Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
2010. máj. 27. 12:44

Sziasztok!


aznoglii szerintem is nagyon jól döntöttél. Én már nagyon várom, hogy sikerüljön. Nagyon rossz volt, hogy most nem sikerült ráadásul 10 napot késett.

Bonti a te kislányaid is nagyon édesek. Egyetértek martamay-al, mert mi is elkényelmesedtünk egy kicsit, hogy a gyerekek önállóak, de nagyon várom, hogy újra babázhassak, az olyan jó érzés amikor úgy igazán tudsz gondosodni róla.

293. martamay (válaszként erre: 292. - Bonti74)
2010. máj. 27. 11:12

jajj, olyan aranyos vagy!! Mindig orulok a kedves szavaidnak.

Tegnap este annyira faradtak voltunk a ferjemmel, hogy 8 ora korul lefekudtunk az agyba , kicsit beszelgettunk es el is aludtunj. /a gyerekek hogy es mikor kerultek agyba, azt mar nem tudom\, de ezt beszeltuk a ferjemmel, hogy nem vagyunk OREGEK egy kicsit ehhez a picihez? Persze tudjuk nem, hiszen a ferjem is csak 35, en meg 31. De mar olyan kenyelmesek vagyunk, nem kell mindennel kiszolgalni a gyerekeket,stb.. Es ezt is kerdeztm a ferjemtol, hogy ki fog felkelni minden ejjel? Mert bizony en borzaszto jokat tudok aludni, alig lehet felebreszteni...

De ez megnyugtat Bonti, hogy te siman veszed az akadalyt, remelem majd en is.

Amugy bocs, ha sok hibam van, vagy a mndataim olykor nem 100 szazalekig helyesek,de telefonrol netezek es pont ugy irok, mintha smst irnek. Szoval lassu. Sokszor elfelejtem a mondat vegere az elejet..

292. Bonti74 (válaszként erre: 291. - Martamay)
2010. máj. 27. 10:00

Nagyon szorítok Neked!:)))

Eszembe jutott egy kolléganőm (ő az iskolapszichológus), amikor megtudta hogy terhes vagyok és elmeséltem neki, hogy véletlenül meg a vívódásom csak annyit mondott, hogy jobb helyre nem is érkezhetne... Majdnem elsírtam magam.

Persze hogy jönnie kell hozzátok is, nem is kérdés, majd meglátod mennyire más egy harmadik babát szülni, babusgatni. Ma jöttem rá, hogy még amikor negyedjére is ébreszt 1 órán belül éjszaka, azt sem úgy élem meg mint első alkalommal. Sír mert engem hív, rám van egyedül szüksége, függ tőlem csak én tudok rajta segíteni... ez annyira jó érzés.Annyira erős közöttünk a kapocs (a köldökzsinórt még nem vágták el).:)

2010. máj. 27. 09:50

jajj, Bonti, olyan jo volt azt olvasni, amit a ferjded mondott. Hogy azt sosem fogod banni, hogyha megszuletik a kicsi. Napkozben sokat szoktam gondolkodni, hogy jol dontunk-e itt az idegenben, ha vallalunk meg egy babat.. De ilyenkor eszembe jutnak a szep dolgok, a boldogsag egy ilyen picivel, na meg a ferjed mondata. Es ilyenkor megnyugszom, hogy ahol ennyire varjak es szeretni fogjak, ott igenis kell a 3. bAbA! Aztan meg majd alakul minden.. Kulonben is, mar tegnapelott meg kellett volna jonnie, ugyhogy :/

Amugy en is gyest kaptam mindket gyerekemnel, mivel a fosuli alatt mentem szulni, ergo meg sosem dolgoztam.. De elvoltunk, igaz szukosen. Sokat segitettek a nagyszulok.

290. aznoglii (válaszként erre: 288. - Timicicaanyuka)
2010. máj. 26. 15:29
Én most is csak gyest kapok, mert azelőtt Németországban dolgoztunk 12 évet és így nekem semmi nem jár... Igaz Leventét kint szültem és így onnan kaptam egy évig a gyed-et...azért az kicsit több volt mint az itthoni... :), de sajnos azóta csak a jó magyar gyes van.
289. aznoglii (válaszként erre: 287. - Bonti74)
2010. máj. 26. 15:28
Boldog lehetsz hogy így gondolkodik a férjed!!!
288. Timicicaanyuka (válaszként erre: 285. - Aznoglii)
2010. máj. 26. 12:47
Biztos nem fogod megbánni. Én is nagyon örülök és büszkén hordom a hasamat. Nem érdekel ki mit gondol. A férjem azért parázik, mert már 1,5 éve itthon vagyok munkanélküliként és így csak Gyest fogok kapni, ami elég kevés. Mindig azt kérdezgeti, hogy mi lesz velünk, ha vele történik valami. Hiába mondom, nem kell mindig rosszra gondolni. De ő már csak ilyen.
287. Bonti74 (válaszként erre: 286. - Aznoglii)
2010. máj. 26. 12:28

szia!

Megnéztem a képeidet, nagyon édesek a gyermekeid és ahogyan látom nem lesz sok korkülönbség a három gyerkőc között, ez jó mert legalább összenőnek. Én azon gondolkoztam, hogy a legkisebbik lányom, Luca, nem fog összenőni egyik nagyobbal sem... vagy talán iskolás korára...

Az előző üzidre:

A férjem engem legjobban azzal a mondatával győzött meg, hogy azt megbánhatom hogy elvetetem a babát (és ismerve engem meg is bánnám), de azt hogy megszületik és a kezemben tarthatom azt soha!

Éppen a hétvégén mondtam neki, hogy soha nem fogom elfelejteni és mindig hálás leszek, amiért rábeszélt és ennyire kiállt mellette... érte.

2010. máj. 26. 10:08
Sziasztok ismét! Töltöttem fel pár képet rólunk. Újabbakat is töltök majd fel, csak először le kell kicsinyítenem azokat, mert túl nagyok. :)
2010. máj. 26. 09:59
Szia Mindenkinek! Köszönöm a kedves fogadtatást Mindenkitől! Aranyosak vagytok! És ami a legfontosabb, hogy nagyon sokat segítetek! Ma megyek elkőször dokihoz mióta két tesztem is pozítív lett. Azért csak most (pedig már 8-9 hetes vagyok), mert mint írtam sokáig "vergődtünk", mert nem tudtuk eldönteni mi legyen. De a múlt héten döntöttük! Megtartjuk! Mondjuk én nem is lettem volna képes nem megtartani, csak a férjem félt és fél még most is, mert ő nem akart volna 3. babát. De lassan kezd megbarátkozni a gondolattal és már azon izgul fiú lesz vagy lány... :) Még nekem is lesz egy-két kemény beszélgetésem néhány rokonnal, ismerőssel...hisz a környezetemben sem "elfogadott" a három gyerek! Persze vannak kivételek, akiktől eddig is sokat érdeklődtem. Előre szólok, hogy ne ilepődjetek meg, ha csak ritkán jövök, de sajnos nincs sok időm a gép elé ülni. De mindig bepótolom a lemaradásomat. :)
284. Bonti74 (válaszként erre: 282. - Martamay)
2010. máj. 25. 10:45

Nem profizmusnak nevezném inkább elővigyázatosság, mert sajnos az első terhességem vetéléssel végződött a 8. héten és ezért sárgatest hormont kellett szednem. Fontos volt tudnom minnél hamarabb hogy terhes vagyok-e.

Nem nagyon akart összejönni a második terhességem és ezért injekcióval segítettek rá, ezért is tudtam pontosan, hogy mikor fogant és mikor lehet és kell tesztet csinálnom.

Nagyon szorítok neked és várjuk a híreket!!!:))

283. Keriné76 (válaszként erre: 278. - Martamay)
2010. máj. 25. 09:57
Az ovulációs teszt hasonlít a terhességi tesztre. Ha tudod, hogy kb. mikor van peteérésed, aznap megcsinlod és, ha pozitav akkor lehet ezerrel akciózni. Mi az első gyereknél használtuk és bevált, teherbe is estem.
2010. máj. 24. 15:48

haat, szerintem en ha most terhes vagyok, akkor pont ma van a 11-12. nap. eredetileg most kene megjonnie holnap-holnaputan, azutan.. 28-30 napos ciklusaim vannak. szerintem en meg varok 1-2 napot a teszttel. de lehet nem birpm ki. :) majd irom, hogy mi a helyzet! :)

amugy Apaval ma is azt beszeltuk, ha most nem is, de jovo honapban csak osszehozzuk azt a bebyt! :)

Bonti, Te meg aztan nagyon profi vagy! hogy mar olyan gyorsan kimutatta a teszt a babocakat1 :)

Timicica, remelem nekem sem fog a heten megjonni! aztan en is mehetek a dokihoz!

En is emlekszem mind a ketto gyerkocomre, amikor 'legyartottuk', :), meg amikor a tesztet megcsinaltam, arra is! :)

281. Bonti74 (válaszként erre: 278. - Martamay)
2010. máj. 24. 14:43

Nekem mindhárom lányomat kimutatta a legolcsóbb teszt már a fogamzás után a 11. napon. Reggeli első vizeletből és nagyon halovány csík volt ugyan de kimutatta.

Úgyhogy legutóbb is úgy mentem orvoshoz, hogy hétfőn már ott voltam nála pedig csak a köv. szombaton kellett volna megjönnie.

Persze akkor azért kapkodtam ennyire mert be voltam .... tojva és nem tudtam mi tévő legyek.

280. Bonti74 (válaszként erre: 276. - Keriné76)
2010. máj. 24. 14:40

Sajnálom, de ami késik nem múlik!

Igen a teszt segíthet, nem csak az a papíros van, ami olyan mint a terhességi teszt, hanem van nagyítós, ami szerintem olcsóbb és bármeddig, bármennyiszer használható, ha nem ismered megírom privin milyen pontosan.

279. Timicicaanyuka (válaszként erre: 278. - Martamay)
2010. máj. 24. 11:03

Januárban voltam dokinál, akkor már 3 hete meg kellett volna jönnie. Megvizsgált, de akkor még nem érzett babát. Azt mondta, 2 hét múlva csináljak tesztet, én csak 1,5 hetet vártam és pozitív lett.

6-kor már felkeltem és nagyon izgultam. A férjem éppen kórházban volt, mert műtötték, csak a gyerekekkel voltam otthon. Sosem felejtem el azt a reggelt.

278. martamay (válaszként erre: 276. - Keriné76)
2010. máj. 24. 08:20

OO, nagyon sajnalom! Na, majd most, ebben a ciklusban sikerul! HJat, az ovulacios teszthez nem ertek. Nem tudom, hogy eszik vagy isszak. :) Meselsz rola, azt hogyan kell alkalmazni?

NEkem is a napokban kene megjonni. Nem tudom mi lesz, izgalmas. Igazabol amr most ugy fajnak a melleim, mint amikor majd megjon, de emlekszem amikor terhes voltam, akkor is ugyanigy fajt. Hat?! PAr nap es kiderul. Vettem mar terhessegi tesztet is, de az meg korai lenne szerintem. Mikor erdemes megcsinalni? Par nappal, ahogy meg kene jonnie? Vagy..? Olyan reg voltam mar terhes a kislanyommal (8 eve), hogy enm emlekszem midenre.

277. Keriné76 (válaszként erre: 260. - Aznoglii)
2010. máj. 23. 19:45

Szia!


Üdv ezen a fórumon nagyon jó kis csapat van itt. Nagyon sokat jelent a támogatás amit itt kaphatsz.

276. Keriné76 (válaszként erre: 267. - Bonti74)
2010. máj. 23. 19:44

Szia!

Sajnos nem kellett mennem orvoshoz, mert sajnos megjött. De nem adjuk fel. Mindenképpen prbálkozunk tovább. A férjem azt mondta vegyek ovuláci tesztet, hátha akkor könnyebb lesz. Majd meglátjuk.

2010. máj. 22. 08:23
Igen, sejtem mirol beszelsz Timicicaanyuka! Nekunk ugyan eddig csak 2 van, tervben a 3., de maris csak olyanoknak mondtuk el a TERVet, akikrol tudjuk, hogy tamogat. Semmi szukseg a lehurrogasokra, meg a rosszallasokra. Mindenkinek egy elete van, es azt ugy kell elnie, ahogy o szeretne. Azt hiszem itt olvastam (huhh, vagy lehet egy masik ilyen noi oldalon), hogy egy csajszi allatorvosnak tanult, szin otossel diplomazott. Meg el sem helyezkedett dologzni, maris szulettek sorra a gyerkocei. Azt hiszem 9 vagy 10. :) Egy apatol. (ami szinten nem divik a mai vilagban, ahogy viki021 is irta. Es mindenki a kornyezetukben hulyenek nezi oket, vagy melyen vallasosnak. Erre a csaj irta, hogy pedig csak szereti a gyermekeit es nem erzi tehernek vagy onfeladasnak a veluk vele foglalatossagokat. Azert ez nagyon szep es dicseretes! En 10 gyerkocot azt hiszem nem lennek kepes ellatni maximalisan. Most nem is az anyagiakra gondolok. Hat ott rendesen 'agyleszivas' lehet. :) Amikor mindenki egyszerre beszel es akar valamit.! :))
274. Timicicaanyuka (válaszként erre: 272. - Viki021)
2010. máj. 21. 18:11
Anyám is kioszt minden nap a 3. gyerek miatt. Amikor megyek az utcán és találkozok ismerőssel, érzem ,hogy ferde szemmel néznek rám, amikor meglátják a hasamat. Persze azért gratulálnak. Én büszke vagyok rá és nem érdekel ki mit gondol. Mindenki törődjön saját magával.
273. viki021 (válaszként erre: 271. - Timicicaanyuka)
2010. máj. 21. 18:06

Nem is bánjuk soha.Senki nem tartott pisztolyt a fejünkhöz mikor fogant a baba:):)

Sajnálom az előző terhességedet.

272. viki021 (válaszként erre: 262. - Bonti74)
2010. máj. 21. 18:04

Amikor vártam Hunit akkor nekem is mondták hogy jaj a mai világba 3 gyerek.Nem vagyok normális.Valaki még azt az egyet is alig tudja felnevelni.Vagy 1 legyen de annak mindent meg tudjon adni.Persze mindent kivéve a testvért.

Aztán amikor megkérdezték hogy ugyanaz az apa és mondtam hogy igen,akkor is néztek nagyokat.Hát úgy látszik hogy nem ez a divat.Viszont nagyon jó és imádni valóak.

271. Timicicaanyuka (válaszként erre: 260. - Aznoglii)
2010. máj. 21. 17:53

Szia. Nekünk a 3. baba meghalt, amikor 16 hetes terhes voltam. Azután nem is terveztünk több gyereket. Januárban derült ki, hogy megint terhes vagyok. A férjem azt mondta, döntsem el én mi legyen. Én nem vetettem volna el semmi pénzért. Viszont azt furcsáltam, hogy nem mondta el senkinek, még a húgának sem, hogy babánk lesz. De nevet adott a babának és oda is teszi a kezét a hasamhoz, amikor rugdos. A héten rákérdeztem, hogy mi van szégyenli, hogy megint babánk lesz. Aztán valamit hablatyolt, hogy miből fogjuk eltartani meg hogy nem dolgozom már 1,5 éve. Másik kettőt imádja, remélem ha megszületik a kicsi akkor jobb lesz a helyzet.

Még senkitől sem hallottam, hogy megbánta volna akinek 3 vagy több gyereke van.

270. martamay (válaszként erre: 265. - Bonti74)
2010. máj. 21. 17:05

Hallottam milyen itelet ido volt mostanaban otthon! :( Anyukamek is futottek! Majus 20-an!! BOrzalom!!!! Remelem rendezodnek mielobb az ezzel kapcsolatos dolgok!!!

Nem akarlak elkeseriteni benneteket, de itt meg tiszta nyar van. Ma pl. 25 fok volt, szinte rosszul vagyunk a melegtol. Nagyon erdekes dolog ez, talan a magas paratartalomnak koszonhetoen, de itt az alacsonyabb homerseklet, melegebbnek hat. Pl. en ma trikoban, miniszoknyaban es labujjkozos papucsban voltam egesz nap, de szinte rosszul voltam a hosegtol. Tegnap csak 18 fok volt, de rovidnadrag, meg polo is eleg volt.

Amikor ilyen hoseg van itt, akkor mar kuldik a sulibol a parentmail-ben, hogy biztositsunk a gyereknek extra uveg vizet meg hoseg elleni sapkat! Ezek nem tapasztaltak meg isten igazan meleget.. otthon, augusztusban a 40 fokot. :)

269. martamay (válaszként erre: 266. - Benita anyuka)
2010. máj. 21. 17:02
Jajj, az tok jo Benita anyuka, ha hamarosan nagycsaladosok lesztek! meselj nekunk! Mikorra varhato, kisfiu, kislany lesz? Nagyon edesek a gyerkoceid!
268. martamay (válaszként erre: 264. - 0d717b184a)
2010. máj. 21. 16:58

:( Sajnalom Zsivanyka! :(

Azert remelem valamennyire karpotol a csaladod, habar tudom, az nem ugyanaz! :(

Az en szuleimnek is sok-sok tesojuk van. Anyukamek 5en vannak, apukamek 6an. Es szerintem olyan jooooo nekik! De azert azt hiszem en annyi gyerkocot nem szeretnek. Eleg lenne a 3 is.

267. Bonti74 (válaszként erre: 263. - Martamay)
2010. máj. 21. 15:52

Akkor rosszul jött le amit írni akartam. Szóval nem hülyének néztek, csak csodálkoztak, mert többen hozzátették, hogy nem gondolták volna, azt hitték az első terhességem.

Én.... nem szerényen annak tudtam be, hogy biztos fiatalabbnak nézek ki...:)))

Én hála Istennek nem találkoztam olyannal, aki így vélekedik, vagy velem szemben nem adott neki hangot nem tudom, inkább nagy dolognak tartják és az is! Úgyhogy hajrá!:)

2010. máj. 21. 15:51

Sziasztok!Mi most leszünk nagy családosok:O)

A férjem is nagy családban nőtt fel,én már nem.Nekem csak egy öcsém van.De semmi kifogásom ellene,hogy hárman leszünk.Bár bevallom tartottam ettől az egész dologtól...

Úgyhogy hajrá mindenki aki szeretne nagy családot!!!:O)))

Vagy esetleg úton van!!!

265. Bonti74 (válaszként erre: 259. - Martamay)
2010. máj. 21. 15:47

Na gondoltam rád, hogy írtad hogy idilli belülről nézni az esőt, hát most nem tudom mennyire volt idilli a kép mikor a közelgő zivatar elől először elkezdtem bekapkodni a ruhákat utána mikor rájöttem hogy nem lesz időm lerohantam esernyőért... szóval rohangásztam egy sort. Ja és tudni kell hogy nálunk a fenti teraszhoz, ahova teregetni szoktam egy sor lépcső vezet. Végül csak röhögtem.

Bár nem tudom tudod-e hogy itthon nagy esőzések voltak, napokig eset sok települést elöntött a víz meg a sár. Katasztrófa helyzet van sokfele.

Mi ugyan magasan lakunk de egy fát kiszedett a szél. Na meg nem tudtam mosni napokig, de ez volt a legkevesebb.

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook