Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1018. MyHappyDays (válaszként erre: 1016. - resiver)
febr. 16. 09:26
Hát igen, azt az én munkahelyemen is mindenki tudja, hogy ketózom. De már kezdetben is egy első lépcsőfokként tekintettem rá, mert gyors. Azért az egészségem fontosabb. De egyelőre kitartok, mert az eredmény elképesztő :)
1017. MyHappyDays (válaszként erre: 1014. - resiver)
febr. 16. 09:25
Ez böjt :D
1016. resiver (válaszként erre: 1012. - MyHappyDays)
febr. 16. 09:10
Olvasom a naplodat es latom kezdesz kibukni,neha en is igy vagyok ezzel hogy vajon megeri.e.....ezert lengek ki neha,maskepp nem birnam.meg kitartok mert a gyarban most mindenki ezen csamcsog es kicsit necces lenne pont most abbahagyni....
1015. resiver
febr. 16. 09:07

udv az uj tagoknak es sok vesztett kilot kivanok:)

Nekem a ciklusom vegen mindig megall a fogyas,miutan elmulik utanna viszont ujra beindul,erdemes figyelni hol tartasz,lehet mindent jol csinalsz es nem kell valtoztatni.

1014. resiver
febr. 16. 09:04

Azoktol kerdeznem akik csinaljak ezt az idoszakos bojtot?Ez mit jelent pontosan?

Semmit nem esztek vagy folyadek mehet.Nekem most igy nez ki.

este 6kor eszem szilard etelt es masnap 12kor eszem ujra eloszor addig teat es kavet iszom.

Ha reggeles vagyok akkor pedig ugyanugy este 6kor eszem es a reggelim 9:30kor van.

Szerintetek mar ez is bojtoles lehet?ebbe csak most gondoltam bele.

1013. rubintandi (válaszként erre: 1012. - MyHappyDays)
febr. 15. 14:41
Köszike!!!
1012. MyHappyDays (válaszként erre: 1011. - rubintandi)
febr. 15. 13:51
Inkább egy ketó kalkulátorban számold ki, hogy mennyit kell enned, mert úgy tudom ketogén diétában eleve kevesebb kalóriát lehet enni, mint csak sima számolásnál. Utána azt már beállíthatod a kaloriabázison. :)
febr. 15. 13:13
Igaz nem nekem írtál MyHappyDays, de ha a beállítom a fogyáshoz és az aktivitásomhoz a napi kalóriákat és makrókat, akkor csak simán ne egyek annyi zsírt amennyit javasol egy napra???
1010. MyHappyDays (válaszként erre: 1009. - Lebara Angie)
febr. 15. 12:51
Ha kevesebb zsírt eszel a testzsírodat fogja felhasználni a szervezet, ezért fogysz. Annyi zsírt egyél ami mellett nem vagy éhes :)
febr. 15. 11:17

Sziasztok. Tegnap,azaz Valentin napon kezdtem bele a ketoba.Ma reggel már lila volt a tesztcsík.😊

Kb 1 éve már probálkoztam,de 2-3hét után feladtam 😕.

Utólag rájöttem,hogy rengeteg kalóriát vittem be zsírral(min.2000et naponta). Szerencsémre nem vagyok édes szájú. Húst hússal eszek....ebből lehet baj a sok fehérje miatt.

Kérdezném,hogy ez a nagyon zsírozás csak első 3 hétben fontos es utána elég kevesebb is?

Sok helyen olvasom,hogy vacsi csirkemell sütve és saláta kis olíva olajjal. Ezek szerint később nem kell csülköt szalonnával kolbásszal enni?😆 Elég lesz figyelni,hogy továbbra se szaladjon meg a szénhidrát bevitel?

febr. 15. 09:24
Sziasztok!! Eddig csak olvasgattalak benneteket, de most szeretnék segítséget kérni, kérdezni. Második hete csinálom a ketogén diétát. A súlyomhoz beállítottam a kalóriabázison a kcal, ch, zsír és fehérje makrókat. Az első héten lement 1,3 dkg, azóta semmi. Még annyi, hogy hozzácsempésztem az időszakos böjtöt, ami nálam 16/8. Ez ugye annyi, hogy délután 17-kor eszem utoljára és reggel 9-kor eszem először. Kérdésem a következő, szerintetek állítsam át a makrókat, mert lehet azért állt meg a fogyásom, mert sok a kalória, esetleg a zsír stb.??
1007. buhu bahu
febr. 15. 07:08
Leoncio...
1006. buhu bahu (válaszként erre: 1003. - Leoncio úr)
febr. 15. 07:08
koszonom szepen Loncio ur 😊sokkal finomabb lesz ugy...ma veszek tejszint😊😊tegnap jol ment,annyi hogy a fejem fajt delutan, de tudom h ez normalis..
1005. Hardstyle55 (válaszként erre: 1000. - Leoncio úr)
febr. 14. 16:46
Hát igen ! 2-3 hét után jön elő az emberbe ( ahogy bennem is ) de meginnék egy sört , ejj nem ehetek ezt azt , itt erősnek kell lenni , és le kell küzdeni ! Meg kell választani azt a fajta ételt , ami a legjobban ízlik ! Én ma már hetente 2 szer sütök magamnak csirkemellet , veszek 2 kilót , felaprítom , füszer , aztán egy tepsübe egy kanál kókusz zsíron megsütöm ! Aztán salátával eszem ! Változtatom a salátákat is , a fűszereket is , nincs 2 egyforma kajám ! Ezt általában a melóhelyemen eszem , otthon ha hazaérek eszek pl. virslit sajtal uborkával , vagy sült tojást , szalonnás tojást , halat , konzervhalat , ha megunom akkor megint jön a csirkemell brokkoli ! Nálam teljesen bevált ez a rendszer amit felépítettem ! És a bőséges olajozástól a kajáimba erőm is van , jól is lakok , órákig nem gondolok semmi kajára , de ilyen szintre el kell jutni hogy az embernek már napi rutinjára váljon ! Az első 1-2 hónapban én is a napokat számoltam , a heteket , na fogyok nem fogyok , na még 1 hétig csinálom , na még 2 hétig! Eltelt 5 hónap , és teljesen jól érzem magam , néha csak ha éhes vagyok vágok 2-3 szelet trapista sajtot , nyomok rá egy kevés majonézt , tolok mellé egy kis uborkát ! változatos minden napom ! Persze minden ember más és más ! Nekem nincs allergiám semmi ételre , összetevőre , de ahogy írtam még annó évekig kilódtam minden féle éhezésekkel , gyors fogyó kúrákkal , aztán sose volt tartós! Én ezzel az életmóddal most tökéletesen elvagyok ! Lényegében mindent eszek , csak a fenyér kenyeret elhagytam , a húsokat kokuszolajban sütöm , köret helyett saláta van !
1004. resiver (válaszként erre: 999. - Hardstyle55)
febr. 14. 09:43

Igen ezzel egyezem,viszont a test jeleire sem art odafigyelni es nem mindenaron betartani a dietat.Ha en beteg vagyok kepes vagyok egesz nap nem enni es legutolso sorban kivanom az olajos zsiros dolgokat,megprobaltam es nem tudtam megenni,igy jobbnak lattam par napig pihentetni a dolgot minthogy semmit ne egyek.

Amit meg eszrevettem hogy a dieta alatt megutaltam a tojast,regebben imadtam amiota ketozom azota nagyon nehezen gyurom le,egyedul oopsy formajaban tetszik.

Tegnap hoztam haza egy kis szezamolajat megprobalom bolonditani a salatamat,hatha bejon.

1003. Leoncio úr (válaszként erre: 1001. - buhu bahu)
febr. 14. 08:12

A kávét ihatod tejszínnel. Ha eddig is tejjel ittad, akkor ez csak jobb lesz.

Ajánlom a ketó kávét, korábban tettem be receptet hozzá. Nekem nagyon bejött. Most is azt iszom a reggeli 2 tojás után. Szalonna most nem volt.

Savanyúkáposztában 3,4g ch van per 100g. Szóval mértékkel belefér.

1002. buhu bahu
febr. 14. 00:06
bocsi a hibak miatt..csak most latom,hogy jo par dolgot felrenyomtam..
1001. buhu bahu (válaszként erre: 998. - Leoncio úr)
febr. 14. 00:04
koszi😊eddig meg csak a reggelit tudom,hogy az rantotta lesz..A kavetol kicsit tartok,mert eszpresszot szoktam inni tejjel es cukorral,de majd atterek ismet torokkavera mindennelkul..Regebben mar fogytam ezzel a dietaval- vagyis az Atkinsszel ( de vegulis egy a ketto,nem)?csak akkor ott hibaztam,hogy a cht mindig tejre pazaroltam el kavehoz..igy pontosan egy honap utan a minusz 10kg megvolt es par napra ra neg csak elnent az erom es osszerogytam..Ugyhogy most majd igyekszem okosan kihasznalni azt a keves cht...😊azt elfelejtettem,hogy savanyu kaposztat szabad e enni?
1000. Leoncio úr (válaszként erre: 999. - Hardstyle55)
febr. 13. 21:44

Én az első 2 hetet nagyon jól bírtam, szinte élveztem is. Amennyit ettem, az elég volt, éhes se voltam. Simán elviseltem a kisebb adagokat.

De!

2-3 napja valami nincs rendben. Egyszerűen visszajött az ehetnék érzés. Írtad, hogy ilyenkor együnk még. Én eszem is,amit lehet, mert úgy gondolom, hogy ha beviszek egy kis zsírt, akkor feltöltődik a szervezet és kisebb lesz az éhségérzet. Pont, mint az első 2 héten.

Mi lehet a gond?

999. Hardstyle55 (válaszként erre: 995. - resiver)
febr. 13. 21:23
Ezért kell megfelelően használni az olajokat és zsírokat , hogy ne legyél erőtlen ! Párszor már leírtam ,ez a diéta az izom megtartását és fejlődését segíti , ahhoz hogy energia termelődjön szénhidrát nélkül , oda még többet kell adni az olajoknak ! Minden étkezéshez bőségesen kell olajozni a salátát pl: dióolajjal , szőlőmag , olíva , kókuszolaj , mert ez adja az erőt ! Egy nagydarab ember ha elkezdi ezt a diétát , és mondjuk mellette álló fizikai munkát is végez , oda napi szinten 1-1,5 dl olajat meg kell enni a a kajákkal ! És itt nem az a lényeg hogy 1 nap keveset kell enni , itt az a lényeg legalább 3-4 étkezés legyen , és bőséges ! Pedig a kínálat nagy , csak jól kell megválasztani ! Kocsonyától kezdve , a csirkemell -csirkecomb , halak , tojás , kolbászok , bármi mehet , húsleves tészta nélkül , sok minden , de itt nem 2-3 hét után kell a csodát várni senkinek sem ! Én 5 hónapja csinálom ezt , 3 hónap kemény ketó kaja után csináltam meg a 2 feltöltő napomat , persze akkor sem össze zabálva hegyeket mindenből , hanem a húshoz rizst , krumplit ettem , 1-1 süteményt , tésztát ! Feltöltést ne vigyük túlzásba , 2-3 havonta kell ! De mind mindenhez az életben , ehhez is elszántság kell , oda adás , és erő kitartás ! Ha nincs meg akkor felesleges időpocsékolás !
998. Leoncio úr (válaszként erre: 997. - buhu bahu)
febr. 13. 18:26

Üdv a fedélzeten :)

Tudod, hogy holnap mit fogsz enni?

febr. 13. 17:20
sziasztok😊holnaptol en is belefogok..sok sikert es kitartast mindenkinek..
996. resiver (válaszként erre: 994. - MyHappyDays)
febr. 13. 08:47
Ne erezd magad rosszul,szerintem eletunk vegeig kivanni fogjuk az edeset,a jo kajakat,ez nem olyan mint letenni a cigit...dohanyos voltam letettem es azota sem gyujtottam ra,de enni kell...ez sokkal nehezebb betartani.
995. resiver
febr. 13. 08:45

Sziasztok,en is itt vagyok csak olvaso uzemmodban.Nem vagyok ketozisban,egyszeruen mar rosszul voltam a keto etkezestol,nagyon keves kaloriat vittem be aminek a kovetkezmenye az volt hogy semmi erom nem volt es mivel raadasul beteg is vagyok meg mindig igy ugy dontottem picit szunetelek.Hetvegen volt a lanyom szulinapja pont jo volt egy kis feltoltesre,hihetetlen mennyisegu szenhidratot befaltam,istenien ereztem magam tole,fel is jott 2kg az elmult egy hetben plusz feltoltes.

Ma kezdem ujra,bar meg kohogok meglatjuk birom-e,ha nem, vissza veszek,mert ugyhiszem a szervezet jelez ha nem jo neki valami es most nem a fogyas az elsodleges cel hanme valahogy helyrejonni.

994. MyHappyDays (válaszként erre: 993. - Leoncio úr)
febr. 12. 10:07

Bizony...

Igazából, ahogy nézegettem a teszteken vegyes égető vagyok és korábban fogytam is a teljesen kiegyensúlyozott táplálkozással. Minden étkezésre ettem ch-t meg fehérjét. Csak az nem volt elég gyors, hamar elveszítettem a lelkesedésemet. Örök hiba. Szóval majd valószínűleg ehhez fogok visszatérni. De addig még van 10-20 kg, amit jó lenne a ketóval lefaragni.

993. Leoncio úr (válaszként erre: 992. - MyHappyDays)
febr. 12. 09:53
Úgy érted, hogy azon kívül, hogy jól esett a ch, még a közérzeted is jobb lett tőle?
febr. 12. 08:55

Kicsit csalódott vagyok...

Feltöltő hétvégém volt, lelkileg éreztem szükségét, de a lényeg az, hogy arra számítottam, hogy majd rosszul leszek a ch-tól. Hát nem. Jobban éreztem magam, mint az elmúlt napokban, hetekben. Pedig január 2 óta becsülettel tartottam a ketót.

Na mindegy, még mindig jobb, mint bármelyik eddigi diétám, úgyhogy vissza a kerékvágásba.

febr. 12. 08:32

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

2. hét: 0,0 kg

A műlthét nem úgy sikerült, ahogy terveztem. Egészen szombatig jól ment, bár kellett küzdenem addig is, mert párszor nem tudtam úgy alakítani a napomat, ahogy szerettem volna. Ezt úgy kell érteni, hogy nem mindig tudtam 1 nappal előre gondolkozni és tudni, hogy másnap mit fogok enni. Ez pedig nagyon fontos, mert ha előző este nem készülök kajával, akkor elég nehezen tudom napközben optimálisan megoldani.

Mindezek ellenére szombat reggelre elértem a 90,0 kg-t, de ez mára felfele kúszott.

Azonban nem omlok össze, ez volt a 2. hét, aminek a tanulsága, hogy napi pár percet rá kell szánni a tervezésre és kicsit többet a megvalósításra.

990. Roosie (válaszként erre: 989. - Hardstyle55)
febr. 11. 17:11

Magam részéről köszönöm szépen az írásod és a linket is!

Roppant hasznos mindkettő! :-)

febr. 11. 15:31

Egyik legfontosabb hogy bármi nemű húst , kolbászt , vagy tojást esztek , mindig egyetek hozzá valami zöldet ! Értem én ezt az alatt , sült tojáshoz legjobb a kovászos uborka ! Sült húshoz vegyes saláta , de a salátákban is figyeljünk a ZÖLD-re! Ugyan is az sem jó ha mindig répát-borsót - zöldbabot ( hüvelyeseket) eszünk és hát nem értjük hogy miért nincs eredmény! Amit tudok ajánlani és a legjobbak : Brokkoli , kígyóuborka , rukkola , spenót , madársaláta , jégsaláta ! Sok minden hülyeséget olvasni egyébként mindenféle oldalakon , nem kell felülni mindennek ! Az én saját tapasztalatom az , én ezt az egészet 2017. szeptember 18. án kezdtem el , azóta csinálom ezt a ketogén diétát ( persze nekem nagy segítség volt az elején a minden napos beszélgetés azzal a kollégámmal , aki beavatott ebbe és biztatott) , elszántam magam , és életmódot is váltottam ezzel az étrenddel ! Rajtam sok volt a felesleg , 186 centi vagyok és voltam már 155 kiló is még 2 éve , igaz akkor nagyon elszaladt velem a ló , most már 130-132 kilót környékezem és 110 kiló legalább a célom amit szeretnék elérni! De amikor elkezdtem szeptemberben , még voltam olyan 145 kiló , de a testalkatomhoz képest eloszlik , nem egy classic nagyon kövér kinézetem volt !Én az tudom hogy amióta ezt csinálom , teljesen más lett az életvitelem , jobban érzem magam , jobban megy a mozgás , a munka , szeretek mozogni , eddzeni , kondizni , és akarok is folytatni !Sok mindenről lemondtam ami eddig volt , teljesen megszüntettem az alkoholt , teljesen megszüntettem a tésztákat , a köreteket , az édességeket ! Persze nem vagyok mazoista , nem fogom ennyi szigorúan venni a diétát ha elérem a célom , de utána figyelni fogok rá hogy ne essek vissza az előző helytelen éltemhez ! Aki édesre vágyik tudom még ajánlani a 80 % kakaótartalmú csokoládékat is , én a penny-be veszem ott kapni 90 %-ost is elég baráti áron , ha kell egy kis édes 3-4 kockát 1 nap simán meg lehet enni , azért ennyi kell ! Teljesen jó még a mogyoró , mandula napi szinten egy fél marokkal elrágcsálni 2 étkezés között ! Én a kajáimhoz mindig light kolát iszok , de általában csak vizet , teákat ! Ma dolgoztam délelőtt túlórába , hazaértem volt tepsüben sült hús , megettem egy nagy tányérral egy jó adag salátával , és jól is laktam , és nem ettem szénhidrátot semmit ! És azért azt had tegyem még hozzá , az elején az első 1-2 hétbe ahogy korábban írtam , ha megesztek egy előre eltervezett adagot , és ha éhesek vagytok , egyétek meg még1szer , nem számít , hetek alatt szépen ki fog alakulni egy megszokott rutin , már nem lesztek éhesek 1 adag után sem , mert arra már a szervezet leküzdni a cukor függőségét , nem lesz vércukorszint ingadozás , és éhezés! És ha olyan életviteletek van , vagy munkátok , ami fizikai és álló munka , mindenképpen bőségesen olajozzátok a kajáitokat , én szőlőmag olajat , olivát használok , minden adagra 1-2 evőkanállal öntsetek ! De itt van még egy cikk , amit ha elolvastok jobban megértitek !

[link]

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook