Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2009. márc. 22. 07:29

A boldogság nem olyan, mint egy totemoszlop, amit felállítanak valahol, és azután az már mindig ott áll. A boldogság halékony, illékony, finom dolog, ennélfogva nem is mindig ordibál, hogy: Hé, megjöttem, itt vagyok! Más szóval: jó szem kell hozzá, anélkül talán észre sem veszed, hogy a közeledben jár. Légy rá nyitott!

Vavyan Fable

2009. márc. 22. 00:15

Elmémbe, mint fémbe a savak,

ösztöneimmel belemartalak

lényed ott minden lényeget kitölt.


JA

2009. márc. 22. 00:15

Dolgozni csak pontosan, szépen,

ahogy a csillag megy az égen,

úgy érdemes.


József Attila

2009. márc. 21. 22:58
"Az õsi hagyományok szerint egyet soha nem szabad elfelejteni: az emberi lélek szabadságát. A sorsdöntõ pont a felismerés: te választasz, s hogy mit, rajtad áll! Se Isten, se szülõ, sem a körülmények vagy a társadalom törvényei nem vehetik el tõlünk azt az eredendõ teremtõi jogot, hogy válasszunk, hogy döntsünk az életünk fölött, az utunkról. Nehéz eldönteni, hogy mi a JÓ. Inkább azt mondanám, hogy mindig a többféle lehetõségbõl válasszuk ki a Jót. És nem a Rosszat! Mert hajlamosak vagyunk szüntelenül a rosszal foglalkozni, bánkódni és bosszankodni. Az ember - mondja a bölcs - nemcsak szereplõje, de szerzõje is élete történetének. Felelõsek vagyunk az életünkért, s természetesen azért is, hogy mi módon éljük le, mennyire gyarapítjuk e kalandos utazás során lelkünk értékeit." (Müller Péter)
2009. márc. 21. 22:52

Mindenkinek szüksége van arra,


hogy emlékeztessék rá, milyen fontos,


hogy ő is itt él a Földön,


és hogy minden élet változást okoz.” ( Marge Kennedy)

2009. márc. 21. 22:04

Popper Péter


"Együtt kell élni, nem egymásban és nem egymás mellett. A hetedik ajtó csukva maradhat."


(Gondolati háttér: Egy kapcsolat nem adhat többet annál, mint hogy a nőt és a férfit egyaránt hozzásegíti rejtett lehetőségeinek kibontakozásához, ahhoz, hogy egyre inkább hiteles, egyre markánsabban önmaga legyen. Két szuverén-ember együttélésének ez az igazi értelme. Az "Én" nem oldódhat fel a "Mi" élményében. De ez a két Én nem is távolodhat el egymástól annyira, hogy a kapcsolat páros magánnyá változzon. Két szabad ember életét gondolatok, élmények; örömök és kínlódások megosztása ötvözi össze. De a megosztás is mérték szerint történjen. Minden embernek joga van ahhoz, hogy lelkében egy kis kamrát megtartson önmagának. Ez csak az övé. Ennek az ajtaját nem kell kinyitni.)

2009. márc. 21. 21:47

"Ha igazán őszintén és elfogulatlanul, gondosan megvizsgálunk minden helyzetet, akkor rájövünk, nagymértékben mi is felelősek vagyunk az események alakulásáért."


Dalai Láma

2009. márc. 21. 14:02
Aki kifelé tekint, álmodik, aki befelé, az ébred!
2009. márc. 21. 14:01
Mikor idősebb leszek és a kislányom megkérdezi, hogy 'anyuci ki volt az első igazi szerelmed?' nem akarok régi képeket előszedni csak a szoba végébe mutatni és azt mondani 'nézd kislányom ott ül'! :)
2009. márc. 20. 18:05

Popper Péter



MINDEN VÁLTOZIK, ELMÚLIK, ÉS HELYET AD VALAMI MÁSNAK.

LEGGYÖTRŐBB HELYZETEINKET IS ÉSZREVÉTLENÜL FELOLDJA AZ IDŐ.

2009. márc. 20. 12:47

A szeretet türelmes, minden más türelmetlen. És amint egyszer megérted, hogy türelmesnek lenni annyi, mint szeretni, és türelmesnek lenni annyi, mint imádságban lenni, akkor mindent megértettél. Meg kell tanulnod várni.


Osho

2009. márc. 19. 19:29

“Nincs semmi, ami oly mértékben pusztítaná a testet, mint az aggodalom, és ha valaki hisz Istenben, akkor szégyellheti magát, ha bármi miatt aggodalmaskodik.”

(Mahatma Gandhi)

2009. márc. 19. 15:09

"A mosoly olyan görbe, mely nagyon sok mindent egyenesbe hoz - ráadásul ingyen van."

(Gandhi - Bidun)


"Ha a mai napot nem mosollyal kezdted, akkor kezdj el gyakorolni holnapra..."(Ismeretlen)


"Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba." (Gabriel García Márquez)


"Mindig az az erősebb, aki nem tombol, hanem mosolyog." (Japán közmondás)


"A mosoly ingyen van, de megfizethetetlen!" (Ismeretlen)


"Minden percben, amíg lefele görbíted a szádat, elveszítesz hatvan másodpercnyi boldogságot." (Tom Walsh)


"A ráncok csupán azt jelzik, hol a mosoly helye." (Mark Twain)

2009. márc. 19. 12:51
Kutyában,..... ne bízz!!!
2009. márc. 19. 11:44

Mit tettél a múltban,

ha tudni vágyod,

nézd jelen magad.


Hová jutsz a jövőben,

ha tudni vágyod,

nézd jelen tetteidet.

2856. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 2855. - 64fa0801a6)
2009. márc. 19. 09:38

Ne érts félre! Nem akarok kötekedni, de főleg az idézeteknél fontos szerintem, hogy ha tudjuk, akkor pontosítsuk az eredetét.


Én ezzel a mondással angolul találkoztam elég sok helyen. És ahol meg volt adva az eredet, ott indiánokra hivatkoztak. De németül is előjön, pl a Kelly Family egyik számában. Lehet, hogy az egész világ idézi Fazekas Annát, csak nem tudnak róla? :))


“Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realize we cannot eat money.” Cree Indian Proverb

2855. 64fa0801a6 (válaszként erre: 2854. - 2bc7365ec9)
2009. márc. 19. 00:00

Beírtam a Google-ba, hogy FAzekas Anna versek, mert azokat kerestem, írd be Te is, és majd meglátod..., és az alján volt olyan, hogy Fazekas Anna versei, és idézetei...

aztán rákattintottam, és a lap tetején az Ő neve volt...

2854. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 2853. - 64fa0801a6)
2009. márc. 18. 22:33
Én eddig úgy tudtam, hogy ez egy indián mondás a fehérekről.
2009. márc. 18. 22:17

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni.

Fazekas Anna

2009. márc. 18. 14:36

Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, a szemnek láthatatlan.

Antoine de Saint Exupéry.

2009. márc. 18. 14:31

Az anya-gyermek kapcsolat bizonyosan a legmélyebb és leglényegesebb kapcsolat, amelyet ismerünk; hiszen a gyermek egy ideig úgyszólván része az anyai testnek!


Carl Gustav Jung

2009. márc. 17. 23:51

Nem azért jut valami okos dolog az ember eszébe,

hogy aztán elássa. Azért jut az eszébe, hogy hasznos

dolgot műveljen vele. Magát az életet is azzal a

feltétellel kapja az ember, hogy küzd érte

utolsó leheletéig. Ugyanez a feltétele

minden új gondolatnak is.


(Charles Dickens)

2009. márc. 17. 16:47
Aki másokat követ, csak második lehet!
2009. márc. 16. 22:17

“Ossz szeretetet, bárhová mész: Legfőképpen a saját házadban… ügyelj rá, hogy mindenki jobb érzésekkel és boldogabban távozzék tőled, mint ahogyan jött. Légy Isten jóságának élő kifejeződése; jóság ragyogjon a szemeidben, a mosolyodban, meleg, üdvözlő szavaidban.”

(Teréz anya)

2009. márc. 16. 21:23
Kétféle titok van. Az, amelyik túl unalmas ahhoz, hogy továbbadjuk, és az, amelyik túl érdekes ahhoz, hogy magunkban tartsuk.
2009. márc. 16. 21:23
Legyél boldog, még akkor is, ha sírni kell,vigyorogj egyedül, hogyha nincs kivel.Legyél boldog, még akkor is, ha nagyon fáj,legyél boldog, még akkor is, ha nem muszáj.
2009. márc. 15. 23:10
“A lelki szépség oly varázsfényt kölcsönöz az ember egész valójának, hogy az egyszerű megjelenésével meghódítja a szíveket, és barátokat szerez anélkül, hogy tudná!” (Lev Tolstoy)
2844. 1841b3b309 (válaszként erre: 2843. - Akymo)
2009. márc. 15. 20:05
Jóóóó!:):)
2843. Akymo
2009. márc. 15. 19:32
Épp kedtem megszokni a tegnapi napot,erre tessék itt van a mai nap...
2009. márc. 15. 15:49
Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook