Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? fórum

Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1644. b-zs (válaszként erre: 1615. - Bonti74)
2011. febr. 3. 14:30

Szia Bonti! Megkésve,de mi tegnap voltunk dokinál, így most tudok kérdésedre válaszolni.

A gyerekek Vaxigrip injekciót kaptak, pontosabban a két nagyobbik, nekik kettőt kell beadni, egy hónap múlva ismétlés, az összesen 4 injekció majdnem 7.000 Ft. (tegnap voltunk tanácsadáson, és nagyhamar le lettek oltva, mert azonnal kiváltottuk, a gyerekorvos erősen ajánlotta. Gondolhatod, 3 gyereket oltatni, nem kis műsor volt..a legkisebb a kötelezőt kapta..) A férjem délután volt a háziorvosunknál, ő FlualAB-t kapott 1.600 Ft, nekem elvileg ingyenes lesz, megigényelték, hétfőn kapom meg, ha minden igaz, és be se kell menni, az asszisztens annyira rendes, hogy csak hozzá, a szomszéd utcába kell átsétálnom:) A doktornő mondta, hogy későn mentünk, már elfogyott az ingyenes oltóanyag, mert egy bizonyos adagot biztosítanak, így jövőre résen kell lenni, és akkor talán ingyen megússzuk.

Mindenesetre én így nyugodtabb vagyok, a doki javasolta, és beadattuk..

1643. Bonti74
2011. febr. 3. 14:25

Teljesen kész vagyok. Lehet azért is mert én is szakmabeli vagyok, de a férjem cégénél a főkönyvelő egyszerűen egy .... szóval inkább nem írok semmit.

Világosan megírtuk azon a papíron, amin le kellett jelenteni a családi adókedvezményt, hogy 3 gyerekünk van, de ebből 2 után szeretnénk a férjem fizujából a kedvezményt igénybevenni. a maradék egy után ugyanis én veszem igénybe.

Erre az a főkönyvelőnek mondott valaki nem képes megérteni, hogy ez nem ugyanaz, mintha csak két gyermekünk lenne... Ugyanis ő 2 gyerek után 20e ft kedvezményt vett figyelembe (a 66eft helyett) a maradék közel 50eft-ot pedig szépen levonta. De még ez mind semmi még nekünk kell győzködni őt a törvényekről meg stb. meg járkálnunk, hogy most akkor hogyan is juthatunk hozzá a jogtalanul levont pénzünkhöz. Már volt egy pár munkahelyem de egyiknél sem, soha nem fordult elő, hogy az alkalmazottaknak elcseszték volna a bérüket!!!

1642. martamay (válaszként erre: 1641. - Martin3)
2011. jan. 29. 20:41
udv martin3! talalkoztunk mar ezen a forumon? nagyon szepek a gyerkoceid!!!! milyen idosek?
1641. martin3 (válaszként erre: 1639. - B-zs)
2011. jan. 29. 20:38
ne aggódj! ha a doki nem mondta, hogy ez nagy baj és a cipővel korrigálható, akkor biztos nem olyan komoly, ez olyan lehet mint a "kengyel" vagy terpeszpelus, ott sincs nagy baj, de a biztonság kedvéért felteszik. Szerintem nézd a jó oldalát, hogy egy jó dokihoz kerültél, aki már most észrevette és mondjuk nem akkor derül ki, amikor már jár(na).
1640. martamay (válaszként erre: 1639. - B-zs)
2011. jan. 29. 20:35
:( sajnos nem tudok ebben segiteni, mert nem voltunk ilyen helyzetben. Szerintem nagyon jol korrigalhatok ezen problemak kiskorban, foleg, ha kontrollalva vannak.. es Te odafigyelsz ezekre, ugyhogy rendben lesz minden!!
1639. b-zs
2011. jan. 25. 12:39

Kérdésem lenne: Ma voltunk a legkisebbel 3 hónapos ortopédiai vizsgálaton. Csípője rendben, de kiscipőt kell hordania mind a két lábán éjjel-nappal, mert befelé fordulnak neki még, nem nőtte ki. Kicsit megzuhantam, mert azt hittem minden rendben, a nagyobbaknál nem volt ilyen gond..

Hogy képletes legyek, járt már valaki hasonló cipőben? Kinőheti? Meddig kell, hogy a lábán legyen??

Azzal nyugtatom magam, hogy még időben kiderült, mire járni, vagy felállni fog talán sikerül korrigálni, meg szerencsére nincsen nyár, így talán nem lesz kellemetlen, hogy a kiscipő a kis lábain van:((

2011. jan. 24. 21:49

most olvasam, hogya felvételi döntést megelőzően még adhatok be bármi nemű változtatást többletpontokkal kapcsolatban. DE az mikor van? a beadási határidő 02.15.De honnét tudom meg a döntési határidőt? Kiértesítenek? mmert ha jól emlékszem igan. Mármint, hogy megkapták a jelentkezésemet, és minden papír rendben van vagyesetleg pótoljam. Ha minden igaz.

Vagy nem???

1637. d0b7178f40 (válaszként erre: 1636. - Marques)
2011. jan. 24. 21:40

még nem vagyok gyeden. De felvételire már elvileg az leszek.

De bővebb infót nem igazán tudtak adni. A felvi.hu-n meg ami szám meg van adva az műszaki hiba miatt nem kapcsolható. Remélem holnap már igen.

A to-s azt mondta, ha van helye ahová be lehet írni többletnek írjam be. Van ahol 40 van ahol 50 pontot hallottam olvastam. DE az e jelentkezésen nincsen rajta.csak a már meglévő gyerekre adnak. de lehet, hogy fel kell hívni tényleg az oepet, és ott meg tudják mondani? Tiszta káosz ez az egész.

1636. marques (válaszként erre: 1635. - D0b7178f40)
2011. jan. 24. 21:10

Szia!


Én pszicho-ra járok, szintén gyed alatt felvételiztem.

Kell egy igazolás az oep-től, hogy gyeden vagy.


De hívd fel az egyetem tanulmányi osztályát, ahová felvételizni szeretnél, és ők biztosan tudnak segíteni!

2011. jan. 24. 15:59

csajok van köztetek olyan aki felvételizik felőoktatásban? Mert nem tudom hogy érvényesíttessem a többletponto ami a terhességre ját. E felvételinél nincsen ilyen rész.

Tud valaki segíteni?

1634. andurka85 (válaszként erre: 1633. - B-zs)
2011. jan. 24. 15:10

Ma ettem meg az utolsó szemet! Már alig köhögök. Tegnap viszont a gyomor savam megint a budiba landolt. Az erőlködéstől bekeményedett úgy a hasam..hogy le kellett pihennem egy kicsit.

Még éjjel is fájt a fejem,meg hányingerem volt...de reggelre kialudtam.

1633. b-zs (válaszként erre: 1632. - Andurka85)
2011. jan. 24. 15:05

Andurka! Az anyaság is karrier!! Van aki a munkahelyén éli meg a karriert, másnak gályázik, van aki a családjában, anyaként és feleségként:)

Engem a mártír anyuka kifejezéstől kiráz a hideg. Én is az vagyok ezek szerint, bár én sem annak élem meg. De nekem ebben az nem tetszik, hogy vannak emberek/nők/anyukák, akiket ezzel meg lehet etetni, hogy ne legyen mártír anyuka, ne vállaljon még egy gyereket, mert mártír anyuka lesz, és ugye ki szeretne mártír anyuka lenni??!!


Hogy vagy, jobban vagy már?? Szeded még a gyógyszert?

1632. andurka85 (válaszként erre: 1631. - B-zs)
2011. jan. 24. 14:43
Ha mások így jellemzik ezt a fajta hozzá állást..akkor kijelenthetem,igen ,,mártír anyuka vagyok,,. Ki így...ki úgy! :) Nekem ez az élet...és így vagyok TELJES,BOLDOG,és ELÉGEDETT MAGAMMAL. Ahhoz,hogy az önbizalmam és nőiességem megmutatkozzon,nem kell hetente műkörmöshöz járnom! Attól is lehet valakinek ápolt a külseje,hogy nem mindig a szépség szalonba ül.Mellesleg sok pénzt el lehet az ilyenekre szórni.Itthon is megoldom én,hogy ki legyen a szemöldököm szedve...itthon is le tudom radírozni a képemet...tudom gőzölni a pórusaimat! :D Eddig két gyerek mellett se voltam csupa topi..meg büdös..és igénytelen.A három mellett se leszek! Az a része a dolognak,mint pl. a karrier... tény,hogy nem futottam be! :D De semmi kép nem a gyerekeim a ,,hibásak,,. Én gondoltam úgy,hogy igenis szeretnék MINDENT megadni Nekik...olyan hamar felnőnek,nyugdíjas én asszem sose leszek! :)Tehát még fel nem bukok melózhatok...képezhetem magam,és lehet még ,,karrierem,, is.Nem áll meg az élet,és a világ,mert több gyereket szülünk!
1631. b-zs (válaszként erre: 1630. - Andurka85)
2011. jan. 22. 18:33
Andurka! Te mártír anyukának érzed magad?? Engem annyira kiakaszt ez a kifejezés. Miért mártírság az, ha egy nőnek fontos a család és szeretne mindent megadni/megtenni a családjáért.
1630. andurka85 (válaszként erre: 1629. - B-zs)
2011. jan. 22. 18:07

akkor csak elolvasom azt a cikket... :)


-igen,úgy látom,hogy minél többedik terhesség,annál nagyobb a pocak. Bár ez sem mérvadó,alkati dolog...én majd ki pukkadok...mi lesz még ez után?

1629. b-zs (válaszként erre: 1627. - Andurka85)
2011. jan. 22. 17:28

Igen, jól látom, hogy nagy a pocakod. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a harmadik babával előbb lesz nagy a pocakom, mert az izmok már hamarabb engednek. Te is így látod?

Remélem a cukrod is és a vérnyomásod is rendben lesz! Az pedig nem baj, ha ennyit kell kontrollra járnod, mindkettőtök egészsége nagyon fontos!


Gyógyulj meg mihamarabb!! Én is voltam mind a három várandóság alatt beteg és szedtem antibiotikumot is, átérzem a helyzeted.. A köhögés nagy pocakkal igen kellemetlen tud lenni! Pihenj sokat!! Vigyázz nagyon Magatokra!!


Voltam a kozmetikusomnál, szerinte pikkelysömöröm van/lett így szülés után.. hurrá:(, majd felkeresek egy bőrgyógyászt. Először a lányom születése után jelent meg, akkor csak egy folt volt, majd amikor a középső született akkor kicsit több, most a harmadik szülés után tele lettem vörös foltokkal, szerencsére már nagy része elmúlott, egy-kettő van. A térdeim, ízületeim fájnak.. inkább nem is sorolom. A várandóság és a szoptatás megviseli a szervezetet, az enyémet legalábbis biztosan, főleg úgy, hogy közel van/volt egymáshoz a három. De sebaj, megéri:))

A főoldalon lévő cikket inkább ne olvassátok el..szőke..Szerencsére más dimenzióban élünk:))

1628. b-zs (válaszként erre: 1626. - Andurka85)
2011. jan. 22. 17:08
Az adatlapjukat néztem meg, szerintem kisfiú:)
1627. andurka85 (válaszként erre: 1623. - B-zs)
2011. jan. 22. 15:46

Köszi,meg vagyok. Betegeskedem...köhögök+fáj a torkom,a dokim írt fel antibiotikumot,azt mondta ne szórakozzunk,itt a nyakunkon az influenza járvány.

A vérnyomásom megfelelő... a cukromat szerdától kell méretnem, a doki elővigyázatosságból megköveteli. Még jó a cukrom,kíváncsi leszek a terheléses milyen lesz. Dávidnál is akkor derült ki ,hogy baj van a cukorral.

Meg érdeklődtem a dokimtól még,hogy mivel 3 . császárom lesz, a baba is nagyobb,mikor fejezi be a terhességet. Azt mondta való színű,hogy a 38. héten meg császároz,persze,ha addig nem kell a vérnyomásom miatt,vagy épp már annyira vékonyak lesznek a hegeim,hogy nem lehet még addig sem várni.

Szóval azt már tudjuk,hogy nem Május legvégén fog megszületni Vincus,hanem a közepén,ha minden a tervek szerint halad.

1626. andurka85 (válaszként erre: 1625. - B-zs)
2011. jan. 22. 15:42
Meg született a 3. babájuk? Fiú..lány? Tudsz valamit?
1625. b-zs
2011. jan. 22. 13:02
Aznoglii!!! Szívből gratulálok! Remélem jól vagytok!! Kérlek jelentkezz, mi van VELETEK!! Jól vagytok??
1624. b-zs (válaszként erre: 1623. - B-zs)
2011. jan. 22. 12:58
Ja, hát amikor benne ül a két gyerkőc, mármint a tesókocsiba, no akkor meg lehet kapaszkodni..
1623. b-zs
2011. jan. 22. 12:56

Andurka! Minden rendben?

Nő a pocid szépen, de hol van még a 40. hét??

Nekünk is Bergon van, teleszkópos, terep babakocsi! Hatalmas és kényelmes, nekem nagyon bevált, nagyon szeretem. Igaz, mostanában tesókocsival nyomjuk, de azt nem szeretem. Bolygókerekes, nagyon gáz.. Csak abból a szempontból jó, hogy a Zsombort beleültetem előre és így 3 gyerkőccel is el lehet menni sétálni. Remélem tavaszra félretesszük és újra Bergonoz-unk tesófellépővel.

1622. Bonti74 (válaszként erre: 1621. - Timicicaanyuka)
2011. jan. 20. 15:53
Az más, az nem az influenza ellen véd, hanem a pneumococcus ellen. Bár nem biztos hogy pontosan így kell írni... akkor bocs.
1621. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1620. - Bonti74)
2011. jan. 20. 15:43
Prevenar
1620. Bonti74 (válaszként erre: 1619. - Timicicaanyuka)
2011. jan. 20. 15:18
Fluvalix volt a neve?
1619. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1618. - Bonti74)
2011. jan. 20. 15:14
Az van beírva, hogy konjugált.
1618. Bonti74 (válaszként erre: 1617. - Timicicaanyuka)
2011. jan. 20. 15:10

De kombinált volt? Nem kellett ismételni, mert ha nem akkor az nem valószínű hogy kombinált volt...

A sima H1n1 elleni az ingyenes azt tudom.

1617. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1615. - Bonti74)
2011. jan. 20. 14:22
Hannának adattam be 2 hónapos oltáskor, az ingyen volt.
1616. M-inerv-A
2011. jan. 20. 13:33
Három gyerek egyetemre/főiskolára járatásához fel lehet kötni az alsó...-t!!!! :(
1615. Bonti74
2011. jan. 20. 13:28

Sziasztok! Valaki tud arról valamit, hogy kinek ingyenes ez az idei kombinált (Fluval AB) vakcina???

Mert az ovónőnk mesélte hogy ő elvitte a gyerekeit és ingyen megkapták...

Én már ugyan a két nagynak megvettem, a legnagyobb már meg is kapta de azért szeretném tudni, hogy mi a pálya, mert összesen 12eft lenne...

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook