Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem! Hallottatok már étkezéssel foglalkozó orvosról? fórum

Nem eszik a gyerekem! Hallottatok már étkezéssel foglalkozó orvosról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 22. 23:28
Egy kórház étkezdéje dél körül tele van "étkezéssel foglalkozó" orvosokkal.
2011. máj. 22. 23:24

Szia, a gasztroenterológussal mindenképpen konzultálj.

Ő látja, hogy kell-e további kivizsgálás vagy sem. Vele dolgoznak dietetikusok is akik segíthetnek mintaétrend összeállításában.

Tápszerből pedig olyat kellene választani ami magas kalória tartalmú tehát ha fenn áll az alultápláltság veszélye akkor ezekre kellene váltani.Egyébként hány centi és hány kg?

61. andesz25 (válaszként erre: 60. - Martin3)
2011. máj. 15. 08:03
Köszönöm szépen a válaszod, kicsit megnyugtattál :)
60. martin3 (válaszként erre: 55. - Andesz25)
2011. máj. 14. 22:17

szia!

nekem a kisfiam csinálta ugyanezt! most 4,5éves, kb 1 éves koráig normálisan evett mindent, aztán valahogy semmit, vagy nagyon minimálisan. Mondjuk ő tápszert nem kapott, mert anyatejes volt 11hóig, utána meg jött a reggeli 1 kakaó(este nem adok tejet nekik). Hiába kínáltuk mindennel alig evett, én is mondtam már a dokinak, hogy történjen már valami. Végre csináltak egy vérvizsgálatot, ott csak annyi derült ki, kissé vashiányos, kapott vasat(amit ti is), de nem sok javulás. Én már ígértem neki fűt-fát, csak 1 falatot ebből csak egyet abból, semmi. Sík ideg voltam, hogy nem eszik, nagyon minimálisan(a súlya neki is nőtt, így a doki nem parázott). Aztán elkezdett fájni a hasa, sokszor visszatérően. Kértem egy Uh-t, de semmi, kivizsgálták allergiára, semmi. Most légy okos...Én is rohangáltam utána 1-1 falattal, hátha akkor eszik...Aztán úgy döntöttem, nincs baja a gyereknek(mármint szervi), ha éhes lesz, enni fog. "nem idegesítettem" tovább magam, ha nem evett akkor, amikor mi, akkor nem rohangáltam után a kajával, hanem kivártam az ebédet(volt, hogy az uzsit direkt kihagytam!).És egyszer csak enni kezdett!!! Viszont mint írtam 4,5 éves, most már mindent eszik, de a mai napig "könyörögni" kell neki, hogy egyen rendesen, sokszor csak a levest eszi meg, és közli jól lakott...De van, hogy feltölti a pocakját és 3x is kér!!!(legyen az főzelék, vagy palacsinta, mindegy, ha éppen éhes eszik ezerrel, majd 3 napig ismét noszogatni kell..): Nem tudom miért van ez nála, de már nem idegesítem annyit magam, mint régen. Egyszerűen ilyen fajta? (még annyi, hogy ha kint vagyunk a kertben és jól megkergetem, vagy sokat rohangál stb látványosan többet eszik utána, de csak, ha tényleg sokat mozog..)

Azt tudom neked tanácsolni, hogy kérj allergia vizsgálatot, vagy akár UH-ot(mondd azt hogy fáj a pocija..) és ha nem találnak semmi bajt, mint nálunk meg fogsz nyugodni, hogy legalább baja nincs és nem azért nem eszik. És próbáld azt megtartani, ha nem eszik akkor, amikor annak az ideje van, akkor nem ehet más időben, ha kér, akkor sem. (tudom ezt nehéz megállni, mert az ember megörül, hogy jaj de jó végre enne...)

ja és az ovi sokat segített, mikor az óvó nénikre rákérdeztem ott eszik-e azt mondták, igen, mindig megeszi a kaját. És nem válogatós ma sem, de képes vacsira csak sajtot enni önmagában...:)mit tudok csinálni?

59. szemmelver (válaszként erre: 25. - Andesz25)
2011. máj. 14. 20:55

ez azért van,mert ekörül forog nálatok az élet!

egy gyerek sem halt még éhen, ha volt neki mit enni!

vidd el az éhező Afrikába, majd enne!

bocs, de ez kicsúszott!

ha nem fogadod el,hogy a gyerekedet elrontottad az evésre való koncentrálással neked kéne pszichológushoz menned!csak 1 gyereket mutass, m ondj keress,amelyik éhen halt ha volt előtte étek!

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - Andesz25)
2011. máj. 14. 16:40

Ha ezeket eszi, akkor egye ezt.


Valaki belinkelt ide egy cikket, olvasd el, tényleg nagyon hasznos tanácsok vannak benne, bár hasonlóak az általunk adottakhoz.


A tápszerrel az a gondom, amit irtam. Lehet annyi kalóriát tartalmaz, ami neki elég 24 órára, igy nem csoda ha nem lesz éhes.

57. andesz25 (válaszként erre: 54. - Mari20)
2011. máj. 14. 16:31

Kedves vagy!!! :)

Tudod, nálam az a helyzet, hogy első gyerkőcöm! Rengeteg könyvet, cikket, internetes oldalakat olvastam a gyereknevelésről... a legtöbb bevitt az erdőbe,aztán jól otthagyott...

A környezetemben is csak azt látom, hogy az összes gyermek annyit eszik,hogy alig győzik tömni őket, míg az én lányom után rohangálok, adom a szájába az ételt, könyörgöm... nálunk tényleg kész kínszenvedés az étkezés!!!

Az anyukám is és az anyósom is azt mondták (pedig ők már mindketten fölneveltek 2-2 gyerkőcöt), hogy ez azért tényleg nem normális, amit a Kincső eszik, ha azt evésnek lehet nevezni! :((((

56. andesz25 (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2011. máj. 14. 16:25

Én is egyetemre járok, végzős vagyok, úgyhogy nem a rengeteg szabadidőm miatt kerestelek benneteket, hanem hátha tudtok jó tanáccsal szolgálni! Szerencsés vagy, hogy jól esznek a gyermekeid, az én környezetemben is minden kisbaba farkasétvágyú, "irigy" is vagyok az anyukákra!

A tápszert azért adom a lányomnak, mert egyrészt kéri, másrészt legalább ennyit biztosan megeszik! A joghurttól és a zöldség-gyümölcstől nem fog "nagyra nőni"! :)

55. andesz25 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2011. máj. 14. 16:22

Zöldségből a hagyma és a kukorica, amit szeret, gyümölcsből viszont szokott enni almát, banánt, narancsot, mangót, ananászt, leginkább mindent, ezekkel nincs gond! Én azért aggódom, mert "normális" kaját nem eszik...

Tápszert csak este adok neki, 210 ml-t, hidd el, nem erőltetem a tápszert, ő kéri és eszi (legalább azt!!!)

54. Mari20
2011. máj. 14. 14:28

drága ne aggódj, biztos eszik, csak nem annyit amennyit te szeretnél látni.


A gyerek bölcs és annyit eszik amennyire szüksége van, ha a szülő erővel másra nem KÉNYSZERITI


csak figyeld meg, ird fel itt evett egy kicsit, ott....


és ha 2-3 napig nem eszik akkor se fog éhen hajni.


ha éhes enni fog.


csak ne mond meg hogy mennyit egyen, ezt ö pontossan tudja.,



játszatok, nevesetek, sétáljatok, és ha te eszel, biztos kér belőle....



szeresd, és figyeld meg milyen bölcs a gyerek

2011. máj. 14. 14:11

Így végigbogarászva a fórumot az a baj veletek, hogy túl sok időd van ezen rágódni.


Nekem egyetem alatt bizony pár percem volt erre, ettek is a gyerekek, ahogy bírtak, meg azt, ami éppen volt. Szeretnek is majdnem mindent, nem lett velük semmi...


Az meg, hogy miért jó a félműanyag tápszert tömni belé, ahelyett, hogy a finom, igazi ízeket érezhetné, nem tudom.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Reload)
2011. máj. 14. 13:47

Pontosan.

Nem szabad görcsölni a témán, mert a gyerek máshogy fogja értelmezni.

Én nem tömném vitaminnal sem, mert az a máját tönkre teheti. A vitaminokat zöldséggel gyümölccsel kell próbálni adagolni.

Ha minden étkezés alkalmával eszik pár falatot, akkor már minden rendben van.


Ha eteted, akkor sem eszik jobban?

Nem tudom, hogy zajlik az étkezés nálatok.

A sógornőm elég sokáig ölbe vette a gyereket és etette, pontosan azért, mert egyébként nem evett.


És bármilyen elv ellenére is én sűrgősen leszoktatám a tápszerről.

lehet emiatt nem eszik rendesen.

Mennyi tápszert iszik meg?

Nem lehet, hogy annyit amennyi fedezi a szükséges kalóriát 24 órára?

Fogai rendben vannak? Lehet rágni nem szeret?

2011. máj. 14. 12:30

[link]


Érdemes elolvasni.

50. reload (válaszként erre: 49. - Andesz25)
2011. máj. 14. 12:24

Ez pozitív :))

Tudom, hogy baromi aggasztó ez a helyzet, de meg kell próbálnod lazulni egy kicsit, hogy a gyerek is érezze, hogy az evés jó, nem egy kényszer. Jobb tanácsot nem tudok adni, csak amivel én is "dolgoztam" :)

Általában nekem is azt mondták, hogy éhen halni nem fog, ami persze sovány vigasznál is soványabb. De meglátod hamarosan megváltozik ez a helyzet is. Lehet ha közösségbe kerül, akkor megjön az étvágya, ha a többi gyerek is eszik körülötte :)

49. andesz25 (válaszként erre: 47. - Reload)
2011. máj. 14. 12:20

Persze, mindig leülünk vele enni! Hétköznap reggel és délben csak én, mivel apa dolgozik, de a vacsinál és hétvégén együtt eszünk! Legalábbis a férjem és én, a gyerkőc nem eszik... :(


Mindig szépen megterítek, a babák, kutyusok is odaülnek az asztalhoz... :)

48. menta76 (válaszként erre: 44. - Andesz25)
2011. máj. 14. 12:01

Talán javulgat egy kicsit az étvágya, de még nem szedjük régóta. Mindenki azt mondja, hogy majd most, hogy jön a jó idő majd éhesebb lesz. Hát majd elválik :-)

Próbáld ki, az íze sem rossz.

47. reload (válaszként erre: 41. - Andesz25)
2011. máj. 14. 11:34
Amúgy leültök vele enni? vagy legalább te?
46. reload (válaszként erre: 44. - Andesz25)
2011. máj. 14. 11:34
Vitacolan nekünk nem vált be, azzal kezdtük. Utána jött a peritol, majd a béres csepp. Mondjuk a vitacolan is egy olyan komplex vitamin, amit amúgy is lehet adni :) olyan 1300-1500 körül van egy üveg.
2011. máj. 14. 11:13
Mi kipróbálzuk a Vitacolant is,étvágya nem javult tőle,viszont a haja nagyon gyorsan nőtt:)Rengeteg vitamin van benne,ártani nem árt.
44. andesz25 (válaszként erre: 42. - Menta76)
2011. máj. 14. 11:09
Erről még nem hallottam... Nektek hatásos volt?
43. andesz25 (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2011. máj. 14. 11:06
Ezt a hozzászólásodat már válaszra sem méltatom, de mégis... Szerintem az utolsó mondataiddal túllőttél egy kicsit a célon... Én nem bántani akartam azokat, akikkel nem értek egyet, csak egyszerűen nem értek velük egyet! Ha valakit megbántottam, nagyon sajnálom, nem ezt akartam, egyszerűen csak egy nagyon aggódó anyuka vagyok...
42. menta76 (válaszként erre: 41. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:59
Vitacolan szirup???
41. andesz25 (válaszként erre: 39. - Menta76)
2011. máj. 14. 10:55
Először a Peritol+Maltofer kombinációval próbálkoztam, kb. 4 hónapig szedtük, de semmi! Aztán kb. 1,5 hónapja adom a lányomnak a Bérescsepp+Cebion-t, eddig még semmi... :(
40. andesz25 (válaszként erre: 35. - Reload)
2011. máj. 14. 10:52
Köszönöm :)
39. menta76 (válaszként erre: 31. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:50
Én is próbáltam, hogy ha nem kell neki az étel akkor ne egyen. De ezt nem csinálhatom a végtelenségig, mert alig több mint 7 kiló a drágám. Én is vittem már több orvoshoz is ( házi orvos, koraszülöttes orvos - 36 hétre született -, anyagcsere vizsgálata is volt ), de mind azt mondja, hogy ő ilyen majd egyszer meg jön az étvágya. Abból áll egy napunk, hogy folyamatosan kínálgatom minden féle étellel. Vitaminokat szedtek?
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:46

Én is csak ismételni tudom önmagam. A gyereknek semmi baja. Annyit eszik, hogy ne haljon éhen. Igyon sokat és egyen annyit, amennyit akar.

Lehet, hogy úgy tűnik nincs gyerekem? És mi lenne ez esetben?

Én tudtam mit kell tennem a gyerekemmel és meg is van az eredménye. Mindig egészséges volt.

Annak idején a gyermektelen védőnő elmondta, hogy miért ne adjak a gyereknek 1 évesen párizsis kenyeret paradicsommal, de az én elveim sokkal jobbak voltak a tiednél, igy nem is kinlódtam a gyerekkel 1 percig sem. Lehet szakitanod kellene az elveiddel, ami csak arra alapul, hogy neked vannak elveid és a gyerekedet semmibe veszed.


És ha már a fikázásnál tarunk, szerintem te fikázol mindenkit aki nem zokog a válladon. Lehet, hogy otthon is ilyen gondok vannak és a gyereked a nem evéssel ellenkezik ellened. Lehet anyát kellene cserélnie?


Elég használhatóak voltak az infóim?

37. reload (válaszként erre: 36. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 10:41
Biztos működik :) Csak nagyon sok türelem kell és valahogy magadban helyre kell rakni a dolgot, mert amíg görcsölsz rajta, addig a gyerek is fog akárhogy is próbálod leplezni.
36. suzanne7 (válaszként erre: 35. - Reload)
2011. máj. 14. 10:39
Ugyan ezt tanácsolta nekünk is a gasztrós doki amiket Te csináltál:).Remélem nálunk is beválik:)).
35. reload (válaszként erre: 31. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:34

Szia!


Leültök vele együtt enni minden alkalommal? Mennyire érezheti a gyerek kényszernek az evés, illetve fegyvernek ellenetek? Gondlom ha azt mondaná éhes, azonnal körbeugrálnád. (hozzáteszem, túl vagyok ezen én is-volt hogy egész nap 1db túró rudit evett a gyerekem semmi mást)

Telenyomtam vitaminnal, hordtam minden hová, végül rájöttem, hogy nem csinálok belőle nagy ügyet. Elé rakom, ha megeszi megeszi, ha nem nem, de nem vagyok hajlandó naponta 5 féle kaját főzni és sorra kidobálni. (ezt is hónapokig csináltam én is) Aztán egyszer csak helyrejöttek a dolgok :) Igaz most már 8 éves elmúlt.-kb 1,5 éves korában kezdődött.


A gasztro kivizsgálást én is ajánlanám, mindenképp ki kell zárni a szervi problémákat, esetleg egy pszichológussal is konzultálhatnál az ügyben. Tudom ez lehet hülyeségnek hangzik, de egy beszélgetés nem a világ vége :)

34. de6dcdc43c (válaszként erre: 33. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:32

undoritóan viselkedsz azokkal akik más véleményen vannak mint te és mondjuk tapasztaltabbak.

Ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy próbál a maga módján segíteni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook