Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
988. Roosie (válaszként erre: 986. - smukky)
febr. 11. 09:26

Szia!

Nem vagyok túl gyakorlott a témában, időnként elveszek az információk közt, de biztos jönnek majd a többiek, akik sokkal jártasabbak a ketoban mint én. Úgy tudom, hogy különösebben nem kell kalóriát számolni, fontosabb a makrók aránya.

Ennek ellenére 1400 kcal-ra állítottam be a napi fogyasztásom, de igyekszem 1000-1200 körül maradni. A BMR-em 1473. Hangsúlyozom, nem biztos, hogy ez a jó, de így tuti a kalória deficit. :-)

987. Roosie (válaszként erre: 985. - Hardstyle55)
febr. 11. 09:16

Sajnos megszegtem, ezen már nem tudok változtatni.. :-(

Viszont tegnap megejtettem hivatalosan is az első feltöltő napomat.

Mától vissza a ketogén étrendhez!

986. smukky
febr. 10. 09:07

Sziasztok! Ma kezdem a ketót. Anno próbáltam, 2 hétig csináltam becsülettel,.és olyan lapos volt a hasam, mint még soha 😊 nekem az édességek hiányoztak, és nem kutattam eleget. Most itt a fórumon olvastam pár alternatívát rá 😊

174 cm vagyok és 71 kg. Az arányokat belőttem a kalóriabázison, kérdésem az lenne, hogy a kcal mennyi legyen egy nap? 1200-1300 körül jó? (1550 az alapjárat kcalom)

Köszi előre is a segítséget 😊

985. Hardstyle55 (válaszként erre: 982. - Roosie)
febr. 9. 23:16
Hát nem szabad megszegni a diétát , és ne álljuk úgy hozzá hogy 1 nap kiesett , mert ha 1 nap megszeged, 2 nap múlva megint ! Erősnek kell lenni és kitartónak !Másik beírásra válaszolva : Nagyon nem kell túl lihegni a feltöltő napos kajálást , meg kell csinálni és kész , de utána ismét folytatni a ketogén étrendet !!- Nekem azt mondták az elején és nagy igazság : Most mekkora örömet okoz ha megeszel egy csokit , 1 órát ? Ha megiszol 2-3 sört pár órás örömöt okoz .. igen ,, De ha megjönnek az eredmények és belenézel a tükörbe , úgy belenézhetsz 1 nap 10 szer és egész nap örömmel tölt el ! És az többet és mind 1 óra boldogság egy süteményért vagy édességért !
984. Roosie (válaszként erre: 983. - Leoncio úr)
febr. 9. 12:12
Így van. Nincs lelkifurdalásom, sőt, örülök a tapasztalatnak. :-)
983. Leoncio úr (válaszként erre: 982. - Roosie)
febr. 9. 11:43

Ez benne van a pakliban. Ennyi szerintem belefér. A legrosszabb esetben 1 nap odalett, de ez a legtöbb.

Viszont tapasztalatnak is jó volt. Megtudtad, hogy reagálsz egy ilyenre testileg és lelkileg.

982. Roosie
febr. 9. 11:39

Vallomás: sajnos tegnap megettem 2 db. mézes sütit. Az első még egy kicsit jól esett, de a másodikat csak ímmel-ámmal toltam be. Nem okozott semmi különösebb örömet, de érdekes, mert nem jött az érzés, hogy az egész dobozzal meg akarom enni.

Szóval úgy tűnik, működik a szer és a ketogén étrend! Amúgy csak arra volt jó, hogy kidobjon reggelre a ketózisból és hogy gazdagabb legyek egy információval! Most már ezt is tudom!...

febr. 8. 15:13

Most épp ebédötletet gyűjtök, recepteket nézek. Találtam egy ilyet, hátha vki kedvet kap hozzá:

[link]

980. MyHappyDays (válaszként erre: 978. - Leoncio úr)
febr. 8. 14:39

Ismerős :D

Nem is kívánom az édeset, de személyes sértésnek vettem, mikor a kolléganőm kókuszgolyót kínált körbe az ebédlőben. Pedig engem ki is hagyott :D

979. Roosie (válaszként erre: 978. - Leoncio úr)
febr. 8. 14:04

:-)

(Ez nem kinevetés, hanem együttérző mosoly!) ;-)

febr. 8. 14:00

1,5 hét után azt látom, hogy ez egy értelmes étrend, amit csinálunk és van/lesz eredménye. Magyarán most látom az esélyét, hogy szemmel látható súlyvesztést érjek el.

Ez annyira motívál, hogy szinte kinevetem a ch-val teli kajákat. Nem is kívánom őket.

Na jó, azért a nekem is van gyengém... amikor szemmegasságban megláttam egy jénai tálat púpozva mákosgubával, akkor azért belül üvöltöttem egyet. :)

977. Roosie
febr. 8. 13:50

Érdekes dolgot tapasztaltam magamon...Barátkozom a feltöltő napok gondolatával, tervezgetem mégis mit ennék, ami valamelyest "kárpótol" az eddig meg nem evett, de amúgy szeretett dolgokért (pl. fagyi, süti :-P ) és nem ütöm vele agyon a ketózist. Tudom, van alternatíva a fagyira és a sütire is édesítős fagylalt és Gullon kekszek formájában, de mostanra oda jutottam, hogy már a gondolat is bűntudattal tölt el...Amúgy meg most, hogy már tudom, időnként szabad, nem is kell annyira...

Na majd meglátom, a Gullonos polc előtt is ezt mondom-e?

976. Roosie
febr. 7. 14:23
Én is ilyesmiket eszem, kivéve a túró, joghurt.Tejtermékekből tejszínt használok kávéba és sajtokat fogyasztok. A többi stimmel...ja..és a szalonna...mindenféle.
975. maddi (válaszként erre: 974. - Hardstyle55)
febr. 7. 12:22
Én is hasonlóval tömöm magam. Ma mondjuk épp sima tojás volt a menü (kockázott bacon alapra 3 virsli karikázva + 3 tojás összesütve). Kis káposztasalival "dobtam fel".
974. Hardstyle55 (válaszként erre: 973. - maddi)
febr. 7. 12:13

Szerintem aki körbe vesz az mind szívesebben megenné ezeket , mint azt a sok szart amit sokan esznek minden nap !

Nem vagy éhes utána mi több szívesen is eszed és még jól is laksz és nincs vége... még energikus is leszel tőle

973. maddi (válaszként erre: 972. - Hardstyle55)
febr. 7. 12:07
Még szerencsem, hogy épp kajáltam, tuti csorgott volna a nyálam a képek láttán ☺.
febr. 7. 11:58

Pár fotó :)

Ahogy el kell képzelni a túrós dolgot : [link]

Csirkemell : [link]

adagok :) : [link]

a hal is nagyon jó : [link]

Tojás is kiváló : [link]

971. Roosie (válaszként erre: 970. - Hardstyle55)
febr. 7. 11:39

Meggyőző videó!

Mindig szerettem a "Rippel fiúkat", számomra abszolút hitelesek minden téren. Ez a felvétel megerősít, hogy jó úton vagyok! :-)

Köszönöm, hpoy megosztottad!

febr. 7. 11:25

Egyébként erről a dologról van egy nagyon jó kis videó , amit írsz !

[link]

969. Roosie (válaszként erre: 966. - Hardstyle55)
febr. 7. 10:39

Köszönöm szépen a válaszod! :-)

Viszont akkor itt a következő kérdőjel a fejemben: többek közt az emelkedett vércukor szintemet szeretném a normális tartományba terelni ezzel a diétával. Gyógyszert szedek, (napi 2x1000 mg. Meforal), de ezzel együtt szándékosan és tudatosan nem nevezem magam cukorbetegnek, mert nem AKAROK az lenni!

Tehát ezeken a feltöltő napokon ugye megfelelnek ugyanúgy az "egészséges" szénhidrátok is, vagyis magvak, pelyhek, korpák, gabonák adott esetben édesítővel. Mert a hasnyálmirigyemet nem akarnám meggyilkolni fehér lisztes és finomított cukros "hagyományos" szénhidrátokkal való időszakos bombázással...

968. Roosie (válaszként erre: 964. - MyHappyDays)
febr. 7. 10:29

Nagyon aranyos vagy! :-)

Igen, tudom, hogy felesleges naponta többször, nem is fogom már csak naponta 1x nézni, csak tudod, az újdonság varázsa és az e feletti öröm! :-))

És ez úton is köszöntelek a naplómban! :-D

967. Hardstyle55 (válaszként erre: 963. - Leoncio úr)
febr. 7. 10:10
A sportot nekem 90% ban a munkám teszi ki , cnc-s melóban dolgozok 3 műszakban , elég kemény tempóban , elég sok anyagot megmozgatva minden nap 8 órában ! Ez már elegendő mozgás ehhez az étrendhez ! Persze szabadidőmben vagy ha az erőm engedi itthon is szoktam pár egyszerű dolgot végezni , fekvőtámasz , súlyzózás , akkor nagyon jó a hosszú séták ! Egy idő után a szervezet kívánni is fogja a mozgást , mert energikus lesz ezektől a kajáktól , olajoktól, és jól is esik minden nemű sport! Szénhidrát változó , első hetekben nagyon néztem mindent , de ma már rutin szerűen étkezem , megvannak a classic ételek amiket eszem ! Csirkemell saláta , tojás , kolbász , levesek tészta nélkül , sajtok végül is széles a skála , sokat lehet kombinálni , de azért arra oda figyelek 50 g alatt legyek napi szinten szénhidrátból! Amivel még egy kicsit lehet csalni úgy érzem , ha egy kis édesre vágysz , azt szoktam 250g túrót össze keverek 1 natur johhurtal egy kis édesítő bele , és tetszés szeint rakhatsz hozzá fél marék diót , mogyorót , vagy épp kakaó port , de lehet kapni ezt a fagyasztott piros gyümölcsöket málna-szeder-ribizli , ebből is lehet 1 fél marokkal dobni bele , nagyon finom , de 1 nap 1 szer érdemes csak ezt enni ! Ez bőven benne van még a napi %-ba !
966. Hardstyle55 (válaszként erre: 962. - Roosie)
febr. 7. 09:58
Aki ennyi ideig kibírta ( nálam ahogy írtam szeptember közepétől december végéig ) annak muszáj szervezetét visszatölteni , ez esetben elég keménynek kell lenni , ugyanis itt sokan elhibázzák, válasz ki két napot. És ezen a két napon egyél azt amit csak megkívánsz ha lehet tésztafélék kenyérfélék péksütemények minden ami jól esik és sokat , viszont ezt követően a harmadik napon ugyanazt a módszert kell alkalmazni mint amit eddig, ez a szervezetnek ad egy plusz löketet és ezt a lendületet még hatványozott-tab zsírégetésel fogja megjutalmazni.. pont jött a karácsony kihasználtam ! Viszont utána tudjál megálljt parancsolni és folytatsd a ketódiétát. Süteményből mértékkel mert az inzulin bomba lesz és azt nehéz utána megfékezni hogy ne legyen még több... Van egy olyan hogy Ciklikus ketogén diéta , ezt nem javaslom , mert ott hetente kellene ezzel babrálni és mivel azt is próbáltam közel sem volt olyan jó mint a rendes verzió 2 havonta , egy ilyen töltéssel ! Ezért ajánlom azt aki keményen betartja a Ketogén étrend szabályait , az 2 havonta iktasson be 2 napot a feltöltésre ! A másik kérdésedre válaszolva , ahogy megírtam ez az étrend az izom megtartására és fejlődésére szolgál , ha a mérleg nem mutat egyből nagy változást , viszont ha belenézel a tükörbe, vagy megkérdezel másokat , észre fogják venni a változást ! De időbe telik :)
965. Hardstyle55 (válaszként erre: 961. - bújvafogyó)
febr. 7. 09:47
Válaszolva a kérdésedre , igazából megnéztem miben mennyi a szénhidrát , de ahogy nekem tanácsolták az elején , 50 g alatt legyen a napi bevitel ! Ebbe a diétában nem az a lényeg minél kevesebbet egyen az ember , ez tévedés , Gondolj arra a szervezeted is egy kazán , mikor ég a tűz jobban , ha egy nap 1 szer vagy 2 szer teszel rá , vagy 3-4-5 ször többet ! Bátran lehet enni ha kell egymás után edd meg azt az adagot amit elterveztél , főleg a diéta első heteiben , de sosem szabad azt hinni hogy jaj este van nem eszem meg meg hasonlók..
964. MyHappyDays (válaszként erre: 962. - Roosie)
febr. 7. 09:42

Szia!

Először is nem üldöztetek el senkit :D A magam részéről nyűgös vagyok, ilyenkor megkímélem az embereket magamtól :D

A naplódat olvasva már gondoltam is, hogy Rád írok, hogy csatlakozz a társasághoz :)

Kérlek ne haragudj meg, de szerintem teljesen feleslegesen méricskéled a ketonokat naponta többször. Ahogy elnéztem mindig 20 g alatt van a ch-d a fehérjéd sem sok, tehát tuti ketózisban vagy.

Szerintem mint minden fogyásnál itt sem lesz egyenletes a fogyás mértéke. Felesleges ezen stresszelni. Mindent jól csinálsz.

Van egy csaj a youtube-on aki nagyon inspiráló, neki több olyan hét is volt, amikor csak pár dekát fogyott vagy még hízott is, összességében viszont rengeteget leadott 1 év alatt. Csak kitartás! :)

963. Leoncio úr (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
febr. 7. 09:41

Szia!

Nagyon jó, hogy írtál. Biztos, hogy lesz sok kérdésünk.

Sportolsz valamit a diéta mellett?

Mennyi szénhidrátot eszel egy nap?

962. Roosie (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
febr. 7. 09:25

Gratulálok! :-)

Én január eleje óta csinálom hol kisebb, hol komolyabb intenzitással, de mivel csak jól érdemes, így kb.8-10 napja nincs kilengés, még egy pici sem!

Viszont ahogy elolvastam a bejegyzésedet, rögtön adódott két kérdésem. Az egyik a feltöltéssel kapcsolatos. Van ennek valami rendszere? Vagy csak szubjektív döntés kérdése hogy mikor tart az ember feltöltő napot, ha egyáltalán tart?

A másik a ketózis. Egyértelműen ketózisban vagyok, szép lila a tesztem! :-) Ilyenkor törvényszerű a fogyás? Valahogy nem érzek ilyen jellegű változásokat. Igaz 32 kg-ot már leadtam az elmúlt 2,5 év során, talán most be is lassult egy kicsit, de mivel régen Atkins-eztem elég szép sikerrel (6 hét /-16 kg) így most is ugyanazt a tempót várom... gondolom hiába, mert azért az évek is telnek.

Kérdésem: van olyan tényező, amivel felülírom a ketózist, kvázi a teszt hiába lila, de mégsem fogyok?

961. bújvafogyó (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
febr. 7. 08:48

Gratulálok a sikereidhez!

Én most kacérkodom a ketogén diétával, időszakos böjtöléssel kombinálva.

A kérdésem, hogy számoltad-e a szénhidrátot és ha igen, mennyit fogyasztottál?

febr. 7. 01:26

Sziasztok ! Én már lassan 5 hónapja csinálom ezt az étrendet , nem nevezném diétának , inkább egy életstílus , életmód váltás az én esetemben! Én tavaly ismerkedtem meg ezzel a faja étrenddel , mert a munkahelyemen jött hozzánk egy új kolléga , aki testépítő , volt erős ember versenyző srác volt!Jóba lettünk , sokat beszélgettünk , ő ajánlotta nekem ezt a fajta étrendet , mert ahogy neki is meséltem sokszor vágtam bele rossz diétákba ( főleg éhezésbe ) és semmi eredménye nem lett hosszú távon! Szeptember közepén kezdtem el egyik napról a másikra azt a diétát! Teltek a hetek 3-4. hét végére kezdték el mondogatni , mi van fogyókúrázok ? Aztán teltek tovább a hetek , volt hogy a mérleg nem mutatta azt az eredményt amit viszont a ruha méretem igen , erre is megvan a magyarázat : nem kell kétségbe esni ez a normális sőt kiváló jelenség ugyanis itt jön az hogy a rendszered kezd alkalmazkodni , ilyen étrend mellett tud fejleszteni a test izmot oda ahol arra a legnagyobb szükség van , általában ez a comb és mivel ez a testünk legnagyobb izma eléggé észrevehető ha gyarapszik , mivel ez mozgatja az eddig is nagy terhet amit gyakorlatilag mi képezünk. Viszont így a képlet nagyon egyszerű ugyanis ha egymás mellé teszünk 1kg izmot és 1kg zsírt akkor a zsír a térfogata majdnem háromszorosa ugyanannyi izomnak . Vagyis ha megy le rólad a zsír és jön helyette izom a látvány jelentős és optikailag nagyon hatásos viszont súlyban mérve nem olyan nagy mintha idióta diétákkal elgyengítenéd a tested és vizet izmot és zsírt is leadnál akkor a mérleg mutatna nagy változást de erőtlen lennél és nyomott hangulatú rossz közérzetű . Nekem karácsonykor volt egy 2 napos vissza töltésem szénhidrátból ! Persze azért óvatosan a dolgokkal , tiszta szénhidrátot kell enni ! Első nap azért többet , pl. 1-2 sütemény , krumpli , kenyér , péksüti ! Második nap már jobban csak rizs a hús mellé , egy kis krumpli , de a 3, nap már újra a ketogén diétának megfelelő étrendet kell újból folytatni , ez része egy rendszernek amitől az csak még jobb lesz. Egyfajta feltöltés lesz ez.

De a 3.nap estére már nyoma se marad viszont az anyagcsere szárnyra kap tőle. Kicsit olyan mintha becsapnád a saját szervezeted hogy bőség van ,felesleges raktározni. és azóta is folytattam ezt az étrendet , most március elején tervezem a következő 2 napos feltöltődést , és nyárig mindenképp folytatom ezt az életmódot , de nem is tervezem elhagyni már , mert rájöttem hogy ami eddig volt , az nagyon káros volt , és amióta ezt csinálom , sokkal jobban érzem magam , testileg , lelkileg ! 15 kiló mínuszba vagyok , és már a ruházatomat is kisebbre kellett váltanom , de még mindig van mit leadni :) ( remélem segítettem azoknak , akik most akarnak belevágni) Esetleg kérdezzetek bátran mit mivel szoktam enni , hogyan , bármit :)

959. Leoncio úr (válaszként erre: 958. - LiliAle)
febr. 6. 21:58

Én is ezeken élek :)

Egész jól elvagyok velük, pedig nem egy nagy repertoár. A keto kávé nagy kedvencem lett, pedig csak párszor ittam.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook