Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
234. martamay (válaszként erre: 232. - Cb53e790b2)
2010. máj. 6. 14:25
akkor jol van, ez orvendetes. a lenyeg, hogy Te jol erezd magad, mert azt a gyerekek is erzik!!!
2010. máj. 6. 14:23
Szia Kek! Lattam a bemutatkozasodban, hogy 3 fiad van? Meselsz roluk? Nem terveztek tobbet? :)
232. cb53e790b2 (válaszként erre: 229. - Martamay)
2010. máj. 6. 14:21
hihi !! hidd el sokkal de sokkal egyszerűbb nint azt hittem :) sokkal nyugisabb :) :)
231. Kék
2010. máj. 6. 14:20
NAGYON JÓ!:))Ha újra kezdeném is így szeretném!:)
230. martamay (válaszként erre: 225. - Viki021)
2010. máj. 6. 14:18

Nekunk Martin, -a legnagyobb- nem volt tervezett baba. Meg fosulis voltam amikor megfogant. Aztan, ha igy alakult, akkor lesz ami elsz alapon megtartottuk. :) Odettet mar terveztuk. :) Es most is tervezzuk, Ahogy Te is irod, egyre erosebb a vagy bennem egy ujabb pici utan. CSAk attol felek, ha o megszuletik, akkor megint, es megint es megint. .:) lesz vagyam. Ezzel hogy vagy? Nem lesz 4. ?

Koszi, a szoritast!;) remelem mielobb osszejon a picuri. Majd jelentkezem a hirekkel folyamatosan

229. martamay (válaszként erre: 223. - Cb53e790b2)
2010. máj. 6. 14:15
oo, sajnalom, hogy egyedul neveled a gyerkocoket. Nem lehet egyszeru .:( De gondolom minden nap orom veluk!
228. viki021 (válaszként erre: 227. - Sirga)
2010. máj. 6. 14:03
Csatlakozom:):)
227. Sirga
2010. máj. 6. 14:01
Nekem így lett teljes az életem. Ha nem születik a legkisebb, nem tudnám azt se, hogy hiányzik valami, így viszont érzem, hogy minden "kerek". :)
226. viki021 (válaszként erre: 221. - Martamay)
2010. máj. 6. 13:57
Te sem panaszkodhatsz.A gyerekeid nagyon szépek.És már ők sem picik ahogy elnézem.Most jön majd a kamaszkor minden bosszúsága és öröme is.De inkább az előző:):)
225. viki021 (válaszként erre: 221. - Martamay)
2010. máj. 6. 13:55

Fanni lányom 13 éves.A nagyok között 2 év van.

Mindig három gyereket akartunk csak valahogy mindig közbejött valami.Aztán egyszer csak erősebb és erősebb lett a vágy egy picire.A melóhelyen sz@rakodtak velünk aztán eljött az idő és "cselekedtünk".Szóval mind három gyerek tervezett volt.Nagyon élvezem minden percét.Soha nem bántam meg ezt a döntést.A nagyok már lassan mennek kifelé aztán itt maradunk még mindig egy gyerekkel akiért érdemes felkelni és tenni a dolgunkat.Remélem mihamarabb összejön a baba.Sok örömöt fog hozni.

2010. máj. 6. 13:44
ja ,azt meg hiszem hajmeresztő amiket csinált kicsinek , brrrrr de már mos móta ovis rengeteget változott :)
2010. máj. 6. 13:42
3 fiam van és egyedűl nevelem öket :( 12 , 9 , 4 évesek
222. martamay (válaszként erre: 219. - Cb53e790b2)
2010. máj. 6. 13:40
Szia Zsuliett! Neked mennyi gyerkocod van? Aranyos a kisfiad, nagy kopenak tunik! ;)
221. martamay (válaszként erre: 217. - Viki021)
2010. máj. 6. 13:38
Szia Viki! Megneztem a gyerkoceidet! Hat, igazan buszke lehetsz rajuk, nagyon szepek, aranyosak!!!! A nagyfiu igazi NAGY FIU, a kicsi meg zabalnivalo! :) A kislanyod hany eves? Es hogy dontottetek a 3 mellett? CSak azert kerdezem, mert latom nagy a korkulonbseg a 2 elso utan. Mi is hezitalunk, illetve azon mar tulvagyunk es most probalkozunk a 3. babaval. :)
220. cb53e790b2 (válaszként erre: 219. - Cb53e790b2)
2010. máj. 6. 13:36
anyagilag ? háááát meg oldható de nem egyszerű!!!
2010. máj. 6. 13:35
hát őszintén ?! nem is tudom de ezt már vissza csinálni nem lehet a leg kissebbre volt eddig a leg kevesebb időm de sajna ez észre is vehető , istenem ő maga az ördög egy tüneményes angyali testbe bújtatva :) testileg lelkileg rá kell készűlni a bittttttos
218. viki021 (válaszként erre: 214. - Bonti74)
2010. máj. 6. 13:31
Én pont most olvastam.Hát ismét a gazdagok járnak jól.Ezt már megszokhattuk:(
217. viki021 (válaszként erre: 211. - Keriné76)
2010. máj. 6. 13:29

Szia!

Mikor Hunival terhes lettem akkor én is csináltam egy ilyen nagyon kíváncsi tesztet.Persze negatív lett,de már alig bírtam megvárni azt a 2 napot.Aztán eltelt a két nap és pozitív lett.Ne aggódj ez még nem biztos hogy rossz:)

216. martamay (válaszként erre: 214. - Bonti74)
2010. máj. 6. 12:07

elolvastam a cikket, meg 1-2 hozzaszolast. Bonti, nem Te irtad a 'bontovicse' neven levot? Nagyon hasonlo a nev meg a stilus.. :)) Amugy total igaza(d) van!

Az egesz felhaborito. Nekem is 2 diplomam van, es arra kenyszerultem, hogy elhagyjam a hazamat es itt fizikai munkat csinaljak, aminek semmi koze ahhoz, amit eddig tanultam, emrt otthon nem fizetik meg az embert!

2010. máj. 6. 12:02

Ne aggodj Kerine! Ahogy Bomti is mondja, lehet korai volt meg az a teszt elkeszites. Varj meg egy kicsit, aztan hatha.. Nagyon szoritok! Majd irjal, mik a fejlemenyek!

A cikket mindjart elolvasom, kivancsi vagyok!


Egyebkent mit foztok? Valakinek valami otlet? En azt hiszem zoldborsofozeleket keszitek, meg fasirtot. Szeretem a fozelekeket, habar a fiam annyira nem lelkesedik ertuk! :)

214. Bonti74
2010. máj. 6. 09:59

[link]

Na ezt olvassátok el csajok!

Már a címtől kiakadtam...

213. Bonti74 (válaszként erre: 211. - Keriné76)
2010. máj. 6. 09:52

Ja és nagyon szorítok neked!!!

Lehet korai volt még az a teszt... majd hétfőn csinálj egy másikat.

212. Bonti74 (válaszként erre: 211. - Keriné76)
2010. máj. 6. 09:51

Hát nagyon boldog lennék ha visszaállítanák a szocpolt. Bár jó lenne ha más feltételekkel, mert az a 35 éves korhatár nekünk már nagyon nem kedvezne.

De lehet hogy belevágnánk a rá- vagy a hozzáépítésbe, mert elég kicsi a ház három gyerek számára.

Egyébként azt hogy visszaállítják a 3 évet már én is hallottam és szinte biztos vagyok benne hogy úgy is lesz!

211. Keriné76 (válaszként erre: 206. - Martamay)
2010. máj. 6. 09:44

Szia!

Én is hallottam, hogy nem értenek egyet az idő csökkentéssel, de azt nem hogy akarják és, ha igen mikortól változtatnák meg. Én is nagyon örülnék, ha visszaállítanák. Ma lehet, hogy hülyeséget csináltam, de csináltam egy terhességi tesztet, de sajna negatív, bár vasárnap kellene megjönnie, de nem hiszem, hogy téved a teszt. most egy kicsit szomorú lettem :(

A szocpolt úgy hallottam, hogy visszaakrják hozni, de nem tudom, hogy mikor pontosan.

210. Timicicaanyuka (válaszként erre: 208. - Bonti74)
2010. máj. 5. 17:18

Gratulálok a babához. Én úgy gondolom, hogy a 3. gyerek ugyanolyan fontos, mint az 1. vagy a 2. Imádom, amikor mocorog a hasamban. Tegnap alig mozgott, délután már sírtam, de ma megint olyan eleven volt.

Úgy látom ezen a fórumon hasonló gondokkal küszködünk. Jó, ha együtt meg tudjuk beszélni.

Én is olvastam, hogy januártól vissza akarják állítani a 3 évet. Én mindenképp 3 évet akarok itthon maradni, mert a főállású anyaságit igénybe akarom venni. Az mellett 4 órában lehet dolgozni, csak legyen hol.

Szocpol nekünk is jól jönne. Arról nem hallottam semmit, hogy vissza akarják-e állítani.

209. martamay (válaszként erre: 208. - Bonti74)
2010. máj. 5. 12:08
De szuper, gratulalok!!! En is ezt varom egyebkent, hogy van amr tapasztalatom, nem mindig csak aggodni fogok, hanem elvezni az egesz babazast. Amikor a fiam szuletett a 21. evemet epp betoltottem. Fosulirol maradtam ki, szinte gyerek voltam meg. Azt sem tudtam meg magammal mit kezdjek, nemhogy egy csecsemovel!!! :)
208. Bonti74
2010. máj. 5. 11:54

Helyettem a sors döntött, véletlenül lettem terhes a harmadikkal és akkor nagyon falhoz vágott a hír. Féltem a szüléstől, az anyagiak miatt stb. De a férjem az első pillanattól fogva ragaszkodott hozzá és aztán én is. Három hete született meg a harmadik lányunk és egy csoda. Olyan mint egy kis angyalka...

Teljesen más a harmadik gyermeket megszülni, babusgatni stb. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy vállalja be mert megéri!:)))

2010. máj. 5. 11:50

Ja, jut eszembe, egy kerdes. Mit tudtok arrol, hogy akinek van lakasa es anno igenybe vette a szocpolt (ugye ott szerzodes van, meg minden, hogy melyik gyerek utan mennyi jar, stb), akkor a most szuletett gyerekre ez a szerzodes ugyanugy ervenyes, vagy a szocpolt ugye eltoroltek es ez rank is vonatkozik?

Mert mi 10 eve vettunk lakast, abban benne van, hogy a 3. gyerekre x osszeg jar. De most hogy mar ilyen nincs, marmint aki nem vette igenybe eddig, akkor ez nekunk sem jar? Persze nem ezert szeretnek szulni, csak ugy eszembe jutott.. mert ha jarna, az milyen szupi lenne!

206. martamay (válaszként erre: 203. - Keriné76)
2010. máj. 5. 11:48

Igen, hallottam, hogy otthon pont megvaltoztattak a GYES idejet. Eleg szomoru dolog ez. De olvastam valahol, hogy a fidesz tervei kozott van, hogy visszaallitja a regi rendszert. Vagy Ti nem tudtok errol semmit? En mindket gyerkoccel kitoltottem a 3 evet, igaz a lanyom a vegen jart bolcsibe napi 4 orat. Olyankor meg lehetett ugy, hogyha anyuka nem dolgozik, akkor is jarhatott a gyerek. Mostmar tudom ez is teljesen megvaltozott, megszigoritottak.


Szoritok mindenkinek 'babaugyileg'. :)

205. martamay (válaszként erre: 202. - Coffi3)
2010. máj. 5. 11:45

Sziasztok!

En mar ahogy irtam is, nem igazan foglalkozom azzal, hogy kinek mi a velemenye. Marmint gondolok itt az anyukak nem tetszesere. Persze, biztos joindulatbol, feltesbol mondjak, ne vallaljon az ember mar 3. babat. Dehat olyan fiatalok vagyunk es olyan nagyok a gyerekek, hogy par ev es huss, kiropulnek. Amikor en 39 leszek, a fiam 18. Akkor meg nem fog mar velem vergodni, megy a csajok, haverok utan. Ami jol is van ugy! De en meg maradok itthon 'egyedul'. Oke, a ferjem itt lesz (remelhetoleg), dehat azt Ti is tudjatok ot nem lehet ugy babusgatni, mint egy kis/nagy gyereket.

En imadom minden korszakat a gyerekeknek. Most el lehet veluk menni moziba, kirandulni, szinhazba, fagyizni, setalni.. mert erdekli oket meg mindeg. Nem olyan kicsik mar, hogy mindig nyavogjanak, de nem olyan nagyok, hogy kulon szeretnenek tolunk lenni.

Amikor kicsik voltak, imadtam jatszoterezni veluk, gardirozni oket, oviba hordani, BABAZNI.

Szoval jo veluk minden, dehat sip-sup es mar mas utakat jarnak.

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook