Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a baj ezzel az edzéstervvel, étkezéssel? fórum

Mi a baj ezzel az edzéstervvel, étkezéssel? (beszélgetős fórum)


13. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 10:26
HIIT edzés
2022. máj. 19. 10:18

Ez szerintem ilyen fiatalon nagyon ovatos.


Az en ferjem 15 ev utan most kezdett ujra edzoterembe jarni, korabban kuzdosportokat uzott. 140 kilo, 52 eves. Futni nyilvan nem tud, de egy het minennapos edzes utan ott tart hogy kozepgyors tempoban gyalogol 40-50 percet futopadon 7-8 fokos emelkedovel ugy hogy a 140-es pulzust tartja. Es utana meg kb. masik 3/4 orat csinal sulyzos edzest. Elvileg talan jobb lenne ha a kardio lenne a vegen, de azt mondja a sulyzok utan mar nem lenne lelki ereje felalni a futopadra.


A 14 eves lanyom aki nem versenysportol, csak hobbi szinten edz, 168 sm magas, 75 kilo tehat nem is nagyon vekony, siman tol napi szinten masfel orakat ellipszis treneren futo tempoban nagy ellenallassal. A legelejen amikor kezdte akkor is minimum 40-50 perceket ment kozepes ellenallassal, pedig akkor 90 kilo korul volt es egy otthoni kozepkategorias ellipszis trenere volt).


En 47 evesen szinten 100kg folott is siman gyalogolok napi 40-60 percet futopadon 8-9 fokos emelkedovel es 140-es pulzussal. Es utana meg sulyzos gyakorlatok is mennek kb. egy orat.


Szerintem nem kell felni hogy megizzadsz, fiatal vagy. A kitarto gyaloglas/futas hasznosabb mint az intervall legalabbis addig amig azert valasztot mert 15 percnel nem birsz tobbet. Lassits a tempon es minimum fel de inkabb egy orara noveld az idotartamot, es kardio kell minden nap ha fogyni szeretnel.

11. michelle.r (válaszként erre: 10. - 37e1ff8723)
2022. márc. 2. 20:32
Igazad van, revideálnom kell magam. Ő tényleg értett hozzá. Én is sajnálom, hogy kicsekkolt.
10. 37e1ff8723 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2022. márc. 2. 18:31
Kár, hogy Gribedli eltűnt. 😕
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 11:36

Kb. tíz éve vagyok a portál tagja, de még egyetlen személyi edzővel és/vagy táplálkozási szakértővel sem találkoztam. Itt sem fogsz értelmes tanácsokat kapni. Mindenki arról fog győzködni, ami szerinte jó.


Én sem értek hozzá, csak azt tudnám elmondani, hogy én mivel fogytam le izomvesztés nélkül, és tartom a súlyom évek óta. De az neked nem biztos, hogy jó lenne.


Szerintem magas a szénhidrát, amit beviszel, izmosodni pedig súlyzós edzéstől fogsz. Keress szakembert, veszélyes dolog laikusok véleményére hallgatni.

2022. márc. 2. 11:01
Ha most kezdted volna, azt mondanám, hogy ez így ok, kb. két hétig. De két hónapja nem növelted az edzés mennyiségét. Tudom, hogy egy majdnem 100 kilós embernek azért nem olyan könnyű ugrabugrálni, főleg az elején, de ez így tényleg kevés. A férjem bőven 100 kg fölött volt és ő úgy fogyott, hogy odafigyelt az étkezésre és heti ötször egy órát gyors tempóban gyalogolt futógépen. Futni nem tudott akkor még, mert ilyen testsúllyal a térde hamar bekrepált volna. Az első pár hétben így faragott le nem keveset. Utána már mehettek a keményebb dolgok. Szóval tény, h fokozatosan kell haladni, de te túl óvatos vagy.
2022. márc. 2. 10:29
Toldd meg futással! Csodákat tesz. Fokozatosan kezdd!
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 10:09

A legnagyobb gond, hogy ez nem teljes test edzés, csak deréktól felfele. Van lábad gondolom, és pont a guggolások, és társai pörgetik meg az anyagcserét, és nem a karozás. Én sokkal többet végeznék izzasztó edzéseket, az a 15 perc heti kétszer szinte semmi...

És ebből az étkezésedre sem lehet következtetni, ezeket az értékeket beviheted vackokból és értelmes dolgokból is.

Hozzátenném, ha ezek mellett csak ülsz, az sem mindegy.

Szóval ez kevés infó, nem csoda, ha nem kapsz tippeket...

5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 09:21

15 perc nagyon kevés.

Legalább 40-45 perc kell heti 3-4 alkalommal.

Nem szabad túl intenzív edzést csinálni, mert ha nagyon felmegy a pulzusod, akkor nem zsírt égetsz.

Kb 130-140 pulzussal égetsz zsírt.

A kajával nincs gond, majdnem kevésnek is tartom az 1800 kalóriát.

Talán heti 3 nap kellene cardio jellegű edzést csinálni a fogyásért, a másik 2-3 napban pedig súlyzóval izmosítani. A lábad se felejtsd el, mert érdekesen nézi ki egy izmos felsőtest pálcika lábakon....

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 07:20

Ha 2 hónap után látsz /mérsz változást,jó.

Edzésen mindenképp emelni folyamatosan.(tényleg kevéskének tűnik,,ha jól olvastam)

2022. márc. 2. 06:56

15 perc? :) egyem a szíved, az semmi :) ezt magad találtad ki? Olvass utána, legalább heti 2-3szor kéne 45-60 percet ilyesmi mozgást végezned, az erősítés maradhat, de ez a 3*10 se sok🤣🤣🤣🤣 az is durván 15 perc, de akkor sokat mondok.


Intervallum alatt milyen mozgást csinálsz?

2. 537208b4eb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 06:29

Ha kitartasz, fogyni fogsz. A számokkal nincs baj. Az esetleg érdekes lehet, hogy miből viszed be a makrókat.

Pl. hogyan étkeztél tegnap?

2022. márc. 1. 22:46

19 éves fiú vagyok 180cm magam

97 kg

Heti 3x teljes test edzés itthon


Bicepsz,tricepsz,váll,csukja,hát széles hát izomra,mell széles és egy oldalú fekvovel


Mind 3x10


Ez hétfő szerda és péntek


Kedd és szombaton 15 perces intervall edzéssel


Izmosodni és fogyni szeretnék


Napi 1800kcal 140gramm feherje


50gramm zsír és 200gramm szénhidrátot eszek

2 hónapja csinálom

Sok helyen még kaptam hogy nem jó de értelmes válaszokat,tippeket tanácsokat nem kaptam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook