem tudom mi kellene még hozzá hogy kielégítsen.

193. 55Judit (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2020. okt. 3. 16:44

De jót mosolyogtam. :))

Én a tányér méretével nem tudom becsapni magam. Próbáltam én ezt már valahányszor. Ráhangolódok hogy most ezzel megelégszem, ennyit kell enni, más sem eszik többet, stb. Akkor elhiszem, de hamarosan azon kapom magam hogy nyitogatom a hűtőt. :))


Az a baj, hogy koromnál fogva egyre gyorsabban épül le az izomzatom, és ahol eddig izom volt, most hájat lehet markolni. Hiába mondják hogy nem látszok kövérnek, de ha mindenhol markolható a háj, akkor szerintem de. Meg hát amúgy is a 160 centihez az okosak szerint is túl sok a 70 kg.


Szendi nem rég küldött hírlevében olvastam egy olyan fehérjéről amivel a 70 éveseken végeztek kísérletet. Röviden a vége az lett, hogy rövid időn belül növekedett a tesztalanyok száraz izomzata. Mellette könnyebben bomlik a zsír is. Ma szemezgettem ezzel a kiegészítővel, fontolgatom hogy ki kellene próbálni. Nem fogyókúrás, hanem izomépítős. A vásárlói tapasztalatok is elég biztatóak, persze nem öregek írtak, hanem fiatalok és középkorúak.

192. 6f257fd90e (válaszként erre: 191. - Juditka23)
2020. okt. 3. 15:45

Egy idő után megszokja a szemed, hogy mennyi az annyi. Én nagyjából egy hétig írtam-mértem-számoltam. Kicsi plusz idő, utánakeresgetés vagy ahogy Napsugár8 is írta, vezeted Kalóriabázisban.


Olyan ez, mint a főzés, kicsit. Az elején az ember grammra pontosan kiszámolja a hozzávalókat, de egy idő után már tudja, mennyi elég.

191. juditka23 (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2020. okt. 3. 15:16
Aha becsulom azokat akik szamoljak a kalorait nekem olyan neheznek tunik! Akkor azert tudsz enni mindenfelebol mert te kalorit szamolsz. En ugy gondoltam, hogy pl eszek mindent de nagyobb resz zoldseg legyen a tanyaron.. nem tudom esetleg az is bevalna
190. Napsugár8 (válaszként erre: 189. - 55Judit)
2020. okt. 3. 11:10

Nem az akaratgyengeségen, hanem a tányéron!!!

Anno azzal kezdtem, hogy vettem gyerektányérokat. Egy mély, egy lapos és egy sütis!

Mert a szemet, és az agyat be kell csapni!! Ha azt látja, hogy tele tányérral eszel, hamarabb megelégszik azzal a csökkentett mennyiséggel is. Igaz, hogy első néhány napban még repetáztam is, de beáll a szervezet a kisebb adagokra.


Vezetem a Kalóriabázist, oda felvésem miből mennyit ettem (dekára!!) és persze a napi mozgást is. A végén kiszámolja, hogy mennyi deficittel zártam a napot, és hogy az (elvileg) mennyi heti, havi fogyást fog eredményezni.

Ma már vissza álltam a normál tányérra, tudom, hogy a tányér üresen mennyi, a belerakott kajával együtt lemérem... el sem hiszed, hogy sokszor még én magam is csodálkozok, hogy a búbánatba tudtam annyi kcal-t bezabálni...

Ne legyen lelkifurdalásod, ha jól esett, akkor az kellett a szervezetednek. Csak ne legyen minden nap!

189. 55Judit (válaszként erre: 188. - 55Judit)
2020. okt. 3. 09:53

Ja, és nem fogyok sajnos. A nyáron mikor beteg voltam 2 hónap alatt lecsusszant 6 kg, de sajnos visszasettenkedik. Többnyire figyelek az adagra is, és mikor olyat eszek amiről tudom hogy hizlal csak megeszem, és bűntudatom van közben. na ez a legrosszabb. De ha nagyon kívánom, csak megeszem. :)

Nálam az akaratgyengeségen kellene még változtatni.

188. 55Judit (válaszként erre: 186. - Napsugár8)
2020. okt. 3. 09:48
Pont így étkezek, és jónak érzek mindent. Nálam napi 4km gyors gyaloglás, csak néha marad ki.
187. Napsugár8 (válaszként erre: 185. - Unom)
2020. okt. 3. 08:11

Én bizony kenyeres vagyok alapjaiban. Napközben nagyon jól megvagyok nélküle, az ebéd mindig főtt étel, ahhoz nem igénylem.

Viszont a vacsi u.n. hideg vacsi, felvágott, sajt, tojás, vagy főtt, sült virsli, hasonlók... akkor már kell egy szelet kenyér, vagy egy db. zsömle. De leginkább ennyi!

A sült szalonnát én is szeretem, de csak amikor már kihűlt, de finom is az, egy kis hagymával, retekkel, paradicsommal vagy paprikával. Mennyei vacsora tud belőle kerekedni. :)

186. Napsugár8 (válaszként erre: 183. - Juditka23)
2020. okt. 3. 08:06

Dehogy nem! De nem fogyózok, nem diétázok igazán. Csak megválogatom, hogy miket, mikor eszek és mennyit!!!


Ne fogyózz! hanem válts életmódot, vagyis keress egy olyan étkezési, mozgási módot, amit életed végéig tartani tudsz, és majd a szervezeted válaszol rá.


Mindent eszek-e? Ahogy vesszük: nincsenek "fehér" dolgok az étrendemben, vagy mondjuk úgy, alapjaiban nincsenek:

- fehér kenyér, fehér liszt helyett én a teljes kiőrlésűre álltam át, de állítólag ugyanilyen jó a durumliszt is, azzal is bármit el tudsz készíteni. A kenyeret, zsömlét (ha nem akarsz magad sütni otthon), lehet kapni teljes kiőrlésűt, vagy veszel korpás zsömlét.

- fehér rizs helyett én a bulgurt használom, van aki hajdinát, kölest, jó a barna rizs is, akinek bírja a pénztárcája

- fehér cukor helyett én gyümölcs cukrot veszek, igaz hogy jobb az eritrit, xilit. Annyira minimális cukrot használok, hogy a 20 dkg-os csomag elég 3-4 hónapig is, amazokból csak kilós kiszerelések kaphatók.

- és természetesen nincs kóla, és egyéb szénsavas, és nincsenek édes-habos sütik harmadik fogásként az asztalomon. Ha megkívánom, azért 2-3 havonként nálam is lecsúszik 1-2 szelet süti. Alapjaiban nem vagyok édes szájú.


Én a Súlykontroll (=GI diéta) szerinti étkezést igyekszem tartani, de nem lövöm magam fejbe, ha esetenként ráéhezek a krumplira, és hasonló, általa nem javasolt kajákra. Meg kell adni a testnek, amit megkíván.


Csak csinálj az étkezésből egy rendszert, legyen egy olyan alap, amiből esetenként ki tudsz lépni, ha éppen úgy kívánod!És legyen naponta olyan plusz mozgás, ami a normálon felüli!

Én napi séta-gyaloglás, ahogyan a lábaim, az időm és az időjárás engedi, de szinte minden nap lemászok a másodikról... :))

185. unom (válaszként erre: 184. - Juditka23)
2020. okt. 3. 07:13

Nem csak fehérjét eszem, zsírt is bőven.

A CH általában zöldség, gyümölcs, de van, hogy csoki, süti.

A kenyér teljesen kimarad, nem hiányzik. A sült szalonnát megeszem kenyér nélkül😃

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook