Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2009. márc. 15. 12:31

Gondolatban,

mindig máshol jársz,

Valahol a tegnapokban

választ nem találsz,

A holnapoktól félsz,

hogy

nem vigyáznak rád,

de amikor

a Pillanatba lépsz,

olyan könnyű...

az egész... világ...

/Mester Tamás - A Pillanat/

2840. 64fa0801a6 (válaszként erre: 2839. - 64fa0801a6)
2009. márc. 14. 20:29
(ismeretlen internetes szerző)
2009. márc. 14. 20:29

"Ne hajolj meg a sors előtt csak azért,

mert az úgy kívánja. Nincs jobb társ az erős szívnél,

mely a kellő pillantaban átsegít bajokon.

Élj a szív törvénye szerint!"

2009. márc. 14. 10:10
"Ha a nő szeret, folyvást szeret. A férfinak közben egyéb dolga is van." /Jean Paul/
2837. P64
2009. márc. 14. 10:05
“Valahányszor elindulsz otthonról, húzd be az állad, emeld fel a fejed, és szívd tele a tüdőd levegővel, idd be a napfényt, köszöntsd mosolyogva a barátaidat, és szívvel-lélekkel szoríts mindekivel kezet. Ne félj attól, hogy félreértenek, és egy pillanatig se törődj az ellenségeiddel. Döntsd el határozottan mi a szándékod, aztán pedig egyenesen törj a cél felé. Legyen szemed előtt a magasztos cél, amit kitűztél magad elé - és akkor egy idő múlva észreveszed, hogy öntudatlanul is megragadod azokat a lehetőségeket, amelyek vágyaid teljesüléséhez szükségesek, ugyanúgy, ahogy a korallállatka kiválasztja a tenger habjaiból mindazt, amire szüksége van. Képzeld önmagadat annak a tehetséges, komoly, hasznos embernek, aki lenni akarsz, és ez a gondolat óráról órára jobban átalakít majd, hogy saját eszményedet megközelítsd… A gondolat minden, őrizd meg e helyes lelki magatartást: a bátorság, az őszinteség, a jó kedély szellemét. A gondolkozás szinte alkotás. Minden jó dolognak a vágy a szülője, és midnen őszinte imádságot meghallgat az ég. Olyanokká leszünk, amilyenekké szívünk mélyén lenni szeretnénk.” (Elbert Hubbard)
2836. P64 (válaszként erre: 2832. - C6b27363e5)
2009. márc. 14. 09:55
Ezt én is nagyon szeretem...
2835. P64 (válaszként erre: 520. - Socholow)
2009. márc. 14. 09:55
Ez most idézet? Vagy vélemény? :)
2834. P64
2009. márc. 14. 09:51

A szeretet azokat a könnyeket is meglátja, amelyeket nem sírtak el, és azokat a kéréseket is meghallja, melyeket nem mertek kimondani.


Hú de szép!

2009. márc. 13. 20:34

Goethe


Ha rombadőlnek legszebb álmaid,

reményeid el ne hagyjanak,

mert sokszor a romok fölött

a legszebb virágok nyílnak.

2009. márc. 13. 19:15

Minden barátság azzal a homályos érzéssel kezdődik, hogy valahol már

találkoztunk. Mintha régen testvérek lettünk volna. S azért a találkozás

csak viszontlátás. Amikor pedig az ember barátjától elszakad, tudja, hogy ez

a távozás csak látszat. Valahol együtt marad vele úgy, ahogy együtt volt

vele a találkozás előtt.


(Hamvas Béla)

2009. márc. 13. 18:57

“Kétféle beszélgetés van.

Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok - színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő.

Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek sincs köze hozzá.

Ennél pontosabban nem lehet elmondani azt a helyzetet, amelyben élünk, s amit úgy is nevezhetünk: a szeretetlenség világa. Aki csak mondja a magáét, annak nincs szüksége barát­ra, testvérre, feleségre. Csak közönség kell neki.

A másik fajta beszélgetés az, amikor valaki társat keres. Ez nagyon ritka.”

(Müller Péter: Szeretetkönyv)

2009. márc. 13. 16:54

Ne hajolj meg a sors előtt, csak azért, mert az úgy kívánja. Célod van, s aki ismeri a célt, merje birtokolni a rávezető eszközöket is.

Ha mégis elgyöngülnél a cél előtt, fordulj a szívedhez tanácsért. Egy kis késlekedés nem árt: ami hamar áll elő, hamar a semmibe vész. Nincs jobb társ az erős szívnél, mely a kellő pillanatban átsegít a bajokon. Élj a szív törvénye szerint!

Akinek célja: a helyes élet - annak eszköze: az emberség.

2829. P64 (válaszként erre: 2816. - 0e6edd049a)
2009. márc. 13. 10:46
Úristen! Ez gyönyörű!
2828. Sookie
2009. márc. 13. 10:44

"És éreztem: szívembe visszatér, És zubogó, mély zenével ered meg, Mint zsibbadt erek útjain a vér, A földi érzés: mennyire szeretlek."

/Tóth Árpád/

2827. P64
2009. márc. 13. 10:42
doboghat. :) Persze
2826. P64
2009. márc. 13. 10:42

"Forró vassal megbélyegeztél,

A szívem közepébe égtél!

Nem boboghat már nélküled,

Az a seb örökre a Te jeled!"

2825. Idil001
2009. márc. 13. 08:33

Mindent megérteni annyi, mint mindent megbocsátani.

(Madame de Stael)

2009. márc. 13. 08:29
A család azt jelenti, megosztjuk egymással a hibáinkat, a tökéletlenségeinket és az érzéseinket, miközben nem szűnünk meg szeretni egymást. De még ha szeretet árad belőlünk, akkor sem vagyunk mindig szeretetre méltók. Ha pedig nem vagyunk tökéletesek, lényeges, hogy meg tudjuk bocsátani önmagunknak és másoknak. Azután másnap reggel elölről kezdünk mindent. Olyan folyamat ez, mint a bimbó nyílása. Virágzás, virulás és virágba borulás. (Bernie Siegel)
2009. márc. 13. 08:29

A jó apa legalább annyit tanul a gyermekeitől, mint amennyit tanít nekik.

Megjelölés Elküldés levélben

Alexander Brody

2822. TrinithY
2009. márc. 13. 08:25

Te vagy a kezdet,Te vagy a vég.Nélküled felhős az ég.Csak Veled látom szépnek a napot.Csak Téged várlak,ugye tudod?!?

Eljön a pillanat,hogy Veled lehessek,mert csak Téged SZERETLEK!Nem kell senki más e világon,mert csak a Te szerelmedet kívánom.

Nem írom,hogy szeress,azt sem írom,hogy gondolj rám,mert ha nem vagyok a szívedbe vésve,úgyis hiába mondanám...

Sosem tudtam eddig,milyen szép az élet!Mióta ismerlek,csak azóta élek!Szívem szíveddel lágyan összedobban,SZERETLEK napról napra jobban!!!

2009. márc. 12. 22:32

" Egy porszem világot jelent,

S egy szál vadvirág az eget,

Fogd föl tenyeredben a végtelent,

S egy percben élj évezredet..."

/William Blake/

2009. márc. 12. 22:19

“Most valósággá válik minden édes remény,

Mely ott ég a szívünk rejtekén.

Az élet tárt karokkal vár,

Hogy szép lesz-e, csupán rajtunk áll.”

(Antoine de Saint-Exupéry)

2009. márc. 12. 20:08
Nem tudunk tiszta szívből szeretni valakit, akivel még sohasem nevettünk együtt. /Agnes Repplier/
2009. márc. 12. 17:58
"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."
2009. márc. 12. 15:35

"Szeretem a mosolyokat és a nevetést.

Ha valaki mosolyt szeretne saját életében, akkor annak tennie is kell érte valamit.

...Hogy mit is? Természetesen nem haraggal, féltékenységgel, mohósággal vagy gyűlölettel, hanem szerető kedvességgel, nyitott szívvel és bizalommal."

(Dalai Láma)

2009. márc. 12. 13:39

Hol mérgezett, fekete vér szivárog,

Nincs annyi gyolcs, mely betömné a rést,

S a sértett szív, hogy csak azért is fájjon,

Letépi mindíg-újból a kötést.

Reményik Sándor

2815. P64
2009. márc. 12. 11:58
"Minden csoda három napig tart!" A mienk meg már egy éve... :) (Szerelmem mondta)
2009. márc. 11. 23:32
“A szerelem a legjobb muzsika az élet színpadán. Nélküle örökre dallamtalan lennél az emberiség hatalmas énekkarában."(Roque Schneider )
2813. Cuczy (válaszként erre: 2799. - Harminchatos)
2009. márc. 11. 21:46

"Csak akkor beszéljen az ember, amikor hallgatni nem szabad. És csak arról beszéljen, amit már átélt.

Minden más üres fecsegés."

/Goethe anyja/

2009. márc. 11. 19:32

Nem az rendített meg engem, hogy hazudtál nekem, hanem az,hogy többé nem hiszek neked.

/Friedrich Nietzsche/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook