Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2009. márc. 7. 21:43

-Itt van.

-Kicsoda?

-A szekrényből jött.

-Nincs is itt senki. Miről beszélsz?... Oh, róla. Ez csak mese. Érted? Nem létezik.


Írok míg a holló viszi a kezem, mondja soha már

nincs nyugvás kényszerít a szellem,h lássam mi van odaát

írok és te olvasod a hangom, habzsolod a félhomályt

csak úgy habzsolod a félhomályt

miért oly más ez,nem a szép formás repp

alaktalan torzszülött, ő rejtőzik a Hold mögött

romos házak pincéjében,itt él régen

ennyi lenne? nem,ezzel nincs még vége

gyere, mondd a nevem bátran ötször a tükörbe

megőszülsz a látványtól, és hőkölsz majd üvöltve

mint Boogeyman,előmászok ha leoltod a villanyt

a hangfalon át jövök hozzád,tudom jól hogy itt vagy

ne bújj el, próbálj aludni a gyertyát is fújd el

én kiűzöm az álmaidból akár Freddy Kruegert

de nem használok púdert,ez nyers,és valós

amit mutatok,az mind nyers és valós


kevés halott van a Mennyben,annál több a Pokolban

hidd el léteznek,és ijesztőbb mint bármelyik horrorban

ha ettől félted a gyereket,akkor ne is nézzen körül

soha,én a Híradót engedném csak 18 éven fölül

tényleg örül a katona mikor lelő egy másikat

mert ha nem teszi,akkor az ő halálán már ma más vigad

áthidalnak minden szörnytettet a hangzatos beszédek

felrobbantja magát,mert máshol már várja a szebb élet

nehéz ez, tudom egyik fél sem jobb a másiknál

szerves részei ennek egyik alany másik állítmány

egy mondatban,de a tévében bármit mondhatnak

ugyanígy nevezhetnek akár téged is tolvajnak

borzalmas és nem tudom hogy ez hova mutat

de az én szemem itt nem lát pénz termelő olajkutat

csak embereket akik muszájból túlélésért ölnek

és ami húsz lépés neked,az ugyanúgy húsz lépés egy szörnynek



ez volt az én mozim, cenzúramentes

több vérrel mint a Péntek 13

ha a nyomára is akadnak mindig el fut a tettes

és ha visszatér, te végzed hidegtálon

sajnos a fikció itt rég egybeolvadt a hírekkel

ezért én is így teszem eléd,kérlek így vedd el

én elmondom ha esetleg,korunk nem tudná

Stephen King könyvei válnak dokumentummá

mint egy ócska rongybabát úgy tép ketté Cujo

de pár számla rosszabb már,meg még egy két adó

egy karó a szívbe itt nem állítja meg a Gonoszt

a cinkelt pakli ugyanaz,minden h hol oszt

a király,ha tábornokai a vér és a háború

hidd el ember,ő él és nem álmodunk...

a király,ha tábornokai a vér és a háború

hidd el ember,ő él és mi nem álmodunk...



Riddler - Fikció

2009. márc. 6. 21:40

"Nincsenek jó barátok. Nincsenek rossz barátok. Csak olyan emberek, akikkel együtt akarsz lenni, akikkel együtt kell lenned; olyan emberek, akik házat építenek a szívedben."

Stephen King

2009. márc. 6. 21:38

"A várakozás ott csal meg, ahol

Legtöbbet ígér; s akkor sikerül,

Mikor a remény csüggedésbe hül."

William Shakespeare

2781. Szabcsi24
2009. márc. 6. 21:16

"Az Élet olyan, mint egy vonatutazás:

Gyakran beszállunk, kiszállunk, vannak balesetek, néhány megállónál kellemes meglepetésekkel találkozunk, míg mély szomorúsággal a másiknál.Amikor megszületünk és felszállunk a vonatra, olyan emberekkel találkozunk, akikről azt hisszük, hogy egész utunkon elkísérnek: a szüleinkkel.Sajnos a valóság más.Ők kiszállnak egy állomáson, s mi ott maraduk nélkülözvén szeretetüket, együttérzésüket, társaságukat.Ugyanakkor mások szállnak fel a vonatra, akik fontosak lesznek a számunkra.Ők a testvéreink, a barátaink és mi szeretjük ezeket a csodálatos embereket.Néhányan, azok közül akik beszállnak, csupán kis sétának tekintik az utazást.Mások csak szomorúsággal találkoznak útjuk során.Mindig vannak olyanok is a vonaton, akik készek segíteni a rászorulókonNéhányan, amikor kiszállnak, el nem múló hiányérzetet hagynak maguk után…Mások fel- és leszállnak, s mi alig vesszük észre őket…Lehetnek olyanok, akiket nagyon szeretünk, mégis másik vagonban utaznak.Így egyedül kell mennünk ezen a szakaszon.Természetesen megtehetjük, hogy megkeressük őket, átverekedhetjük magunkat az ő kocsijukba.De sajnos nem tudunk melléjük ülni, mert a mellettük levő hely már foglalt.Ilyen az utazás, telve kívánalmakkal, vággyal, fantáziálással, reménnyel és csalódással… és visszafordulni soha sem lehet.Tegyük tehát a lehető legjobbá utazásunkat.Próbáljuk a velünk utazók jó oldalát nézni és keressük mindenkinek a legjobb tulajdonságait…Jusson eszünkbe, hogy bármely szakaszon találkozhatunk szenvedőkkel, akiknek szükségük van a segítségünkre.Az utazás nagy talánya, hogy nem tudjuk, mikor szállunk ki végleg s azt sem, hogy az útitársaink mikor, nem szólván arról, aki közvetlen mellettünk foglal helyet.Úgy érzem vigasztalan leszek, amikor örökre kiszállok a vonatból… Azt hiszem, igen.Néhány barát elvesztése, akikkel az utazás során találkoztam fájdalmas. A gyermekeimet egyedül hagyni nagyon szomorú lesz. De a remény bennem él, hogy valamikor a központi pályaudvarra érünk és érzem, látni fogom őket jönni olyan csomaggal, ami addig még nem volt nekik…Ami boldoggá tesz, az a gondolat, hogy segítettem ezt a csomagot teljesebbé, értékesebbé tenni.Próbáljunk meg a kiszállásnál olyan üres helyet hagyni maguk után, ami szeretetet és szép emlékeket hagy hátra a továbbutazókban."

2780. Szabcsi24
2009. márc. 6. 21:15

"Olyan nagyképűen magabiztosan szoktunk ítélni! Megvan a véleményünk: ez ilyen, az olyan. Pedig dehogy tudjuk, milyen a másik ember! Egy másik életből csak a felszínt látjuk, a jéghegy csúcsát. De hogy mi is történt egy másik ember életében a születésétől kezdve mostanáig, hogy mitől lett ilyenné, milyen terheket hordoz, mennyi érték és szépség van benne, csak talán nem volt, aki előcsalogassa, észrevegye - sokszor alig-alig sejtjük!"

/Székely János/

2009. márc. 5. 21:34

Hogy mi az igazság, az nagyon fontos. De hogy kinek van igaza, az csaknem érdektelen. Mégis e körül folyik a vér.


Ancsel Éva

2009. márc. 5. 21:33

Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól.


Edison, Thomas

2009. márc. 5. 21:31

A dolgok világának értékesedésével egyenes arányban nő az emberek világának elértéktelenedése.


Marx, Karl

2009. márc. 5. 21:30

Könyvtárakat írtak tele azzal, hogy mik a jogaid ezen a földön. Pedig csak egyetlen igazi jogod van: békében élni. De éppen erről feledkeznek meg leggyakrabban.


Wass Albert

2009. márc. 5. 20:59

Egyszer mindent elér az ember azt is mi most még messze él.Csak küzdj és áldozz ne csüggedj el s győzelmed lesz a hősi babér.


(egy barátom mondta)

2009. márc. 5. 13:32

"Mikor a reménytelenség leghűbb társad,

s nem jön a megváltás,hiába is vártad.

Akkor gondolj azokra, kik hazavárnak,

és lágy mosolyodban egy világot látnak,

gondolj azokra, kik igazán szeretnek,

akik veled együtt sírnak , és nevetnek."

˙(JEEP C. KING)

2773. TrinithY
2009. márc. 5. 13:08

Paulo Coelho


A dolgok, amelyeket megtanultam az élettől:


* Hogy nem számít, mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor. És ezért meg kell bocsátanod neki.


* Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.


* Hogy nem kell megváltoztatnunk barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak.


* Hogy a körülmények és a környezet hatnak ránk, de magunkért csakis mi vagyunk felelősek.


* Hogy vagy te tartod ellenőrzés alatt a tetteidet, vagy azok fognak téged.


* Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt, szembenézve a következményekkel.


* Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel.


* Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják, hogyan mutassák ki.


* Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni.


* Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével.


* Hogy sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok. Tragédia lenne, ha ezt elhinné.


* Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki. Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak.


* Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg, hogy megvárja, míg összeragasztod.


* Talán Isten úgy akarja, hogy találkozzunk sok nem hozzánk illő emberrel mielőtt találkozunk az Igazival. Így mikor végre


megtaláljuk, tudunk majd hálásak lenni ezért az adományért.


* Amikor a boldogság kapuja bezáródik, egy másik kinyílik, de sokszor olyan hosszan nézünk vissza a zárt kapura, hogy nem vesszük észre a számunkra kinyitott kaput.


* A legjobb fajta barát az, akivel sétálgathatsz vagy beülhetsz egy kapualjba anélkül, hogy egy szót is váltanátok, és amikor elváltok, úgy érzed, hogy ez volt életed legjobb beszélgetése.


* Igaz, hogy nem tudjuk igazán, mink van, amíg el nem veszítjük, de az is igaz, hogy nem tudjuk, mi az ami hiányzik, amíg nem birtokoljuk.


* Ne a külsőségekre adj, becsapnak.


* Keresd meg azt az embert, aki mosolyt csal az arcodra, mert egyetlen mosoly elég ahhoz, hogy fantasztikussá tegyen egy rossz napot.


* Találd meg azt, akitől a szíved mosolyogni fog!


* Vannak olyan pillanatok az életben, amikor annyira nagyon hiányzik neked valaki, hogy szeretnéd kiszakítani az álmaidból a valóságba, hogy megölelhesd.


* Álmodj, amit csak akarsz; menj, ahova szeretnél; légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van és csak egy lehetőséged arra, hogy ezeket a dolgokat megtedd!


* Kaphatsz elég boldogságot, hogy kedvessé tegyen, elég nehézséget, hogy erőssé tegyen, elég fájdalmat, hogy emberivé tegyen, elég reményt, hogy boldog lehess.


* A legjobb jövő az elfelejtett múlton alapszik. Nem élhetsz jól, ha előbb nem felejted el a múlt csődjeit és fájdalmait.

2772. P64 (válaszként erre: 45. - 93a74b44ea)
2009. márc. 5. 12:14

Egy napon felébredtem. . . és mosolyogtam. Már nem fájt semmi. És egyszerre értettem, hogy nincsen igazi. Sem a földön, sem az égben. Nincs ő sehol, az a bizonyos. Csak emberek vannak, s minden emberben van egy szemernyi az igaziból, s egyikben sincs meg az, amit a másiktól várunk, remélünk. Nincs teljes ember, és nincs az a bizonyos, az az egyetlen, az a csodálatos, boldogító és egyedülvaló. Csak emberek vannak, s egy emberben minden benne van, salak és sugár, minden.


. . . mert igazi nincs, mert a téveszmék elmúlnak, de én őt szeretem, és ez más. Ha az ember szeret valakit, mindig megdobog később a szíve, mikor hall róla, vagy látja. . . . azt hiszem, minden elmúlik, de a szeretet nem múlik el.



Márai Sándor:Az igazi(részletek)


Imádom...

2771. P64 (válaszként erre: 28. - 93a74b44ea)
2009. márc. 5. 12:11

Tegnap még mindez valószínűtlen volt, lebegő és értelmetlen, s egészen más volt a valóság. Tegnap még bosszút akartál vagy megváltást, azt akartad, hogy telefonáljon, vagy azt, hogy reád szoruljon, vagy hogy vigyék börtönbe és végezzék ki. Tudod, amíg ilyesmit érzel, a másik a messzeségben örül. Addig még hatalma van fölötted. Amíg bosszúért kiáltasz, a másik kezeit dörzsöli, mert a bosszú az vágy is, a bosszú megkötöttség. De eljön egy nap, mikor felébredsz, szemed dörzsölöd, ásítsz, s egyszerre észreveszed, hogy már nem akarsz semmit. Nem bánod azt sem, ha szembejön az utcán. Ha telefonál, felelsz, ahogy illik. Ha látni akar, és muszáj találkozni vele, kérem, tessék. És mindez, belülről, egészen laza és őszinte, tudod. . . nincs többé semmi görcsös, semmi fájdalmas, semmi önkívületes az egészben. Mi történt? Nem érted. Már nem akarsz bosszút, nem. . . s megtudod, hogy ez az igazi bosszú, az egyetlen, a tökételes, az, hogy már nem akarsz semmit tőle, nem kívánsz neki rosszat, sem jót, nem tud többé fájdalmat szerezni neked. . . .

. . . Nagyon fájt a szívem, egy évig azt hittem, hogy belehalok. De aztán felébredtem egy napon, és megtudtam valamit. . . igen, azt a legfontosabbat, amit csak egyedül tudhat meg az ember. Megmondjam?. . . Nem fog fájni?. . . Kibírod? Hát igen, én kibírtam. De nem szívesen mondom meg senkinek, nem szeretem elvenni az emberek hitét, egy gyönyörű téveszmébe vetett hitüket, amiből annyi szenvedés, de annyi nagyszerűség is származik: hőstettek, műalkotások, csodálatos emberi erőfeszítések. Te most olyan lelkiállapotban vagy, tudom. Mégis azt akarod, hogy megmondjam? Hát, ha akarod. De ne haragudj reám aztán. . . engem Isten megvert és megajándékozott ezzel, hogy megtudhattam és kibírtam és nem haltam bele. Mit tudtam meg?. . . Hát azt, hogy nincsen igazi.


Márai Sándor:Az igazi


Hát ez gyönyörú...

2009. márc. 4. 21:39
“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.” (Victor Hugo)
2009. márc. 4. 21:39
“Az embernek érzelmekre is szüksége van, mert gyengédség és szeretet nélkül az élet csupán afféle lélektelen gépezet.” (Victor Hugo)
2009. márc. 4. 21:38
“Legyen bátorságod elviselni az élet nagy fájdalmait, türelmed szembe nézni az apróbbakkal. S mikor elvégezted napi feladatodat, békében térj nyugovóra. Isten ébren virraszt.” (Victor Hugo)
2009. márc. 4. 19:29

Az ember nem azt szereti, akit akar, hanem akit tud.

Móra Ferenc

2766. P64
2009. márc. 4. 18:11

"Az az ember, akit bennem, szeretsz természetesen jobb nálam: Én nem olyan vagyok. De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál."


Pirsrin

2765. fbab8271ce (válaszként erre: 2763. - Varosianita)
2009. márc. 4. 11:36
Ez nagyon szép!:)
2764. 1841b3b309 (válaszként erre: 2759. - Alexa20)
2009. márc. 4. 09:38
Szép!!
2009. márc. 4. 07:58

Tárgy: számla


Egy este, amikor anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és

elkezdte olvasni azt:

- a virágágyás kigyomlálásáért: 500Ft

- a szobám rendberakásáért: 1000Ft

- mert elmentem tejért: 100Ft

- mert 3 délutánon át vigyáztam a

kishúgomra: 1500Ft

- mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000Ft

- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700Ft

Összesen: 4800Ft


Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel benne.Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:


- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0Ft

- az összes átvirrasztott éjszakáért, amit

a betegágyad mellett töltöttem: 0Ft

- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0Ft

- könnycseppjeid felszárításáért: 0Ft

- mindenért, amit nap mint nap tanítottam

neked: 0Ft

- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem neked: 0Ft

- az életemért, amit minden nap neked adok: 0Ft

Összesen: 0Ft


Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak.. A gyerek elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből.

Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta:



FIZETVE

2009. márc. 4. 07:42
"A legtöbb amit egy apa tehet a gyerekeirét,hogy szereti az anyjukat"
2009. márc. 3. 22:51

Olyan legyen életed mint a legszebb kikelet,

Három csillag vezéreljen,

Hit, Remény, Szeretet.

2760. alexa20
2009. márc. 3. 22:34

Félned nem kell nem felejtelek el,

Ha menned kell, akkor sem engedlek el.

Ne is kérdezd mert a válasz ebben lesz,

Neked én kellek, nekem te kellesz!

2759. alexa20
2009. márc. 3. 22:29

"Te aztmondod az élet nem egyszerű ajándék.

én aztmondom ha nyerni akarsz nem egyszerű a játék.

nem mindegy hogy játékos lettél vagy játékszer.

ha van büszkeséged.akkor idővel majd ráérzel.

mert mindennek időkell hogy tekivagy azt te döntsd el.

próbáld meg szívvel hogyhamár nem megy erővel."

2009. márc. 3. 19:17
“A barát az, aki akkor van melletted, amikor máshol kellene lennie.” (Len Wein)
2009. márc. 3. 19:16
“A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!” (John Galsworthy)
2009. márc. 3. 19:16
“Mindenki hallja, hogy mit mondasz, a barátok meghallják azt, amit mondasz, de az igazi barát figyel arra is, amit nem mondasz ki.” (Szókratész)
2009. márc. 3. 19:12
“Akiben zűrzavar van – zűrzavart hoz létre környezetében. Akiben rend van – rendet teremt maga körül.” (Popper Péter)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook