Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került fórum

Ismerős vagy rokon, aki a devizahitel miatt utcára került (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
284. Channa* (válaszként erre: 282. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 13:03

Munkerő hiány: sokan valóban kimentek, de a legnagyobb baj azzal van, hogy a meghirdetett munkákat azért nem tudják betölteni, mert olyan elvárásokat írnak, hogy már nem mernek jelentkezni az emberek, és persze megint a fizetés....

Hiába csillog és villog sok minden, ha a kőművest napi 10-12 órában, bejelentés nélkül, nagyon kis összegért akarják dolgoztatni...

283. gribedli*** (válaszként erre: 282. - PöttyösPanka)
2017. júl. 18. 12:59

De máshol is lopnak, szerintem ez nem jó kifogás.


A munkanélküliséggel kapcsolatban nem értelek, az miért baj, hogy külföldön is dolgoznak és mellette az anyaországban is alacsony a munkanélküliség? Számomra ez azt jelenti, hogy mindenki dolgozik, ki itt, ki ott, de pörög a gazdaság.


Én nem olyan országokkal hasonlítom össze, ahol kislányokat adnak férjhez, hanem eu-n belüli összehasonlításról beszélek, hogy egyike a legfelkaroltabbaknak. De van, aki ennek sem tud örülni. Tisztelet a kivételnek, van,aki igen.


Szociális rétegek közti különbségek pedig mindig is voltak és lesznek, ennyi erővel mindenki verhetné az asztalt.

282. PöttyösPanka (válaszként erre: 277. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 12:48

Persze, lehetne rosszabb. Máshol 10 évesen eladják feleségnek a lányokat, úgyhogy nekem igazán nincs okom panaszra. Nincs az a támogatás, ami elég lenne, ha a nagyját ellopják. Vajon miért mi rendezzük a világ legdrágább vizes vb-jét? A magyarok a világélvonalat képviselik abban, hogy pillanatok alatt képesek bármekkora összeget nyomtalanul eltüntetni. De még csak nem is az a baj. Legalább annyit meghagynának, amivel legalább a látszatát fenntartják a fejlődésnek. Tudod mi kell, hogy ne panaszkodjunk? Mondjuk az, hogy ne hagyják az embert meghalni a kórház folyosóján. Nem akarok belemenni az egészségügy szidásába, erre már van fórum, de döbbenetes a helyzet. Amíg csak olvas róla az ember, addig el sem tudja képelni. Csak amikor már eltemetett egy-két rokonát, akit szó szerint hazazavartak, amikor segítséget kérni ment oda.

Ja persze, kicsi a munkanélküliség, sőt kifejezetten munkaerőhiány van. Csak sajnos nem azért, mert így dübörög a gazdaság, hanem azért, mert már mindenki külföldön dolgozik. De most, hogy így mondod, tényleg tiszta szerencsések vagyunk.

2017. júl. 18. 12:31

Utak, kozepuletek, parkok, jatszoterek, jarmuparkok, informatikai rendszerek, muszaki fejlesztesek, kisebb valalkozasok; sajnos munkahelyek teremtesere nagyon keves, ami foglalkoztatast, megelhetest biztositana tenylegesen.

Magyarul: nem termelo strukraba fektettek bele.

Sokat erunk azzal, hogy mutatos a korhaz fogado csarnoka meg kilatotorony epult a tonal.

Kivulrol atmeszeltek a vasarcsarnokot, de belulrol meg mindig a 60 eves, mar rothado berendezesek vannak.

280. fincsi5 (válaszként erre: 276. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 12:07

Érzékel 1-1 játszóteret, és örül neki.


Hogy mi lenne elég "nekik", azt nem tudom.


Ha nem áramlott volna be ennyi pénz, nem tűnik el a 3/4 része, és talán gondolkozó vezetés lenne.


Most várunk Ukrán , román munkásokat, pl. építőipar. Nincs ember, a postás kiment buszvezetőnek, meg ki hova, attól függően,mit talált.

279. gribedli*** (válaszként erre: 278. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 18. 12:03

Nekem az volt, templomi esküvő. És járattak hittanra is, amikor "nem volt szabad", csak nem misztifikálom túl ezt az egészet, évszázadokig kínozta az egyház az embereket, szerintem az a minimum, hogy ennyi idő után azt is be kell vállalni, hogy ez megfordulhat. Sőt, igazából sose fordul vissza, úgy értem, ők nem lesznek megkínozva, legfeljebb bohócnak nevezik őket meg mittudomén. Ez ahhoz képest semmi.


Meg mindig lesznek normális papok is, akiket meg nem érdekel ez az egész, hanem csak teszik a dolgukat mint ember, nem mint pap.

278. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 271. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 11:46

Csak aa 1947-89-es idoszakra probaltam reflektalni.

Nem jarok tempomba, nem volt egyhazi eskuvoje se nekem, se a gyerekemnek, de meg az unokam sincs megkeresztelve.

A hetkznapi eletben akkor is, most is sok szomoru dolgot tapasztalok a sajat boromon meg ma is.

2017. júl. 18. 10:39
Csak arra céloztam, hogy van ennél rosszabb is, illetve minden országban van, aki jobban keres, van, aki rosszabbul, de összességében kell nézni. A növekedés az növekedés. Biztos, hogy nem lesz érzékelve egyik napról a másikra de nem tudom, mi kell még extra, hogy ne legyen panasz? Igazán kíváncsi lennék, hogy mekkora támogatás lenne az,amire a magyarok azt tudnák mondani, hogy na, ez most így pont elég. Beállítódás kérdése.
276. gribedli*** (válaszként erre: 275. - Fincsi5)
2017. júl. 18. 10:33

Máshol sem. Ha ti nem érziteka 8%pluszt, akkor szerinted máshol az 1%ot mennyire érzékelik?


Másik dolog, hogy Magyarországon az eu keményen befektet konstrukciókba is (máshol ez sincs, vagy nem ilyen mértékben, nyilván mert ott nincsenek eu támogatások erre sem, mert a konstrukciókra szánt pénzek leginkább a visegrádi országok között oszlanak el) és ezt is valakivel megépíttetik, szóval csak gondolj bele, hogy ha nem lenne, akkor mennyivel rosszabb lenne. Nem érzékeli az átlagember? Akkor vajon, ha ezt is megvonnák?

275. fincsi5 (válaszként erre: 272. - Gribedli***)
2017. júl. 18. 10:13

Azért vannak a panaszok, mert átlagember nem érzi az EU-s pénzek áramlását.

Nem véletlenül ebben az időszakban volt, van legnagyobb harc a hatalomért.



Itt nincs elszámoltatás, nincs következmény.

274. fincsi5 (válaszként erre: 273. - Channa*)
2017. júl. 18. 10:10
Jéé, :(((
273. Channa*
2017. júl. 18. 10:03
Mi volt a gond a hozzászólásainkkal?
272. gribedli*** (válaszként erre: 270. - 4d0b637a98)
2017. júl. 18. 08:15

Sajnálom ezt az egészet de még így is jusson eszetekbe, hogy Magyarország az Eu finanszírozásban kivételes helyzetben van! 2013-ban az első volt az összes ország közül, akik a legtöbb támogatást kapták a szükségleteikhez, rekord volt, hogy valami 8%az összes költött pénzből, az eu pénz volt. A többi ország meg volt, hogy 1%ot sem kapott. És mellette többet is fizetett. A mai napig benne van az első 4 leginkább finanszírozott Eu ország között, ha jól emlékszem,a lengyelek, csehek vannak még ilyen kivételezett helyzetben. Nem tudom, hogy az idén is Magyarország volt-e az első, de lényeg, hogy rengeteg pénz áramlik vissza is.


Ezt gyümölcsöztetni kellene, vagy örülni neki, hogy ha ez nem lenne, még rosszabb lenne. Így is 2016-ban a magyar pil növekedése volt a legmagasabb. Szóval mindent öszevetve, mindenhol máshol kevesebb eu támogatást kapnak és többet kell fizetniük. Mindenhol máshol kevesebb volt a pil növekedése. Akkor nem értem, hogy mi kell még?? Máshol is vannak utcán emberek. Máshol is van munkanélküliség. Ja, ez is, eu szinten a magyar munkanélküliség nem is magas (részben a gyes által kikozmetikázott összeg, de akkor is, más országokhoz képest alacsonyabb a munkanélküliség).


Nem értem, hogy ezeket miért nem veszi figyelembe senki, aki panaszkodik. Mi kell még?? Ezek jó kiindulópontok. Legalábbis ha nem lennének, akkor ennél is rosszabb lenne..

271. gribedli*** (válaszként erre: 267. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 18. 08:01
Előtte meg évszázadokig az egyház üldözte az embereket. És még szerencséjük, hogy ma senki sem fog viaszt önteni a papok fülébe, de ők tették (meg mást is).
270. 4d0b637a98 (válaszként erre: 152. - A03dd05915)
2017. júl. 18. 07:40

E-gon, látszik, hogy nem pénzügyi végzettségű vagy.


A devizahitelt hosszú lenne elmagyarázni, de az évszázad csalása volt! Forintosítás? 180 forinton rendben lett volna, a gazdagok megúszták és azon át tudták váltani. Ezzel még egyet is lehet érteni.


Csakhogy a többség nem tudott 180 forintos váltáshoz forinthitelt kapni, mert akkor voltak mélyponton az ingatlanárak.


Most több százezer emberre vár kilakoltatás és eddig kb. 4000 ember lett öngyilkos. Persze, hallom, hogy a tűz közeliek 600-800 milliókat vettek fel és a zsebükben maradt haszonként 30-40 millió.


Szomorú, ha valaki így gondolkodik, hogy a költségvetésből mentik meg a devizahiteleseket. Abba a költségvetésbe ugyanis pont a devizahitelesek átverésén keresztül folyik be a pénz.


Egyébént pedig az elmúlt 28-30 év vezetői teljesen szétrabolták az országot. A Visegrádi Négyek közül is a legalsó helyen állunk.


A devizahiteleket egyébként egész Európában elterjesztették, meg kell nézni az Európai devizahitel fogyasztóvédelmi honlapot.


Csakhogy míg Lengyelországban (!) a svájci frank közel azonos értékű a Zloty-val, addig nálunk szórakáznak a tudatlanok az árfolyammal is. Merthogy eltörölték a sávos árfolyamot, az intervenciós beavatkozás lehetőségét.


Kb. 7-8 milliós magyar állampolgárok teljes kisemmizése és rabszolgasorsban tartása folyik.


Érdekes módon idén volt Barcelonában a devizahitel találkozó, fogyasztóvédelmi. Kiment a találkozóra a Barcelona-i Legfelsőbb Ügyészség ügyésze és ott vot a Fiatal Jogászok Egyesülete. És már azóta folyamatosan nyerik a pereket, mert ott is a semleges SVÁJC valutájában nyomták ki a jelzáloghiteleket.


Te pedig arról regélsz, hogy eleged van belőle? Fogalmad sincs, hogy miben vagyunk benne ebben az országban. Az elmúlt 28-30 év alatt az olajszőkítés, olajlopás, fegyverkereskedelme, banki és pénzügyi maffia a politikusi és korrupt rendőrmaffiával együtt kb. 10-20 évnyi magyar GDP-t ellopott!!!


Ha elolvasod egy ügyész visszaemlékezését, csak a talaj olajszennyezése 85 ezer milliárd forintjába került (kerülne) a magyar államnak.


Hogy lehet ilyen sötéten élni az életet egy országban?

269. bc681dac13 (válaszként erre: 264. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 18. 05:38

A szüleim házánál is egy telet száradtak a falak. Igen, van az az adalék, de uhhhh... Szerencsére jó kivitelezőjük volt.

Mellettünk gomba módra épültek a házak, anyukám reggel kinézve mondta a szomszédoknál, hogy ott hiányzik egy szigetelés, azok ennyi időre rá vakolnak... Vagy kívülről láttuk leomlani, kívülről(!) több nm-em(!) penészedni; vagy közeli szomszédság, tudjuk a belsejét. Normál házat, normál idővel; vagy normál házat rögtön drágán. Normál házat azonnal ugyanazon az áron nincsen.

268. unom (válaszként erre: 267. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 17. 23:16

Ugyan, ki üldözi őket? Az, hogy nincs mindenki elájulva tőlük, nem üldözés.

Egyébként a vezetőik az előző rendszer uraival is jól megvoltak.

267. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 259. - Ina87)
2017. júl. 17. 23:08

Evtizedeken at az allam uldozte az egyhaz tagjait.

Most az emberek uldozik az egyhaz tagjait.

266. PöttyösPanka (válaszként erre: 264. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 17. 08:19

Mi egyáltalán nem sürgettük. Volt egy teljes nulladik év, amikor elkészültek az építész, statikai, villamos, gépész tervek. Az építési vállalkozó írta meg úgy a szerződést, hogy fél év a teljesítési határidő, mert tudta, hogy ebbe bőségesen belefér. (Persze a szomszéd kivitelezője nem fért bele, mert volt, hogy hónapokra eltűnt.) Ami a minőséget illeti, mivel nem értünk hozzá, ezért bíztunk meg egy külsős műszaki ellenőrt. Volt, hogy valamit visszaszedetett.


Amúgy teljesen igazad van. Az építőipar gusztustalan. Ott lehet a legtöbb simlis alakot találni. Még arra sem vették a fáradságot, hogy ne előttünk beszéljék meg, hogy mennyivel fogják lenyúlni a főnöküket.

265. gribedli*** (válaszként erre: 263. - PöttyösPanka)
2017. júl. 17. 07:57
A földrengésbiztosság, vízrendszer nálunk is alap volt, mert erre még szorosabb normák vannak itt, igaz, pont a mi területünk nem szizmikus de hát akkor is, ez alap kell, hogy legyen (még így is sok helyen nem tatják be). Vagy egyéb műszaki dolgok, pl a domotikus rendszer, ami nagyon hasznos egy nagy háznál, kicsinél hülyeségnek tartanám de egy nagy háznál elengedhetetlen. A külcsín igen, hát erre ilyen jellegzetes stílusban építkeznek, hogy egyes részei a modern házaknak is a hegyi bajtákra emlékeztessenek, szerintem ennyi belefért, de egy aprólékos munkáról van szó, amihez idő kellett.
2017. júl. 17. 07:52

Fel lehet bármit bármennyi idő alatt építeni. Szinte.

A legfontosabb szempont az időfaktorban, hogy egy adott építési technológiánál mennyi a bevitt nedvesség. Mert annak ki kell száradni, még Amerikában is biza.. (Bár ott ugye pont a könnyűszerkezet a jellemző sok helyen :-))


A könnyűszerkezetes nyilvánvaló, hogy ezért tud a leghamarabb kész lenni, mert ott az alapokon, vagy alaplemezen kívül semmire sem kell várni, spec esetben még arra sem...


Egy "hagyományos" háznál (nyilván ezen belül ezer féle verzió lehetséges) sem mindegy, hogy mondjuk vb. vázas, vagy milyen az olyan. Nem mindegy, hogy a födémet feldobálják valamilyen pallókból, és esetleg csak az 5cm felbeton van, vagy egy teli 20-as öntött beton.


Ezzel együtt a mai kémia boszorkánykonyhájában már rég kifőzték, hogy a beton is meg tud kötni, szilárdulni, még száradni is egy nap alatt, ha megfizetik. Olyan adalékszerek vannak, hogy ihaj, csak nagyon drágák. Meg lehet oldani, hogy egy hagyományos szerkezetű ház is nagyon hamar kész legyen, csak kérdés, hogy megéri-e, van-e ennek gazdasági haszna. Egy családi háznál nyilván a tulaj dönt, hogy ő két hónap alatt akarja, és fizeti a háromszorosát, vagy jó az 5 hónap alatt is..


Persze összejöhet éppen jól is bármi, tehát lehet, hogy nem várták ki a száradási időt, de éppen valahol ki tudott idővel száradni, és nem lett semmi baja.. Állnak olyan házak is, amiket nem tudjuk mitől állnak, és itt most nem a 100éves belvárosi lépcsőkre gondolok...


De sajnos nagyon-nagy hibaszázalékkal dolgozik az építőipar, szakember már alig van..


Sokszor a hiba nem is olyan, amit laikus észrevesz, mert élni lehet benne, de mégis hibás.. Pl. tervezési hibák, hőszigetelési hibák (ami nem biztos, hogy csak annyi, hogy kevés, vagy sok..), akkusztikai hiányosságok, megfelelő szellőzés, tájolás, stb... Nyugaton simán ilyenek miatt is visszaperelnek anyjukig. Itt még ez nem jellemző.


Ezzel együtt csinálja, akinek hat anyja van, én pont azért hagytam ott a szakmát, mert minden tegnapra kell, esélyünk sincs tisztességesen átgondolni, igazi felelős építészmérnökként viselkedni, mint amit 15-20 éve apósom mellett még megtapasztalhattam, amikor a szakmába beleszerettem. Akinél a pénz van, annak a hülyeségeit be kell nyelni, a félművelt műszaki managerek agyamentségeit is, nem beszélve a hatóságokról, de hát az lenne a legkevesebb. És egy műszaki manager keres kétmilliót, én meg kétszázezret ugyanazzal az épülettel. No a nagy fenét. Ennél ma már a Tesco is többet fizet, és nem öli ki annyira a lelket, mint az előző tevékenység.. És ez még bizony a némileg többet harácsoló "nagy építészekre" is igaz, akiből egyre kevesebb van, mert ők is halálra idegeskedik magukat, és nagyon-nagy felelősséget vállalnak, és ezt egyre kevesebben szeretnék.


Igen, az nagyon bölcs mondat, hogy az adott keretet el lehet többmindenre költeni. No hát elég kevesen szeretnék úgy kapásból belső akkusztikai elválasztó szerkezetre, vagy tisztességes minőségű fára, sokkal inkább drágább, "szebb" ablakra, vagy virágvázára..


És igen, ma már a "linóleum" egyes kategóriái biza prémium extra kategóriák, a legmagasabb igényszintű épületekbe is terveznek be... Mert hát ugye a boszorkánykonyha...

263. PöttyösPanka (válaszként erre: 253. - Gribedli***)
2017. júl. 17. 06:52
Nem érted. A szomszédét is nagyjából ugyanannyi idő alatt építették fel, mint a miénket. Szinte párhuzamosan épült a két ház. Csak nekünk eddig szerencsére még semmi problémánk nem volt, de neki költözés után már jönnek elő a csőtörések és társaik. És szerintem még szerencsés, ha ennyivel megússza, mert az egy dolog, hogy az alapjába nem tettek betonvasat, de a koszorúba sem, viszont itt-ott ytong darabokból pótolgatták ki. A miénkben annyi vas van, hogy a vállalkozó is azt mondta, hogy a statikus nem bízta a véletlenre. A szomszéd vízszigetelése nem folytonos, és csak úgy leterítették. A miénk két rétegben van fent, és alaposan odahegesztették, és minden oldalon szépen felfut a falra. Ilyenekre gondolok. Tehát ugyanannyi idő alatt lehet igényes munkát is elvégezni. A különleges burkolatokról nem tudok nyilatkozni, mert nálunk a fő szempont a műszaki tartalom volt, nem a külcsín. De 25-ös grafitos szigeteléssel, földrengésbiztos oszlopokkal, hőhíd megszakító réteggel, szellőztető rendszerrel, padlófűtéssel, meleg víz keringtető rendszerrel, Ral szalagos ablakbeépítéssel, stb együtt is simán elkészült. Oké, napelemünk még nincs, csak napelem előkészítést kértünk, hogy ha majd veszünk, csak "be kelljen dugni". És köszi, de nekünk sincs linóleumunk (bár manapság már abból is léteznek olyanok, amik majd megszólalnak). Persze a szomszédnak is fontos volt a kinézet, ezért rakatta ki a 30 nm-es nappalit 80x80 márványlapokkal :D Meg a teraszt 20000/nm-es WPC-ből, de ez még nem változtat azon a tényen, hogy gyakorlatilag csak a szentlélek tartja a tetőszerkezetüket a fejük fölött. Mindegy. Ugyanazokat a milliókat el lehet költeni a külcsínre vagy a műszaki tartalomra is.
262. Magdalénia (válaszként erre: 259. - Ina87)
2017. júl. 16. 17:30

A segélyszervezetek működnek. Hogy mennyire eredményes és mire van lehetőség, az tőlünk is függ. Miért tántorítanék el valakit, akinek már csak a "szalmaszál" marad?

Nincs is semmi szükség rá, hogy magasröptű egyházpolitikával foglalkozzunk.

261. gribedli*** (válaszként erre: 260. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 16:28
Majd megoldja valahogy. Pl a kandalló díszít is és ha bármi esetre baj lenne a fűtésével, azt is használhatja.
260. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 257. - Gribedli***)
2017. júl. 16. 16:20
A más fűtési módszert úgy értettem, hogy látom írtad hogy neked be van vezetve a gáz, nekik pedig nem lesz tehát ha később bármiért úgy döntene hogy mégsem árammal szeretne fűteni akkor nagyon nehéz lesz nekik megoldani.
259. ina87 (válaszként erre: 195. - Magdalénia)
2017. júl. 16. 15:33
Nekem nem kell bemutatni az egyházat,csak azért nem tálalok ki mert...egyrészt nem ide való téma lenne,másrészt és ezt nagyon jól tudom az egyház is politikai úton működik másrészt én nem kívánnók politikában részt venni,és itt dolgokat megszellőztetni.Ez legyen bőven elég,nem bocsátkozok több dologba,senki mellett nem vagyok és senki ellen sem.
258. gribedli*** (válaszként erre: 255. - Fincsi5)
2017. júl. 16. 15:33
Ez is igaz, egy blackoutnál a gázfűtés is lekapcsol, akinek olyan van, központi.
257. gribedli*** (válaszként erre: 248. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 15:31
Ha napelemes, nem drágább, ha mâs fűtési módszer, ezt hogy érted? Árammal? Mert én pl nem használok gázt sehol de a meleg víz, fűtés 2 nagy panellel van megoldva, tehât nem vagyok rászorulva senkire. Be van vezetve a gáz, de nem használjuk, ha valami gond lenne a panelekkel, akkor kiegészítő jelleggel használható lenne a gáz. De főzéshez csak áram van, mert indukciósom van, volt is az 5 év alatt áramszünet de nem történt semmi érdekes, ettünk hideget. Nem hetekre megy el az áram, hanem percekre vagy max 1 órára és ez is ritka.
256. fincsi5 (válaszként erre: 235. - Fincsi5)
2017. júl. 16. 15:29

Ja, az ár lemaradt: 36 millió.

Szerintem ez viszont sok, nem úgy, mint a telek.

255. fincsi5 (válaszként erre: 251. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 15:26

Ha áramszünet van, a gázkazán sem működik.

erre cserépkályha vagy a vegyes tüzelésű megoldás.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook