Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1734. b-zs (válaszként erre: 1733. - Bonti74)
2011. márc. 24. 18:09

A muskátlim már egy hete kint van:) Már nem fagy el, szerintem.

3 gyerkőcnek kell a nagy udvar!! A teraszod az tényleg szép lehet, már fényképet láttam róla!

1733. Bonti74 (válaszként erre: 1732. - B-zs)
2011. márc. 24. 16:14

Biztosan nagyon szép lehet. Az a helyzet, hogy nekünk akkora a kertünk, hogy még a fűmagot sem tudnám kifizetni!

Ma egész nap kint voltunk, gazoltam, gereblyéztem, sepertem, totál ki van a hátam.

Nekünk is van egy terméskőfallal körülvett teraszunk, imádom, mert senki nem lát be és a szél sem fúj be soha. Oda én is szoktam muskátlikat meg jukkát stb kitenni. Még nem mert még félek elfagynának...

1732. b-zs (válaszként erre: 1731. - Bonti74)
2011. márc. 24. 14:43

Köszi! Közben a legkisebb is beteg lett:( Újra belázasodott, tegnap óta antibiotikumot kap. De jól vannak mind a hárman, szépen gyógyulnak:)

Azért a 6 napi láz nagyon durva, nem irigyellek Titeket sem, gondolom mennyire aggódhattál nehogy a legkisebb is elkapja! Nálunk úgy tűnik, a legnagyobb a legérzékenyebb. Biztosan azzal is összefüggésben van, hogy nála mindent folyamatosan fertőtlenítettem, a középsőnél már nem, a legkisebbnél meg már végképp semmit.


Én a virágoskertet bevetettem fűvel:D csak fű és rózsatövek, no meg virágzó bokrok. A nárcisz a fű között is kihajt! Én már nem győztem rá a virágoskertre is! Van egy csomó muskátlim, meg nagy agyagcserép az udvaron, abba veszek majd virágokat. Viszont konyhakertem nekem is van, nagyon szeretem! Várom, hogy meggyógyuljanak a gyerekek, mert a segítség elkel veteményezéskor:)

1731. Bonti74 (válaszként erre: 1729. - B-zs)
2011. márc. 23. 16:35

Istenem, szegények!

Örülök,hogy már jobban vagytok. Gondolkoztam is, hogy miért jöttél fel már olyan régen...

Nálunk csak egyszer fulladt be még novemberben a Luca, de az is elég volt! Együttérzésem.

De mostmár itt a jó idő!:)

Ma majd 3 órát aludt kint a Luca a teraszon a napsütésben.

Elkezdtem a kertet rendbe tenni. Jönnek ki a nárciszok, a tulipánok mellettük meg ott a gaz...:(

Elég nehéz itt rendet tartani, mert nagyon nagy a telek.

Nálunk is -nem tudom írtam-e- a nagy volt nagyon beteg,aki már évek óta nem. 6 napig volt lázas, a középső is elkapta, mindkettő antibiotikumot kapott. Hála az égnek a pici nem kapta el, hihetetlen...Bár még sokat szopizik és gondolom ez védi.

1730. b-zs (válaszként erre: 1725. - D5c097c2ca)
2011. márc. 23. 14:00
Szorítok! Addig is pihenj no és aludjál sokat!!:)
1729. b-zs (válaszként erre: 1724. - Bonti74)
2011. márc. 23. 13:58

Köszi szépen, rendeltem egy liliputit, a héten megjön, majd mesélek.

Pár napig nem voltunk, a lányomnak tüdőgyulladása lett, kórházban volt a férjemmel, no de mi se unatkoztunk itthon, mert a középsőt is csak egy hajszál választotta el a tüdőgyulladástól. A lányomnak csütörtökön hőemelkedése volt délben, du. 5-kor meg már az ambulancián voltunk, mert befulladt.. elég durva volt az elmúlt pár nap, nem kívánom senkinek. Az egyik gyerek a kórházban tüdőgyulladással, a középsőt itthon kellett pipázni, mert az is befulladt (heveny bronchitis), de neki elég volt a pipa, a legkisebb meg ha eltüsszentette magát, már kész voltam..

Nagy szerencsénk volt, hogy szombat munkanap volt, így volt röntgen és a gyerekorvosunkkal meg ráadásul pont összefutottunk az ajtóban (röntgenre hozta az unokáját) , rögtön megnézte a leleteket, és azonnal megmondta, mi a helyzet, felírt a Zsombornak is antibiotikumot, különben ő is tüdőgyulladással került volna kórházba.

Tegnap végre hazajöhetett a nagylányom, gyógyul mind a kettő, bár pár hét kell, mire teljesen rendbe jönnek..


visszatért a nagy zsivaj a házba:)

1728. d5c097c2ca (válaszként erre: 1727. - Timicicaanyuka)
2011. márc. 18. 18:31

Tényleg,pedig te is mintha csak tegnap szültél volna...:)

Jövő hét közepétől szép időt jósolnak,akkor talizhatunk,majd írd meg hol és mikor jó neked.

1727. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1726. - D5c097c2ca)
2011. márc. 18. 16:12

Bizony, csak úgy repkednek a hetek. Hanna most fordult át hasról a hátára, harmincadikán már fél éves lesz.

Mikor találkozunk?

1726. d5c097c2ca (válaszként erre: 1713. - B-zs)
2011. márc. 18. 15:23
Istenem hogy megy az idő,nemrég született!:)
1725. d5c097c2ca (válaszként erre: 1719. - B-zs)
2011. márc. 18. 15:22

Köszi,hogy érdeklődsz,pont 8 hetem van vissza papíron,május 13-ra vagyok kiírva.

A szokásos terhességi nyűgöket,meg "kisebb" betegségeket leszámítva nem panaszkodhatom...lekopogom.:)

1724. Bonti74 (válaszként erre: 1721. - B-zs)
2011. márc. 18. 14:46

Na azért kérdeztem, mert ha már 5 hós akkor jó neki a felcsatoltahtó maitai vagy a liliputi.

Szóval a barátnőm azt mondta, hogy neki a felcsatolható jobban bejön, mert nem kell kötözgetni. A gremese félét dícsérik, a liliputit is csak az drága.

Ő nagyon imádja, ma este megyek egy hordozós klubba, ott ki fogom próbálni, mert ő mondta, hogy bármikor érdemes elkezdeni, mert olyan tutin vannak megvarrva, hogy egyáltalán nem érezni a baba súlyát. Én igyanis mindig arra hivatkozva utasítottam vissza, hogy a Luca milyen nagy, súlyos egyéniség.

1723. martamay (válaszként erre: 1720. - B-zs)
2011. márc. 18. 14:25

Egy probat meger! Hatha megnyugszik akkor a kismanod, a kirandulasnal meg majd Apja cipeli... :D


Lehet most is csak "okoskodok", aztan jo fel ev mulva en fogom a legtobbet hordozni a babat! Ember tervez.. :)


Majd azert ird meg a tapasztalataidat, nagyon kivancsi vagyok!

1722. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1711. - Andurka85)
2011. márc. 18. 14:22
Kitartás! Nem lesz semmi gond!
1721. b-zs (válaszként erre: 1717. - Marques)
2011. márc. 18. 14:02
Köszönöm, hogy megosztottad velem. Azért biztató, hogy el is lehet idővel hagyni. A férjem nagyon mondogatja, vegyünk egyet, próbáljuk ki, mert kirándulni is szeretnénk menni, bevásárlásnál is jól jönne, meg mivel egyre szebb odakint az idő, a nagyobbak hosszabban kint játszanak az udvaron napközben, és a babakocsiban a legkisebb nem marad el, jól jönne egy.
1720. b-zs (válaszként erre: 1718. - Martamay)
2011. márc. 18. 13:58
azért fenntartásaim nekem is vannak, ha egyszer felkötöm magamra, lehet le se tudom majd tenni (én se vagyok egy nagy darab).. Ezért vacillálok, nem vettem még, csak gondolkodok rajta. De így sem jó, nem marad el, ordít..
1719. b-zs (válaszként erre: 1715. - D5c097c2ca)
2011. márc. 18. 13:54
És Ti hogy vagytok?? Mikorra vagy kiírva??
1718. martamay
2011. márc. 18. 13:26

andurka, biztos minden rendben lesz! nagyon nagyon szoritok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azert ez durva, hogy csak tippelgetnek, hogy lehet baja van, meg remisztgetnek. Semmibol nem tudjak megmondani, megallapitani, hogy mi okozhatja a sok magzatvizet?

Tartsd a dietat, ha csak zoldsegeken elsza, akkoris! Par het es megszuletik a picurid!!! MINDEN RENDBEN LESZ< MERT RENDBEN KELL LENNIE!!!!


b-zs.. megneztem a liliputi honlapot. Tovabbra sem gyozott meg es ha a gyerekem nem fogja igenyelni, nem fogok ilyeneket alkalmazni.

Persze, persze, minden baba mas, nem ketseges es ha a picurim nyugodt lesz, nem lesz hasfajos, stb, nem szeretnem magamra kotozni. Nem tudom miert, de nekem abszolut nem jon be!!!

NEm mondom, hogy nem jo, meg akik igenylik, hasznaljak, de nekem nem tetszik.. Ennyi..

Amugy baratnom is hasznalja, most 14 honapos a kislanya, a picuri vagy 15 kg, a baratnom meg 50. Majd megszakad, mert annyira hozzaszoktatta, hogy napkozben, otthon is igenyli a gyerek. Igy szokott porszivozni is, meg fozni..

Na, ezt mar vegkepp nem szeretnem!!!!!!!!!!!

1717. marques (válaszként erre: 1716. - B-zs)
2011. márc. 18. 13:23

Én amikor az első babámmal voltam terhes, nagy hülyeségnek tartottam a hordozókendőt, gondoltam nem vagyok valami nomád asszony-szerzet, hogy magamra aggassam a gyereket :)

De hát. Ember tervez, isten végez. S változunk. Sokat.

A kisfiam nappal nem volt hajlandó az ágyában aludni, ha pedig elaltattam és úgy tettem le, fél óra múlva ébren volt.

4 hét után, ő nyűgös, és nagyon fáradt.

Kipróbáltam a kendőt, és egy megváltás volt!

Három-négy órákat aludt benne egyhuzamban!

Na és ő a babakocsi-mózes kombinációt utálta, csak ordított benne.


Neki nagyon szüksége volt az én testközelségemre az első időkben, ilyen természet volt egész egyszerűen. Amint 6 hónaposan elkezdett mászni, már nem volt rá ez jellemző. 9 hónaposan elkezdett egyedül elaludni az ágyában, s azóta is, nagyon jókat alszik, nappal és éjszaka egyaránt.


Azóta sokat olvastam a témában, és nagy híve lettem a kötődő nevelésnek.

A kisfiam pedig, akire mindenki azt mondta anno, el lesz "kapatva" a sok hordozástól (napi 6 órát volt kb. rajtam), egy magabiztos, önbizalommal teli kisfiú lett, aki nem az én "szoknyám" mellett ül, pl. egy játszótéren :)

1716. b-zs (válaszként erre: 1712. - Martamay)
2011. márc. 18. 13:09
Ez nem hordozókendő, hanem már tovább lett "fejlesztve". Nézd meg a liliputi honlapot, hátha megtetszik. Én sem szerettem volna, de Barnabás nagyon igényli, hogy kézben legyen, a lányom is ilyen volt, de ő akkor még egyke volt, és meglehetett oldani, hogy naphosszat ölbebabázzunk. Így hárommal, már problémás. Zsombor pedig nagyon elvolt a babakocsiban. Nem egyformák a gyerekek:)
1715. d5c097c2ca (válaszként erre: 1711. - Andurka85)
2011. márc. 18. 13:09
Én is nagyon drukkolok nektek,hogy minden rendben legyen!!!
1714. b-zs (válaszként erre: 1711. - Andurka85)
2011. márc. 18. 13:06
Andurka! Pihenj sokat! Szorítok! Kitartást! Minden rendben lesz!!Növeszd a picit, hogy szép nagy baba legyen!
1713. b-zs (válaszként erre: 1710. - Bonti74)
2011. márc. 18. 13:04
5 hós lesz pár nap múlva:)
1712. martamay (válaszként erre: 1708. - B-zs)
2011. márc. 18. 11:07

Jo reggelt!

Igen, kint fogok szulni, de a nagyok meg Szegeden szulettek.

Nem lesz angol allampolgar a kicsi, mar nincs ilyen torveny. Ugyanugy magyar lesz, mint a tobbiek.


Remelem a 20. heten mar megmondjak a nemet. Pont 3 het mulva lesz! Tok jo, izgalmas!!! VAROM!


A hordozokendokrol: nekem nem tetszenek, nem hiszem, hogy fogom hasznalni. Persze nem tudhatom elore, de nem tervezek ilyesmiket..

1711. andurka85 (válaszként erre: 1709. - B-zs)
2011. márc. 18. 11:04

Fekvésre vagyok ítélve,nem bírja a méhem a terhelést,és olyan szinten keményedek,hogy kezd a dokim is félni,hogy idő előtti császár lesz a vége. Pont ma vagyunk 30 hetesek.Még korai volna.Súlybecslése kb. 1800 g.

Kiderült,hogy rengeteg a magzatvizem is,3 hete keresik az okát! Még nem találták meg,mi okozza. Most megyek majd a 3. genetikai UH-ra,mert még mindig azt hajtják,lehetséges,hogy valami rendellenessége van Vincusnak,csak nem látják. :S És ez okozza a víz többletemet.

Nagyon el vagyok keseredve...félek...nem tudom mi lesz,és hogy alakul a helyzetünk! Az amúgy is elég komoly diétámat még jobban beszigorították,lassan csak zöldségeken élek! Nagyon vizesedek egy ideje.A vérnyomásom tűrhető..vizeletemben még nincs fehérje.Már 2x volt cukor terhelésem,a diétát rendesen tartom,így jó eredményeim lettek.

Azt mondja a dokim,tegyem össze a kezeimet,ha még 4 hetet kihúzunk. Pihenjek sokat,és növesszem a gyereket,hogy tuti meglegyen a 2 kiló,ha netán tényleg meg kell hogy szülessen. :(

1710. Bonti74 (válaszként erre: 1705. - B-zs)
2011. márc. 18. 09:31
Mennyi idős a Barnabás pontosan?
1709. b-zs
2011. márc. 18. 09:08
Andurka! mesélj is lécci, mi van Veletek!!:)Hiányoznak az írásaid, de tényleg!:)Visszaszámlálás??
1708. b-zs (válaszként erre: 1704. - Martamay)
2011. márc. 18. 09:06
20. héten már megmondják, ha látják:) Te kint fogsz szülni ezek szerint?? Akkor az angol állampolgárságot megkapja a picur?? A nagyobbak itthon születtek??
1707. b-zs (válaszként erre: 1706. - Bonti74)
2011. márc. 18. 09:04

Köszi szépen! Én sem vagyok jártas e téren, egyik klubtársam beszélt le a kengururól, de árban igen nagy különbség van a csatos és a mei-tai között, és mei-tai-t láttam használtan 4.500-ért, míg csatos még nincs, annak az új ára 15 körül van, szóval nem mindegy..

A gyerekszobával kapcsolatban osztom a véleményed, nálunk is van hely, szerencsére elég nagy a ház, de nekem a gyerekszoba az úgy gyerekszoba, hogy együtt alszanak és játszanak a gyerekek, és az összes játék közös (kivéve 1-2 kedvenc), mi is anno így lettünk nevelve. Tanuljanak meg osztozkodni, képesek legyenek alkalmazkodni és tolerálni a másikat.

1706. Bonti74 (válaszként erre: 1705. - B-zs)
2011. márc. 18. 08:46

Szerintem a hordozókendő nagyon jó ötlet, de nem ismerem őket testközelből. Nekem nem volt, mert a Luca mindig is nagyon jól elvolt és a másik meg az, hogy nagyon gyorsan meghízott. Most 11 hónapos és 11kg!

De van egy barátnőm, aki nagy hordozós és klubba is jár stb... Megkérdezem neked, hogy melyiket ajánlja, ok?

A külön szobához visszatérve, ha nem nagy a korkülönbség, mint nálunk is, akkor min. 10 éves korig biztosan egy szobában maradnak. Megtehetném hogy nem, de komolyan az a véleményem, hogy ez csak jót tesz a testvéri kapcsolatnak.

Olyan keveset vagyunk együtt, este esünk haza stb... ennyi együttlét sőt még több is kellene. Szokatam őket hallgatni, hogy diskurálnak rajzolás közben vagy akár még mesenézés közben is.

Én megkérdeztem nem régen a nagylányom (aki mindjárt 9éves),hogy szeretne-e külön szobát és ő kijelentette, hogy nem.

Szerintem még nem...:)

A két kicsi továbbra is együtt fog maradni, ha a nagy kb. két év múlva vagy amikor igényli külön is megy.

1705. b-zs
2011. márc. 18. 08:10
Bonti! Barnabás igazi kis ölbebaba:) Nem marad el a babakocsiban, illetve csak addig, míg alszik, utána ordít. Hallja a nagyobbakat körülötte és mindent látni akar, a házban ugyan így:) Te mit tanácsolsz mei-tai, vagy liliputi csatos hordozó?? Tudsz segíteni??
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook