Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki, milyen étkezéssel fogyott le? fórum

Ki, milyen étkezéssel fogyott le? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
394. 6f257fd90e (válaszként erre: 388. - 55Judit)
2020. okt. 30. 11:39

Most konkrétan nem használom, de még az előző edzés-diétából maradt meg.


Két félét használtam, az egyiket étkezés pótlására, a másikat edzés után. Az étkezés pótlására a BiotechUSA-tól a Casein Zerot - ebből lett annó a palacsinta is. Edzés után ISO whey zerot.


Annak idején alaposan utánanéztem, hogy nem mindegy milyen komponensből van és mikor melyiket iszod, mert hogy akár hízhatsz is tőle ha pl az étkezés helyettesítő helyett a másikat használod, de sajnos már teljesen elfelejtettem, hogy mi merre :/

393. Lávli* (válaszként erre: 391. - Scherlock)
2020. okt. 30. 05:47
Szerintem mindenkinek szüksége lenne rá 😄
392. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 384. - Lávli*)
2020. okt. 30. 00:59

November 3-án pedig amerikai választások!


[link]

391. Scherlock (válaszként erre: 384. - Lávli*)
2020. okt. 30. 00:44

Épp ma hallgattam ezt a YouTube szösszenetet. :)


Zerinted' szükségem van rá? 😉

390. Fruzsa2000 (válaszként erre: 389. - Fruzsa2000)
2020. okt. 29. 19:04

Most hogy a fehérjeporokat nézegettem, ráakadtam egy új diétára a ketodexre.

Mondjuk én azt már túlzásnak tartom, mikor egy tojásrántotta omlettet porból kevernek ki🙄 hiszen a sima omlett is tökéletesen beilleszthető egy diétába..

389. Fruzsa2000 (válaszként erre: 388. - 55Judit)
2020. okt. 29. 19:01
Írtam privibe részletesen, hogy én melyiket ajánlom🙂
388. 55Judit (válaszként erre: 386. - 6f257fd90e)
2020. okt. 29. 17:09
Elárulod, te milyen fehérjeport használsz?
387. 55Judit (válaszként erre: 385. - Fruzsa2000)
2020. okt. 29. 17:09

Az a palacsinta biztos bejönne nekem is. de annyi féle fehérjéről olvastam már, hogy nem tudnám kiválasztani azt ami nem túl drága, de azért finom is. Szeretném ha megírnád pontosan milyet használsz és hol veszed. Ha itt nem akarod, priviben is várom. Köszi.


Én mostanában a mák fogyasztásra álltam rá nasinak, mert a csontritkulásomon szeretnék ezzel is javítani. Ma 1 szem reszelt almára tettem 2,5 dkg mákot és csorgattam egy kis mézet. De van hogy hozzáadott cukor mentes fügelekvárba keverem a mákot. Régebben nyers máktortát is készítettem, csak az kicsit költségesebb.

386. 6f257fd90e (válaszként erre: 385. - Fruzsa2000)
2020. okt. 29. 16:39
Az ilyen palacsinta tényleg nagyon finom! Nagyon sok ilyet készítettem régebben :)
2020. okt. 29. 15:29

Sziasztok!

Hoztam pár finom étel ötletet, hátha valakinek megtetszik.


Nem tudom mi a véleményetek a protein porokról, de én szoktam használni.

A legutóbb egy tojást ütöttem egy mérőkanál proteinbe, összemixeltem, majd olaysprayvel kifújt serpenyőben kisütöttem. Volt banános csokis, vaníliás, joghurtos áfonyás ízű, kinek milyen van otthon. Valami isteni volt, gyorsan elkészült. Edzés után pedig jobb érzés volt megenni egy forró palacsintát, mint a szokásos turmixot meginni.



A másik mostani nasimat nem nevezném külön receptnek. Nem szoktam termékeket reklámozni, csak ha tényleg beválnak és finomak. Van a myproteinnek egy MUG CAKE(bögrés süti) terméke. Egy mérőkanál proteint némi vízzel/tejjel kikeverek egy bögrében, fél perc a mikróban, és kész a bögrés brownie😱🤩🤩

Szó szerint fél perc elkészítési, isteni csokis az íze, és tele van fehérjével, valamint csak 178kcal egy adag, ami nagyon laktató.


Szerintem a jó minőségű fehérje poroktól nem kell félni, szóval akinek esetleg megtetszett valamelyik ötlet próbálja ki bátran alternatív édességként😊

384. Lávli* (válaszként erre: 378. - Scherlock)
2020. okt. 29. 15:22

Tudsz róla, hogy előre láthatólag nov.16-án jelenik meg az új könyv?

A Főnix.

Csaxólok 😄

383. 6f257fd90e (válaszként erre: 382. - 55Judit)
2020. okt. 29. 14:41
Kopogj a naplómba, igyekszem pontosan vezetni, hogy miket eszem-iszom napközben :) Bár az elmúlt napokban nem jött össze, azért úgy tervezem, hogy ez nem lesz állandó dolog, visszaállok a pontos vezetésére.
382. 55Judit (válaszként erre: 379. - 6f257fd90e)
2020. okt. 29. 14:08

Szia!

A tiedet is jó lenne olvasni nekünk. Ha van valami kis kalóriás, laktató ételrecepted, én szívesen venném ha leírnád. :)

381. 55Judit
2020. okt. 29. 14:06

Írok egy finom ebédet, ami ma volt és holnap is ez lesz: Rakott karfiol kicsit másként. Készítettem egy pörkölt alapot, bulgurt főztem bele. (bulgurpörkölt.)Kis zöldpaprikával, chilivel, pici só, köménnyel ízesítve.Ezt kis tepsibe tettem. Tetejére a főtt karfiol fele, arra reszelt füstölt sajt, rá a karfiol másik fele, a tetejére fele joghurt fele tejföl keverék.A sütőben légkeveréssel össze szotyogott, és isteni lett.


A reggeli sűrű csicseri krémleves volt sörélesztő pehejjel, só, bors, őrölt szezámmag, chili, fokhagyma. Összeturmixolva, tetejére locsoltam 1 kanál olívát. Jó nagy adag tépősalátát szedtem, az volt hozzá. Ez annyira jó kaja, hogy délig nem éhezek meg utána. 2dl az egész, most tettem bele 1 kanál chia magot is hogy sűrűbb legyen.


A vacsorám 1 friss sovány sajt lesz sok salátával és retekkel. A hónapos retek utolját most szedtem fel, ez után jön a Müncheni sör és a téli retek. Ezeket nem annyira szeretem mert erős rostozatúak, de friss zöldségféle és muszáj megenni. :)

2020. okt. 29. 13:39
A lényeg: a gondolatból születik a tett.Előbb..utóbb.
2020. okt. 29. 13:38

Sziasztok,

Itt vagyok én mindig, figyelem amiket írtok, és erőt merítek belőle, bevallom :)

Most kicsit vacak minden körülöttem, nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeltem és nagyon nehéz a hétköznapi rutin is.

Csak azt akarom mondani, hogy köszi, hogy írogattok néha erre a fórumra, tök jó olvasni a napjaitokat vagy nem is tudom miket :)

378. Scherlock (válaszként erre: 372. - 55Judit)
2020. okt. 28. 06:56

Csernus mondta, aki próbálja, az nem csinálja.


😉


Köszönöm, majd szégyellem Magam, ha valóban oka lesz.



További szép életet! 🍀🌞✌️

377. 55Judit (válaszként erre: 376. - Napsugár8)
2020. okt. 27. 17:33
Köszi.
376. Napsugár8 (válaszként erre: 375. - 55Judit)
2020. okt. 27. 16:58
palócleves
375. 55Judit
2020. okt. 27. 16:46

na itthon vagyok, most jöttem be a kertből. Szétbontottam a komposztálót, és 1 zsáknyit rostáltam. Ez volt a mai alakformáló edzés. :))


Napsugár úgy megkívántam a babfőzeléket amikor írtad, hogy ma vettem egy üveges babot, mert a kertben 1 hónapja leérett. Mi is volt a másik amit készítettél babból? Csak arra emlékszem, hogy egyszerre a felével csináltál valamit. de az is tetszett.


Holnap csicseriborsó krém leves lesz, és babfőzelék kicsi sült kolbásszal. Van Veszprémben egy kis vállalkozó aki árul nagyon finom hurkát, kolbászt, füstölt kolbászt, füstölt kolozsvárit, szalámit, és ilyeneket. Minden házias ízű. Nincs semmibe tartósító, semmi adalék, és cukor. Na onnan van a sütnivaló kóbim. :)


Holnap reggelre már felszedtem a retket, lehet hogy sütök hozzá rántottát. :)

374. 55Judit (válaszként erre: 373. - Fruzsa2000)
2020. okt. 27. 10:13

Igazad van, aranyos vagy. Nem is kell olyan emberekkel foglalkozni akik azon a szinten vannak hogy ítélkeznek anélkül, hogy ismernék a teljes történetet.


Szépen melegszik az idő. Mindjárt indulok bringával Siófokra vásárolni. 15km. :) 1 óra alatt érek át. Tavasztól őszig ez is jó sport hetente 1x vagy 2x, de ilyenkor már nincs energiám délután gyalogolni. Ma böjt nap van, ezért most az ebédfőzésre sincs gondom. :)

373. Fruzsa2000 (válaszként erre: 372. - 55Judit)
2020. okt. 27. 09:44

A lényeg hogy belevágtál,mertél változtatni, és már haladsz az úton a célod felé. 😊 A mozgás annyira egyéni, kinek mi válik be, a lényeg hogy mozogsz. A séta pedig az egyik legjobb zsírégetős aerob mozgásforma!

Hogyha nem megyek le a terembe, pihenónapokon én is egy nagyot szoktam sétálni a kutyusommal, családdal, csak az idő legyen szép hozzá.

372. 55Judit (válaszként erre: 357. - Scherlock)
2020. okt. 26. 14:32

Nem tervezek fogyókúrát kezdeni, aztán ha ugyanazt csinálom mint régen, ugyanaz lesz az eredmény. Én egészséges étkezéssel próbálok fogyni.

És szégyeld magad! Ha ismernél, nem gondolnád hogy kifogást keresek, hanem erőt merítenél abból ahogy kijöttem súlyos betegségből, talpra álltam és egyre egészségesebb vagyok saját erőből. Ugyan nem könnyű az én koromban a sport, de ami tőlem telik azt minden nap megteszem amióta már tudom. Jelenleg napi 4 km intenzív gyaloglás, holott nem rég a lakás előtt lévő 2 lépcsőfok is kihívást jelentett. Heti 3-4 gerinctorna, Újra kezdtem a tibeti 5 rítust, és most kezdem a súlyzós edzést. Igaz hogy csak 1kg.-os súlyokkal, de 65 évesen ilyen izomvesztés után boldog vagyok hogy már ez is megy. Nem haltam meg!!! és szerintem van bennem annyi akarás és lendület, mint némelyik fiatalban aki nem képes a tervezgetésnél tovább jutni. Hol a kifogás? Nálam? Nagy okos!

371. Glori88 (válaszként erre: 358. - Fruzsa2000)
2020. okt. 26. 14:01

Nekem volt egy pár motiváció hozzá.

-A testsúlyom (három számjegyű volt már, lehangoló volt látni, amikor mérlegre álltam)

-Hatalmas lógó, lötyögő has (már nem mertem öltözködéskor, fürdéskor a hasamra nézni)

-A tokám (pedig arcra azelőtt mindig szép voltam)

-Kihízott ruhák, xxl ruhaméret

-Nulla kondicíó

-Nagy önbizalomhiány (nem mertem már strandra és uszodába menni még egyrészes fürdőruhában sem)


Sokat javult azóta a helyzet, de még mindig van bőven mit leadni.

370. 55Judit (válaszként erre: 368. - Napsugár8)
2020. okt. 26. 11:40
Jaj, persze, csak elfelejtettem hirtelen mert most kapkodok kicsit. :)
369. 55Judit
2020. okt. 26. 11:39
Most nagyon sok tépősaláta, mizuna és retek van a kertben. Még koktél paradicsom is akad. Ezeket mindenhez eszem, néha még magában is. Alig van bennük kalória, de töltik a hasat. :))
368. Napsugár8 (válaszként erre: 367. - 55Judit)
2020. okt. 26. 11:38
Ahogy írtam a 361. hsz-ben: teljes kiőrlésű lisztet használok mindenhez.
367. 55Judit (válaszként erre: 366. - Napsugár8)
2020. okt. 26. 11:35

Ezt én is szeretem. :) A főzeléket mivel sűríted?

Én sok féle zsiradékot használok mert azt olvastam ez a legjobb választás, viszont a lehető legkevesebbet. Sűrítésre többnyire durum lisztet használok. Ha gyümölcs levest főzök, azt pudingporral sűrítem, mihez milyen íz illik. Ezekbe kukorica keményítő van. Bár gyors felszívódású úgy tudom, de minden étkezéshez annyi rostot fogyasztok, hogy az biztos elenyésző, és lassul a felszívódás.

366. Napsugár8 (válaszként erre: 365. - 55Judit)
2020. okt. 26. 11:24

Köszi! Az én ebédem is magyaros ízvilágú, és több órán keresztül elveszi az éhségemet: zöldbab főzelék sült kolbásszal, tk. zsömlével.

Bárkinek javaslom az étkezésbe való beillesztését, tényleg nagyon finom. :))

365. 55Judit (válaszként erre: 364. - 55Judit)
2020. okt. 26. 10:57
Hozzá teszem, a mostani reggelim krémleves állagú, magyaros ízvilágú. Ha teszek bele sörélesztő pelyhet, akkor sajtos ízű. Javaslom az étkezésbe való beillesztését, tényleg nagyon finom, és nem éhezek meg utána 1 óra múlva mint mikor zabkását eszem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook